Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Hotel na smučišču - Val Gardena in okolica

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Hotel na smučišču - Val Gardena in okolica « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
_Tom_
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2009 9:56 pm    Naslov sporočila: Hotel na smučišču - Val Gardena in okolica Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 13:16
Prispevkov: 9


Ali mogoče kdo ve za kakšen soliden hotel (4*), ki je lociran zraven smučišča, da je možen SKI IN - SKI OUT?

Hvala.

Edit: prosim piši naslove tem z malimi črkami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 27, 2009 8:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


To je na samem smučišču:
http://www.hotelicaro.com/
bližje ne more biti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 28, 2009 11:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

No tale hotel je kar daleč od Gardene. Je na Seiser almu. Sicer krasen hotelček na čudoviti lokaciji sredi smučišča z lepim bazenom, dobro hrane, lepe sobe. Supeer, sem bil v njem (samo na ogledu).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 11:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


Ta hotel se res nahaja na "drugem" smučišču (Alpe di Suisi), vendar je povezan z napravami in tudi smučarska karta velja za obe smučišči:
http://www.seiseralm.it/smartedit/documents/download/winterkarte_a5_low.pdf
Hotel se nahaja v zgornjem delu rdeče proge št.55.Mi smo vsako leto nastanjeni v Ortiseju , smučamo na obeh smučiščih in omenjeni hotel imamo za "svojega"vedno gremo na pijačo kar smučmi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 3:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Miroko - spet narobe. Smučišči nista poveza in zlepa ne bosta. Čeprav bi bilo treba za povezavo narediti samo par sedežnic, ki ne bi bile samo povezava ampak tudi same kar atraktivna smučišča, se to najbrž zlepa ne bo zgodilo. Tam je namreč neko zajetje vode in tudi drugače nekakšen rezervat. Pravzaprav sta povezani samo z avtobusom, ki pelje nekje po hribih 2x na leto. Najbrž si to gledal samo na zemljevidu. Iz Ortiseia se prek Secede in s podzemnim vlakom pod St Cristino sicer pride do smučišč Valgardene, vendar je dostopna žičnica za Seisser Alm čisto na drugi strani mesta, tako da ni niti za misliti, da bi šel s pancerji čez celo mesto in še čez manjši hrib. Če si bil kdaj že tam, to najbrž veš, Toma pa bi s svojim napačnim odgovorm lahko zavedel.

Tom, kakor se jaz spomnim, so edini pravi hotelčki prav na smučišču samo čisto na konci Volkensteina. Ti so seveda tudi kar dragi. Vse ostalo je vsaj kakih 100 m od smučišča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 6:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Sicer pa so hoteli na na smučišču velikokrat ˝čist out˝.Iz izkušenj vem, da je to čisto reklamna fora, si na smučišču, a da prideš do glavne žičnice rabiš kaki dve vlačugi, ponavadi pa jih zaženejo malo čez devet. in ko si na glavni je ura 10, špica gužve in se počutiš koz lolek.Bolje je da imaš postajo ski busa pred apartmajem oz. hotelom nekaj minutk pa si na glavni postaji.No važni pa je da imajo buse dovolj pogoste, ampak na južnem Tirolskem in na Tirolskem je to klasika, Francija je pa druga pesem
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Marko - neke vrste povezava čez Ortisei sicer že obstaja. En del so kot tuneli, obloženi z lesom in tekočim trakom (kot v trgovinah) in malo peš pa čez mostiček, ti vzame nakako 5 - 10 min če se prav spomnim.Povezava s Seiser Alma do Gardene pa ni možna razen z busom, ki pa nevem kako vozi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2009 2:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Tule te pa ne razumem najbolje. Če tisto pešačenje čez Ortisei šteješ za povezavo, potem obstaja povezava med hotelom na Seiser Almu in Gardeno. Najprej greš na ene par sedežnic, da prideš do kabinke navzdol do Ortiseia. Potem je pot na drugo stran mesta (ki je jaz ne imenujem povezava) in dve nihalki na Secedo, spust do St. Cristine, pa vlakec pod mestom, potem pa še Saslong in si že skoraj na Sela Rondi. Dvomim, da bi lahko prišel okoli Sella Ronde in še nazaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcsebi
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 13, 2009 9:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Feb 2008 21:46
Prispevkov: 73


No, se še bom pa jaz malo "vmešal". Letos (februarja) sem smučal na smučiščih Val di Fasse do Pizz Selle in tudi do Seiser Alma (Alpe de Siusi) sem prišel. "Pot" pa zgleda takole:

- prismučaš do Pizz Selle in se nato spustiš v smeri S. Cristine do spodnje postaje sedežnice Plan di Gralba;

- tamle se vsedeš na avtobus za Saltrio (Saltria), plačati je potrebno bus posebej, saj ta ni vštet v ceno sm. karte Super Ski Rame - za dve osebi je povratna karta stala 8 Eur;

- po cca 20-30 min vožnji se prispe v Saltrio, bus pa ustavi prav pod spodnjo postajo sedežnice - par stopničk in si pri sedežnici

- od tam naprej si v sistemu žičnic Alp de Siusi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 13, 2009 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

marko je napisal/a:
Tule te pa ne razumem najbolje. Če tisto pešačenje čez Ortisei šteješ za povezavo, potem obstaja povezava med hotelom na Seiser Almu in Gardeno. Najprej greš na ene par sedežnic, da prideš do kabinke navzdol do Ortiseia. Potem je pot na drugo stran mesta (ki je jaz ne imenujem povezava) in dve nihalki na Secedo, spust do St. Cristine, pa vlakec pod mestom, potem pa še Saslong in si že skoraj na Sela Rondi. Dvomim, da bi lahko prišel okoli Sella Ronde in še nazaj.


Ja, tista povezava čez Ortisei ni bohvekaj, ampak vseeno bolše kot nič. Za Sella Rondo s Seiser alpa pa se strinjam da je predaleč. Jaz sem jo uporabil ko sem šel iz St. Christine na Seiser alm. Če se ne motim ti vzame dobro uro. (Christina (spodnja postaja kabinke za Secado v Christini) do zgornje postaje gondole na Seiser alm)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
matjaz
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 11:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2007 19:29
Prispevkov: 62


mcsebi je napisal/a:
No, se še bom pa jaz malo "vmešal". Letos (februarja) sem smučal na smučiščih Val di Fasse do Pizz Selle in tudi do Seiser Alma (Alpe de Siusi) sem prišel. "Pot" pa zgleda takole:

- prismučaš do Pizz Selle in se nato spustiš v smeri S. Cristine do spodnje postaje sedežnice Plan di Gralba;

- tamle se vsedeš na avtobus za Saltrio (Saltria), plačati je potrebno bus posebej, saj ta ni vštet v ceno sm. karte Super Ski Rame - za dve osebi je povratna karta stala 8 Eur;

- po cca 20-30 min vožnji se prispe v Saltrio, bus pa ustavi prav pod spodnjo postajo sedežnice - par stopničk in si pri sedežnici

- od tam naprej si v sistemu žičnic Alp de Siusi


Kaj pa, če bi iz Pizz Selle odsmučal namesto v Plan di Gralba direktno do spodnje postaje sedežnice Monte Seura in se tukaj šel na bus za Saltrio? Ali bi šlo? Mislim, da bi to bila boljša in hitrejša opcija priti do Seiser Alm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jajo
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 12:01 pm    Naslov sporočila: Re: Hotel na smučišču - Val Gardena in okolica Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Okt 2009 11:58
Prispevkov: 1


_Tom_ je napisal/a:
Ali mogoče kdo ve za kakšen soliden hotel (4*), ki je lociran zraven smučišča, da je možen SKI IN - SKI OUT?

Hvala.



Bolj na smučišču kot tole je težko. Na vrhu gondole sasslong, na sredini smuk proge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcsebi
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2009 3:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Feb 2008 21:46
Prispevkov: 73


matjaz je napisal/a:
mcsebi je napisal/a:
No, se še bom pa jaz malo "vmešal". Letos (februarja) sem smučal na smučiščih Val di Fasse do Pizz Selle in tudi do Seiser Alma (Alpe de Siusi) sem prišel. "Pot" pa zgleda takole:

- prismučaš do Pizz Selle in se nato spustiš v smeri S. Cristine do spodnje postaje sedežnice Plan di Gralba;

- tamle se vsedeš na avtobus za Saltrio (Saltria), plačati je potrebno bus posebej, saj ta ni vštet v ceno sm. karte Super Ski Rame - za dve osebi je povratna karta stala 8 Eur;

- po cca 20-30 min vožnji se prispe v Saltrio, bus pa ustavi prav pod spodnjo postajo sedežnice - par stopničk in si pri sedežnici

- od tam naprej si v sistemu žičnic Alp de Siusi


Kaj pa, če bi iz Pizz Selle odsmučal namesto v Plan di Gralba direktno do spodnje postaje sedežnice Monte Seura in se tukaj šel na bus za Saltrio? Ali bi šlo? Mislim, da bi to bila boljša in hitrejša opcija priti do Seiser Alm.


Te varijante nisem probal, je pa vožnja od Plan Di Gralbe do Saltrije zelo zanimiva, na bus postaji imaš tudi elektronsko tablico, ki odšteva čas odhoda busa tako, da točno vidiš kaj se dogaja! Avtobus vozi mislim da na vsakih 10 minut, pelješ se pa čez prelaz višji od Vršiča!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2009 11:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Vsem en lep zimski pozdrav! Odločam se za smučanje v Arabbi - hotel Portavescovo - polpenzion, pa me zanimajo mnenja.
Sem malo surfal po netu, pa me, kar sem našel, ni ravno prepričalo...
Če je že kdo bil nameščen tam, naj prosim komentira:

- Lega hotela (oddaljenost od prog)
- namestitev
- Urejenost (hotel na splošno in sobe)
- hrana
- kvaliteta welnesa
- ostalo

Zaželjene dobre in slabe izkušnje.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_Tom_
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 07, 2009 3:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 13:16
Prispevkov: 9


Hvala za odgovore.

Razni avtobusi in pesacenje odpadejo... Zelel bi nekaj v stilu Obertauern-a, kjer lahko prismucas pred vhod hotela, obenem pa je hotel dovolj neodmaknjen, da je možen večerni sprehod po vasici...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Hotel na smučišču - Val Gardena in okolica
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB