Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
JeZn
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 6:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 18:24
Prispevkov: 76


Če si vozil na Integri 4.0, ki je kot puter ne moreš bit nek jaki smučar Tudi 12 bi bila dovolj dobra

Vendar je Speedwave izrazito karving smučka (zaradi svoje togsti) Vzami raj mehkejšeha Progressorja, npr. 8+
_________________
Nordica Dobermann Spitfire EDT XBI CT | Lange RS | Leki | Boeri | Swans | Hestra | Dainese
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Theone2005
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2010 1:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 14:26
Prispevkov: 17


Lahko bi rekel da nisem jaki karver ker nisem imel ustreznih smučk...Pa glede na to kje vse sem vozil z integro 4.0 ter po kakšnih terenih, si upam rečt rečem da dobro smučam. je pa res da ne vem kako je pol s prehodom na carving ampak po moje nebi smel bit problem...sem nekaj probaval s staro integro in na položnih pobočjih je šlo kar fajn, na strmini pa je bilo že treba rezat zavoje po stari šoli.

Tudi sam se nagibam k 12ki!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdolzan
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2010 5:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 23:13
Prispevkov: 95


tudi če imaš Elan RaceWave SL 160 nikjer ne piše da si "jaki karver"...

Theone2005 pojdi probat par dil...pa boš videl kaj ti ustreza..
Elan recimo ima karnekaj testov poglej naSkipass kdaj imajo akcije na smuciscih.
Na blef je škoda 300+? dajat če ne veš kaj pričakuješ
_________________
s kante na kanto...:-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Theone2005
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2010 7:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 14:26
Prispevkov: 17


mdolzan: to sem rekel zato ker vem da če bi imel boljše smučke bi boljše smučal carving.

Sem pogledal teste na več straneh in se mi zdijo še najbolj primerne...
edine negativne strani ki sem jih zasledil:
- malce nemirne na grobem terenu (off-piste)..sicer pa temu tako ali tako ni namenjena
- težje izpeljati krajše zavoje

drugače pa vse ostalo super..lahko vodljiva, odličen oprijem tudi na ledu, grbine tudi naj nebi bile problem...primerne za vse hitrosti..

definitivno smuča zame...tako da ne...ne delam nič na blef
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Active Gallus
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2010 7:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 20:37
Prispevkov: 7


Po ravnini znajo vsi (malo baleta pa gre)...problem nastane na "štajgici",pol pa je to znanstvena fantastika...Bolj bodo trde (in daljse ) več hitrosti boš potreboval za zarezen zavoj (kile+centrifugalna=F,ki dejansko pritiska na skijo)...Želim ti veliko uspeha..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomy22si
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2010 8:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 11:10
Prispevkov: 32
Kraj: MS

včeraj kupo elan speedwave 12 danes sprobal pa moram rečti da bolših smuči še nisem mel. kapo dol elanu
_________________
SEZONA 2009/2010: 3x M. Pohorje
SEZONA 2008/2009: 4x M. Pohorje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninya
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 12:18 pm    Naslov sporočila: Nakup smuči Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 12:08
Prispevkov: 3


Živjo! Kupujem si nove smuči in bi prosila za majhen nasvet:

Sem kar dobra smučarka (učiteljica alpskega smučanja 1), trenutno pa imam smučke Elan Speedwave 9 (narejene so bile posebej za Intersport). Pri svojih 51 kg so mi rahlo pretrde, če nisem zares v dobri kondiciji. Pred kratkim sem testirala Salomonove smuči - ženski model Amethyst in Opal, ki sta mi kar ustrezala, vendar bi želela imeti rahlo težjo smučko. Nagibam se k Elanu Speed Magic Fusion, vendar je nisem testirala (kako je s trdoto?) Mi lahko kdo svetuje še kakšno alternativo, torej smučko, ki mi ne bo pretrda, vendar dovolj upogljiva tudi pri veliki hitrosti?

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JeZn
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 12:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 18:24
Prispevkov: 76


Kot da bi bral opis moje punce. Tudi ona je učiteljica, nima 50kg skupaj s posteljo in pancerji ... Trenutno vozi otroško tekmovalno Elan RCS World Cup, včeraj pa je testirala Elan Speed Magic in Elan SL. Pravi da so ji boljše Elan SL, sam mislim da predvsem zaradi designa. Ker Speed Magic za 10/11 bo zlo grda :S
_________________
Nordica Dobermann Spitfire EDT XBI CT | Lange RS | Leki | Boeri | Swans | Hestra | Dainese
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Crownless
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 7:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 22:08
Prispevkov: 26


JeZn očitno sva včeraj na testu vrgla besedo ali dve Kar se tiče grafike Speed Magic je stvar okusa.

Ninya tebi pa majhen nasvet. Praviš, da trenutno voziš SW9 in ti je pretrda. Naj ti povem, da je Speedmagic kar nekaj razredov višje po trdoti in zahtevnosti.

SW9 je smučka z leseno sredico in brez kakih večjih ojačitev. Speed magic pa je smučka delana na podlagi Race SL. Torej lesena sredica in titanal ojačitev po celotni dolžini.

Torej če ti je sedaj že SW9 pretrda ti bo Speedmagic tudi. Obstajajo še mehkejše smuči serije speed x vendar ti jih kot učiteljici smučanja ne priporočam. Ko boš zopet nabrala potrebno kondicijo bodo smučke zate prelahkotne.

Najbolj ti priporočam, da se oglasiš na enem testu Elan smuči ter sprobaš različne modele. Tako bo tvoja odločitev najlažja ker takole preko interneta svetovati je ....

C.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninya
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 12:08
Prispevkov: 3


Hvala obema za nasvete.. se popolnoma strinjam, da je treba smučke testirat! Crownless, morda veš, kdaj in kje bodo spet testi Elanovih smučk? Gledala sem na njihovi strani, pa ni prihajajočih dogodkov

Vidim, da ste zagovorniki Elana! Kaj pa kakšne Fischerjeve, Atomicove ipd? Anyone? =)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Crownless
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 22:08
Prispevkov: 26


O drugih znamkah ti težko svetujem ker jih pač ne poznam.

Kar se tiče pa testov Elana pa si lahko prbereš na naslednji povezavi

C.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JeZn
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2010 12:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 18:24
Prispevkov: 76


ninya je napisal/a:
Hvala obema za nasvete.. se popolnoma strinjam, da je treba smučke testirat! Crownless, morda veš, kdaj in kje bodo spet testi Elanovih smučk? Gledala sem na njihovi strani, pa ni prihajajočih dogodkov

Vidim, da ste zagovorniki Elana! Kaj pa kakšne Fischerjeve, Atomicove ipd? Anyone? =)


Probaj FIDA ker jih v eni temi zelo hvalijo )))

Malo mi je čudno da je učiteljici smučanja SW9 premehka :S a ne bi raj malo na kondiciji naredila . Drugače so pa med smučmi istega razreda resnično majhne razlike. Čeprav je Elanova WF pogruntavščina resnično super. Najbolje da se stestira nekaj parov.

@ Crownless: Če si rental smuči in ti je bilo zelo mraz pol smo najbrž res debatirali
_________________
Nordica Dobermann Spitfire EDT XBI CT | Lange RS | Leki | Boeri | Swans | Hestra | Dainese
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninya
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2010 9:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 12:08
Prispevkov: 3


Ja, je pač tako, da nimam več na razpolago veliko časa za smučanje. In nimam se za izvrstno smučarko; sem nekdo v povprečju... s svojimi kilami bi morala imeti v nahrbtniku še par kil piva Ne trdim pa, da je vse v kilah ker ima tehnika tudi veliko pri tem! S to smučko moram konkretno delat in bi si za začetke sezone za užitek želela malo mehkejšo, kar se mi ne zdi noben greh Se pa strinjam, da je wave tehnologija fajn in sem še vedno prisegala na Elan.

Crownless, hvala za link! Test bo prava izbira
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StarGazer
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 1:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 13:43
Prispevkov: 124


Pozdravljeni, nakupa smuči nisem planiral letos, ampak je bil splet okoliščin tak da jih moram zdaj nujno nabavit. Nisem pa na tekočem z modeli, tako da bi prosil za pomoč. Na voljo je 300-350?. Sem dober rekreativec, večinoma delam hitrejše veleslalomske zavoje. Ima kdo kakšno idejo kaj kupiti? Do zdaj sem bil v Intersportu, kjer mi je prodajalec za 365 ? priporočil lanski model Atomic SX 11 in v lokalni trgovini kjer so mi za 300? ponujali Fischer RX PRO. Na internetni strani Hervisa sem pa za 330? našel Fischer RX FIRE 10 RACE.
Mi lahko kdo malo pokomentira te smuči, ali pa mogoče kaj drugega?

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moby d***
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 3:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2009 18:50
Prispevkov: 18


Atomic sx 11- precej dobra dila, dovolj trda, stabilna, je veleslalomska, tako da ne pričakuj kratkih zavojev. Se pa da lepo peljat po slovenskih smučiščih
Za mojo težo93kg, ter znanje, idelana smučka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 8 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB