Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Primerjava Dolomiti-Avstrija

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Primerjava Dolomiti-Avstrija « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 26, 2008 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Ker sem sam presmučal večino omenjenih smučišč, ti lahko dam odgovor. V Dolomitih so v glavnem zelo dobro pripravljene proge in najmodernejše naprave, v najpopularnejših centrih pa ob vrhuncih sezone tudi gneča in zguncane proge popoldne. Smučišča so v Dolomitih zelo skrbno načrtovana, Avstrijskim pa se pozna, da so v glavnem bolj zrasla iz nekih vaških smučišč in potem rasla in se povezovala. Sicer pa tudi Italija še zdaleč niso samo Dolomiti.

Za moj okus se nekaj največjih smučišč v Avstriji in Švici lahko meri z Dolomiti. Ischgl npr. nudi več terenske smuke kot celotni Dolomiti skupaj, narava pa je fantastična. Če si ljubitelj lepe okolice, pa je osrčje švicarskih Alp ali Savojske Alpe itak doživetje za sebe. Če strnem, zame Dolomiti še zdaleč niso edini zveličavni, ampak če še nisi bil tam, le pojdi tja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
voluharka
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2009 12:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Mar 2009 11:41
Prispevkov: 30


Jaz lahko rečem samo to : DOLOMITI - RAJ NA ZEMLJI

Če imaš možnost pa se tja odpravi januarja.



Slika: http://www.shrani.si/f/1L/ii/3TtnIlxg/panorama4.jpg

Edit: sem uredil sporočilo, ker je bila slika prevelika in se ni dalo normalno prebirati foruma pri povprečnih resolucijah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2009 2:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Zanimivo, da so tukaj največji zagovorniki Dolomitov tisti, ki sploh še niso bili nikjer drugje, oziroma očitno ne na smučiščih, za katera se sprašuje. Jaz sem bil v Dolomitih povsod, marsikje večkrat. Sicer tudi jaz svetujem Dolomite tistim, ki tam še niso bili, vendar zame obstajajo tudi boljša smučišča (npr. Ischgel). Sicer pa je meni osebno znamenita Sella Ronda v vrhu sezone pravi obup. Če že moram smučati tam, grem raje na kakšen Seiser Alm ali pa Ciampac.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2009 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Moja boljša polovica mi je za darilo kupila knjigo Top 50 ski resorts in Europe. V njej je avtor oz. so avtorji ocenjevali vsa ta naj smučišča glede na različne kriterije...Možnost off piste, apress ski,snow reliability,...skupaj mislim, da je 12 kriterijev in za vsak kriterij je navedenih top 5 smučišč!
Skupno, torej po vseh kriterijih, je najbolje ocenjeno smučišče St Anton, drugi je Chamonix. Naprej se žal ne spomnim, knjige pa trenutno nimam pri roki. Če pa koga zanima razvrstitev glede na kak poseben kriterij naj napiše, pa bom pogledal in napisal na forum. Mene osebno je najbolj "razjezilo", da ni top 5 glede na lepoto okolice, panoramo! Tak da če ima kdo kakšno svojo lestvico za smučišča z najlepšo panoramo, naj le napiše.
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
voluharka
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2009 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Mar 2009 11:41
Prispevkov: 30


Ne boj se, bil sem tudi drugje (predvsem Avstrija).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2009 10:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 357
Kraj: Dunaj

V svoji dolgi karieri sem odsmučal približno 50 dni v Franciji, okoli 200 dni v Avstriji, 20 dni v Švici ter preko 500 dni v Dolomitih:
Moje ocene:

1. Francija (Alpe d'Huez, Les 2 Alpes, Tignes, Val d'Isere, 3 doline, La Plagne, Les Arcs): zelo velika ter dobro povezana smučišča. Naprave deloma supermoderne, veliko pa tudi starejših in počasnejših. Tipična industrija v gorah. lažje smučarske proge redno urejene, težje pa ne. Hrana na smučiščih dobra vendar zelo draga.

2. Švica, Avstrija (Samnaun, Ischgl, Mokrine, Obertauern, Kačjak, Mokrine, Tromeja, Osojščica, Amade, ........): Urejena smučišča, zelo moderna infrastruktura, urejenost prog za -4 (od 5), veliki apartmaji, zmerne cene, skromna ponudba hrane.

3. Italija (Dolomiti, Tonale, Višarje)
Odlično urejene proge, večinoma moderne naprave, stabilno vreme, 100% garancija snega, odlično urejene proge (-5), velika ponudba zelo dobre hrane. Zmerne cene, veliki aprtmaji.

Torej moje mnenje:
V Dolomite vsako sezono do dvakrat za en teden,
v Avstrijo vsake tri leta za en teden
v Francijo vsakih 10 let pogledat kaj je novega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2009 1:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

iga10 je napisal/a:
Moja boljša polovica mi je za darilo kupila knjigo Top 50 ski resorts in Europe. V njej je avtor oz. so avtorji ocenjevali vsa ta naj smučišča glede na različne kriterije...Možnost off piste, apress ski,snow reliability,...skupaj mislim, da je 12 kriterijev in za vsak kriterij je navedenih top 5 smučišč!
Skupno, torej po vseh kriterijih, je najbolje ocenjeno smučišče St Anton, drugi je Chamonix. Naprej se žal ne spomnim, knjige pa trenutno nimam pri roki. Če pa koga zanima razvrstitev glede na kak poseben kriterij naj napiše, pa bom pogledal in napisal na forum. Mene osebno je najbolj "razjezilo", da ni top 5 glede na lepoto okolice, panoramo! Tak da če ima kdo kakšno svojo lestvico za smučišča z najlepšo panoramo, naj le napiše.
Lep pozdrav!


Mene tale lestvica vsekakor zanima, čeprav imajo vsake oči svojega malarja. Na teh dveh smučiščih sem bil, so kar v redu, vendar jih jaz na svojo lestvico ne bi dal med prvih 10. Mogoče so bila samo ob mojem obisku malo slabša. Meni je poleg ostalih kriterijev pomembna tudi oddaljenost, vzdušje na smučišču (nekatera so ena sama živčnost, druga pa nirvana) in cena. Najbrž že malo podzavestno precej bolj milo ocenjujem smučišče, kjer stane karta 20 ? in jim oprostim kakšno napako. Na drugi strani me pa prav pogreje, če plačam za dnevno karto 40? (za družino enih 150?), potem hočejo pa od mene še 5? za parkirnino, 1? za WC in uporabo tekmovalne proge itd.

S Poldetom se kar strinjam, čeprav se mu je malce zapisalo in je dal Tromejo med smučišča z modernimi napravami (vem, da je to lapsus).

Moja lestvica po presmučanih cca. 100 različnih smučiščih in 500-800 smučarskih dneh, najbrž za večino precej nenavadna:

1. Ischgel
2. Seiser alm
3. Alta Badia
4. Krvavec
5. Kappl
6. Val Gardena
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 20, 2009 3:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Evo, malce pozno, a vendarle... Lestvica najboljših smučišč iz knjige Top 50 ski & snowboard resorts in Europe











Mene osebno preseneča komaj 36 mesto Val Gardene, ki je za večino uporabnikov tega foruma med najboljšimi

Vaši komentarji seveda zaželjeni
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 20, 2009 7:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Ah, angleži pa njihove lestvice.So najbolj vasezagledan folk, najhujše pa kar se ti lahko zgodi da jih fašeš avtobus v aparthotel v Franciji.
Pripomba Flims-Laax-Falera so eno smučišče, ne pa kar nekaj ločenga po tej lojtri.
Cortina d Damppezo je na 50 mestu,sem pa skoraj skupaj padel ko sem 2006 smučal tam, ostali 30 let zadaj.Mokrine so za njih Vojna zvezd.
Prav nikjer pa ni omenjen Fiss Ladis Serfaus, a je premajhen?
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 21, 2009 4:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

No tale lestvica je pa res malo čudna. Kot da je bil glavni kriterij cena kart. St. Anton, no ja čisto solidno smučišče, ampak najboljše evropsko smučišče??? Pa cel kup smučišč, ki so dobra samo za Ruse v pelzmontlnih: St. Moritz, Lech, Davos, Crans Montana, Cortina...Bad Gastein na 18. mestu. Letos sem bil tam en teden, pa mi je po dveh dneh postalo dolgčas. K sreči je v bližini nekaj boljših smučišč. Kraj pa v top sezoni večji dolgčas kot npr. v Ribnici. Pa francoska smučišča. Največja je razsekal na 5 kosov in vsako posebej uvrstil na top lestvico. No ja, tale ocenjevalec očitno stvari vidi povsem drugače kot jaz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 21, 2009 4:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1896


Meni se zdita Avstrijski Gerlos Plate in Italijanski Bormio skupaj z St. Caterino precej zanimivejša od vseh Francozov, Švicarjev ali Dolomitov. Predvsem Bormio je hud.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 21, 2009 11:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Še ena lestvica ki je mogoče za nas bolj zanimiva ker v njej ni eksotov kot so Andora,Švedska
http://www.snow-online.de/skigebiets-check/2008/2009/ranking.html
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Primerjava Dolomiti-Avstrija
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB