Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Nova povezava

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Naslednja
 Nova povezava « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Ali mislite da bo novemu francoskemu ulagatelju uspelo do nasljednje sezone zgradit dve sedežnici in povezat Kanin in Sela Neveo?
Ja
56%
 56%  [ 41 ]
Ne
30%
 30%  [ 22 ]
Ne vem
13%
 13%  [ 10 ]
Skupaj glasov : 73
Avtor Sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 08, 2006 3:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


Aha, poj sm pa narobe razumu tvoj post. Sm mislu že da bojo menal trisedo k soi enkt neki pravl.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 11, 2006 1:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Na FUNIVIE.ORG sem našel tale prispevek. Iz italijanščine sem ga avtomatsko prevedel v angleščino - upam da si kdo ne bo polomil oči:
Two weeks ago I was to Nevea Saddleback, where a delegate of the Promotur has explained the future plans for the locality, I reassume to you what I have felt and that me memory.
The contract will be closed to next september and will regard all the future systems:
- substitution of funivia with one ?the high cableway? from 1800 persons the hour, cabins from 8 persons, delivery to October 2007;
- connection from the gilberti with the slovenia, delivery October 2008, this system it is unknown if it will be a cableway or a funivia to only span, the thing more interesting is that it will not arrive directly to saddleback prevala, but more up on the left on a false species of slowly full of rocks from which part the path that comes down on the left and to right of the Poviz mount until Nevea Saddleback (it I have made a pair of times); from a track it will carry here to saddleback prevala where it will be able to be chosen if to go in Slovenia or to sciare in conca Prevala, moreover this choice could carry to a future seppur remote sciistico development of the part around to the Poviz.
- substitution of the two skilift to goes them with a seggiovia, with perhaps stopped intermediate, this will come realized a continuation.

Edina žalostna vest je v tem, da Promotour planira povezavo s Prevalo šele v sezoni 2008/09.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowhand
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 20, 2006 9:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 12:28
Prispevkov: 31
Kraj: Nova Gorica

Ali kdo ve, če se trenutno kaj dogaja na Kaninu, tu mislim na gradnjo proge Skripi 3 in na širitev Prevale?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 20, 2006 12:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Ja malo so rili po kaninskih pobočjih, če ne drugega sem to videl po razriti cesti (sledi goseničarjev). Kaj točno so pa počeli pa ne vem - najbrž pa lansko nedokončano Skripi 3.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 20, 2006 11:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

ja ja skripi 3 se je delala letos (vidu moj tata), pravzaprav rijejo po celem kaninu, dokončujejo lanske stvari
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
angur
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2006 10:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Sep 2005 8:54
Prispevkov: 44
Kraj: gorica

Na italjanski strani www.funivie.org sem zasledil debato o povezavi kanin - sella nevea.Zgleda da so za povezavo izbrali funifor.Iz zgornje postaje funiforja ker se bo nahajal malo visje pa naj bi do nase sedeznice na prevali tekla tekoca preproga. za povezavo

Aja klical naj bi se Slovita (SLOVenija-ITAlija)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowhand
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2006 11:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 12:28
Prispevkov: 31
Kraj: Nova Gorica

Kot sem jaz razumel na funivie.org, bodo na Nevejskem sedlu postavili dve novi žičnici, z eno bojo nadomestili sedanjo nihalko, druga pa bo šla od zgornje postaje sedanje nihalke do Prevale, oziroma nekoliko više. Ta tekoči trak pa bo samo od spodnje postaje štirisedežnice Prevala do zgornje postaje nove (zgornje) žičnice. Verjetno ga bo le malokdo uporabljal.

LP

Aja, še to: Slovita bo ime novi (zgornji) žičnici, ne traku.


Nazadnje urejal/a Slowhand Pet Nov 17, 2006 11:44 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2006 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Jaz italijansko ne znam skoraj nič in sem razumel, da naj bi do naslednje sezone postavili novo nihalko, nič pa nisem uspel razvozljati kdaj naj bi prišla na vrsto povezava.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2006 12:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Citiram:
Ta tekoči trak pa bo samo od spodnje postaje štirisedežnice Prevala do zgornje postaje nove (zgornje) žičnice. Verjetno ga bo le malokdo uporabljal.


Verjetno še nisi smučal na tem smučišču. Konfiguracija terena med zgornjo postajo nihalke in bodočo spodnjo postajo sedežnice na Prevalo je težavna, zato bo tekoči trak prišel zelo prav. Spodnja postaja sedežnice bo namreč v precej veliki izravnavi (ravni dolini) pod postajo gondole. Višinske razlike je cca 30 metrov, dolžine pa cca 150 metrov. Že sedaj jo premaguje manjša vlečnica. Tudi konfiguracija terena dalje proti Prevali je zahtevna, saj se bo smučišče v spodnjem delu izteklo ravno na tej ravnini in smučar bo moral kakih 100-200 metrov voziti po njej (razen če ne bo sedežnica krajša). Zanimivo bo videti kakšno rešitev bodo naštudirali, ko bodo vse skupaj gradili. Dejstvo pa je, da se bo težko pripeljalo iz Prevale do sedal v enem šusu ? vsaj nekaj metrov bo treba iti gor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2006 1:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

marko je napisal/a:
Jaz italijansko ne znam skoraj nič in sem razumel, da naj bi do naslednje sezone postavili novo nihalko, nič pa nisem uspel razvozljati kdaj naj bi prišla na vrsto povezava.


Dosedanjo nihalko Rifugio Gilberti naj bi zamenjala kabinska žičnica, tip 2S (kot MB. vzpenjača - nosilna + vlečna vrv), kabine za 16 ljudi (kot v Nassfeldu), 6m/s... (vsaj tako sem razumel: http://www.funiforum.org/funiforum/portal.php?topic_id=4292). Narejeno naj bi bilo za naslednjo sezono.
Za povezavo pa naj bi bil funifor: http://www.funiforum.org/funiforum/portal.php?topic_id=4304
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowhand
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2006 3:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 12:28
Prispevkov: 31
Kraj: Nova Gorica

Tako je. In ta Funifor naj bi bil zgrajen šele za sezono 2008/09.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2006 4:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

@Slowhand + Zelenec:

Citiram:
A proposito del progetto, faranno uno skiweg da stazione a monte funifor fino alla seggiovia "AMFIS" quadriposto slovena, e da li la pista vera e propria in conca prevala. In più verrà montato un tappeto che dalla AMFIS slovena arrivi alla stazione a monte funifor, creando un collegamento in tutti i sensi.


Čeprav sem pri italijanščini bolj bogi , tudi jaz razumem zadevo tako kot Slowhand: ker bo italijanski funifor imel zgornjo postajo nekoliko nad spodnjo postajo lani zgrajene štirisedežnice Prevala, bodo naredili trak od spodnje postaje Prevale do zgornje postaje funiforja. Tudi jaz ne vem čemu bo služil, morda bo omogočal smučarjem, ki bodo prišli iz smeri Slovenije, uporabo funiforja navzdol, če bi bila proga zaprta zaradi nevarnosti plazov? Ne vem ...

Problem o katerem govori Zelenec je dolga ravnina oz. celo nasprotni vzpon pri spodnji postaji načrtovanega Funiforja. Tudi jaz sem zelo radoveden, kako bodo zadevo rešili. No ja - če pogledamo kaj letos počnejo nad Trbižem, lahko pričakujemo da bodo tudi na Sella Neveji zadevo nekako rešili (par ton dinamita, ducat Caterpillarjev, pa ni več ne ravnine ne nasprotnega vzpona ).
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowhand
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2006 5:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 12:28
Prispevkov: 31
Kraj: Nova Gorica

To, kako premagati vzpon pri spodnji postali funiforja se sprašujejo tudi na funivie.org, vendar še nihče ne ve odgovora. Tekoči trak pa naj bi, kot je rekel Miki služil prevozu smučarjev s funiforjem v dolino, če bi bila progas prevale do Gilbertija zaprta.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 18, 2006 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Spet so sosedje bolje informirani od nas. Prevod, upam, ni potreben:

izvođači poveznice Sella Nevea ? Kanin

Leitner i Doppelmayr će spojiti talijansko sa slovenskim skijalištem.
Izvođenje poveznice između talijanskog skijališta Sella Nevea i slovenskog Kanina iznad Boveca bit će povjereno tvrtkama Leitner i Doppelmayr. Potaknuti, između ostalog, konkurencijom i uviđanjem da do porasta broja skijaša na stazama može doći samo uz neprestane investicije u novu infrastrukturu, tvrtka Promotur je odlučila krenuti u završnu fazu realizacije spajanja ova dva susjedna skijališta.

Planovi financiranja su definirani, kao i tehnička izvedba ideje. Prvi korak će biti izgradnja kabinske žičare "Rifugio Gilberti" od strane Leitnera. Žičara će biti dugačka 1800 m, s visinskom razlikom od 750 m. Kabine će primati po 16 osoba, a kretat će se brzinom od 6 m/s vjerojatno već od sezone 2007/08.

Na gornju stanicu ove žičare nastavit će se gondola koju će realizirati tvrtka Dopplemayr Italia. Gondole će primati po 100 osoba, a gornja će stanica biti postavljena na strmom stjenovitom području. U žičare će biti implementirane nove Dopplemayrove tehnologije kako bi se smanjio utjecaj bočnih vjetrova i poboljšala sigurnost putnika. Ukoliko se sve bude odvijalo prema planu, do konačnog povezivanja Sella Nevee i Kanina trebalo bi doći u sezoni 2008/09.

Zbog planiranog povećanja broja skijaša i snowboardera s talijanske se strane već prionulo izgradnji novog čvorišta Chiusaforte na autocesti Trst - Tarvisio kojim će Sella Nevea biti lako i brzo dostupna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
holotron
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2006 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 12:56
Prispevkov: 3


Zdravo!
Hocu peskom od Sella Nevea do Kanin. Hocu da se pitam da li moram da se bojim od lavina na bregu Prevala?
Sta mislite ovaj put je tezak ili ne jako tezak?
Imam krplje, da li se moze sa krpljom na ovaj put preci?
Da li ima granica, i ako ima, kako moze prelaziti na drugu stranu?
Ja sam iz Madzarske, mogu i ja da prelazim tu granicu?
Ako moze, vredi ovo ceo dan?
Da li ima signal za skijaske staze od Rifugio Gilberti do Prevale?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Naslednja Stran 22 od 23

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Nova povezava
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB