Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Gradnja štirisedežnic: Orlove glave ter brunarica

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Gradnja štirisedežnic: Orlove glave ter brunarica « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2007 7:26 am    Naslov sporočila: Gradnja štirisedežnic: Orlove glave ter brunarica Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

To novo temo temo odpiram, ker se mi zdi, da so ostale prenapolnjene in se je v njih težko znajti.

Sedaj pa k bistvu: Gradnja štirisedežnic.
Ali sploh mislite, da jo bodo gradil, če bodo pognali dosedanjo sedežnico orlove glave čez nekaj dni?
Če bodo zagotovo letos delali, mi povejte kdaj naj bi začeli? Pomojem ni tako malo dela postaviti stebre in tako naprej. Kr poglejte kolko časa so delali vlakec na ljubljanski grad.

Kakšna so vaša mnenja o gradnji. Ali se jim investicija sploh splača, kljub temu, da nimajo umentega snega in da zime skorja, da ni.
Mislim, da bi bilo bolj pametno najprej urediti umetno zasneževanje potem pa še kaj drugega postoriti.

Ali se bo ugled vogla povečal. Boste nanj hodili raje? Jaz sem prvi, ki bom rekel: JA!

Pa cene vozovnic. Ali mislite, da se bodo cene zvišale tako kot pri KG, ko so postavili eno napravo in so se cene občutno zvišale?

Kaj pa turizem? Je na voglu dobro poskrbljeno za turiste? Jim mogoče manjka kakšen objekt?

Za konec pa: Kaj bodo pa gradili v prihodje. Ali lahko sanjamo o prevzemu vogla tujih podjetij? Bodo na voglu kdaj gradili osemsedežnice in tako naprej?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2007 2:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


čuj vlakec je drugo in fiksna sedežnica je drugo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2007 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
Ali sploh mislite, da jo bodo gradil
Dobro vprašanje, to se tudi sam sprašujem. Če bi sprejemal stave, bi rekel da je 50% možnosti
Citiram:
kdaj naj bi začeli?
Panike mo moje še ni, s pravim timom bi sedežnica dolžine in težavnosti Orlovih glav morala biti postavljena v treh mesecih. Recimo da je zadnji termin, ko bi morali začeti izkope, sredina ali konec avgusta.
Citiram:
Kakšna so vaša mnenja o gradnji. Ali se jim investicija sploh splača, kljub temu, da nimajo umentega snega
Če res koga zanima moje mnenje: absolutno ne! Nova žičnica brez zasneževanja je za podjetje tveganje, ki jih lahko pokoplje. Če stara žičnica, ki je že zdavnaj amortizirana, pol zime zaradi pomanjkanja snega ne obratuje, je to za podjetje slabo, ne pa usodno. Nova naprava, po možnosti grajena s kreditom, pa mora začeti vračati denar že prvo zimo, drugače vse skupaj nima smisla (tim, povsem se strinjam s teboj da bi najprej morali narediti zasneževanje).
Citiram:
Ali se bo ugled vogla povečal. Boste nanj hodili raje?
Z moje strani: 2 x ja! Na Kaninu nisem bil celo vrsto let, lani pa sem zaradi Prevale po dolgem času spet zavil tja. Tudi Krvavec sem letos v prvi vrsti obiskal zaradi nove sedežnice.
Citiram:
Pa cene vozovnic. Ali mislite, da se bodo cene zvišale
Cene se bodo itak spet nesramno zvišale, pa ne samo na Voglu, ampak tudi tam kjer letos ne bodo zgradili nič novega. Tako da imam vseeno raje da zvišajo cene in zgradijo kaj novega, kot da zvišajo cene in ohranijo zastarelo ponudbo.
Citiram:
Kaj bodo pa gradili v prihodje. Ali lahko sanjamo o prevzemu vogla tujih podjetij? Bodo na voglu kdaj gradili osemsedežnice in tako naprej?
Moje mnenje: ne in ne . Imam kar nekaj sanj za modernizacijo in širitev obstoječih smučišč po Sloveniji, če sem zelo dobre volje sanjam tudi o gradnji kakega novega smučarskega centra, a Vogla v mojih sanjah ni. Žal. Kombinacija konzervativni Bohinj(ci) + prepotentni okoljevarstveniki (TNP) je garantiran recept za smrt vsakega ambicioznejšega turističnega projekta.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2007 6:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Kr naprej govorite o fiksni štirisedežnici. Jaz še nikjer nisem zasledil tega podatka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2007 7:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


Če bi bral prejšnjo temo, bi lahko prebral.

Sicer pa dodam še moje mnenja:
Če zasneževanja ni, potem je to zelo zelo riskanten posel. Verjetno na Voglu mislijo da jih lahko rešuje naravni sneg ampak če je zima takšna kot letos,...

O gradnji je še vse odprto. In kot je rekel miki, je možnosti 50%.

Kljub temu pa bodo za gradnjo vseeno potrebni štirje meseci, zaradi skalne podlage.

Ugled Vogla se bo zagotovo povečal. Ljudje imajo zagotovo raje moderne naprave kot stare enosedežnice.
Sam bom nanj hodil kot ponavadi, saj bo ljudi še vedno veliko na mojih najljubših progah in žičnicah (Šija, Zadnji Vogel in Kratki plaz).

Cene vozovnic se bodo zagotovo podražile.

Glede osemsedežnic in ostalih modernih naložb pa se mi vlaganje vanje ne zdi smiselno, saj je Vogel še vedno zelo odprt za veter. O tujih vlagateljih pa ne bi nič komentital. Lahko ga bodo prevzeli, lahko pa tudi ne.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2007 8:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Citiram:
Če bi bral prejšnjo temo, bi lahko prebral.


No ja nevem če imaš prav. Govori le o vaših sklepanjih o fiksni štirisedežnici. Ko sem vprašal na upravi sem dobil odgovor, da ni dorečeno kaj bo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2007 3:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Že kaj novega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2007 4:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Novo je to, da bi jaz sedaj že kar začel sprejemati stave:

V zimi 2007/2008 NE bo na slovenskih smučiščih NOBENE nove naprave (Ošven je bil gotov že v teku lanske zime).

Vsi investitorji so se ustrašili globalnega segrevanja in sedaj čakajo. Če bo naslednja zima vsaj normalna (z 90 - 100 dnevi smučanja na večini smučišč) potem lahko pričakujemo "bum" naslednje leto - v nasprotnem primeru pa samo še tu in tam kakšno novo napravo na Krvavcu, Voglu, Kaninu, ....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2007 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Torej letos ne bo nič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2007 6:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


polde je napisal/a:
Novo je to, da bi jaz sedaj že kar začel sprejemati stave:

V zimi 2007/2008 NE bo na slovenskih smučiščih NOBENE nove naprave (Ošven je bil gotov že v teku lanske zime).

Vsi investitorji so se ustrašili globalnega segrevanja in sedaj čakajo. Če bo naslednja zima vsaj normalna (z 90 - 100 dnevi smučanja na večini smučišč) potem lahko pričakujemo "bum" naslednje leto - v nasprotnem primeru pa samo še tu in tam kakšno novo napravo na Krvavcu, Voglu, Kaninu, ....


čeprav se 100% gradi 6 seda na pohorju si kar dal zraven tista smučišča kjer ni nikjer napisano da bi se kaj gradilo(razen vogla)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Tor Jul 17, 2007 8:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

6-seda na Pohorju letos? Kje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Jul 17, 2007 11:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

^^Nikjer ! Kvečjemu posek gozda in priprava terena.
Citiram:
Vsi investitorji so se ustrašili globalnega segrevanja in sedaj čakajo.
Ne vem če so se ustrašili ravno segrevanja, ali jim je pretekla zima pustila pregloboko luknjo v žepih, zanesljivo pa so vsi po vrsti čakali razpise Evropskega sklada za regionani razvoj - dvig konkurenčnosti turističnega gospodarstva - turistična infrastruktura. Prvo odpiranje vlog je jutri:
Citiram:
Razpis je odprtega tipa. Odpiranja bodo 18. 7. 2007, 14. 11.2 007, 6. 2. 2008, 4. 6. 2008 in 19. 11. 2008. Vsa naslednja odpiranja bodo vsako prvo sredo v mesecih februar, junij in november.


Pogoj za pridobitev sredstev je - kot do sedaj - veljavno gradbeno dovoljenje:
Citiram:
6. predlagatelj mora predložiti vsa pravnomocna dovoljenja, ki se morajo glasiti samo na predlagatelja, in prijavljeno investicijo (in iz katerega mora biti jasno razvidno, da gre za investicijo, ki je predmet vloge), za zacetek izvajanja investicije (pravnomocno gradbeno dovoljenje oz. drugo ustrezno pravnomocno dovoljenje), ter
izjavo, da ima za izvedbo investicije pridobljena vsa potrebna pravnomocna dovoljenja.


Tukaj pa je kavelj:
Citiram:
predlagatelj mora predložiti izjavo, da se investicija še ni pricela izvajati. (izvajanje investicije se lahko pricne šele po prejemu sklepa o sofinanciranju s strani ministrstva).

Torej: nobeden od predlagateljev, ki računajo na sredstva EU, ne sme začeti z deli do prejema sklepa o sofinanciranju. Glede na izkušnje iz preteklih let poteče od odpiranja vlog do izdaje sklepov vsaj mesec dni, raje dva. Bojim se, da kar nekaj potencialnih investitorjev trenutno čaka na izide razpisa, ko pa bodo le - ti znani, bo že september. Kaj pa se da od septembra do prvega snega zgraditi, pa vemo . Če Polde sprejema stave: moja prognoza je, da bo edina letošnja novost Kekec v Kranjski Gori .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 18, 2007 1:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Zdaj smo že malo off topic, pa vendar nadaljujem debato tu. Če se ne motim, so Prevalo na Kaninu pred dvema letoma pričeli graditi šele v septembru - no kljub temu bom vsakemu članu tega foruma, ki ga bom srečal v prihodnji zimi na smučiščih Slovenije z veseljem plačal pivo ali kuhano vino za vsako novo napravo, ki jo bodo zgradili in spravili v pogon do konca letošnjega leta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2007 6:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

A ma kdo aktualne informacije? Ali se že kaj gradi. Zraven zgornje postaje orlovih glav se na webcamu vidi kot, da bi rili. Ali pripravljajo teren?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2007 12:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


Stvar je takšna: Gor naj bi se delalo, na parkirišču pri nihalki pa so že stebri. Pred 14 dnevi je bilo tam 5 stebrov (3 močnejši, 2 šibkejša), ter dva kamiona z avstrijskimi tablicami (B). Po informacijah osebja naj bi pozimi obe napravi stali in vozili.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 1 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Gradnja štirisedežnic: Orlove glave ter brunarica
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB