Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Novosti Dolomiti 2008/2009

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Novosti Dolomiti 2008/2009 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Sob Jun 21, 2008 12:17 pm    Naslov sporočila: Novosti Dolomiti 2008/2009 Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 357
Kraj: Dunaj

Ni sicer pokrita, nima sedežev za 6 oseb, pa vendar bolje kot nič:
Arabba/Marmolada
Kuppelbarer 4er Sessellift ?Masarei? (2200 p/h) ersetzt Doppelsessellift
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 23, 2008 4:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Se spomnim Polde, da si se pred časom še na nekem drugem forumu zgražal nad to dvosedo in so te potem nekateri prepričevali, da je čisto smiselna. Zdaj lahko upravičeno rečeš: No vidite! Sicer nisem čisto prepričan, če mislim pravo sedežnico. Je to tista dolga sedežnica globoko v Alta badii, ki se je tudi stalno ustavljala? Če je tako, po moje tudi to še ne bo dolgoročna rešitev in jo bodo čez par let spet menjali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 23, 2008 4:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Ja, to je tista 2-sedežnica (še prej sidra), ki pelje na Pralongio.
(Med tistimi, ki so nekako "zagovarjali" 2-sedežnico, sem bil sprva tudi sam (še zdej mi je nerodno), pa sem si potem dokaj hitro premislil in dam sedaj to sedežnico za lep primer v kakšnih pogovorih o smiselnosti dolgih fiksnih naprav ipd.)

Vir: alpinforum, uporabnik JB (http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?p=261869&sid=5a3e1cfd79f44ece4958779d5b814fba)







Glede na to, da so z druge strani na isti vrh naredili enako sedežnico (Pralongia II), mislim, da bo vseeno tole malo bolj dolgoročna rešitev. Glede na dolžino bi sicer 'prav prišle' tudi kupole, vendar na vrhu kar rado popiha...

Kako pa je kaj z zasneževanjem na tem območju? Je že narejeno oz. bo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 24, 2008 11:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Omenjena naprava je znano ozko grlo vsake zime (letos smo se 2 x fajn načakali) v Alta Badii (prevsem ob konicah na Sella Rondi), tako da hvalabogu, da zadevo rešijo na ta način.....da ne govorim, da se vleče ko jara kača, pa še piha rado zgoraj....Zapirala pred pomičnim trakom so pa tako poglavje za sebe......(beri si lahko hitro na gobcu, če se ne podvizaš takoj)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 24, 2008 1:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 357
Kraj: Dunaj

Poleg Masareia prav veliko uporabnih novostih letos v Dolomitih ni na vidiku:

Neue Aufstiegsanlagen Winter 2008/2009
Gröden/Seiser Alm
- Skilift ?Campo Freina? (720 p/h) ersetzt Skilift
- Kuppelbarer 6er Sessellift ?Panorama? (Seiser Alm) (2.200 p/h) ersetzt 4er Sessellift und die Talstation wird um 300 m südlich versetzt
- Kuppelbare 8er Kabinenbahn ?Col Raiser? (2030 p/h) ersetzt Kabinenbahn

Arabba/Marmolada
Kuppelbarer 4er Sessellift ?Masarei? (2200 p/h) ersetzt Doppelsessellift

Hochpustertal
- Skilift ?Untertal? ersetzt Skilift

Tre Valli
- Kuppelbare 8er Kabinenbahn ?Ronchi-Valbona-Le Cune? mit Mittelstation (2070 p/h) ersetzt Kab. ?Ronchi-Valbona? und Seilbahn ?Valbona-Le Cune?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 30, 2008 11:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
Omenjena naprava je znano ozko grlo vsake zime (letos smo se 2 x fajn načakali) v Alta Badii (prevsem ob konicah na Sella Rondi), tako da hvalabogu, da zadevo rešijo na ta način.....da ne govorim, da se vleče ko jara kača, pa še piha rado zgoraj....Zapirala pred pomičnim trakom so pa tako poglavje za sebe......(beri si lahko hitro na gobcu, če se ne podvizaš takoj)

Fisherpro, vem da ti to veš, ampak odgovarjam zaradi drugih. Zadnjih 2x, ko sem bil jaz v Dolomitih (nazadnje med počitnicami 2007) na tej sedežnici nikoli ni bilo prav posebne gneče, verjetno zato, ker se ljudem ni dalo izgubljati časa na počasni sedežnici. Itak pa žičnica v osnovi ni v Sella Rondi ampak samo v varintni obvoznici. Pa še tej se lahko izogneš, če se prav spomnim, z dvema vlečnicama.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Tor Jul 01, 2008 3:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 357
Kraj: Dunaj

Nič več, Marko. Spodnja vlečnica (Marentas) je že podrta. Vzrok: Po 31 letih obratovanja se ji je življenjska doba iztekla. Nove naprave se jim ne splača postavljati, saj naj bi prepeljala na sezono manj kot 70000 smučarjev. Pa še to: Te naprave imajo 30 letno življenjsko dobo (noja, vsaj v Italiji, pri nas lahko tudi več), Marentas pa je zdržal 31 let, ker v zimi 1988/89 zaradi pomanjkanja snega ni obratoval niti en dan.

Gneče na sedežnici Masarei pa so bile dokaj pogost pojav, vsaj v lepih dnevih. Sem čakal tam tudi že 15 minut - medtem ko na drugih napravah v bližini gneče ni bilo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2008 8:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3455
Kraj: Maribor

Še ena novost se obeta za prihajajočo sezono v Dolomitih, in sicer na morda manj znanem smučišču Karersee / Carreza nad Val di Fassa. V gradnji so kar 3 nove žičnice, kot lahko preberemo na njihovi spletni strani:

Citiram:
Fassa/Karersee
Erneuerung zwecks Aufwertung des Skigebietes Karersee/Karerpass mit folgenden 3 Liftanlagen:
- Kuppelbare 8-Kabinenbahn Hubertus dient als Verbindung Karersee/Karerpass (1.200 p/h)
- Skilift Le Pope am Karerpass (720 p/h)
- Kuppelbarer 4er Sessellift Pr? dei Tori am Karerpass (1.200 p/h)


Panorama z označenimi novimi napravami:


Za razliko od večine smučišč v Dolomitih je bil Karersee v zadnjih letih finančno v hudi krizi in na robu propada oz. zaprtja. Mimogrede, tudi dvosedežnici 401 in 402 sta bili nekaj preteklih let zaprti, letos obljubljajo ponovni zagon. Tam kjer letos gradijo štirisedežnico št. 414, so pred leti že bile vlečnice in proge, ki pa so že skoraj desetletje zaprte, tako da gre prej za ponovno odprtje kot za novogradnjo. Povsem nova pa je osemsedežna kabinska žičnica št. 412 z modro progo, ki bo povezovala novo štirisedežnico s spodnjim delom smučišča.

Po moje bo nastalo kar zanimivo smučišče, primerno za enodnevni obisk za vse, ki bodo dopustovali v Val di Fassa (Da ne bo vedno Ronda ).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 10, 2008 12:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 357
Kraj: Dunaj

Se mogoče komu sanja, kje naj bi ta nova 4-sedežnica v La Villi stala?

Alta Badia
Neuer 4er Sessellift Colz (La Villa)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 10, 2008 4:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Colz je tisti škatlasti grad na nasprotnem bregu Gran Rise blizu spodnje postaje. Na onem bregu, če se prav spomnim so bile naprej še ene žičnice, ampak ko sem bil tam je bilo bolj golo, ker so na soncu in nizko. O kakšni novi sedežnici ne vem nič, lahko je to kakšna od tistih starih, ali pa so postavili kaj novega bodisi za povezavo ali pa za direktni dostop hotelčkov do smučišča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 14, 2008 11:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 357
Kraj: Dunaj

Kdor brska, ta najde: Colz bo štirisedežnica, ki bo v La Villi omogočala neposredno povezavo med smučišči na obeh straneh naselja. Spodnja postaja bo ob parkirišču ob kabinski žičnici na Piz la Ila (ob zgornji postaji trosedežnice La Rua), zgornja pa v bližini štirisedežnice Doninz. Torej, za pot v Pedraces in nazaj ne bo več treba hoditi peš preko ceste. Ko bi se le spomnili kaj podobnega tudi v Arabbi....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 14, 2008 12:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 357
Kraj: Dunaj

Še slika za tiste, ki La Ville ne poznate najbolje:
http://www.funivie.org/pagine/cantieri/clf_colz/index.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 14, 2008 12:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

polde je napisal/a:
Kdor brska, ta najde: Colz bo štirisedežnica, ki bo v La Villi omogočala neposredno povezavo med smučišči na obeh straneh naselja. Spodnja postaja bo ob parkirišču ob kabinski žičnici na Piz la Ila (ob zgornji postaji trosedežnice La Rua), zgornja pa v bližini štirisedežnice Doninz. Torej, za pot v Pedraces in nazaj ne bo več treba hoditi peš preko ceste. Ko bi se le spomnili kaj podobnega tudi v Arabbi....


Evo moj poklon Italijanom......edina stvar, ketero sem zmeraj (bolj popoldan, kot zjutraj, ker sem zmeraj zmatran) preklel, ko sem se vračal v Pedraces.....Samo, da še Arabbo rešijo pa smo zmagali.....Očitno bom letos užival....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 14, 2008 8:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Super, polde, hvala za informacije! Sem zadnjič tudi sam malo brskal a nič izbrskal... Me pa tudi mene ta novost veseli, saj mi popoldansko pešačenje skozi La Villo nikoli ni bilo pri srcu. Mi smučarskega dneva sicer nikoli nismo začeli v Pedracesu, čeprav smo bili tam nastanjeni, ponavadi vedno v Corvari. Ampak ob teh novostih, ki so bile oz. bodo izgrajene v zadnjih letih (obe novi odklopni 4-sedežnici in ta čez La Villo), pa bo pot iz Pedracesa v La Villo precej krajša in bo tudi Pedraces ob zgodnjem štartu primeren za začetek (in konec) smučarskega dneva.

Tako kot ste rekli - samo še Arabbo rešijo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 15, 2008 7:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Probaj prvi dve rundi zjutraj po speglani Sponati.....lepo ogret pa nadaljuješ na Gran Risi.....mamljivo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Novosti Dolomiti 2008/2009
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB