Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Val di Fiemme

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Val di Fiemme « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2013 9:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

juremihamojca: je Spik navedel, da je verjetno slo za nihalko. In sedaj sem se tudi jaz spomnil, da je se mi zdi bila nihalka. Problem je namrec, da poteka trenutna trasa ob pobocju, tako da gondole ni mogoce vec sklatiti oz. bi pri tem tudi letalo strmoglavilo. Novi tarci sta tako nihalki v Campitellu ali Canazeiu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 9:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Špik je napisal/a:
juremihamojca je napisal/a:
[BISI] je napisal/a:
Ne vem pa, ce se je po nesreci kaj spremenilo (npr. trasa ali visina stebrov)?


Saj ni razloga, da bi se. Za tisto nesrečo je bil kriv izključno debilni pilot.


Mislim, da je šlo pri nesreči za nihalko, istega leta so potem postavili kabinko. Je pa bila pa to tragična nihalka, saj se je že leta 1976 zgodila nesreča z 43 smrtnimi žrtvami. Padec kabine nihalke je preživela le ena oseba...

Po nesreči jaz tam še nisem bil, tako da ne vem, ali je naprava druga, na (nezanesljivih) zemljevidih je še vedno označena kot nihalka. Tisto o 1 preživelem se nanaša na nesrečo iz 76. Nesreče 88 ni preživel nihče. Tista iz 76 je menda najhujša žičniška nesreče. Do nje je prišlo, ker sta se prekrižali zajli in je ena strgala drugo. Zaviralni sistem, s katerim mora biti opremljena gondola, je bil izključen in gondola je treščila iz 200 m na tla. Za razliko od prej omenjene letalske nesreče ali Kaprunske, so šli takrat 4 žičničarji v arest.

Sicer pa jaz ne bi krivil za nesrečo samo pilota. Po Dolomitih je bila praksa, da so kljub prepovedi nizkih letov letali po alpskih dolinah, tik nad strehami hiš itd. pa so to poveljniki Nata tolerirali. Ponavadi so to sicer počeli z bolj okretnimi letali. Govorilo se je, da je pilot hotel leteti pod zajlo, kar so že večkrat počeli. Pilot je letel daleč stran od predvidene trase, daleč pod dovoljeno višino, uporabljali so karte NATA, ki niso imele označenih žičnic...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 9:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Sedaj je sigurno kabinka, ob nje poteka vzpon na Alpe chermiz na Tou de ski-ju...

http://www.lift-world.info/en/lifts/10850/datas.htm
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 9:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Lahko potrdim, da nihalke definitivno ni vec. Sedaj so Leitnerjeve osemsedezne jajcke, ki pa imajo za razliko od vecine ostalih naprav v regiji, nastavke za boarde in smuci na zunanji strani vrat (tako da se ni potrebno guzvat v kabini). Nimam pa fotke.

Popravek: A, saj je fotka na Spikovi povezavi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gogocak
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 10:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2013 13:18
Prispevkov: 62


Mi lahko kdo svetuje najboljšo pot iz Maribora v Predazo? Nevem kako sem spet to skup spraskal, ko pa ima cela regija pomanjkanje snega. Zgleda privlačim sušo na smučiščih:)

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogocak
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2015 5:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2013 13:18
Prispevkov: 62


Bil sem za 4 dni v dolini Val Di Fiemme.

Ker je smučarska karta veljala za vsa okoliška smučišča sva bila na Alpe LUsia (raj za družine in začetnike). Proge položne, široke vse nad 1500m. Snega pa primanjkuje tudi tam, le nad nekje 2000m sva smučala na novih 15-30cm snega ostalo vse umetno.
Obereggen, smučišče je za vsakogar, od lahkih, rdečih in črnih prog, od senčnih do sončnih, enostavno super za mene.
Alpe Cermis, smučišče je bolj malo, cel dan je snežilo in ker je bil zadnji dan sva se pobrala že ob 2 popoldne. Žal nisem šel na nočno, ker se mi ni dalo:) Imajo pa zelo dobro črno progo na poti v dolino.
Cene so zmerne, pizza za 9 e, ostalo pa špageti 8, juhe 7....

V glavnem en velik plus od mene in zagotovo se vračam,(moji se je povidelo)

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Val di Fiemme
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB