Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2008/2009

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 Osojščica 2008/2009 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 11:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Danes sem bil prvic v zivljenju na Osojscici. V Anneheim sem prisel ob 11h in si privoscil tri ure smuke. V dolini je sicer zgledalo vreme zelo neobetavno, a se je stanje nad 1.000 metri bliskovito spremenilo - jasno vreme brez oblacka in -9°C. Zadnjo uro smucanja je zacel pihati mocan veter, ampak to ni pokvarilo uzitkov.

Miki je imel prav, na smuciscu je ze veliko vec naroda kot je razvidno iz zgornjih fotografij. Pri Kanzelbahnu je bilo potrebno cakati ca. 10 min (ah, lahko bi si privoscili kaksno 6 ali 8EUB), poleg tega se je tudi nekajkrat ustavila (enkrat celo za okoli 5min) - ni pa to edina naprava, ki se je ustavljala. Naslednji mini sok je sledil ob izstopu iz gondole. Cakalna doba za Gipfelbahn je bila ca. 15min (tudi tukaj bi bila lahko zmogljivejsa naprava, recimo 6KSB); tudi Gipfelbahn se je nekajkrat ustavil, ampak za krajsi cas.

Po enem spustu po Gipfelabfahrt (zelo dobra podlaga, sploh glede na stevilo smucarjev), sem se peljal se enkrat po Wörtherseeabfahrt in navzgor z Bergerbahn. Proga je bila v odlicnem stanju, prav tako tudi vzporedne proge - skoda, da ni kaksne boljse naprave tukaj s podaljskom cez Birkenhoflift.

Tudi ob 8KSB Neugarten so bile proge v zelo solidnem stanju, ampak sem sel se na par spustov po Klösterle I in II. Klösterle II je bila fenomalna (oba dela proge), medtem ko je bila Klösterle I v spodnji polovici ledena.

Topovi med mojim smucanjem niso delovali, se pa v spodnjih delih prog nahajajo veliki kupi snega, ki komaj cakajo na razgrnitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mazo
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2009 10:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2008 22:39
Prispevkov: 58
Kraj: Mislinja

Danes sem smučal na Osojščici. Zjutraj je bilo jasno, proti popoldnevu se je začelo oblačit, potem je bila vmes tudi megla, pa še sneg je rahlo naletaval. Proge so bile dobro pripravljene. Gneče tudi ni bilo. Še nekaj slikic, na žalost sem slikal s telefonom.






_________________
2014/2015: 12 dni =1x Großeck-Speiereck, 1x Obertauern, 2x Katschberg, 1x Turracher Höhe, 1x Bukovnik, 5x Flachau, 1x Zauchensee
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 11:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1312
Kraj: Jesenice

Ker nimam slik, si morate sami predstavljati današnje modro nebo brez oblačka, zasnežene smreke in okoliške gore, ki se kopljejo v soncu in ............... množico ljudi

Že pred poldeveto uro je bilo parkirišče pred gondolo polno in sem moral med prvimi parkirati pri kampu. No, transfer z avtobusi in kombiji deluje odlično. Pozna se, da je v Avstriji prvi počitniški teden, najbrž pa je podobno tudi pri Madžarih, ki so uprizorili pravo invazijo. Na srednji etaži parkirišča pod gondolo, ki je zdaj namenjena avtobusom, sem ob povratku naštel 8 madžarskih (in celo enega romunskega), osebnih pa seveda nisem štel. Zelo številno pa so bili na smučišču zastopani tudi Slovenci.
Pred žičnicami so se čez dan naredile kar lepe vrste, a je bilo očitno bolj malo meni podobnih individualistov, zato so bile prehitevalne špure vedno prazne
Zanimivost: opoldne so množico, ki je čakala pred Gipfelbahnom, po zvočniku obveščali, da na Klosterle 1 ni nobene vrste. Mogoče je takrat res ni bilo, ker je bila dopoldne spodaj megla. Ko sem prišel dol, je že bilo za kakšnih 5 min čakanja. A seveda prazna prehitevalna špura, še enkrat

Sneg je bil dobro utrjen, zato so proge kar zdržale. Posebej to velja za severno stran, kjer je sneg ostal suh vse do doline. Proga Klosterle 1 je zdaj zelo široka, zato ni nastalo kaj dosti kupov. Na južni strani pa je tak popoldne postal tudi sneg in so bili tudi kupi kar veliki, a samo na srednjem delu. No, popoldne pa se je krepil JZ veter, ki je začel tudi prinašati meglo, zato sem ob treh zaključil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bober
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2009 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 10:34
Prispevkov: 23


zdravo, v petek se imam namen odprav na zgoraj omenjeno smučišče...

po prebranih postih niti nevem ali lahko pričakujem kakšno gnečo ali prijetno smuko... tako da bi prosil, tiste katri večkrat obiskujete smučišče za kakšen kometar.
Je morda dobro vedeti še kaj posebnega preden se odpravim sem?

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo02
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2009 9:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Feb 2009 17:54
Prispevkov: 77


na Osojščici nismo bili že nekaj let, vendar kolikor se spomnim, smo vedno pred odhodom "čekirali" vreme, ker zna na vrhu kar fajn pihat. Pretirane gužve tudi nikoli ni bilo (vsaj v primerjavi z Mokrinami), proge pa tudi solidne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2009 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


danes sončno brez oblaka, mrzlo in rahel veter na vrhu (po 14h se je malo okrepil in je bil že malo moteč)

Ljudi pa PREVEČ ..... toliko jih nisem na Osojščici še nikoli videl, ne v novoletnih počitnicah ne za druge lepe vikende.
Za gondolo se je zjutraj čakalo vsaj 30min.... točno 1uro sem porabil od spodnje postaje gondole do takrat ko sem prišel na vrh Osojščice
Za naprave se je povsot čakalo vsaj 5min (tistim info tablam glede čakalnega časa ne verjet)
npr. tudi za vlečnico Birkenhoflift se je čakalo vsaj 5min

Po 13h so se čakalne vrste sicer malo zmanjšale, za gondolo nazaj pa je bilo treba spet čakat vsaj 20min.

Snežna podlaga je bila odlična... tudi vozit se je dalo na polno, ampak dokler ne bo zmanjkalo teh kolonij Nizozemcev, Angleže, Madžarov, ... na Osojščico raje ne grem. Še v Mokrinah se v nedeljo praktično ni čakalo.... predvsem pa bistveno manj kot danes.

Tako da v tem času Osojščice ne priporočam... če pa že pa parkirajte pri Klösterlebahn-u. Lahko pa kdo sporoči kdaj teh kolonij ne bo več.... npr. danes je bilo na parkirišču vsaj 20 različnih busov... kar nekaj od teh je bilo 2nadstropnih angleških...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 9:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


Danes razen precejšnje dopoldanske gneče skoraj popolna smuka na Osojščici,
vreme ves dan perfektno, brez oblačka, brez vetra, ravno prav toplo,
sneg in 360' razgledi na vrhu perfektni, zmogljive in hitre naprave...
seveda se je popoldne na najbolj obljudenih progah naredilo precej kucljev...
pa vendar se je dalo še ob štirih popoldne povsem uživati ob robovih prog...

Osojščica sicer trenutno po ponudbi resda ni ravno na ravni Mokrin,
kljub temu pa ponuja precej več kot katerokoli naše domače smučišče,
pa tudi zaradi relativne bližine še naprej ostaja prijetna enodnevna destinacija.

slike sledijo jutri...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 8:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2838
Kraj: Ljubljana

No zanimivo. V nedeljo pa nobene gneče. Ob 9-ih sem parkiral še na najbližjem parkirišču, kar se mi še ni zgodilo. Najbrž zaradi slabe napovedi, ki pa se je izkazala za napačno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 11, 2009 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana



Dobra smuka,sneg suh in kar nekaj gneče,predvsem na progah v dop. konici. V planu smučišča je raširitev Klosterle proge,mislim da povezava od spodnje postaje 8 sede levo proti Klosterle 1 zg.postaja.Spet nekaj novih km prog.
22x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2009 8:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3459
Kraj: Maribor

V soboto sva prvič v letu 2009 obiskala Osojščico (ne, ne hecam se - trikrat sva bila tam decembra, potem pa nič več). Glede na najslabšo možno kombinacijo vremenskih razmer - en teden nazaj pol metra novega snega, nato malo dežja, cel teden oblačno in toplo - niti nisva pričakovala kaj posebnega, pa sva se odločila za smučišče z najkrajšim dostopom.

Obratovanje: kot pozimi:


Vreme je bilo dopoldan zelo spremenjlivo, nekaj oblakov, malo megle in nekaj sonca, popoldan vedno bolj sončno. Toplo niti ni bilo pretirano, sem že aprila smučal pri mnogo višjih temperaturah, žal pa ponoči ni kaj prida pomrznilo. Na splošno je vse preveč vlage, tako v snegu kot v zraku . Južne proge ob Gipfelbahn začuda niso bile slabe, zjutraj lepo speglane, pa še popoldan se je dalo na ojuženih grbinah prav lepo vijugati:




Katastrofa pa je bila vzhodna stran, torej dvosedežnica Bergerlift in vlečnica Birkenhof. Sneg lepljiv, da ni neslo nikamor - to je ta nebodigatreba novi sneg od prejšnje nedelje. Ena fura, potem pa nazaj:


Klosterle pa spet OK, sicer južno, a ne 'lepljivo'. Tudi ob spodnji sedežnici čisto solidna proga, zelo malo vožena (večina se je vozila le na zgornji sedežnici), nič rjava:








Po pavzi pa še malo na osemsedežnico. Ja, to pa je bilo zabavno: po levi (novi) progi si lahko peljal kar ravno, tako lepljivo je bilo. Desna pa le za odtenek bojša, na največji strmini se je dalo narediti celo nekaj zavojev . Ampak slike pa ne zgledajo slabo, če bi bil žleht bi zdaj napisal kako fantastičen dan je bil, pa da 'smo mel sončk in cevc pa prazne proge za karvat':




Skratka, ena slabših smuk sezone, a vseeno mi ni žal: sonce, prijetne temperature, svež zrak, neskončno bolje kot sedet doma, se praskat po ta zadnji in se tolažit, da se 'ne splača it smučat' . Snega pa je res še ogromno, če bi se vsaj malo ohladilo bi lahko bila še prav solidna spomladanska smuka. Mimogrede, ko bo pobralo ta nesrečni novi sneg, bo najverjetneje boljša smuka, to se je že v soboto lepo videlo: na južnih progah in na spodnjem Klostrlu je ta zadnji sneg že izginil, pod njim je vendar nekoliko trša in starejša podlaga, ki se sicer tudi ojuži, ni pa lepljiva. In obratno: najslabše je bilo tam, kjer je največ novega snega.

Citiram:
V planu smučišča je raširitev Klosterle proge,mislim da povezava od spodnje postaje 8 sede levo proti Klosterle 1 zg.postaja.Spet nekaj novih km prog.

Obe načrtovani novosti 2009 že na veliko oglašujejo:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1312
Kraj: Jesenice

Živjo, Miki. Si me prehitel s poročilom, zato dodajam samo eno panoramsko sobotno sliko:



Moram biti bolj ažuren, zato poročilo z današnje 'Prisojščice'

Ljudi je bilo bistveno več, kot v soboto, razlog so počitnice in lepše vreme.

Zjutraj so smo bili vsi na Klosterlih:



Sledil je (en) skok do Birkenkopfa, sneg je bil precej boljši, kot v soboto, a seveda precej južen:



Še poskus na 8-sedežnici. Proga je bila nekam čudno neravna, mislim da je ponoči sploh niso poteptali



Zelo dobra je bila črna proga Pacheiner, tole je stanje okrog 11h:



Še popoldne je bila dobra tudi zgornja proga Klosterle:



Še popoldanski skok na spodnjo progo,ki sploh ni bila slaba. Bila pa je praktično prazna:





Tudi nasploh se je smučišče po eni uri skoraj izpraznilo. Skoraj številnejši kot smučarji so bili padalci:



Čisto spodaj pa je bilo tako vodeno, da brez vleke ni šlo nikamor



Kljub temperaturam, primernim za konec maja, kot je pravkar povedal vremenar, je bila smuka prav dobra, vztrajal sem vse do treh, potem pa noge niso več dovolile, čeprav bi duša še

Doma pa tole





Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 12, 2009 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Danes bil gor, stanje pa tako, da spodaj ob 4sedi Gipfelbahn že precej lukenj (sneg samo še na progi), Birkenkopf samo še za ekstremiste (trasa vlečnice spodaj že skoraj brez snega), Klostere odprta cela, zgoraj cel dan uredu, super leva proga ob 8sedi (nič razrita, skoraj sam gor) in črna proga Pacheiner tudi super.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Maxxis
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 12, 2009 9:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Mar 2009 1:26
Prispevkov: 33
Kraj: 2cm nad snegom

vidim da je do jutri še vse odprto. se mi splača it gor za finiš sezone ali priporočate kaj drugega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 12, 2009 10:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Pomoje se splača it pogledat.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Maxxis
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 12, 2009 11:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Mar 2009 1:26
Prispevkov: 33
Kraj: 2cm nad snegom

No, dejansko bom videl jutr zjutraj kaj in kako bo. Če se mi bo vozilo do Avstrije, potem zvečer poročam kako je bilo, sicer bom pristal na bližnjem Krvavcu

Keep fingers crossed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja Stran 4 od 7

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2008/2009
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB