Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » sistem Kontrole pristopa

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 sistem Kontrole pristopa « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
BoziceK
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 14, 2008 11:00 pm    Naslov sporočila: sistem Kontrole pristopa Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 12:39
Prispevkov: 627


zanima me kako bi lahko naredil sistem za kontrolo prestopa... namest kart pa bi uporabil plastične ploščice v obliki kart SC Cerkno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2012 4:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Zanima me, če kdo ve kaj več o sistemih kontrole kart. Ko sem bil nazadnje na Starem vrhu, so me presenetili, ker imajo vgrajene naprave za brezdotično kontrolo kart, a take karte pri njih ne moreš dobiti in si načeloma obsojen na vtikanje. Blagajničarka mi je povedala, da lahko karto naloži na karto od Krvavca, ker imajo enak sistem. Ker sem imel s seboj slučajno tudi karto iz koroške, sem poskusil s to, pa se ni dalo naložiti. Poskusil sem še z na zunaj identično karto iz Zillertala, ki pa je delovala. Zanima me, če kdo ve v čem je razlika, saj se mi zdi, da gre v obeh primerih za enak sistem in katera smučišča pri nas omogočajo brezdotično kontrolo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BoziceK
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2012 5:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 12:39
Prispevkov: 627


Stari Vrh, Krvavec in Rogla (mogoče še katera druga) imajo sistem SKIDATA. Kjer se da tako kot si ti rekel.
Cerkno, Vogel, MB Pohorje(se mi zd... popravte me) imajo pa RIKOM sisteme. Pri njih pa je tudi možno brezdotično sprejemanje podatkov. Na cerknem imajo letošnjo novost da so kar vse karte na senzor. Kar bistveno zmanjša čakanje na sedežnicah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tim
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2012 5:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

BoziceK je napisal/a:
Stari Vrh, Krvavec in Rogla (mogoče še katera druga) imajo sistem SKIDATA. Kjer se da tako kot si ti rekel.
Cerkno, Vogel, MB Pohorje(se mi zd... popravte me) imajo pa RIKOM sisteme. Pri njih pa je tudi možno brezdotično sprejemanje podatkov. Na cerknem imajo letošnjo novost da so kar vse karte na senzor. Kar bistveno zmanjša čakanje na sedežnicah.

Še Kranjska Gora ima Rikom. Za moje pojme je to najslabša možna rešitev, ki so si jo zmislili. Mislim, da zaradi spora s takratnim uvoznikom SkiDate, EdiTrade-om (nisem prepričan, če je to res). Spomnim se pred leti, ko sem moral na Voglu za to, da sem imel karto na čip, zanjo dati več kot 50 eur varščine. NORO.
SkiDato uporablja večina 99% smučišč (ne v Slo), ker je zanesljiva, omogoča cel kup raznoraznih statističnih postavk ... Zadnja verzija omogoča celo pregled višine smučarja in njegove slike, ki jo ima na karti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 1:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Saj ravno to me čudi. Koroška karta je tudi skidata, pa se nanjo ni dalo naložiti karte za Stari vrh. Pa še to je zanimivo, da nekatera smučišča uporabljajo karte za enkratno uporabo (npr. Schladming, celi Dolomiti...), drugje trajne karte (Koroška, Salzburška...).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 7:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

marko je napisal/a:
Saj ravno to me čudi. Koroška karta je tudi skidata, pa se nanjo ni dalo naložiti karte za Stari vrh. Pa še to je zanimivo, da nekatera smučišča uporabljajo karte za enkratno uporabo (npr. Schladming, celi Dolomiti...), drugje trajne karte (Koroška, Salzburška...).


Drugega kot to, da so karte pač (drugače) zakodirane si ne morem predstavljati.

Glede enkratnosti in večkratnosti pa tole. Sklepam, da so te mehke, enokratne karte prišle šele pred kratkim, torej nekaj let. Tiste trde pa poznamo že celo večnost. Glede na to, da so karto ponovno uporabljive, se je vsak center posebej odločil, ali obdržati star sistem, ali preiti na novega. Podobno velja za same naprave kontrole pristopa (škatle, ki jim moraš pokazati karto). Ponekod lahko vidite samo "stare" modele (takšne, kot na Starem Vrhu, ponekod pa so vložili ogromno denarja v nove, ki lahko, kot sem že omenil, preverjajo tudi višino ter samo sliko. Mislim torej, da gre predvsem za vidik financ in zahtev posameznega centra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 7:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Ravnokar sem si priskrbel nekaj novih info. Tiste mehke karte naj bi omogočale "enkratnost" in tudi možnost povezave z ostalimi SkiData sistemi, kot so recimo parkirišča. Trda kartica povezave s parkirišči ne omogoča. Med tehničnimi podatki trde kartice pa sem zasledil tudi podatek, da bi morale biti kartice veljavne v vseh skicentrih, ki uporabljajo SkiDato. To pomeni, da posebno kodiranje, kot sem ga kot razlog že navedel, to ne more biti. Sedaj obstaja le možnost, da je bila kartica na nek način poškodovana.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juremihamojca
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 8:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 14:19
Prispevkov: 128


marko je napisal/a:
Saj ravno to me čudi. Koroška karta je tudi skidata, pa se nanjo ni dalo naložiti karte za Stari vrh. Pa še to je zanimivo, da nekatera smučišča uporabljajo karte za enkratno uporabo (npr. Schladming, celi Dolomiti...), drugje trajne karte (Koroška, Salzburška...).


Schladming ima karto za večkratno uporabo, sem ravno včeraj preveril. Vsaj tista kupljena v Hauser-Kaiblingu za Ski-Amade je bila povratna (3? kavcije).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cvajs
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2012 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Mar 2009 23:02
Prispevkov: 56


marko je napisal/a:
Saj ravno to me čudi. Koroška karta je tudi skidata, pa se nanjo ni dalo naložiti karte za Stari vrh. Pa še to je zanimivo, da nekatera smučišča uporabljajo karte za enkratno uporabo (npr. Schladming, celi Dolomiti...), drugje trajne karte (Koroška, Salzburška...).

Jaz sem včeraj na Starem vrhu ravno zaradi te debate na blagajni predložil karto od Skipass travel in je delovala brez problema. Zraven samo dodajo običajno karto za potrdilo o nakupu, ker ne natisnejo aktualnega datuma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2012 12:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Imam več koroških kart (od Skipasa), bom poskusil še z ostalimi, morda je bila res tista poškodovana.

Juremihamojca: decembra sem v Schladmingu dobil karto za enkratno uporabo brez kavcije (mehko) za ski Amade. Očitno imajo tam oboje, morda za dnevne karte dajejo kavcijske, za večdnevne pa mehke-nekavcijske. V bližnjem Flachau, ki je tudi v Amade, sem dobil dnevno karto s kavcijo (trdo).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2012 12:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Drugače je pa tole kontrola pristopa, a ne??
Prestop kontrolirajo pri skoku v daljino, recimo...

_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » sistem Kontrole pristopa
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB