Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nasveti - Atomic GS9/SL9/Fischer RC4 Race SC

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Nasveti - Atomic GS9/SL9/Fischer RC4 Race SC « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Niklass
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 5:56 pm    Naslov sporočila: Nasveti - Atomic GS9/SL9/Fischer RC4 Race SC Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Avg 2006 12:38
Prispevkov: 43
Kraj: MB

Zdravo,

rabil bi nasvet glede novih smučk. V igri so naslednje:
- atomic GS 9 (lanski model)
- atomic SL 9 (lanski model)
- Fischer RC 4 Race SC

V trgovini mi je rekel, da so SL med temi najbolj agresivne in so namenjene slalomu. GS bolj veleslalomu. Pri Fischeru je rekel samo to, da te priporoča raje atomic, če imam te v izboru.

Kaj pravite? Sam nevem, ker se na te zadeve ne spoznam, najraje smučam srednje dolge zavoje, ne preveč hitre, prav tako strmin nimam najrajši. Hočem eno smučko s katero bom zadovoljen dlje časa in bo vsemu namenjena..pa da ni trda ko kamen:)

Prav tako nevem ali naj vzamem 150cm ali 160cm. Fischer so samo 155cm. Velik sem 178cm, tezki 73kg. Smucal sem 155 ze, mi bolj odgovarja kot 160. Zdaj pa nevem, če ni ki 150 premala...

vsak nasvet prav pride..
Lep pozdrav


Nazadnje urejal/a Niklass Pon Dec 03, 2007 9:26 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 7:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


mislim da ti je 150 premala zate...
je pa to stvar posameznika ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 7:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

Najmanj 160
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 7:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Sam imam še kak centimeter več kot 180 + ca. 10 kg več, pa mi je sl9 150cm bila čisto OK, seveda pač samo za tistih par fur kolikor sem jih naredil. Drugače vozim dolžino 160.

Če ti hitrost in strmina niso OK, mogoče malo pomisli da bi vzel kako manj zahtevno smučko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Niklass
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 9:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Avg 2006 12:38
Prispevkov: 43
Kraj: MB

najbolj se nagibam GS9 160cm. nekje sem prebral, da je to dobra vsetranska smučka..

je kdo vozil to smučko??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 10:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

jaz sem jih probal lani -super dilca, sam gs za tvojo višino priporočam 170 te majo se mi zdi radius nekje 15-17 m ,tudi fischer so ok ,primerjaj cene smuči so približno enake kvalitete -odločit se moraš,če imaš rad srednje dolge zavoje se ne odločaj za slalomske dile ,priporočal bi ti da pogledaš tudi malo pri elanu sw10,12
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DoMy
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 10:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 19:34
Prispevkov: 40
Kraj: Radlje ob Dravi

Niklass je napisal/a:
najbolj se nagibam GS9 160cm. nekje sem prebral, da je to dobra vsetranska smučka..

je kdo vozil to smučko??


jaz imam atomic GS9 160cm. dobra smučka, stabilna tudi pri višjih hitrostih, lepo se drži v zavojih. jaz sem zelo zadovoljen z njo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 10:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

Čist enostavna formula:
Če želimo iskoristiti smučo katera ima slalomski radij potem gre za odstopanje med - 15 do -20 cm na telesno višino.
Če pa želimo iskoristit smučo katera ima veleslalomski radij pa +5 oz do - 10 cm na telesno višino
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Niklass
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2007 7:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Avg 2006 12:38
Prispevkov: 43
Kraj: MB

sem kupo atomic GS9 160cm, upam da bo dobro služla:) bom prilimal kako sliko še..

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2007 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Ni to prekratko? Kakšen radij ima GS pri 160 cm?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DoMy
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2007 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 19:34
Prispevkov: 40
Kraj: Radlje ob Dravi

Pri 160 cm ima radij 14m
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
bobo
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2007 9:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Ne vem Sam bi GS definitivno izbral daljše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Niklass
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2007 4:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Avg 2006 12:38
Prispevkov: 43
Kraj: MB

ni prekratka:) sam upam, da bo letos zima naklonjena..mam pohorje skoraj pred nosom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2007 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Moje mnenje je da je to absolutno prekratka smuca za tebe, glede na to da je veleslalomska. SL9 dolzine 160cm bi bila za tvojo visino ampak GS pa definitivno ne..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Niklass
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2007 6:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Avg 2006 12:38
Prispevkov: 43
Kraj: MB

sej ne smucam veleslaloma kot ga vidimo na tvju:) smucko sem vzel krajso, da lahko vec z njo delam pa ker se bolje peljem s kratko smucko...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nasveti - Atomic GS9/SL9/Fischer RC4 Race SC
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB