Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Gače » Bela - aktualne informacije

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Naslednja
 Bela - aktualne informacije « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
doc.Trav
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 5:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Nov 2008 11:11
Prispevkov: 2


iz neuradnih virov mam informacije da bo ta vikend odprta v celoti proga A in B...
v celoti pa je že odprta proga B...

me pa zelo moti drage dopoldanske in 3urne karte, za tako majhno smučišče bi lahko spustili cene.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rupa
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 6:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 19:14
Prispevkov: 59


Kolk pa je cena, jst grem po vsej verjetnosti jutr gor?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Sep 2007 21:12
Prispevkov: 226
Kraj: brežice

smčišče sploh ni tako malo če vse dela - kopa je odprta samopolovica ali manj bi pa lahko prilagodili cene . a bo odprt tudi vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trapec
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 12:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 13:33
Prispevkov: 28
Kraj: illy pub

cene so realno gledano,v primerjavi z drugimi smucisci vseeno malo previsoke..ce je odprto celo smucisce(oz.obe daljsi progi) je realna cena za 3 ure 12eur in za 4h 15eur namesto zdajsnjih 14/17 (in celodnevna karta tukaj sploh ni bistvena, ker,roko na srce,na gacah nimas kaj delat cel dan in prakticno ne poznam ljudi,ki smucajo celodnevno)...s tem samo podpihujejo preprodajo kart, kar je bila vcasih folklora na gacah..zdi se mi, da je bilo te preprodaje precej manj v prvem letu, ko so uvedli urne karte in so bile le-te razmeroma ugodne..
druga stvar pa je vreme oz. zime v zadnjih letih (verjetno kdo ne misli, da se ta trend ne bo nadaljeval) in smisel vlaganja v to smucisce..tudi dvomim, da ima kdo od trenutnih lastnikov sploh dolgorocnejso strategijo razvoja smucisca oz. izdelane kaksne resne kratkorocne (nujne) resitve.. in potem pridemo do situacij,ko je tudi 14 dni idealnega vremena za izdelavo snega premalo oz. ravno dovolj, da se zasnezi teh cca.30ha (obe daljsi progi) prog. tezko je potem nabrati tistih cca. 30 dobro obiskanih smucarskih dni, ki zagotavljajo rentabilnost sezone oz. bolje receno zivotarjenje brez inovacij na "pozitivni nuli". najbolj nujna investicija na gacah se mi zato zdi bistveno obseznejsi sistem zasnezevanja. obe progi bi morali biti zasnezeni v 3-4dneh primernega vremena, saj se na naravni sneg ne gre vec zanasati, umetni sneg pa je tudi obstojnejsi. sam nimam pojma koliko bi npr. stal sistem z npr. 60imi topovi in kompatibilnim jezerom, zdi pa se mi, da veliko prevec, glede na financno sposobnost Iskre Kondenzatorjev...imam slab obcutek glede razvoja gac pod temi lastniki, verjetno pa se tudi potencialni investitorji/kupci ravno ne gnetejo pred Iskro..bi mogoce kdo od vas vlozil svoj denar v gace?jaz npr. ne...bomo pa se zmeri sanjal progo do crmosnjic:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 12:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


trapec je napisal/a:
sam nimam pojma koliko bi npr. stal sistem z npr. 60imi topovi in kompatibilnim jezerom.



5-8 mio evrov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Valjhun
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 1:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 14:47
Prispevkov: 164


Danes grem gor pa upam da bo vsaj malo celca

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jaka
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 9:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2007 7:50
Prispevkov: 62


trapec je napisal/a:
bomo pa se zmeri sanjal progo do crmosnjic:)


Sva že dva....
In če bi jim uspelo postavit 4 sedo z doline do vrha...ali pa jejček s postankom na sredini... ...ja proga do doline bi bila zadetek v polno
a vreme ima drugačne načrte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
humdrum
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 10:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


Nekaj snega je padlo ponoci.... Mislim da bi lahko obratovali tudi vrh in obe progi za vikend

2 leti nazaj so obratovali samo medo za 4 li 5 dni, lani so obratovali za 3-4 tedne medo in za 1-2 tedna proga B.

Letos bo seveda boljše
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
doc.Trav
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 11:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Nov 2008 11:11
Prispevkov: 2


lani je bla res velika katastrofa, gorej sm bil trikrat in zelo lepo zdrsal spodnjo stran dile.
na gaćah se ne splača kupiti dopoldanske vozovnice će ni odprt tudi vrh, če pa je odprta samo B in A proga, potem je triurna karta popolnoma dovolj.

proga do čermošnjic pa je trenutno v zaraščanju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trapec
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 1:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 13:33
Prispevkov: 28
Kraj: illy pub

"jajcek s postankom na sredini"...hehehe jaka, ti si se vecji sanjac kot jaz mislm, da bi bila ena rabljena stiriseda do crmosnjic cisto dovolj, vendar pa se mi ta investicija za zacetek ne zdi bistvena..
dejstvo je, da bi moralo smucisce imeti nek konstanten cash flow vsako leto, bistven pogoj za to pa je seveda sneg. obiskovalcev je bilo na gacah vedno relativno veliko, saj je to edino dolenjsko/belokrajnsko smucisce pa tudi obisk iz hrvaske ni (oz. ne bi bil) zanemarljiv.po mojem mnenju je problem gac predvsem v tem, da se ze od nekdaj uveljavlja politika t.i. (moje poimenovanje) "socialne smuke"..od nekdaj je vse kar se naredi na smuciscu(naredi pa se zelo malo) dobro oz. boljse kot nic (v smislu "za par urc na hitr gor skocit je dobr, ce hocem pa resno smucat, se pa ze odpeljem na krvavec ali v avstrijo npr.") prav tako pa so na gacah delovali tudi najbolj nekompetentni ljudje v sirsi okolici oz.drugace povedano, vsak, ki je imel 5 min casa in prav toliko volje. nikoli ni noben lastnik resno in zavzeto poizkusil modernizirati smucisce. kot sem ze rekel, se mi zdi bistvena investicija moderen in zmogljiv sistem zasnezevanja ter istocasno osvetlitev A proge. po ledenkovih podatkih in mojih laicnih ocenah bi bilo za ti dve investiciji potrebnih cca. 10mio eur. seveda si ne predstavljam, kako bi lahko Iskra Kondenzatorji (po javno dostopnih,zastonjskih podatkih firma z letnim prometom okoli 25mio eur) realizirala to investicijo, glede na to, da to ni njihov "core business" pa tudi banke so danes zelo previdne pri odobritvah kreditov (da ne recem, da bi se verjetno marsikateri direktor banke smejal poslovnemu nacrtu smucisca v juzni sloveniji pod 1000m.n.v.). in ce ze ne verjamem resnim namenom oz. sposobnostim zdajsnih lastnikov (je pa res, da ne poznam ozadja nakupa oz. razlogov za vstop v lastnistvo),mi je vecja uganka, zakaj so tako hitro nad gacami obupali v Termah Krka oz. Zdravilišču&Wellness Dolenjske Toplice. v DT so danes trije hoteli in zelo dobro obiskan wellness center in marsikateri obiskovalec tukaj je potencialna stranka na gacah. menim, da bi Terme Krka zaradi svojega financnega zaledja in s pomocjo evr.sredstev za regionalni razvoj precej lazje realizirale potrebne investicije v smucisce kot Iskra, hkrati pa bi z nekaj osnovnimi trzenjskimi prijemi (primer Rogla-Zreče) precej obogatile svojo zimsko turisticno ponudbo.
in v kolikor bi ti dve investiciji+kaksna manjsa v boljso gostinsko ponudbo na smuciscu rezultirale v min. 40-50 smucarskih dnevih letno, bi to predstavljajo odlicen temelj za siritev smucisca do crmosnjic, s cimer bi dolenjci in belokrajnci dobili solidno oz. tudi za "resne" smucarje zadovoljivo smucisce. pa lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 2:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


Do Črmošnjic bi bilo primernejše sankališče-rodellban z spremljajočo infrastrukturo.

Prejšnji lastniki so obupali zaradi dolgov, ki so jih natepli na tem hribu. Z stečajem so se lepo potuhnili in ostali dolžni izvajalcem!

Gače niso tako hudo problematične zaradi nadmorske višine in tudi v dolino bi se dalo učinkovito zasnežit. Problematična je lega, saj vsak prdec prinese direktno iz Kvarnerja na Gače. Karad je mraz je mrzlo kot drugod po Sloveniji, ko pa pihne jugo je neprimerno topleje kot drugod. Morebiti bi jugo celo manj udaril po progi v dolino kot to stori na samem vrhu Gač.


Kot nek gorski rekreacijski center z vključeno ponudbo smučanja so vsekakor zanimive, kot samostojno smučišče pa sploh ne.




p.s.
Če me spomin ne vara ima ob smučišču Gače vikende mnogo dolenjskih veljakov in (zopet), če me spomin ne vara jim je prav všeč, da se tam ne tera biznisa, saj bi lahko pozabili na mir, ki ga imajo. Na sredi te vasice je globoka in prazna vrtača, ki je več kot primerna za akumulacijo. Čeprav bi taka zadeva polepšala okolico niti pomislit ne smeš, da bi jo uporabil za kaj takega...
Očitno imate na vašem koncu v dolini preveč dobro stoječih tovarn in ste samozadovoljni z tem kar imate.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trapec
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 4:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 13:33
Prispevkov: 28
Kraj: illy pub

@ledenko

z nekaterimi zadevami, ki si jih izpostavil se strinjam, ne pa z vsemi. iz tvojega pisanja domnevam, da poznas oz. si poznal razmere na gacah pod prejsnjimi lastniki (ker sem v tvojem profilu videl, da si verjetno povezan s podjetjem Krpan, verjamem da ste bili tudi v vasem podjetju nategnjeni s strani prejsnjih lastnikov...placilna nedisciplina je vedno bila problem slovenskega gospodarstva in bo verjetno tudi v prihodnje..tudi zato je generalno stanje nasega gospodarstva kakrsno pac je). sam na zadevo gledam zgolj s svojega poklicnega (ekonomija) stalisca, o internih zadevah pa zal (na sreco?) ne vem nic. tukaj zato nakladam samo o svojem videnju razvoja tega smucisca in svoji dolgorocni viziji...
da bi morale biti gace gorsko-rekreativni center, v kolikor hocejo biti financno neodvisni, se povsem strinjam.gorsko kolesarstvo, sankanje, smucanje na travi ipd. bi moralo biti v dodatni ponudbi. sem pa mnenja, da mora imeti vsako podjetje razdelano strategijo svoje osnovne dejavnosti (t.i. core business), iz katere se "hranijo" tudi vse ostale dejavnosti. in ta dejavnost bi morala biti na gacah smucanje. ne nazadnje, ce hoces poleti razvijati kolesarski turizem, potrebujes zicnice in ce hoces sankati prav tako potrebujes sneg in zicnice...problem je v tem, da vidim najlazji razvoj gac pod vodstvom Term Krka, ki pa ocitno o tem nocejo vec slisati. in tako se turizma pac ne gre,ker je vedno potrebno stremeti naprej,biti boljsi,drugacen...v modernem svetu je vsaka dodatna ponudba turisticnega podjetja lahko konkurencna prednost, ki ohranja podjetje in zaposlenost na dolgi rok. in koliko zdravilisc se lahko pohvali z lastnim smuciscem oz. gorsko-rekreativnim centrom?ce kdo, potem lahko sinergije iz pripojitve smucisca realizirajo prav Terme Krka...za vsa druga, neturisticno usmerjena podjetja (kot npr. Iskra) bi bile investicije bistveno "drazje"..
se ena zadeva, ki jo omenjas in v kateri se popolnoma strinjam s tabo je zasnezitev proge do crmosnjic...nisem strokovnjak, sem pa skoraj domacin in dodobra seznanjen s klimo na tem podrocju in sem preprican, da bi kompakten sneg na progi v dolino zdrzal dlje kot tisti na vrhu, saj je proga zaradi okoliskih hribov bolje zavarovana pred jugom kot tiste na vrhu...
glede dolenjskih "veljakov" z vikendi na gacah...bolj kot veljaki, so to neki kvazi privatniki, ki pa so po navadi najbolj "pametni" in glasni.ce bi ti "podjetniki" imeli razvite svoje miselne kapacitete, bi videli, da bi z razvojem smucisca najbolj profitirali prav oni. vasica ob smuciscu ni prav nic idilicna in vsaka inovacija(kot npr akumulacija v vrtaci na SZ strani vasice) bi jo polepsala. z razvojem smucisca bi bistveno narasla vrednost njihovih nepremicnim, za kaksen dan ali teden pa bi lahko kdo svoj vikend tudi oddali in si s tem pokril stroske vzdrzevanja-ti vikendi so namrec pretezni del leta prazni. prav tako pa smucarija ravno ne kali miru,kot si sam dejal...smuca se od 9-16h in prav vsi bi lahko zvecer mirno spali,ce se tega bojijo.mislim pa, da problem ni v tem...dolenjci(in nasploh slovenci)imamo to grdo navado,da radi vtikamo nos prav v vsako stvar,ki se dogaja okoli nas in mislimo, da se brez nase privolitve ne sme zgoditi nic,kar bi vsaj malo vplivalo na nas..izpolniti zahteve prav vsakemu dementnemu privatniku je zato zelo tezko..vendar pa menim, da bi se ob primerni prezentaciji in dolocenih vzpodbudah tudi to dalo preseci..
in se glede dobro stojecih firm in samozadostnosti...mislim,da vse le ni tako roznato.dolenjsko podezelje in bela krajina niti slucajno nista samozadostna. standard je tukaj bistveno nizji, kot kaze npr. povprecje za dolenjsko, ki je pod zelo velikim vplivom dohodkov v velikih podjetjih kot so Krka,Revoz,Adria ipd..vsako delovno mesto je tukaj se kako pomembno in potrebno. in razmere se bodo v prihodnje se poslabsale.
sam sem mnenja, da bi lahko od ureditve smucisca imelo korist kar nekaj ljudi, vendar pa so tisti, ki odlocajo ocitno res samozadostni in zatorej apaticni do tega vprasanja...morda pa nekoc...
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 4:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


O preteklosti in preteklih lastnikih ne bi izgubljal besed, ker je zadeva tako usrana, da me zvije v želodcu ko se spomnim na brkatega direktorčka! Zaradi spleta okoliščin, ki bi bile še za risanko A-JE-TO preveč butaste so prvotni lastniki odplačali le delček zapadlih obveznosti pri novogradnji in vrgli firmo v stečaj!! Nam upnikom ni ostalo drugega, kot da se stepemo za drobtinice, žal. Manjši smo komaj preživeli to izgubo in tudi večji Begrad je ni ravno poceni odnesel. (Vsaj uradno ne.)
Glede tiste vrtače vem, da je je škoda, saj bi bila tam zgrajena akumulacija mnogo cenejša od obstoječe, vendar ni bilo šans. Morebiti je bil proti tudi takratni direktorček smučišča, ki je bil lastnik enega od bližnjih vikendov?
Nisem mislil, da smučarija kali nek mir. Pravi turizem z hoteli in vsemi ostalimi "obšolskimi" dejavnostmi pa ga, ker drugače ni cvenka na koncu leta.
Vem, da podeželje in tisti čez hrib niso tako dobro situirani kot kažejo rezultati vaših paradnih firm, toda ti nimajo preveč besede.

Novi lasniki sedanje Bele se vsaj kar se nas tiče obnašajo solidno in se vsekakor trudijo, da bi bilo kaj iz vsega skupaj.



p.s.
Takrat, ko se je to gradilo je Krka menda težila k temu, da se znebi vsega kar je dišalo po turizmu, tudi vseh term.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rupa
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 5:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 19:14
Prispevkov: 59


Dons sem bil na Gačah. Mehka proga, jasno hiter so se pojavili kuclji, delala samo leva proga, se je pa dalo tud na desni po celcu švercat. Proga po 12h skorej več neuporabna.

Ni mi pa jasno kaj so meli problem z edino delujočo vlečnico (razen babylifta), niti enkrat nisem pršu do vrha de se ne bi ustavla, katastrofa.

Pa še glede na odprtost prog in št. delujočih naprav bi lahko malo spustili ceno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
humdrum
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 7:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


Kako je mogoče "mehka proga, kameni" z -6 stopinj in 20 cm novopaldnega snega na 35cm umetnega snega????
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Naslednja Stran 3 od 13

Kazalo po Smucisca.net forumu » Gače » Bela - aktualne informacije
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB