|
Les 2 Alpes |
« Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » |
Avtor |
Sporočilo
|
junche |
Objavljeno: Pet Apr 06, 2018 8:55 am Naslov sporočila: |
|
|
Fura slalom med smrekami
Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06 Prispevkov: 509
|
Odvisno od razmer. Ne vozi vedno. Pa če se prav spomnim neha vozit relativno zgodaj ker tura ni prav kratka. Če se na hribu kje zaplezaš se pa zna zgodit, da moraš iz ll Grava nazaj z avtomobilom. |
|
Nazaj na vrh |
|
|
exski |
Objavljeno: Pon Jan 16, 2023 4:36 pm Naslov sporočila: |
|
|
Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54 Prispevkov: 71
|
Da malo oživim temo. V sosednjih temah sem spraševal za Tignes in Val Thorens, vendar me je cena za L2A kar fajn presenetila, glede na to da je dejansko pol manj v primerjavi z ostalima smučiščema.
Lahko kdo kaj več pove kako je v zadnjih letih v L2A? Vidim, da so precej naprav modernizirali, že samo letos 2 novi napravi, Valle Blanche in Diable, obe telemixa. Lani tudi postavili gondolo Super Venosc.
Gledam termin 18-25 marec, takrat kar sem gledal nima noben več počitnic, vsaj UK in Nizozemska ne. Kako je kaj z gužvo?
Kako je z urejanjem prog? A to še drži da niso vse proge vedno urejene? |
|
Nazaj na vrh |
|
|
snoxey |
Objavljeno: Pon Jan 16, 2023 9:00 pm Naslov sporočila: |
|
|
Smuča brez pancarjev
Pridružen/-a: Pon Feb 2017 21:43 Prispevkov: 30
|
Mi smo šli prejšni teden za en dan smučat, tako, da imam info predvsem od smučišča ne toliko vasi.
Sistemi so vsi modernizirani in da presmučaš vse proge mislim, da ni več treba na nobeno fiksno sedežnico. Drugače kapaciteta ni bila nek problem, čakanja je bilo max 2min za posamezno napravo če izvzamemo jutranjo Jandri dostopno gondolo, ki se kar zabaše. Kako je v visoki sezoni nevem..
Se je pa malo skrčil ledeniški del smučišča saj je bila vsaj za letos ukinjenja sedežnica Signal z lepo rdeči progo, ki je bila lani še odprta - zaradi taljenja ledenika. V našem terminu je bila na ledeniku odprta le ena vlečnica z dvema programa, verjetno ostale čakajo na visoko sezono.
Kar se tiče smučišča pa tako, če ste dobri smučarji ga ubistvu lahko premučaš v enem dnevu, seveda ne sicer ravno vseh variant ampak je treba vzeti v zakup, da so vsi tereni nekako v eni razpotegnjeni dolini in smučišče ni tako razvejano. Sam imam osebno raje bolj razvejana smučišča kjer vsak dan kam potuješ ampak seveda stvar osebnih preferenc. Se pa da kar dobro nabirati kilometre s kombinacijo hitrih sedežnic in širokih avtocest za carvanje sploh v vršnjih delih smučišča. Teptane vsak dan morda niso katere od črnih prog, ostalo je bilo ratrakirano. Mogoče bi še omenil, da ti 6dnevna karta velja še na ostalih smučiščih v bližini.
Tista druga stran dveh alp, kjer je sedežnica venosc je bila ob našen obisku zaradi pomanjkanja snega zaprta, je pa tista stran prva zjutraj v soncu, kar je ob januraskem obisku pomembno.
Morda še mnenje glede apartmaja, sam bi ga izbral raje na strani ki je bližje Jandri gondoli, če želite biti zgodaj gor pred navalom gužve. Z ene strani na drugo se sicer da presmučati vendar je zjutraj vožnja s smučkami s povezovalnimi napravami kar zamudna. |
|
Nazaj na vrh |
|
|
marko |
Objavljeno: Sre Jan 18, 2023 11:42 am Naslov sporočila: |
|
|
Smuča za mali srpan
Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00 Prispevkov: 2872 Kraj: Ljubljana
|
Glede tega, da je to smučišče za 1 dan bom malo polemiziral. Ja, če je merilo to, da si se peljal na vseh žičnicah. Sicer tudi sam rad na smučeh potujem iz doline v dolino, ampak L2A ima druge prednosti. Npr. Belle Combe ima en cel kup prog z n variantami, ena boljša od druge, tako da tam mirno smučaš pol dneva, pa greš malo na ledenik in je dan popoln. Naslednji dan raziskuješ proge na območju La Fee, pa spet malo na ledeniku, tretji dan Valle Blanche, potem bi se pa najbrž že začel malo dolgočasiti in bi šel še na kakšno drugo smučišče, ki ti ga pokriva karta. Moja izkušnja pa je tudi taka, da se zaradi višine malo prej zmatraš in to ni ravno smučišče za doseganje višinskih rekordov. |
|
Nazaj na vrh |
|
|
junche |
Objavljeno: Pon Dec 09, 2024 11:31 pm Naslov sporočila: |
|
|
Fura slalom med smrekami
Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06 Prispevkov: 509
|
A signal je dokončno konec ali samo med medsezono? Res lepa proga pa če si našel vreme ko so čakali spodaj, je bil poezija? |
|
Nazaj na vrh |
|
|
marko |
Objavljeno: Pon Dec 16, 2024 4:25 pm Naslov sporočila: |
|
|
Smuča za mali srpan
Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00 Prispevkov: 2872 Kraj: Ljubljana
|
Signal in njegove proge je izginil tudi iz sheme prog. |
|
Nazaj na vrh |
|
|
zibko |
Objavljeno: Tor Dec 31, 2024 12:15 am Naslov sporočila: |
|
|
Smuča brez pancarjev
Pridružen/-a: Tor Nov 2005 0:37 Prispevkov: 61
|
|
Nazaj na vrh |
|
|
marko |
Objavljeno: Tor Dec 31, 2024 12:40 pm Naslov sporočila: |
|
|
Smuča za mali srpan
Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00 Prispevkov: 2872 Kraj: Ljubljana
|
|
Nazaj na vrh |
|
|
zibko |
Objavljeno: Pet Jan 03, 2025 11:02 pm Naslov sporočila: |
|
|
Smuča brez pancarjev
Pridružen/-a: Tor Nov 2005 0:37 Prispevkov: 61
|
To je karta iz leta 2022, v tisti sezoni res ni bila prikazana, se je pa že leta 2023 vrnila nazaj. |
|
Nazaj na vrh |
|
|
marko |
Objavljeno: Tor Jan 14, 2025 2:08 pm Naslov sporočila: |
|
|
Smuča za mali srpan
Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00 Prispevkov: 2872 Kraj: Ljubljana
|
zibko je napisal/a: |
To je karta iz leta 2022, v tisti sezoni res ni bila prikazana, se je pa že leta 2023 vrnila nazaj. |
V to pa nisem čisto prepričan. Snoxey, ki je bil tam, namreč zgoraj piše, da leta 2023 žičnica ni obratovala, leta 2022 pa še. Da bi torej bilo ravno obratno, ko je žičnica delala, je ni bilo na zemljevidu (2022), ko ni delala, pa je bila (2023). To bi bilo pa res možno samo pri Francozih. Sicer je pa tudi na tejle karti ni https://www.see2alpes.com/lifts/status. Na eni drugi strani pa pri progi Signal piše downhill only. Na tejle strani je pa pregled delujočih naprav in odprtih prog in sedežnica Signal naj bi trenutno delala. https://www.les2alpes.com/winter/les-2-alpes-live/live-from-the-slopes/
Očitno res ne bomo vedeli, dokler nekdo iz foruma ne gre pogledat. |
|
Nazaj na vrh |
|
|
|
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
|
|
|