Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nadzorniki na smučišču

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Nadzorniki na smučišču « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 12:02 am    Naslov sporočila: Nadzorniki na smučišču Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Je kdo med vami že nadzornik na smučišču? Se bo mogoče kdo udeležil letošnjega usposabljanja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Ko bom šel v penzijo,bo to aktualno (če bom še lahko migal
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 6:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Jaz sem...
_________________
Prevajanje | Tečaj angleščine | Optimizacija | Verzi za rojstni dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
BoziceK
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 6:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 12:39
Prispevkov: 627


A lahk en pove kk postaneš nadzornik kašne tečaje moreš met( iz prve pomoči sigurno) pa to.. de mal vemo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lux
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

BoziceK: Zgoraj je urnik letošnjega izobraževanja, spodaj pa tudi pogoji. Prva pomoč ni obvezna. Za prvo pomoč so na smučiščih zadolženi reševalci.

http://new.cpu.si/seminars/Info?id=715
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
BoziceK
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 7:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 12:39
Prispevkov: 627


uff.. nč nebo pogoj je 18let drugače sm pa po nekih starih ppirjih gledal ko jih imam doma da za nadzornika potrebuješ končano osnovno šolo opravljen izpit iz prve pomoči in dobro znanje slovenskega in angleškega ali nemškega jezike.. sam to je pomojem staro že nevem kolk let
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 05, 2009 1:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


BoziceK je napisal/a:
uff.. nč nebo pogoj je 18let drugače sm pa po nekih starih ppirjih gledal ko jih imam doma da za nadzornika potrebuješ končano osnovno šolo opravljen izpit iz prve pomoči in dobro znanje slovenskega in angleškega ali nemškega jezike.. sam to je pomojem staro že nevem kolk let


Sedaj je čisto drugače.
Pogoje je matura, učitelj 2 ali dodatno izobraževanje...
_________________
Prevajanje | Tečaj angleščine | Optimizacija | Verzi za rojstni dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
BoziceK
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 05, 2009 2:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 12:39
Prispevkov: 627


vrjamem.. prav poiskal bom in skeniral
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Exorcist
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 05, 2009 11:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2008 19:35
Prispevkov: 22


Starost najmanj 18 let
Da ima državljanstvo R Slovenije ali druge države Evropske unije
Poslovna in splošna zdravstvena sposobnost
Da ima pridobljeno najmanj IV. stopnjo izobrazbe
Da ima primerno teoretično in praktično znanje smučanja
Aktivno obvlada slovenski jezik
Da oseba ni bila pravnomočno obsojena za naklepno kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti ali za prekršek zoper javni red in mir z elementi nasilja.

* Kandidat za nadzornika na smučišču, ki ima opravljen najmanj izpit za učitelja smučanja II., izpolnjuje pogoj, da ima primerno teoretično in praktično znanje smučanja.

** V kolikor kandidat nima opravljene II. stopnje učitelja smučanja mora opraviti program in preizkus primernega teoretičnega in praktičnega znanja smučanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Popov
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 12:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 13:02
Prispevkov: 13


Ce si učitelj dve in z znanjem dveh ali več tujih jezikov potem je boljše da dejansko učiš ljudi kot pa da jih nadzoruješ ker nadzornik v praksi opravlja marsikatera dela ki jih ni v opis pogodbe, kot naprimer pospravljanje smučišča po končani smuki ali pa pomoč pri popravilih in se nešteto drugih stvari poleg tega se kot učitelj smučanja zasluži veliko več kot nadzornik. le te imajo zelo slabe plače.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_nyc_
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 5:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 0:48
Prispevkov: 351
Kraj: kranj

mislim, da moraš imeti za nadronika učitelj stopnje 1 in vsaj prvo pomoč, naj me kdo popravi če sem narobe povedal.
_________________
sezona 07/08: Krvavec 69x
sezona 08/09: Krvavec 70x. Stari Vrh 2x
sezona 09/10: Krvavec 56x. Stari Vrh 1x
sezona 10/11: Molltal 2x. Krvavec 64x. Kranjska gora 4x
sezona 11/12: kaprun 2x, Krvavec 79x
12/13: Krvavec 110x, Rogla 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2011 7:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

_nyc_ je napisal/a:
mislim, da moraš imeti za nadronika učitelj stopnje 1 in vsaj prvo pomoč, naj me kdo popravi če sem narobe povedal.


Pogoj da si učitelj smučanja ni potreben.....za prvo pomoč pa ne vem...ponavadi jo imajo vsi, katere jaz poznam...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka G
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2011 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 15:21
Prispevkov: 20


Zdravo,

če je tukaj kakšen od nadzornikov, bi imel zanj nekaj vprašanj. Danes sem bil na Krvavcu in me je pa nekoliko zmotilo opozorilo enega od nadzornikov smučišča.
Ustavil sem se zunaj urejene proge (pod štirisedežnico Tiha dolina) in čakal kolega. Dejal mi je, da stojim zunaj proge in naj grem nazaj na progo, ker če bom tam slučajno nadaljeval smučanje in po kakšnem slučaju trčil v drugega smučarja, bom moral plačati kazen. Mi lahko kdo pojasni zakaj se ne bi smel nahajat na tistem mestu (nisem nikogar ogrožal) in kje bi si lahko prebral pravila/zakone o smučanju izven urejenih prog (torej zakaj bi moral plačat kazen)?
Že dalj časa me zanima, zakaj se ne smem vozit izven urejenih prog ob smučišču, če grem na turno smuko, pa lahko smučam kjerkoli.
Hvala za informacije
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medo
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2011 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 0:06
Prispevkov: 144


ja smučaš lahko kjerkoli, ko se boš pa razsul boš pa čakal v snegu na gorske reševalce. Poleg tega je včasih ob smučišču kaj takega kar lahko zapneš s smučkami - kake stare zajle, kabli, strelovodi... pa še kakega zajca boš zmotil pod kako smrekco.
Ti se kar drži urejenih prog. Spomni se leto dni nazaj koliko ljudi je plaz zasul OB SMUČIŠČU. Vem iz osebnih izkušenj, ko sem 3 ure sondiral plazovino. Pogled na zasutega ni prijeten.
Nadzornik na smučišču je enako kot policist na cesti. Le spoštovanja beri strahu ni do nadzornikov.
Kazni ti pa nadzornik ne more predpisati, le obdolžilni predlog poda sodniku. Ta te bo pa potem kaznoval ali ne. Verjetno boš pa prej ostal brez vozovnice za manjše prekrške- objestnost, namerno povzročanje škode... kot pa kak obdolžilni predlog. Če boš pa piz....jo naredu te bodo pa itak policisti obravnavali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
hrošč
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2011 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Medo, v cem je potem problem? Sam si napisal v prvem stavku, da lahko smucas kjerkoli. Res da se s tem poveca moznost poskodbe, ampak..potem bi morali prepovedati celotno turno smuko. Tudi mene zato zanima, a kje pise, kako je tovrstna smuka dolocena, a lahko posamezno smucisce z nekaksnim "odlokom" to prepove ker je pac obmocje pod njihovim upravljanjem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nadzorniki na smučišču
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB