Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Sedežnica pungart!

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Sedežnica pungart! « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2011 4:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


Na kopah se očitno dogaja. Dobil sem informacijo, da se snema zajlo, vsak ki malo bolje vidi, bo opazil nenapeto zajlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2011 10:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Sep 2007 21:12
Prispevkov: 226
Kraj: brežice

uaa pa res ,ka pa poseka ,ali nebi mogli najprej narediti kaj več ne pa samo zajlo dol snet ??
sicer upam da bo ,ampak sem pesimist oz realist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiKT
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2011 10:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2006 20:55
Prispevkov: 264
Kraj: Lokovica

Pomoje so to redna vzdrževalna dela, saj je kaštivnik tut razmontiran...
_________________
2013/14: 1x Golte, 1x Obertauern
2012/13 : 20x
2011/12 : 28x
2010/11: 20x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2011 1:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Sep 2007 21:12
Prispevkov: 226
Kraj: brežice

tak je remont in to je tudi vse za letos ,aja mogoče še travo pokosijo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2011 1:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


Pred smučiščem tabla za novo sedežnico in oni bi se spravili zaljo menjavat?
Hvalabogu, da se kopajo v denarju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tspg
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2011 6:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2005 19:39
Prispevkov: 206


Kolikor vem jim je na koncu sezone na obračalni zgoraj pobralo ležaje.
_________________
http://bukovnik.net

lp: Franjo Grobelnik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 29, 2011 8:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Ko sem bil 27.05. in 28.05. na Kopah in si ogledoval smučišča sem opazil, da so Pomo zelo grdo raztavili, zato sem vprašal v hotelu Luka , kjer sem stanoval, kako je s tem. Tam so mi povedali, da bodo poleg obnove Grmovškovega doma, zamenjali tudi vlečnico Poma s sedežnico . Mogoče pa se bom po 25 letih naslednjo sezono odpravil za kakšen dan tja. Spomnim se, da je bil Kaštivnik že takrat kar v redu. Pungart pa le za kakšne hitre in dolge zavoje takrat, ko ni ljudi-sicer pa je tudi zame mnogo prelahek ... .

2010/2011 5x Moeltal, 12x Rogla, 2x Straža, 3x Gerlitzen (Osojščica), 6x Kronplatz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2011 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

V soboto sem se potepal po Kopah, seveda s fotoaparatom v rokah . Torej, gradi se še nič, spodnja postaja Pungarta je delno razstavljena:


Potem sem se odpravil po kolovozu mimo znane table ki naznanja (skorajšnji ?) začetek gradnje navzdol. Po dobrih 50 m sem naletel na sumljiv količek (v ozadju rob proge oz. mesto kjer kolovoz zavije v gozd):


Potem sem zavil s kolovoza navzdol za količki:




V ocenjevanju razdalj 'preko palca' nisem ravno mojster , ampak rekel bi da sem nekako 100 - 150 m pod kolovozom naletel na zadnji količek ki označuje bodočo (?) spodnjo postajo:


Po moji oceni bo torej spodnja postaja nove sedežnice nekako 150 m desno od spodnje postaje obstoječe vlečnice in recimo 30 višincev nižje. Boljše volje pa bi bil, če bi se na trasi karkoli dogajalo ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2011 12:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


temu se reče pravi smucisca.net agent ...zanimivo, nova sedežnica bi me vsekakor pritegnila gor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2011 6:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Zanimivo: danes na spletni strani ni več Webcama s Pungarta (v bistvu ni nobene slike s Kop). Naključje ali ... ?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
renato
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2011 6:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Feb 2006 20:46
Prispevkov: 65


pa valjda su rastavili spodnju stanicu vlečnica a kamera Pungart je bilia na njoj , ne?...ajde držimo fige za 4-sedu:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
janez
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2011 2:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Sep 2007 21:12
Prispevkov: 226
Kraj: brežice

upajmo da bo .kope bi z novo sedežnico pungart sploh če bi bila podaljšana kar precej pridobile .ko pa bojo povezane z ribnico bo pa to že kar lep ski center
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 3:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


Se morda ve kaj konkretnega za novo sedežnico? Kamera na snežnem telefonu spet deluje in delajo nekakšno poseko... Upam,da to pomeni, da se nekaj premika glede sedežnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 8:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 10, 2011 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 350


Glede na to, da se na forumu precej piše o sečnji ob spodnji postaji vlečnice Pungart, sem se s kolesom odpravil na Kope, da pogledam, kaj je na stvari.
Torej: izvaja se posek v dveh smereh in sicer od spodnje postaje vlečnice do planirane spodnje postaje sedežnice (izhajam iz slik, ki jih je poslal miki) in po trasi sedežnice. V tem trenutku je težko presoditi ali gre v drugem primeru le za posek za napravo ali pa bo ta poseka služila tudi kot proga.
Posek šele v juliju pa tako na hitro pomeni tudi to, da v letošnji zimi nove naprave najbrž še ne bo, saj je ostalo bore malo časa za gradbena dela in nato za inštalacijo naprave.

Aja: oprezal sem tudi za rumeno pobarvanimi količki, ki jih je poslikal miki, pa jih žal nisem našel.

Pa še slikce:

Posnetek s Črnega vrha z vrisanima posekama


Pa še posnetki s prizorišča




Pogled po poseki navzgor s ceste, ki jo omenja miki



Pa še navzdol

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 2 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Sedežnica pungart!
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB