Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2005 + 2006

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
 Novosti na Pohorju 2005 + 2006 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2005 4:23 pm    Naslov sporočila: Novosti na Pohorju 2005 + 2006 Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Na Pohorju bo letos novo zasneževanje mogoče kdo ve kje?
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 13, 2005 1:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Zaenkrat kaže da bo novo samo zasneževanje na 'rdeči' progi na Videcu, kot sem že poročal na http://www.snezni-telefon.si/forum/viewtopic.php?t=457&postdays=0&postorder=asc&start=60

Fotka od konca avgusta, zdaj je cevovod že gotov:


Drugih aktivnosti glede zasneževanja ni opaziti. Sicer pa - kaj naj bi še naredili? Partizanko? Slabo ne bi bilo, ne vem pa če bi se splačalo, saj bi potem morali zasneževati še cele kilometre povezovalnih poti. Žigart? Tiste progice nihče ne potrebuje, naj ostane še kak kilometer za naravni sneg. Povezava Cojzarica - Ruška? To bi res bilo nujno potrebno in je tudi načrtovano, so pa hude težave ker je na tem 1.5 km dolgem odseku veliko različnih lastnikov zemljišč, neurejene meje itd. Trenutno potekajo izmere zemljišč in pridobivaje dokumentacije. Paralelnih prog, kot so črni Videc, stara Fiska na Bolfenku in Jonatanka pa po moje ni smiselno zasneževati, dokler ne bo zmogljivejših žičnic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 13, 2005 2:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Ja povezovalne proge je treba nujno zasnežiti saj moraš ti drugače peš.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2005 9:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Novo zasnezevanje po zatrdilih tistih ki s tem opravljajo naj bi bilo gotovo do zacetka sezone, kako pa bo dejansko pa bomo videli:)
Je pa res, da sta dobra in slaba stran tega ravnanja. DObra, ker s tem pokrijejo vecjo povrsino za dalj casa s snegom, slaba pa, da jemljejo povrsino, ki je prej veljala za izkljucno naravni sneg, kar je bila zelo dobrodosla stran videca in partizanke (jepa res, da sta imela zadnje case vedno manj snega).
Kar se pa tice zasnezevanja stare fiske (zgornji in spodnji del), pa se meni osebno zdi brezveze.Itak se resnici na ljubo tam dol ni sposobno voziti vec kot 3/4 ljudi, ne da bi se ogrozali oz. ogrozali koga drugega, poleg tega je pa najvecji car te proge ravno njeno naravno stanje, ki ni nikoli zratrakirano, in imas vsaj en koscek res dobre in na dneve tudi res zelo zahtevne proge. Naj rajsi uredijo tisto 4 sedeznico ki jo obljubljajo za naslednjo sezono:) Tista se dejansko nujno rabi na Mb Pohorju.
Ta koscek naravne (na trenutke zahtevne) proge pa naj nam lepo pustijo na miru:)
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2005 10:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Citiram:
izkljucno naravni sneg, kar je bila zelo dobrodosla stran videca in partizanke

Saj sem vedel da se bodo našli tudi takšni, ki bodo jamrali da zdaj na Videcu ne bo več naravnega snega itd. Jaz gledam na zadevo bolj pozitivno, vlečnica ki zaradi pomanjkanja snega pol sezone ne obratuje ni ravno smiselna ... Drugič - na Videcu bo še vedno ostala črna proga, ki (zaenkrat) ne bo imela topov, tako da bo nekaj tudi še ostalo za ljubitelje tako opevanega 'naravnega snega'. In tretjič - ko bo padel meter naravnega snega, ne bomo čisto nič opazili da je nekje spodaj umetna podlaga

Glede stare Fiske oz. Jonatanke, ki da ni nikoli zratrakirana:
Citiram:
poleg tega je pa najvecji car te proge ravno njeno naravno stanje, ki ni nikoli zratrakirano

Ja, res je carska proga, ki je odprta vsako tretje leto slaba dva tedna (velja za spodnji del) . Potem pa že imam raje malo manj carsko progo, ki bo prevozna vsako sezono tri mesece. Tudi ni res da stara Fiska in Jonatanka nista nikoli teptani, lani ko je tam ležal skoraj meter snega so jih redno teptali.

Sicer pa, Lan, Branika ne zanima niti tvoja želja po naravnem snegu niti moja želja, da bi lahko smučal po lepo urejeni, zasneženi strmi progi. Njih stara Fiska in Jonatanka zanimata izključno zaradi možnosti kvalitetnega treninga in morda v prihodnosti tudi zaradi tekem. To pa brez zasneževanja res ne gre.

Moja vizija: tudi te proge bodo nekoč zasneževali, ti boš slabe volje ker tam ne bo več naravnega snega, jaz pa, ker bodo sicer lepo zasenžene proge nenehno zaprte zaradi treningov in tekem .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2005 2:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Ja zasneževanje ima tudi negativne lasntosti žal.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2005 4:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

MIki kdo jamra?
Malo si zamesal "jamranje" z podanjem mnenja. Itak da je boljse da mas sneg celo sezono kot pa 2 tedna, moj point je bil samo v tem, da je tam bil, CE je bil vedno naravni sneg. Drugace pa je seveda boljse met kemijo kot pa nicesar, samo da gre smucat jaz pravim:)
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2005 11:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Ah, sej ni nujn da je umetn sneg kemija. Povečini v slo ni prov nč kemičn, je čist navadna voda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 29, 2005 8:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Sorry, Lan, nisem imel prav:
Citiram:
Drugič - na Videcu bo še vedno ostala črna proga, ki (zaenkrat) ne bo imela topov, tako da bo nekaj tudi še ostalo za ljubitelje tako opevanega 'naravnega snega'.

ŠC Pohorje me vedno znova preseneti - včeraj sem bil na svojem standardnem obhodu z biciklom (Bellevue - Videc - Partizanka - Areh - Cojzarica - Glažuta - Partizanka - Pekre) in odkril tole:

Zasneževanje na povezovalni poti od Stolpa proti Videcu:


Zasneževanje po trasi vlečnice Videc, ki pa je potegnjeno tako, da bo definitivno omogočalo tudi zasneževanje črne proge na Videcu, med vlečnico in progo je maksimalno 10 m širok pas drevja. Na nekaterih mestih so to drevje celo odstranili in naredili prehode med vlečnico in progo, verjetno da bodo lažje prestavljali topove.






Sploh ni slabo, tokrat niso naredili nekaj na pol, ampak kar konkretno - zasneževali bodo lahko obe progi v celoti, traso vlečnice in vse povezovalne poti . Če pa bo kdaj v bodoče na Videcu stala sedežnica, bo napeljava še vedno uporabna za zasneževanje proge. Zraven so še konkretno razširili traso vlečnice in prehod iz črnega na rdeči Videc.

Na Partizanki je vse mirno, tam bo letos očitno še zadnje pribežališče ljubiteljev 'naravnrega snega'. Pač pa rijejo po Ruški:


Nič posebnega, kabel in cevovod fi 10 (vsi ostali na Pohorju so fi 15) polagajo po trasi vlečnic, da ne bo več treba vlačiti več sto metrov dolgih kablov in cevovodov od hidrantov na progi skozi gozd do vlečnic. Zaenkrat delajo od spodnje postaje do polovice vlečnic, do tam kjer je v predsezoni improviziran vstop. Ne vem ali bodo šli do vrha ali ne, nujno ni, zgornji del se da kar v redu zasnežiti iz hidrantov ob progi, problematičen je (bil) ravno spodnji del, kjer proga poteka kar daleč vstan od trase vlečnic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2005 1:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Letos so pa pol na Pohorju lepo ril ali so pol tudi tisto pot zasnežil o kateri smo se prej pogovarjali.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2005 2:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Citiram:
Letos so pa pol na Pohorju lepo ril
Ja, moram reči da sem kar zadovoljen - na novo bodo lahko zasnežili slaba 2 km proge, 300 m povezave, pa še vsaj 500 m trase vlečnice (v kolikor bodo na Ruški potegnili cevovod le po spodnjem delu) - spet so položili skoraj 3 km novih cevovodov!

Citiram:
ali so pol tudi tisto pot zasnežil o kateri smo se prej pogovarjali.

^^Katero? Če misliš Cojzarica - Ruška, tam žal niso nič naredili . Bomo spet pešačili nazaj s Cojzarice in preklinjali (Branikovce, neurejeno zemljiško knjigo, lastnike zemljišč, ali pa kar vse naenkrat).

Na splošno moram reči da sem letos s ŠC Pohorje še kar zadovoljen - zasneževanje Videc na MB Pohorju, Kaštivnik na Kopah, nova sedežnica v KG (ampak zakaj fiksna ?!?!), dve sankaški progi na Pohorju in v KG, 150 ležišč in pokriti bazen na Pohorju, ...

Aja, v MB je javno razgrnjen projekt štirisedežnice Poštela in danes sem se odpravil v tisti urad, precej debel in dolgočasen špeh, na koncu pa nekaj kart v merilu 1:5000 in tehnični podatki: nova naprava bo šla skoraj po isti trasi kot obstoječa dvosedežnica, spodnja postaja bo natančno na istem mestu, zgornja pa 10 m levo in nekaj m višje kot obstoječa. Predviden je trak, hitrost 2.8 m/s in kapaciteta 2400 smučarjev/uro. No ja, najpomembnejša novost v primerjavi z obstoječo napravo bo podvojitev kapacitete, pa tudi sam čas vožnje se bo z deset zmanjšal na dobrih sedem minut (odklopna bi vozila 4 minute). Razgrnitev bo trajala do 11. oktobra, če ne bo pripomb (zaenkrat je knjiga pripomb prazna, upam da bo tako tudi ostalo), bo gragbeno dovoljenje izstavljeno konec oktobra ali v začetku novembra in v tem primeru bodo začeli graditi takoj po zaključku smučarske sezone. Škoda da niso papirjev dobili en mesec prej ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2005 2:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Torej bi ti lahko napisal pripombo zakaj ni izklopna. Ja tisto povezavo sem mislil ki si jo opisal. Še to koliko pa je dolga ta bodoča naprava. Glavno je da si preh gor in več folka sprejme.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2005 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Citiram:
Torej bi ti lahko napisal pripombo zakaj ni izklopna
Seveda bi lahko, pa sem že obupal nad ŠC Pohorje . Pomagalo ne bi nič ... Dolga pa bo 1225 m.
Edit:
Citiram:
spodnja postaja bo natančno na istem mestu, zgornja pa 10 m levo in nekaj m višje kot obstoječa
Ne levo, ampak 10 m desno od obstoječe, če gledaš gor. Torej malenkost bližje vlečnici Habakuk, s tem bo nekoliko olajšan tudi prehod preko Habakuka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2005 3:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Jao,jao.Mogoče pa bodo naši čez nekaj let lohka dobil tisth par 10000$ od Guinessa za najdaljšo fiksno sede na svetu (sploh če na kopah nardijo fiksno) pa a niso v stanju ene odklopne sede narest?

Za zasneževanje pa svaka čast Sam še tisto povezavo morjo,pa bo


Nazadnje urejal/a baltic Pet Sep 30, 2005 3:42 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Atomic
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2005 3:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Ja drgač pa je joj prejoj pa še ene dva sankališča nej naredijo.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja Stran 1 od 16

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2005 + 2006
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB