Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Švica » St.Moritz

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 St.Moritz « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2007 4:40 pm    Naslov sporočila: St.Moritz Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

Na željo moderatorjev, nekaj kratkih besed.
Letos sem okusil strmine St.Moritza, Samnauna in Serfausa.
Morm rečt na me St.Moritz ni nekej posebno pritegnil.
Mogoče že zaradi te smetane ki se pride gor kazat.
Namreč glede na to kakšen sloves in modenost ga obdajata je prava katastrofa.
Bol sta mi bila pri srcu Samnaun in in Serfaus.Res lepo urejene proge ,dobre in varne naprave z razliko od St: Moritza kjer najdemo še kakšno ki je res predpotopna. No tudi to je nekaj posebnega.Več bodo povedale slikce in filmček.
Če koga kej zanima nej kr upraša, drugač vas pa vabim da se nam drugo leto pridružte se splača.

http://dailymotion.alice.it/video/x1odjg_samnaun2007_sport
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2007 4:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

[img][/img]







Nazadnje urejal/a Don Rossi Carleone Sre Avg 29, 2007 9:57 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2007 7:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

prosim te lepo ti primerjaš sammnau z st.moritzem -to je isto kot kalič z krvavcem.bodi objektiven l.p.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2007 8:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

Ni stvar v velikosti, lahk ma Krvavc 150 smučišč Kalič pa 2 Pa sta te dve progi tako odlični da raje hodim na kalič kot pa na Krvavc.
Kaj sm hotu povedat na Krvavc al pa St.Moritz se pride folk kazat mal napit pa te mal razbit na progi.Al pa kradt dile
Na Kalič pa pridejo (( če bi delu )) mal drgačni smučarji.
Ja veš jst gledam na smučišča mal drgač predvsem me zanima varnost; urejenost; osebje pa lepe punce k me gledajo. Nism turist.


Nazadnje urejal/a Don Rossi Carleone Sre Avg 29, 2007 9:53 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2007 12:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

No tako slab pa Moritz tut ni, edin če si imel res smolo.jaz se nespomnim da bi, razen velikosti bil kaj preveč slabši od Sammauna. proge so ble odlično urejene, z varnostjo nisem imel težav, nisem bil pa tut ppozoren na zaščito z raznimi ograjami ipd, žičnice pa so tut podobne na obeh smučiščih, večinoma odklopne sedežnice. v Moritzu je bila samo ena stara dvoseda, pa za nihalki in vlakec ne vem starosti, sedežnice pa so ble čist OK. klientela je pa res dost hoštaplersko v Moritzu, pa lepih punc sm tut več v Sammaunu opazu. ampak če gledam s tehničnega stališča je zame razlika samo v velikosti.
govorim za corviglio nad st. Moritzem, Corvatsch pa nisem biu zarad težav z zdravjem (plučnca na dopustu)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
smitko
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2007 8:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

Ni stvar v velikosti, lahk ma Krvavc 150 smučišč Kalič pa 2 Pa sta te dve progi tako odlični da raje hodim na kalič kot pa na Krvavc.

ja se popolnoma strinjam s takšnim mnenjem,lej mi smo bili 06 v st.moritzu-pred njim- celerina super vreme 7 dni sonca snega prav noro,vse proge tip top presmučali smo skoraj celi engadin-st. moritz,baltic škoda za corvatsch pa diavolezzo pa upam,da boš kdaj drugič.hoštaplarije pa je tu res veliko,pa kaj moreš rusi so najhujši sam poglej jih v via serlas-nosijo vrečke iz butikov kot nori,cene pa so tu nenormalne-v izložbah jih ni ,cirilica skoraj obvezna v lokalih in butikih.drugače kot kraj nič posebnega,razen par hotelov.splača pa se poskusiti čokoladne praline v confiserie hauser-via thaunter plazzas,najboljšo kavo v pražarni-kaffe badliatti pa preskočite -najdražja brozga v vseh alpah,kljub renomeju najvišje ležeče pražarne,lepih punc kar nekaj-penzionistov pa še več,ja hoja po jezeru in ob njem je res zdrava.cene kakor kje karta cca 190 eur-apartma za 4 osebe 90 eur +elektrika,taksa,čiščenje,pa kar daleč je pa še tistih zadnjih 120 km za znoret v soboto menjava gostov v avstriji,kolone in kolone.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2007 12:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Da nisva bla istočasno tm, mi smo tut bli 06 pa cel tedn sonca je bil .
Kako pa drgač zgleda na Corvatschu in Diavolezzi v primerjavi s Corviglio, tko proge pa naprave pa tut kliantela?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2007 3:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

He he ja sej sta lepo povedala, sej pravm dobr taka katastrofa spet ni, mogoče sem jst mal preveč pričakoval.
Namreč najbol me je razjezil k sm se spustu v dolino po nekih povezavah in pršu na konc mesta in mogu z vso bojno opremo pri letošnjih skoraj da 20 stopinj clezij. Hodt do vlakca. Glede na to kok so modeni bi lahk mel kak bl kulturen dostop.
Glede Rusov pa da ne govorim. In glede cen sta tut dost povedala.
Še dobr da sm Masso sreču da je dau za
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2007 7:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

corviglio ste vrjetno izbrali zaradi več naprav na tem smučišču,vrjetno ste imeli tudi prenočišče kje v bližini.mi smo bili v celerini in smo imeli 300m do gondole za marguns-corviglio,crovatsch je manjši od corviglio naprav 2x manj se mi zdi 3 sedežnice,3 gondole,vlečnic je kar nekaj več kot v corviglio.proge so bile tepih,mi sicer radi zavijemo v celec in tu smo ga dobili kar nekaj,gužve ni bilo toliko kot na corviglio,klientela manj snobov,pravi raj za nas pa je bila diavolezza nore off proge super sneg klientela pravi smučarji in boarderji,mi smo bili v januarju2. polovica res sreča z vremenom in snegom samo drugič gremo preko italije manjša gužva na cesti kot v avstriji
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2007 4:07 pm    Naslov sporočila: Re: St.Moritz Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Don Rossi Carleone je napisal/a:
... drugač vas pa vabim da se nam drugo leto pridružte se splača.

http://dailymotion.alice.it/video/x1odjg_samnaun2007_sport



Kako to misliš?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2007 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

Vsako leto imamo v SK Snežinka takšnele smučarije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2008 10:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Ravno prišel s St. Moritza, sicer le za vikend, pa vendar sem uzival maksimalno, toplo je bilo tako, da so bile proge ob 11h ze cisto vodene, tako da sem smucal skrajno desno ce gledamo smer Signal Bahn in zadaj za Pir Nair, panoramska restavracija na Piz Nair (cca 3050m) je odlicna, cene iste kot v dolini. Smucal samo v corvigli. Proge drugace super in prav tako naprave, najstarejsa naprava ki sem sedel na njej je bila troseda, prevozil sem pa vse, tako da so ocitno dvosedo ki jo omenjate ze odstranili, tako da so povsod samo se 4 in 6 sede. Drugace pa kot kraj resnicno caroben.

Pogresal kak rent'a'snowmobile
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 30, 2009 2:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Ker se bom marca mudil v švici, kanim skočit tudi na smuko , a mi je StMoritz neznanka zato iščem malo informacij o Diavoletzi oz Endaginu. thx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkLj
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2010 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 21:12
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana

Nene.. St. Moritz je supr. U vseh pogledih (usaj zame). Smuču sm že na kr velik različnih smučiščih, ampak čez St. Moritz ga ni. Med smuko lohk zaviješ na kozarčk, alpa malčko, lohk tut na kosilce v kkšn lokalčk alpa restavracijo. Priporočam El Paradiso, sam tm je treba pazt, kjer malca alpa kosilce, če niste previdni, stane celo premoženje. Pa bar Alpina je hud - tm je treba nujno probat njihovo tradicionalno pijačko - Swizley. Po smuki se gre mal u vas oz. mesto - če ste nastanjeni v hotelu kje v mestu itak nimate druge izbere, če ste pa nastanjeni u kkšnm hotelčku ob smučišču (Hotel Salastrains - priporočam!!!) pa odložite smučarsko opremo u hotelu, se mal zrihtate pa s taksijem alpa peš odpravte v mesto. In tm se res dogaja. Naše klasično poznopopoldansko popivanje se začne v vinoteku pri Pavarottiju, kjer ti Pavarotti (ali Pava kot ga kličemo mi) natoči kozarček odličnega vina zraven pa obvezno nareže salamo, pršut itd... Potem se odvisno od razpoloženja nujno odide v Palace Hotel na enga belinija. Pol je že tok ura da je treba it v hotel na večerjo. Taxi nas odpelje do hotela, ki je od centra oddaljen le 7 minut (sem štopal!!!), prevoz pa pride okoli 23 ?. Drago ni kej, ampak to je pač St. Moritz. Po večerji pa obvezno še Piano bar - spet nazaj v center, kar se tiče prevoza nazaj pa je spet ista zgodba. V povprečju se spi približno 5 - 6 ur. (Nazaj v hotel pridemo ob dveh zjutraj, vstajanje pa je približno ob pol osmih.
Torej, če iščete kraj kjer se boste odlično nasmučali (350 km prog), obenem odlično zabavali in dobro jedli ter dobro pili, potem je St. Moritz res pravi (k)raj za vas! Nakupovanja (obleke, kamni, torbice itd itd...) tam ne priporočam, razen če s seboj niste vzeli še enega dodatnega kovčka polnega denarja =).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2012 8:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Včerajšnja pravljica :-)








_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Švica » St.Moritz
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB