Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2008

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Naslednja
 Novosti na Pohorju 2008 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 23, 2008 4:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Zgornja postaja bo okrog 150 metrov nad zgornjo postajo obstoječe vlečnice, nekoliko desno od nje, če gledaš navzgor. Približno na pol poti do zgornje postaje Žigarta. Ravno prav visoko, da bo možno od nje brez uporabe vlečnice Žigart smučati po 'zgornji povezavi' do parkirišča na Arehu (OK, na koncu bo treba uporabiti palice ).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Čet Jul 24, 2008 7:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Aha, se pravi gor po tistem delu smučišča na žigartu. Sem gledal slike, pa mi ni blo jasno, kje bo ta zgornja postaja. Se pravi nekje v višini povezave iz Žigarta na Areh. Fajn, se mi dopade.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 7:53 pm    Naslov sporočila: Bom pa danes jaz naredil update.... Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Sem si danes malo privoščil, naložil tamalo v rukzak in ga pičo pogledat, kako kaj napredujejo dela na sedežnici Pisker.
Evo tako izgleda:

Zgornja postaja in stebri že dobivajo podobo:


Temelji za stebre na zgornjem delu smučišča so že skoraj fertik:




Deli za stebre in ostalo železje leži na parkirišču pri hotelu:


In seveda stebri malo nižje pri hotelu:


Pa še inšpekcijski pregled, če je vse tako kot mora bit:


Torej, smučali bomo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Windy
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 08, 2008 12:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Bluespeed hvala za lepe slike.
Predvidevam da bodo stebre postavljali s pomočjo helikopterja.Ali ima mogoče kdo kakšno informacijo kdaj naj bi se vse to odvijalo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 15, 2008 8:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Super fotke, hvala Bluespeed! Lepo da nekdo v moji odsotnosti skrbi za sveže informacije s Pohorja. Najboljša pa je seveda ta zadnja fotka z 'inšpektorico za žičnice' !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 2:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Aleluja, moja dolgoletna želja se uresničuje , povezava med Cojzarico (oz. novo šestsedežnico) in Ruško bo dobila zasneževanje:


Z izkopom so začeli na Ruški in sedaj rijejo proti Cojzarici, v nedeljo so bili približno na polovici poti:




Za ljubitelje podrobnosti: uporabljajo nov model podzemnih hidrantov, s kovinskimi pokrovi vsaj na oko izgledalo bolj solidno kot tisto zeleno sra**e ki so ga uporabljali do sedaj (po vsaki sezoni je bila vsaj tretjina pokrovov fuč, ker so jih povozili z ratraki):


V jarek polagajo dve cevi, eno fi 150 in eno fi 300 (!!!):


Tudi preostanek povezave proti Cojzarici širijo in ravnajo:


Zdaj pa k žičnici. Da ne bom limal fotk, ki so praktično enake kot jih je posnel Bluespeed, tokrat samo iz sredine trase in spodnje postaje:






Ta lepotec daje slutiti, da bodo vsak trenutek pričeli z montažo spodnje postaje:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Hja Miki, kdor čaka dočaka

Očitno potegne taka proga, kot bo sedaj Pisker, za sabo tudi povezave in ostale obrobne zadeve. Upajmo da bo veliko snega, oz. da ga bodo sposobni dovolj naredit, da bomo potem lahko tudi kaj smučali po teh strminah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Avg 23, 2008 7:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Prvi trije stebri stojijo :





Nekaj več fotk pa tukaj!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 24, 2008 5:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Phhhhe...sem se hotel malo pohvalit da nekaj stebrov že stoji, pa danes vidim, da me je Miki prehitel.
Sma včeraj z drago kolesarila po Pohorju, pa me je skoraj na rit vrglo, ko sem videl to, kar je pokazal Miki na slikah.
Stvari se zelo hitro premikajo, pa tudi zemeljska dela na progi kažejo tako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
doppelmayr
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2008 7:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Apr 2007 13:36
Prispevkov: 561
Kraj: Maribor

Mogoce kaka slika?
_________________
Sezona 2009/10: 12xMB Pohorje 3xKope

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
panda
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2008 8:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:32
Prispevkov: 4


sem dodal naslov za par slikic!
http://album.email.si/album/50967
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2008 6:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Včeraj sem na kratko skočil na Pohorje, da pogledam kako zadeve napredujejo in nisem bil razočaran. Montaža zgornje postaje lepo napreduje:




Zemeljska dela v zgornjem položnem delu so tudi bolj ali manj zaključena:


Trenutno je večina težke mehanizacije na kratkem, a težavnem odseku levo pod spodnjo postajo vlečnic:


Izgleda, da bo Cojzarica ob tej priložnosti dobila še eno linijo za zasneževanje, in sicer po vzhodnem (skrajno desnem, če gledamo navzdol) robu smučišča:






Kaj natančno bodo položili v tale jarek, bomo še videli :


Pa še enkrat pogled navzgor ... zgleda da se bomo morali navaditi na precej spremenjeno panoramo Cojzarice :


Brez komentarja ... :


Navzdol po progi je trenutno malo bolj mirno, stebri stojijo, zasneževanja še ne polagajo:




Do spodnje postaje pa se včeraj nisem odpravil, bilo je tudi že precej temno. Zato pa sem uporabil zoom (pri drugi fotki se mi je žal malo zatresla roka):



_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leitner 111
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2008 9:42 pm    Naslov sporočila: RADOVEDNEŽU Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Sep 2008 21:12
Prispevkov: 4


Miki, če te kaj zanima, pa raje vprašaj koga izmed tistih, ki jih srečaš (!?) po tvoji poti !!! Kot bi lahko storil tudi včeraj! Namreč, do sedaj pa si že prevečkrat `brcno` v temo ! Zasneževanje? Kaj gre v jarek? Po progi je trenutno bolj mirno? Zemeljska dela zaključena? Pridi ob normalni uri ( pred sedmo zvečer), ne pa, da te presenetimo z škljocalico v roki !'
_________________
Kdor zna ta zna !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Simorg
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 06, 2008 1:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Sep 2008 13:06
Prispevkov: 1


Pozdravljeni,

do sedaj sem samo spremljal forum in si ogledoval slike in lahko samo pohvalim vse sodelujoče, kakor tudi delavce na progi, ker če se ne motim tudi oni sodelujejo na forumu. Je tako, Panda?

Ampak, zanima pa me, kdo je ta LEITNER 111, ki zgleda, da ve vse. Bi bilo lepo, da če toliko ve, kaj napiše o tem, ne pa da ljudi, ki pokažejo zanimanje za dogajanje na Pohorju( ker na koncu koncev se to gradi za njih, to se pravi nas vse) ozmerja z radovedneži.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 06, 2008 3:20 pm    Naslov sporočila: Re: RADOVEDNEŽU Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1021


Leitner 111 je napisal/a:
Miki, če te kaj zanima, pa raje vprašaj koga izmed tistih, ki jih srečaš (!?) po tvoji poti !!! Kot bi lahko storil tudi včeraj! Namreč, do sedaj pa si že prevečkrat `brcno` v temo ! Zasneževanje? Kaj gre v jarek? Po progi je trenutno bolj mirno? Zemeljska dela zaključena? Pridi ob normalni uri ( pred sedmo zvečer), ne pa, da te presenetimo z škljocalico v roki !'


Mogoče pa bi lahko kdo od vrlih Pohorcev kaj povedal, na pohorje.org bi bila to lahko enda izmed rubrik... nekateri centri (žal ne slovenski) lepo dajejo info in fotke na svoje strani. Pri vas pa človek komaj ve, da se kaj dogaja (pod rubriko novice nism nič našel).

Komaj čakamo kaj zanimivega iz tvojih ust...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Naslednja Stran 3 od 18

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2008
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB