Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2008

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Naslednja
 Novosti na Pohorju 2008 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 01, 2008 7:45 pm    Naslov sporočila: Novosti na Pohorju 2008 Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Mislim da je čas, da odpremo temo o novostih letošnje gradbene sezone, saj ne gre zgolj za progo v Ruše (za katero že imamo posebno temo), ampak tudi za novosti na ostalih delih Pohorja.

Danes sem se potepal od Ruš do Belvija, najbolj me je seveda zanimala najpomembnejša novost sezone, sedežnica Pisker 2 s progo. Tako zgleda v izteku proge - ni videti slabo :


Zakoličena bodoča spodnja postaja:


Tako pa izgleda 100 viš. metrov višje, s ceste proti lovski koči Cojzarica:


Med obema bagerjema se prav slabo vidi spodnja postaja Cojzarice (natančneje: steber na katerega je pritrjeno obračalno kolo vlečnice na krogce):


Na vrhu nič novega, tukaj so itak že lani končali zemeljska dela:


Drugo gradbišče, hotel Videc: presenetljivo kako daleč je že gradnja, postavljajo že strešno konstrukcijo. Spremljal sem gradnjo vseh apartmajskih hiš v naselju Bolfenk, ampak tako hitri niso bili še nikoli (navadno so streho deleli enkrat oktobra ... ):


Ko sem že mislil da je z novostmi konec, me je presenetil bager na progi malo pod spodnjo postajo bejbike:


Tabla takoj razreši uganko: namesto bivšega gradisovega doma bo nastala apartmajska hiša, dovoz do novega objekta bo potekal v podvozu pod progo Sleme. Zanimivo je, da se je na Pohorju končno poleg ŠCP in Term pojavil še tretji investitor, mtb iz Maribora. Priznam da sem pred nekaj leti bral da je tukaj načrtovana nadomestna gradnja, nato pa sem na vse skupaj pozabil. Prav radoveden sem, kako velik bo nov objekt in kako bo izgledal. Upam da bo šlo za sodobnejšo arhitekturo kot v naselju Bolfenk, dvokapnih streh s črno kritino in lesenih balkonov imam počasi dovolj :


To je bil stari Gradis, RIP :

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
doppelmayr
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 01, 2008 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Apr 2007 13:36
Prispevkov: 561
Kraj: Maribor

Zgleda da je na koncu proge lepa strmina,katere vrste težavnosti pa bo proga črna ali rdeča.Če je spodnja postaja že zakoličena lahko kmalu pričakujemo začetek gradnje 6 sede
_________________
Sezona 2009/10: 12xMB Pohorje 3xKope

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 01, 2008 8:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Miki a ti se hecaš? Tisti zgornji del se še je neobdelan a ti misliš da bi tisti tam lahko kar rečem grički ostali tako? to se bo po vsej verjetnosti zravnalo... siceri pa če se nebo pa je lahko kakšen kicker za bord park? Kdo bi vedel...

Doppelmayr ta strmina je še manjša kot na stadijonu


Sicer pa me proga zelo spomninja na habakuk še samo vlečnica na sredini pa smo dobili novi habakuk

Zgoraj rahla strmnina spodaj ravnina potem pa prelomnica pa spet strmo....


Sicer pa tudi iz kakšne kalvarije se zelo dobro vidi izsek proge ne pa proga!!! Z piramide pa že bolj težko....

Miki upam da te ni ujel dež
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 08, 2008 4:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


kako dolg pa bi Pisker, če pogledam drugo Mikijevo fotko, potem se bojim da je na njen celotno novo smučišče, višje gor pa že prideš na Cojzarico. To bo pa kar malo kratko?? ali se motim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
doppelmayr
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 08, 2008 5:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Apr 2007 13:36
Prispevkov: 561
Kraj: Maribor

Sedežnica Pisker II bo dolga 1672m
_________________
Sezona 2009/10: 12xMB Pohorje 3xKope

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 08, 2008 5:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Čudno, da ne bo fiksna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantastic
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 13, 2008 4:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:06
Prispevkov: 812
Kraj: wait city

kako je kaj zgoraj?se kaj dogaja na "novo"?
_________________
Lp Georg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 17, 2008 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

^^ Ja, če te tako zanima pa pridi izza tvojih devetih gora pa sam poglej, kaj se dogaja .

Sicer pa kakšnih hudih sprememb ni videti, razen velikanskega izkopa na mestu, kjer bo stala spodnja postaja z garažo za sedeže in črpališčem za vodo:


Spodnji del proge, na prvi pogled ni hude spremembe v primerjavi s fotkami izpred 14 dni, ob podrobnejšei primerjavi je nekaj razlik vendarle opaziti:


Zdaj je na progi že 6 strojev:




S ceste proti lovski koči (cesta je trenutno zaprta, ampak ob previdni vožnji prevozna):


Veseli me, da pri gradnji te proge - kolikor se spomnim, prvič kar spremljam zemeljska dela po Pohorju - najprej odrinejo humus, potem rijejo po skalovju in ravnajo progo, na koncu pa humus pritisnejo nazaj (temno rjava barva na sliki). Tak način gradnje bi moral biti samoumeven, a žal se je na Pohorju prepogosto dogajalo, da so pri zemeljskih delih enostavno prekrili dragoceno plast humusa s kamenjem iz nižjih slojev (potem pa se čudimo da ponekod trava slabo uspeva in da so proge kamnite):


Nenavadna perspektiva spodnjih postaj Cojzaric :


Enkrat smo nekje na tem forumu imeli debato, katera od obeh vlečnic naj ostane, če bo po izgradnji sedežnice ena demontirana (kot je vrisano na novi panoramski tabli). Mislim da sta naslednji dve sliki še en argument za to, da se demontirajo krogci (poleg tega da so sidra bolj udobna in imajo večjo zmogljivost, kar po moje več kot odtehta tistih piškavih 15 sekund kolikor so krogci hitrejši): medtem ko imajo sidra kompaktno spodnjo postajo, ki skoraj ne ovira smuke po novi progi, pa stoji steber na katerem je pripeto obračalno kolo krogcev, sredi proge 'ko burek v svemiru' , pa še na obe strani segajo neki neugledni jekleni kabli, kar bi znalo biti nevarno. Dokler je to stalo lepo v gozdu, ni motilo nikogar, sedaj pa ... presodite sami:




Hotel Videc, če bodo malo pohiteli bo nared že do poletne, ne do zimske sezone :


Prizidek Arene v mraku:

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.


Nazadnje urejal/a miki Ned Maj 18, 2008 7:19 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 17, 2008 7:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Zgoraj, ko si omenjal, da je že skopano za spodnjo postajo s pogonom. Ali bo pogon res spodaj, ker ponavadi je zgoraj pogon če se ne motim, zaradi boljših izkoristkov, razen seveda če ni elektrike zgoraj.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Windy
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 17, 2008 9:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

No pa smo na Pohorju končno dočakali malo bolj široko progo
Kje pa bo potekala sedežnica...ob progi ali bo šla po gozdu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
alioth
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 17, 2008 11:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Maj 2006 17:02
Prispevkov: 131


Pogon bo verjetno zgoraj, ker je na cojzarici nova trafo postaja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 18, 2008 7:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Sorry, moja napaka, sem že popravil: pogon bo seveda zgoraj, citiram odlok o ureditvenem načrtu:
Citiram:
Zgornja postaja sedežnice je v obliki pokrite konstrukcije, ki pokriva pogonsko kolo in izstopno postajo za smučarje in pešce.

Spodnja postaja sedežnice je pokrita konstrukcija ? napenjalna postaja z vstopno postajo za smučarje in pešce. V povezavi s postajo je predviden objekt, namenjen skladišču in servisu. V pritličju je skladišče za sedeže, v kleti pa garaža za teptalne stroje in ostalo mehanizacijo ter prečrpališče za potrebe dodatnega zasneževanja.

Izgleda, da je tisti velik izkop na spodnji postaji namenjem omenjenemu objektu (skladišče za sedeže, garaža za ratrake, prečrpališče).

@Windy: žičnica bo ves čas potekala po progi, spodaj po levem robu, če gledamo navzgor, na Cojzarici pa po desnem robu. Glede široke proge pa samo upam, da bodo nekje vzeli dovolj vode, da jo bodo lahko tudi zasenžili v celi širini (v kar sicer malo dvomim ... ). Naj spomnim da je tudi proga Mariborski Slalom pod sedežnico Poštela zelo široka, žal pa trenutno niti slučajno nimajo dovolj topov in vode da bi jo zasnežili od levega do desnega roba, saj se spomnimo letošnje sezone in tistega žalostnega 30 - meterskega belega jezika sredi 70 m široke poseke ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 18, 2008 11:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Miki pozabil si še eno dragoceno stvar pri sidrih, sneg se dalje obdrži kot na krogcih ker so na bistveno bolj senčni podlagi


Zdaj pa se zamišljam in razmišljam kakšno še le bo ko bo proga dokončana, pa bo lepo hladna fronta in bo veter pihal z kajjazvemkakšno hitrostjo, na progi pa lepo 20 delujočih snežnih topov, no ja sej ima sedežnica pokrivalo vendar če bo obratovala samo vlečnica in spodaj obratovali topovi in po vrhu še pihal veter nebo nevem kakšna smuka za tiste ki ne marajo umetnega snega za vratom in to je približno 90% smučarjev na pohorju ki ne vejo da je za smuko potrebno vsaj 30cm snega če ne še več in zakaj sploh delujejo topovi če je 50cm snega potem pa jamrajo kako se ne zasnežuje da so nesposobni uposodobiti neke proge itd...itd...

Sicer pa za vse ki jamrate še iz prejšne sezone, sami ste vedeli kakšni so pogoji sami ste vedeli da nam je vreme ponagajalo ravno med počitnicami in ste se šli smučati... NOBEN VAS NI SILIL DA GRESTE SMUČATI IN NOBEN VAS NE BO SILIL, lepo pa bi bilo če bi blo pohorje vsaj malo bolj polno da bi lahko delali nove naprave, kupili nove topove,stroje in vse kaj spada k temu...

Če pa boste pluvali zdaj po meni si naprej očistite svoj prag ker kot sem že rekel noben vas ni silil, in nebom prenašal kot sem že vašo jezo, ljubusumlje itd...

Priloga:
Kot sem že povedal se lepo vidi proga iz maribora samo da sem jaz slikaj iz mestnega hriba :

Malo slabše vidno zaradi kvalitete slike (2.0 miljona točk) se dokaj dobro vidi ruška in cojzerica, hvala soncu da je naredilo dovolj dobro sliko...


Upam da se razumemo lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 18, 2008 2:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

miki je napisal/a:
Mislim da sta naslednji dve sliki še en argument za to, da se demontirajo krogci (poleg tega da so sidra bolj udobna in imajo večjo zmogljivost, kar po moje več kot odtehta tistih piškavih 15 sekund kolikor so krogci hitrejši)

Jaz se niti slučajno ne morem strinjati z mikijem, da so sidra bolj udobna. Če bi to držalo, zakaj si potem smučarji, ki se peljejo sami, želijo tudi sidra dati med noge (kar je zadnje čase sicer izrecno prepovedano z neko tablo)? Dejstvo je, da sidro med vožnjo (pri pravilni uporabi) skoraj moraš držati vsaj z eno roko, medtem ko pri krogcih lepo gre tudi brezročno. Na krogcih se lahko namestiš tako, da krogec podpira tudi del tvoje teže in se do vrha vsaj malo spočiješ, na sidrih pa to ne gre, ker ti sidro spizdi izpod riti, tako da prideš na vrh ponavadi samo še bolj zmatran. Res je, da imajo sidra večjo zmogljivost, ampak razlika ni zelo velika (100 os/h po uradnih podatkih), rekel bi zanemarljiva, če upoštevamo, da se bo večina verjetno tako vozila na sedežnici. Edina prava prednost sider je ta, da se lahko pelješ skupaj s kolegico/kolegom/punco/fantom/sošolko/sošolcem/ženo/možem/hčerko/sinom ali s komerkoli si se pač že šel skupaj smučat. Pa še to več ali manj velja samo za ljudi podobne višine, če se pelje nek oče skupaj z osemletnim sinom, je to lahko velika muka. Sicer nas tako ne bo nihče vprašal, katero vlečnico naj odmontirajo, strinjam se tudi z mikijem glede tistega obračalnega kolesa krogcev, ampak glede udobnosti pa so krogci za mene daleč pred sidri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 18, 2008 2:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

sam bi se tut moral strinjat z mariborčanom, krogci so dost bolj udobni kot sidra. samo tak al tak je res - večina se bo vozla s sedežnico, vlečnica bo pa verjetno mela več uporabe ko bo snega zmanjkalo za spodnji del proge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Naslednja Stran 1 od 18

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2008
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB