Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Rogla - aktualne informacije 2022/2023

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Rogla - aktualne informacije 2022/2023 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 11:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Da odgovorim obema:

Elan, tudi v Kronplatzu sem letos že bil in bi bilo lepo, da pojasniš, kako se lahko dva najesta za 25-30 EUR. Jaz nikjer nisem videl piva pod 6 EUR in čaja pod 4 EUR, kakšno golaževo juho lahko dobiš za 10 EUR, pico ali špagete za 15 EUR.

Cvirn, lahko ti podam svoje stroške za 3 dni smučanja v Val Gardeni, celo precej varčno vse skupaj:
700 EUR hotel z zajtrkom v St. Cristini (3 dni, znižana cena preko bookinga, redna cena mnogo višja, nič posebnega hotel 3 zvezdice, a je bil pogoj savna)
350 EUR smučarska karta za 2 za 3 dni (samo Gardena, Superski bi bil dražji)
200 EUR hrana (samo en obrok na dan - pozno kosilo na smučišču, izbira cenejših jedi iz jedilnika, izjemoma kakšna sladica ali bombardino, zvečer se nama ni ljubilo pešačiti nazaj v hotel, ki pa ni imel bara, zato sva po smučanju zvečer spila samo kakšen brezplačen čaj v savni ali cedevito v sobi, pojedla kakšen sadež ali oreške, kar sva imela s seboj iz Ljubljane.
100 EUR prevoz (bencin, Aut in It cestnina, tunel).

Če samo tole seštejem, znese 450/dan smučanja, pa nisem štel parkirnine (10 EUR) in še marsikaj drugega. Seveda bi se dalo priti skozi tudi ugodneje, če bi spal v kakšnem apartmaju v malo bolj oddaljeni vasi, živel samo od tega, kar bi skuhal sam in smučal dlje (npr. 6 dni spiš in 7 dni smučaš) a tudi z lahkoto bi porabil precej več kot 500 na dan smučanja (za 2)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 1:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


[quote="marko"]Da odgovorim obema:

Elan, tudi v Kronplatzu sem letos že bil in bi bilo lepo, da pojasniš, kako se lahko dva najesta za 25-30 EUR. Jaz nikjer nisem videl piva pod 6 EUR in čaja pod 4 EUR, kakšno golaževo juho lahko dobiš za 10 EUR, pico ali špagete za 15 EUR.
/quote]

če ti ne najdeš cenejše je to tvoj problem.

Ponavadi hodiva jest v Rifugio Marchner...cene so od 6€ naprej (goveja-zelenjavna juha, golaž) potem imaš tirolske jedi za cca 10€...
pločevinka coca cole 3€...


Včasih greva na pico v kočo Ütia da Jù (na vrhu Picolina) in bombardino. Izvrstne pice iz krušne peči od 8€-12€...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 1:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


elan je napisal/a:
marko je napisal/a:
Da odgovorim obema:

Elan, tudi v Kronplatzu sem letos že bil in bi bilo lepo, da pojasniš, kako se lahko dva najesta za 25-30 EUR. Jaz nikjer nisem videl piva pod 6 EUR in čaja pod 4 EUR, kakšno golaževo juho lahko dobiš za 10 EUR, pico ali špagete za 15 EUR.


če ti ne najdeš cenejše je to tvoj problem.

Ponavadi hodiva jest v Rifugio Marchner...cene so od 6€ naprej (goveja-zelenjavna juha, golaž) potem imaš tirolske jedi za cca 10€...
pločevinka coca cole 3€...


Včasih greva na pico v kočo Ütia da Jù (na vrhu Picolina) in bombardino. Izvrstne pice iz krušne peči od 8€-12€...


Ravno to tudi jaz ugotavljam letos - pri nas smo se že tako približali I in F cenam, da se nam zdi že normalno vse skupaj. Niso oni pocenili - mi smo podražili.


Nazadnje urejal/a JurijB Pon Feb 06, 2023 1:59 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 1:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Pivo na Rogli 4,1 evra.......
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 3:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

[quote="elan"]
marko je napisal/a:
Da odgovorim obema:

Elan, tudi v Kronplatzu sem letos že bil in bi bilo lepo, da pojasniš, kako se lahko dva najesta za 25-30 EUR. Jaz nikjer nisem videl piva pod 6 EUR in čaja pod 4 EUR, kakšno golaževo juho lahko dobiš za 10 EUR, pico ali špagete za 15 EUR.
/quote]

če ti ne najdeš cenejše je to tvoj problem.

Ponavadi hodiva jest v Rifugio Marchner...cene so od 6€ naprej (goveja-zelenjavna juha, golaž) potem imaš tirolske jedi za cca 10€...
pločevinka coca cole 3€...


Včasih greva na pico v kočo Ütia da Jù (na vrhu Picolina) in bombardino. Izvrstne pice iz krušne peči od 8€-12€...

Jaz sicer hrane med smučanjem ne potrebujem, piva pa sploh ne, ker v Kronplatzu imamo običajno polpenzion, ampak moja žena se pač spomni, da mora jesti in je ne morem vleči na drug konec smučišča, da privarčujem par evrov. In če sva sama, moram potem še jaz z njo jesti za družbo. Sploh, če imajo kakšne udobne ležalnike. Juha in piksna koka kole sicer zame ni obrok. V tisti piceriji sem pa tudi jaz že večkrat jedel dobre pice ob lepem razgledu, letos pač ne, ampak ne verjamem, da bi bila 8 evrov, ker burger, če se prav spomnim, je bil 16 ali 18. Se ti zahvaljujem za namig, mogoče kočo Marchner obiščemo drugo leto. Moj oče je imel tele koče že pred 30 in več leti totalno naštudirane, kje imajo najboljše špagete, kje pa golaž.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gospodk
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Jan 2013 11:51
Prispevkov: 103


Še aktualni cenik iz Marmolade https://restaurantguru.com/La-Cianel-Malga-Ciapela



Cene se mi zdijo primerljive s cenami v Sloveniji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 9:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

No, tole je pa res ugodno, oziroma ceneje kot v Ljubljani (najbrž pa so kot ponavadi italijanske pice manjše od naših).
Mogoče bi morali odpreti novo temo (jamranje o cenah hrane v DOlomitih). Naj navedem svojo ceno par km stran na Secedi: 2 dokaj skromni običajni pici, 1 pivo in coperto - 41,5 evra, pa zelo ugodno na Seisser Almu 2 juhi (kuhinja je bila ob 15. uri že zaprta in sva dobila samo še juho), 1 čaj in 1 bombardino - samo 28,5. In tega se kar dobro naješ, velik krožnik goste golaževe juhe, ko bi le dobil še zraven kakšne sveže kajzerice, ne pa par krekerjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 10:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Col Pradat, Colfosco, december 2022: Široki rezanci z gobami 17 + špageti bolognese 15 + veliko pivo 7 + malo pivo 5 = 44,00 EUR ....... Na San Pellegrinu prejšnji teden je bil znesek za podoben obrok 40,50 EUR....Časi (pred pandemijo), ko smo v Dolomitih za dva jedli po cenah pod 30 EUR so dokončno mimo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 7:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419



_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cvirn1
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2023 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2021 17:32
Prispevkov: 16


marko je napisal/a:
Da odgovorim obema:

Elan, tudi v Kronplatzu sem letos že bil in bi bilo lepo, da pojasniš, kako se lahko dva najesta za 25-30 EUR. Jaz nikjer nisem videl piva pod 6 EUR in čaja pod 4 EUR, kakšno golaževo juho lahko dobiš za 10 EUR, pico ali špagete za 15 EUR.

Cvirn, lahko ti podam svoje stroške za 3 dni smučanja v Val Gardeni, celo precej varčno vse skupaj:
700 EUR hotel z zajtrkom v St. Cristini (3 dni, znižana cena preko bookinga, redna cena mnogo višja, nič posebnega hotel 3 zvezdice, a je bil pogoj savna)
350 EUR smučarska karta za 2 za 3 dni (samo Gardena, Superski bi bil dražji)
200 EUR hrana (samo en obrok na dan - pozno kosilo na smučišču, izbira cenejših jedi iz jedilnika, izjemoma kakšna sladica ali bombardino, zvečer se nama ni ljubilo pešačiti nazaj v hotel, ki pa ni imel bara, zato sva po smučanju zvečer spila samo kakšen brezplačen čaj v savni ali cedevito v sobi, pojedla kakšen sadež ali oreške, kar sva imela s seboj iz Ljubljane.
100 EUR prevoz (bencin, Aut in It cestnina, tunel).

Če samo tole seštejem, znese 450/dan smučanja, pa nisem štel parkirnine (10 EUR) in še marsikaj drugega. Seveda bi se dalo priti skozi tudi ugodneje, če bi spal v kakšnem apartmaju v malo bolj oddaljeni vasi, živel samo od tega, kar bi skuhal sam in smučal dlje (npr. 6 dni spiš in 7 dni smučaš) a tudi z lahkoto bi porabil precej več kot 500 na dan smučanja (za 2)


Jap, potrjujem iz prve roke sedaj, sem bi malo prevarčen pri cenah. Zlasti hrana, če želiš malo boljšo večerjo je takoj okoli 120 EUR+. Da o Alpinn restaurantu sploh ne govorim
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 04, 2023 9:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Citiram:

V sredo, 15. 3. 2023, Rogla gosti tekmo svetovnega pokala v deskanju na snegu.

V dopoldanskih urah bomo stiskali pesti za najboljše deskarje na svetu (vstopnine ni!), popoldne pa se zabavali na zabavi z Rock Partyzani na Uniorčku.

Ta dan Rogla, prvim 200 smučarjem, podarja brezplačno nočno smuko, med 17.00 in 21.00, na smučiščih Jasa in Košuta.

_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2023 12:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Citiram:

Z današnjim dnem smučišče odpiramo ob 8.30.

Sistem Jurgovo obratuje do 13.30, sistem Planja pa do 16.00.

_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2023 4:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


V nedeljo še prave zimske razmere, čez dan okrog -2, sončno. Popoldan neke gužve ni bilo, tekoče. Proge pa kar konretno trde do konca obratovanja.
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 1:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

potrjujem. v nedeljo sem se nafural konkretno. 3 ure je šlo do maksimuma, potem se mi pa ni dalo več. na mašinžagi recimo enako trdo ves čas.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2023 12:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Po dolgih letih sem se danes zapeljal na Roglo smučat (to zadnje poudarjam, ker sem sicer poleti in jeseni kar dosti na Rogli, zadnja leta največ z beciklom, včasih tudi z avtom ko pobegnem pred mariborsko vročino). Dan je bil kičast, mrzel (zjutraj -4, ob pol enih še vedno malo pod ničlo), proge betonske, folka za četrtek v sredini marca kar dosti, na Mašinžagi sta recimo cel dopoldan morali delati obe vlečnici, pa je bilo vseeno treba počakat sidro ali dve. Nekaj vtisov:










Malo moram pošimfat stanje na Jurgovem: za razliko od ostalih prog, ki so bile res vzorno steptane, je bila proga na Jurgovem ... ne vem kako bi opisal, pač drugačna. Ne bom rekel da ni bila steptana, saj so se videli sledovi teptalnika, ampak po moje ni bila teptana prejšnji večer, ampak vsaj en dan prej. Vsekakor je bila v zgornjem delu neznansko ledena, in to brez svežih rebrc ki v takih pogojih dajejo vsaj malo opore. Saj na pogled ni izgledalo slabo ... :


... če pa pogledamo natančneje pa se na zadnji strmini vidi, da je sveže poteptana samo ena 'špura' čisto na desni, pa še ta ratrak je očitno pripeljal po povezavi od Jurgovega 3, ker višje po strmini ni bilo niti te ene 'špure'. Zjutraj ko je bilo ledeno, je bilo skoraj neprevozno, po 10. ko je začel sneg vsaj v spodnji polovici Jurgovega počasi spuščati, je postalo užitno:


Škoda za to malomarnost, ki mi je kar malo pokvarila prvo uro smučarije. Da pa vseeno zaključim pozitivno, pa so poskrbeli z napovedjo novosti pri spodnji postaji Mašinžage:

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Rogla - aktualne informacije 2022/2023
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB