Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Dolomiti - manj znana smučišča

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Dolomiti - manj znana smučišča « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 3:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Povezava z Sillianom: načeloma zelo preprosto, od spodnje postaje Signaue ena žičnica gor na mejo (greben na približno 2400 m. n. v.) in od tam naravnost dol v Sillian. Dve žičnici, dve progi. Na avstrijsko stran severna, na italijansko južna (kar pa pri dolomitskem zasneževanju in višini sp. postaje 1400 m ne sme biti problem). Žal je dolina pri Sillianu preširoka in nova proga nikakor ne bi dosegla spodnje postaje obstoječe kabinke na Thurntaler, torej bi bilo nekako treba rešiti prehod z ene na drugo stran. Malo bolj zanimiva bo povezava s Helmom, pred leti so načrtovali tri krajše sedežnice in povezovalne proge po grebenu, trenutno je v igri 'panoramska' žičnica ki bi se uporabljala v obe smeri, brez proge. S tem projektom mečkajo približno tako dolgo kot Pohorci s progo do Ruš , precej let je trajalo da so se s projektom strinjale vse tri udeležene občine, pa okoljevarstveniki so seveda tudi proti.

Več informacij: http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=1756&start=100

Na Kreuzbergu nisva bila (čeprav me je precej mikalo), tam zgoraj sta dve vlečnici, povezovalna pot pa je po informacijah kolegov z Alpinforuma bolj ali manj ravna in zahteva kar precej 'tekaških' sposobnosti.

Technoalpinove fotke pa sem pomanjšal .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 6:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


miki je napisal/a:

Plan prog:


Zdi se mi nekam znan plan. Kaj je možno da je to smučišče kje v okolici Madonne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 7:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Šprical geografijo?? Daj malo se vzami v roke in potrudi prebrat par postov nazaj....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


Se opravičujem, ampak sem samo nahitro "preelistal" temo in se mi je zdela karta poznana. Enak stil karte kot v Madonni, rdeči špičasti vrhovi... In sem na hitro takoj posumu. Pač sem se zmotu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 13, 2009 1:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Helm je pobelilo :
Se res opravičujem ampak ne vem zakaj ne morem dodat slik? Zdaj bom dal samo linke pa si poglejte.

http://service.it-wms.com/helmbahnen1/archive/archive_picwindow.php?day=13&month=10&year=2009&filename=2009-10-13-1101_2.jpg&cam=2&large=on

http://service.it-wms.com/helmbahnen1/archive/archive_picwindow.php?day=13&month=10&year=2009&filename=2009-10-13-1101_1.jpg&cam=3&large=on

Lahko pa kdo namesto mene proba dodat slike ampak meni jih res ne gre dodat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
elan
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 13, 2009 2:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bade25
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 12:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 12:08
Prispevkov: 75


Glede da nekateri že 7 let hodite sem, kako je kaj s prenočišči. Želeli bi app na smučišču........Helm - Rotwand .......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 1:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Na smučišču jih ni, so pa v okolici spodnjih postaj, 2006 smo bili v Sextnu, dokaj nov apartma z dvema spalnicama, dve kopalnici, dnevni prostor z kuhinjo in lastnim vhodom nas je prišel malo nad 60 ojrov na noč.Bili pa smo prvi teden marca.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bade25
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 6:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 12:08
Prispevkov: 75


Imaš kak naslov prosim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 9:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Ccc, saj ravno to je, da mi je potem comp shodil in ni nič ostalo, bom skušal najti, a nič ne obljubim.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2009 12:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Na Helmu so že vklopili topove (zgoraj)!

[img]http://service.it-wms.com/helmbahnen1/archive/archive_picwindow.php?day=15&month=10&year=2009&filename=2009-10-15-1101_2.jpg&cam=2&large=on[/img]

Mi lahko kdo pove zakaj ne morem slike dodat? Kaj sem nardil narobe zgoraj?

http://service.it-wms.com/helmbahnen1/archive/archive_picwindow.php?day=15&month=10&year=2009&filename=2009-10-15-1101_2.jpg&cam=2&large=on
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 29, 2009 10:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Miki, kaj mogoče veš, katere firme je nihalka na drugi strani Helma? Ker s tisto vzpenjačo sem se peljal menda 2x pa še to se takrat še nisem zanimal za žičnice ... Torej če veš povej.

EDIT: Letos sem izvedel da je nihalka znamke Doppelmayr.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2024 11:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Glede na to, da s tega smučišča že od obstoja foruma ni nobenega poročila, si dovolim da ga pospravim v predal 'Manj znana smučišča v Dolomitih'. Namreč, včerajšnji dan sem preživel na smučišču Gitschberg-Jochtal, ki sem si ga že dolgo želel obiskati, pa je vedno 'padlo skozi' na poti v večje, bolj znane, bolj 'fensi' itd. smučarske centre v regiji.

Plan prog: https://www.bergfex.it/gitschberg-jochtal/panorama/

Smučišče je sestavljeno iz dveh polovičk, ki ju šele od leta 2011 povezuje kabinka Gaisjochbahn (št. 308 na planu prog). Že tako spada med manjše Dolomitih, prej pa sta res bili dve mini-smučišči.

Od (zelo ugodnega) prenočišča v bližnjem Weitentalu sem do spodnje postaje osemsedežne kabinke Bergbahn porabil dobrih 20 minut, in pet minut pred začetkom obratovanja sem pridno stal v vrsti pred rampo. Vzdušje podobno kot na Pohorju, pred menoj ca. 20 domačinov, razen dveh sami dedi, polovica sivih . Točno ob 8:30 zvočni signal in žičnica se premakne. Nobene betonske palače okoli žičnice, samo to kar kot smučar potrebujem:


Sam kraj Meransen leži na lepi sončni terasi na približno 1400 m. n. v. nad dolino Pustertal, posledično so tudi vse proge obrnjene bolj ali manj na jug z variacijami od JV do JZ:


Vmesna postaja, žal s prestopanjem kot npr. na Silver Jetu na Katschbergu. Tudi nosilce za smuči so pozabili zmontirat:


Z 2. odsekom kabinke se pripelješ na 2100 m, kjer te čaka zagotovo najpomembnejša naprava v tem delu smučišča, desetsedežna kabinka Ski Express. Z nosilci in spodaj tremi strmimi progami, po nevemkakem ključu sta dve označeni z rdečo in ena s črno. Perfekten spomladanski beton, po dolomitsko urejen in brez grud:




Druga podobnost s Pohorjem: omenjena kabinka ima (fej in fuj ) vmesno postajo. Glede na to, da je proga nad vmesno postajo povsem druge sorte kot pod njo (svetlomodra), zagotovo smiselno:


Čisto na vrhu, med 2200 in 25000 mnv, kraljuje še fiksna štirisedežnica Gitschberg. Ja, fiksna s trakom, pa smo vsi preživeli. Proga pa ena najširših ki sem jih v lajfu videl, ravno prav strma, zmerno grudasto steptana:


Panorama pa nepopisna. Na nasprotni strani se vidijo severne proge Kronplatza, daleč na V pa smučišča nad Sextnom. Gladek izgled proge je rezultat močnega vetra, ki je na eni strani odkrival trdo betonsko podlago, malo vstran pa nanašal mokast pršič:


Skok k sosedom. Povezovalna gondola je nastala kot kompromis z okoljevarstveniki, prvotno so sanjali o 'pravi' povezavi s progami, ampak bi s tem nepovratno uničili edinstveno lepo dolino Altfasstal ali nekaj takega. Zdaj se pač vožiš malo gor in malo dol, ampak traja samo 6 min. Na drugi strani iz Valsa pripelje kabinka Schilling:


Proga proti Valsu je vrhunski primerek dolomitske buldožerske umetnosti:


Da si zdaj na teritoriju drugega upravljalca, se vidi po barvi topov: v Meransnu je vse modro, tu rumeno:


Proti Valsu ... :


Na drugi strani Valsa se z osemsedežno kabinko pripelješ na 2000 m:


Zgoraj je še šestsedežnica Hinterberg s 4 progami svetlordeče do modre strmine, vse proge betonske, in samo tu se je čakalo minuto do dve. Ob progah sem naštel 25 rumenjakov na stebrih:




... in na nasprotni strani fiksna štirisedežnica Steinermandl s položno modro progo (zaradi čelnega vetra te je na najpoložnejšem delu zagotovo ustavilo) in dvema konkretno črnima, žal precej grudastima. Pred štirisedežnico je tu stala dvosedežnica, ki se zdaj imenuje Ročka in stoji (dobesedno) na Golteh:




Ena od črnih prog nazaj v Vals, po dolgem času urejena proga ob kateri mi je narastel pulz: zelo strma, senčna, beton in na njem grude. Ob boljšem snegu zagotovo vrhunska:


Rdeča proga dalje priti Valsu. Ključne besede: #Buldožer in #beton :


Nazaj v Meransnu, tu so mi proge bistveno bolj 'sedle' kot v Valsu. Nesselwiese je bila sončna do pol petih:


Proga v dolino pa (pre)široka, ampak hudo položna:


Vlečnica Mitterwiese žal zaprta in brez sider. Tu že nekaj let načrtujejo zamenjavo v obliki kabinske žičnice na Kleingitsch in 2 - 3 nove proge, deželna vlada je celo že dala zeleno luč, pa so neki ptičoštevci (žal) uspešno podali ugovor v Rim. Očitno so zdaj žičkoti tako užaljeni da so še obstoječo vlečnico opustili:


Še nekaj 'bombončkov' od tu in tam. Medtem ko večina topov v Meransnu zgleda tako ... (čudno, tu pa veter nič ne moti topov na stebru, ki jih 'ne morejo seliti na drugo stran proge'):


... se jih nekaj najde tudi v črni barvi:


... tu in tam pa še kakšen nostalgični:


Na vsaki strani sem za hec preizkusil tudi po eno vlečnico; Brunner v Meransnu:


... s skromnim penziončkom ob progi:


In Tasa v Valsu, precej bolj ruralno vzdušje in perfekten putrček, medtem ko sem se drugod mučil po betonu:


Iz Mühlbacha v dolini do Meransen-a vozi ena od tistih majčkenih nihalk, ki so nekaj desetletij nazaj bile precej pogoste po teh strmih dolinah kot sredstvo javnega prometa, ko so ceste še bile strme in ozke, zime snežene, avtomobili pa luksus. Zdaj pa je ena od poslednjih preživelih svoje vrste:


Vtisi: prav dobro, sploh Meransen je izpolnil vsa moja pričakovanja: umirjeno na pol vaško smučišče, nobenega čakanja, nobenih prepotentnih (tu se zadržujem da ne bi preveč napisal) gostov. Preko palca 3/4 domačinov in nekaj nemških, nizozemskih in italijanskih turistov. Vals malenkost bolj poln in predvsem preveč betonski, k čemer je zagotovo prispeval tudi močan severni veter, ki je na tej strani precej bolj vlekel kot v (višjem) Valsu in odnašal vse kar je mehkega ležalo po progah. S 114 EUR za dvodnevno karto tudi razmeroma ugodno, če prišteješ še dolge obratovalne čase (8:30 - 16:30) in sonce ki predvsem v Meransnu sije na proge dobesedno do pol petih, zagotovo dobiš ogromno smučarije za svoj denar.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2024 11:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 364


Hvala za poročilo, sem ravno letos na Kronplatzu razmišljal, da bi en dan skočil tudi sem, pa mi potem ni uspelo. Upam, da to kmalu uspem popraviti!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2024 10:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Včeraj pa na smučišču Plose nad Brixnom (po laško Bressanone). S smučiščem Gitschberg-Jochtal imajo skupne večdnevne vozovnice, ki so kar nekaj ugodnejše od karte Dolomitisuperski. Jaz sem za dvodnevno vozovnico za obe omenjeni smučišči plačal 114 EUR, za Dolomite še kar ugodno.


Plan prog: https://www.bergfex.si/plose-brixen/panorama/

Tudi včeraj sem bil priden in sem nekaj minut pred pol deveto stal pred zaprtimi vratci nove desetsedežne kabinke Plose (po enoinpolletni gradnji so jo odprli poleti 2023), ki v dveh odsekih premaga skoraj 1000 višincev. Čeprav je uradno obratovanje od 8:45 dalje, so nas spustili na breg že ob pol devetih. Sledi štirisedežnica Schönboden, že zgodaj zjutraj v soncu:


... in 1300 višincev nazaj v dolino:




Pod zgornjo postajo kabinke je proga (z zahodno lego) zjutraj seveda še v globoki senci, ampak perfektno, res perfektno urejena, tepih iz odličnega grifig snega. Za razred boljše kot dan prej v Valsu (in pol razreda boljše kot v Meransnu):


Po dveh senčnih dolinah nazaj na sonce, na trisedežnico Rifugio CAI ... :


... in šestsedežnico Rossalm:


Proge na obeh pa perfektne, ne prestrme, sončne, sneg odličen:




Na koncu smučišča sledi še ena desetsedežna kabinka Pfannspitz, zgoraj ima tri široke proge, ki se proti koncu združijo v eno. Na skupnem zadnjem odseku se je sredi dopoldneva zdrsalo do betona, preden je malo čez poldne spustilo in je nastal perfektni putrček. Širina prog pa neverjetna:




Vsaj eden od uporabnikov tega foruma bo navdušen :


Za malo nostalgije poskrbi dvosedežnica Palmschloss (letnik 1973 !) z lepo zvijugano ozko progo:






Prigoda z omenjene dvosedežnice: smučarski učitelj srednjih let je na spodnjo postajo pripeljal skupino 6 ali 7 res malih (predšolskih) otrok, potem pa kar 'ukazal' odraslim (ali vsaj na pol odraslim) smučarjem, da vsak vzame eno dete s seboj na sedež. Skupaj z žičkotom sta tudi lepo pomagala pri vkrcavanju, in to brez (!) zmanjševanja hitrosti naprave. Moja sopotnica je bila stara 4 leta, seveda je domačinka iz Brixna, in se je med vožnjo prav lepo 'afnala' s smučkami :




Na splošno je bilo včeraj (nedelja) smučišče bolj ali manj v rokah domačinov, kar pomeni folk z odličnim smučarskim znanjem, desetletnike ki vozijo po gozdu hitreje kot jaz po progi, in polnjenje sedežev do zadnjega mesta. Kakšna razlika od tega kar sem danes doživel na Seiser Alm-u.

Še nekaj utrinkov s smučišča:




Pa še dve furi v dolino popoldan, ko je proga vsaj na pol sončna:








Pod črto: ne vem kaj bo prinesel jutrišnji dan, ampak od treh dosedanjih Plose zmaga na celi črti !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Dolomiti - manj znana smučišča
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB