Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Jahorina, Bjelašnica

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 Jahorina, Bjelašnica « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2013 4:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


mislim da vsi rahlo pretiravate. "Spor" je začel pa ravno "gospod" marko ki je s svojo "izvirnostjo" pretiraval. Vrnimo se k temi prosim
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2013 4:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

pathron je napisal/a:
živjo!
odločamo se za obisk jahorine, po vsej verjetnosti za vikend tam nekje na sred februarja pa me zanima kakšno je stanje z snegom takrat. a se sploh splača it takrat tja dol?
LP


če se uspete spravit dol v petek opoldne, da pridete do večera dol in pol greste v nedeljo popoldne nazaj, potem recimo da nekak gre. vreme se sproti preveri, načeloma februar ni problem, pomanjkanje snega sploh ne, prej višek.

in ravno zaradi tega znate imeti problem, preveč padavin, kake zapore, pa se vam pot zavleče na 12 ur. to pa je že kriza, če greš za vikend. pa da ne pozabim dela na cesti, vedno je kaj zaprto. čas, ki ga da google maps je zeloooo optimističen
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2013 9:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Sorty je napisal/a:
mislim da vsi rahlo pretiravate. "Spor" je začel pa ravno "gospod" marko ki je s svojo "izvirnostjo" pretiraval. Vrnimo se k temi prosim

Jaz ne vidim ravno kakšnega spora ampak le malo bodic. V resnici je zadevo začel sarimari z neumnim vprašanjem in seveda dobil neumen odgovor. Pravzaprav odgovor sploh ni bil neumen, saj 3 mesece naprej vreme lahko napovejo samo vedeževalke. Da je velika verjetnost za sneg ravno v februarju (in januarju), sploh na smučišču z umetnim zasneževanjem, je pa jasno vsakomur, ki ima malo soli v glavi. Sarimarijev način izražanja je pač tak, kakršnega ima večinoma mladina in ga zato ni treba obsojati. Njim se pa naš način najbrž zdi neprimeren. (Vseeno prosimo za malo ločil in slovnice)

Sarimari, naj ti vse skupaj ne vzame poguma in vseeno dobrodošel na forumu. Vedi pa, da tu pogosto dobijo kakšen čuden odgovor tisti, ki sprašujejo taka neumna vprašanja kot: katere smuči so najboljše zame (pa ne povejo nič o sebi), ali se splača na ledenik, koliko snega bo naslednjo zimo ali pa zadeve, ki so na voljo en klik stran.

Pa še enkrat, ker očitno nisi razumel odgovora. Ne splača se (moje mnenje), ne glede na to, kaj boste doli počeli, kakšno je tvoje finančno stanje in koliko časa imaš. Za en vikend je predaleč, sem bil letos poleti dol. Več, kot boste prišparali pri cenejšem pivu in čevapčičih, boste dali za bencin. Tudi če ga mislite požreti zares veliko. Telefonskih številk vedeževalk imaš pa v vsakem časopisu kolikor hočeš. V Mariboru je menda ena tako dobra, da so ji dali kar eno veliko mestno stanovanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2013 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

marko je napisal/a:
Sorty je napisal/a:
mislim da vsi rahlo pretiravate. "Spor" je začel pa ravno "gospod" marko ki je s svojo "izvirnostjo" pretiraval. Vrnimo se k temi prosim

Jaz ne vidim ravno kakšnega spora ampak le malo bodic. V resnici je zadevo začel sarimari z neumnim vprašanjem in seveda dobil neumen odgovor. Pravzaprav odgovor sploh ni bil neumen, saj 3 mesece naprej vreme lahko napovejo samo vedeževalke. Da je velika verjetnost za sneg ravno v februarju (in januarju), sploh na smučišču z umetnim zasneževanjem, je pa jasno vsakomur, ki ima malo soli v glavi. Sarimarijev način izražanja je pač tak, kakršnega ima večinoma mladina in ga zato ni treba obsojati. Njim se pa naš način najbrž zdi neprimeren. (Vseeno prosimo za malo ločil in slovnice)

Sarimari, naj ti vse skupaj ne vzame poguma in vseeno dobrodošel na forumu. Vedi pa, da tu pogosto dobijo kakšen čuden odgovor tisti, ki sprašujejo taka neumna vprašanja kot: katere smuči so najboljše zame (pa ne povejo nič o sebi), ali se splača na ledenik, koliko snega bo naslednjo zimo ali pa zadeve, ki so na voljo en klik stran.

Pa še enkrat, ker očitno nisi razumel odgovora. Ne splača se (moje mnenje), ne glede na to, kaj boste doli počeli, kakšno je tvoje finančno stanje in koliko časa imaš. Za en vikend je predaleč, sem bil letos poleti dol. Več, kot boste prišparali pri cenejšem pivu in čevapčičih, boste dali za bencin. Tudi če ga mislite požreti zares veliko. Telefonskih številk vedeževalk imaš pa v vsakem časopisu kolikor hočeš. V Mariboru je menda ena tako dobra, da so ji dali kar eno veliko mestno stanovanje.



Mi pa res ni jasno, kaj sem neumnega vprašala. Predvidevam, da je prišlo do zamenjave uporabniških imen.
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2013 7:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Matr, mate debato ! Je pa jasno, da je gospod tisti, ki se bo odločil, da bo za slaba dva dni (priznajmo-slabega) smučanja naredil skoraj 1200 km. Saj je narava lepa in tudi tereni so dobri, a vse ostalo (ne štejem popivanja in žura-kar pa ni neposredno povezano s smučanjem) je bolj tako, tako...
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 12, 2013 10:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


"Marko" malo si pobrkal; zabluzil...

Sicer pa, bili smo na Jahorini pozimi 11/12. Konec januarja je bilo snega dovolj, celo preveč (niso folgfali urejat smučišč). naravne danosti kofiguracij prog imajo dobre, to pa je, kar se smuke tiče skoraj vse. Proge so slabo urejeno (razen v lepih dneh, ko nasuje nekaj snega), naprave tko-tko (pogosto ustavljanje naprav...), ni zasneževanja, kar bi jim zelo prav prišlo) in še in še. Sem pa povsem povprečen smučar, normalnih zahtev, tako da mi ne bo kdo kaj okrog tega očital.
Vreme se na Jahorini lahko spremeni v eni uri trikrat... Bi rekel, da je tale Jahorina res ena tombola. da pa ne govorim o vožnji do Sarajeva...ena velika je.a.
Cenovno je tako-tako, ja ceneje kot pri nas...
Če potegnem črto....res, po bosansko (pa nimam nič proti njim, so zelo gostoljubni) ne sekirajo se prav veliko...
Zato me Jahorina za smučanje zlepa ne prepriča več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 12, 2013 10:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Tudi sam sem bil na Jahorini pred par leti.
Ravno tisti dan, ko smo prišli, so zagnali obe novi šestsedežnici.

Kaj lahko povem? Folk na smuščišču ne zna ravno smučat-se veliko učijo.
Tako da ravno za na smučat se ni....

Proge so pa zratrakirane obupno. Imajo mislm da 5 modernih ratrakov, vendar namesto, da bi peglali proge, ga gospodje, ki vozijo ratrak, raje pijejo v kakšni koči. In ne sekirajo se prav dosti.

Lep primer je bil, zvečer, ko naj bi ratrakirali, so se ustavili v naši apartmajski hiši-5 ratrakov zapored-vsi lepo prižgani, šoferji pa pol ure notr na rakiji. Vsaj slikal smo se notr lahko.
Potem pa z ratraki ponoči tudi vozijo goste od ene hiše do druge oz.do neke koče malo višje, ker je žurka (muzika)
Vreme pa je res loterija. Imeli smo sneg, meglo, sonce, umes pa celo dež....

Vožnja je res otrujujoča, mi smo bili grupa in smo šli z avtobusom (vsak skoraj da imel 2 sedeža), tako da ni bilo problema. Čevapi, burek in tortice pa v sarajevu zmaga in poceni.

Če zaključim, grem za podoben ali še manjši denar veliko raje v Francijo, kjer vsaj smučam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FireMan
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 11:10 am    Naslov sporočila: Mobilni internet - BiH, Jahorina Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2009 15:28
Prispevkov: 11


Januarja gremo smučat na Jahorino.

V našem apartmaju ni WiFi-ja. A ima kdo izkušnje z mobilnim internetom v teh koncih? Zakaj bi ga potreboval? V bistvu, bi imeli en telefon, ki bi delil povezavo preko Wifi. Uporabljali bi pa Viber. Ta varianta bi laufala tudi v smislu, da ko smo kot skupina na enem mestu (recimo na kosilu), bi bili vsi dosegljivi na Viber-ju.
No ja, tudi net kot net bomo potrebovali.

Izkušnje, predlogi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 12:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

To pa po moje ne bo najboljša rešitev. Prenos podatkov je tam zelo drag in taka povezava te bo kar precej stala. Si prepričan, da ne bo tako telefonarjenje dražje od običajnega? Meni je recimo lani v hotelu, ki je imel bolj nezanesljiv wi-fi, ponoči ta nehal delati in zadeva se je sama preklopila na mobilni internet. V momentu je bilo 40 EUR in se je zadeva k sreči ustavila. Vedeti namreč moraš, da se ti poleg podatkov, ki jih prenašaš hote, prenašajo tudi razni upgradi, reklame itd. Cena za prenos podatkov je še v EU zasoljena. Sem vprašal operaterja, koliko stane prenos 1 GB v Avstriji, pa me je cena vrgla po leh: 500 EUR. Če se že ne moreš odpovedati internetu, je edina pametna rešitev, da si nabaviš routerček s SIM-om lokalnega operaterja in potem narediš lokalno mrežo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 12:34 pm    Naslov sporočila: Re: Mobilni internet - BiH, Jahorina Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


FireMan je napisal/a:
Januarja gremo smučat na Jahorino.

V našem apartmaju ni WiFi-ja. A ima kdo izkušnje z mobilnim internetom v teh koncih? Zakaj bi ga potreboval? V bistvu, bi imeli en telefon, ki bi delil povezavo preko Wifi. Uporabljali bi pa Viber. Ta varianta bi laufala tudi v smislu, da ko smo kot skupina na enem mestu (recimo na kosilu), bi bili vsi dosegljivi na Viber-ju.
No ja, tudi net kot net bomo potrebovali.

Izkušnje, predlogi...


To moraš malo poguglati, vem da so letos ko sem bil na Hrvaškem imeli sosedje nek ugoden paket neta do giga prenosa na dan... cene se ne spomnim, je bilo pa res poceni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 2:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


Matr mate probleme....
Vsak kolikor toliko normalen človek, mora par dni zdržatr brez vseh teh pizdarij...
Ko greš smučat, smučajte, ne se pa drkat z mobiteli.... Vzemite si vsaj tiste dni za sprostitev!

Pa ne mi zdaj, da morate posel furat od dol...
Kar smilte se mi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rannt
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 3:06 pm    Naslov sporočila: Re: Mobilni internet - BiH, Jahorina Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Feb 2008 20:17
Prispevkov: 133


FireMan je napisal/a:
Januarja gremo smučat na Jahorino.

V našem apartmaju ni WiFi-ja. A ima kdo izkušnje z mobilnim internetom v teh koncih? Zakaj bi ga potreboval? V bistvu, bi imeli en telefon, ki bi delil povezavo preko Wifi. Uporabljali bi pa Viber. Ta varianta bi laufala tudi v smislu, da ko smo kot skupina na enem mestu (recimo na kosilu), bi bili vsi dosegljivi na Viber-ju.
No ja, tudi net kot net bomo potrebovali.

Izkušnje, predlogi...



Čekiraj tole: http://www.prepaidsimcard.org/, drugače pa poguglaj za "bosnia prepaid sim"

josi je napisal/a:
Matr mate probleme....
Vsak kolikor toliko normalen človek, mora par dni zdržatr brez vseh teh pizdarij...
Ko greš smučat, smučajte, ne se pa drkat z mobiteli.... Vzemite si vsaj tiste dni za sprostitev!

Pa ne mi zdaj, da morate posel furat od dol...
Kar smilte se mi!


Tole pa daj na ignore =)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


V Bosni sicer ni problem dostopa do interneta. Večina wifijev po lokalih je odklenjena ali pa ti dajo geslo. Skratka brezplačno, ni tako kot kakšna Francija, kjer moraš vsako minuto na wifiju plačat. V Sarajevu npr. praktično povsod na Čaršiji prideš do neta..
Konkretno za Jahorino sicer ne vem, a sem prepričan, da boste nekje že našli dober in seveda brezplačen wifi. Nekam se usedete na pivo in opravite zadeve, če je že tako nujno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 6:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

Za wi-fi npr. Hotel Vučko. Za hotel Bistrica pa nisem prepričan ampak tja nikomur tako ali tako ne priporočam, pa na srečo kolikor vem hotel tudi ni tako pri nogi
_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
sarimari
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 31, 2014 8:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

Da malo obudim temo. Na jahorini sva imela rezervirano v Rajskih vratih. Po priporočilih sva rezervirala februarja, nato sva prestavila na sredino marca. Rezervirala sva preko agencije, riziko odpovedi nisva plačala, ker sneg itak bo.

Mislim, da sva oba imela dolge nose, glede na to, da so imeli letos na Jahorini porazno sezono. Odločila sva se, da grema vseeno, ker denarja tako nebi dobila nazaj. Vožnja je zeloooo utrujajoča. Vozila sva se 600 km celih devet ur, krenila sva čez Banja Luko, Jajce, Travnik, Sarajevo, Jahorina.

Naprave niso obratovale, čeprav je bilo nekaj flik snega po smučiščih, tako, da sva šla peš na Olimpik ter odsmučala v dolino. Vsaj smučala sva na Jahorini ) Tako sva cel teden lutala okoli po sarajevu, znamenitosti, v mostarju itd.

Če povzamem vse skupaj, je Jahorina zelo soliden smučarski center, z meni všečnimi strmimi progam (čeprav niso bile sprobane), ljudje zelo prijazni, odlično hrano, postrežbo, gostoljubnostjo... vendar ceste, čas ki ga porabiš do Jahorine, koliko pride teden dni smučanja (če ne gre več ljudi in se vse deli na več glav), pride dražje kot, če greš smučati v Francijo.

lp
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja Stran 4 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Jahorina, Bjelašnica
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB