Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2022/23

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 17, 18, 19  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2022/23 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2023 1:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Testno sporočilo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2023 8:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Zanimivo: na Pohorju ne dela niti en top, nekaj km stran Jakci zasnežujejo (uradni podatek za 3 Kralje, ARSO ob 07:10: -4 st C): https://www.bergfex.si/trije-kralji/webcams/c19947/. Spet nek mikroklimatski fenomen ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2023 5:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 945


Vsi topi na Žigartu streljajo sneg za 60. zlato lisico.

Potem bodo ta sneg drugo leto s kiperji dol vozli in od spodaj gor tiščali na Stadion.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2023 12:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 204


A ima kdo kakšno preverjeno in aktualno informacijo, kako bo za vikend izgledalo na Arehu s povezavo do Cojzarice? Po spletni strani sodeč, naj bi Mali X in povezava od Žigarta do hotela bili še vedno zaprti, kljub sneženju iz ponedeljka na torek.

Sprašujem zato, ker je prejšni vikend bila situacija s to povezava in avtobusi čisto kaotična. Oba dneva je bil dostop do Cojzarice načelno zaprt za avtomobile - enim je sicer ne vem kako ratalo priti mimo redarjev (Pohorje pač). V soboto je med parkiriščem in zgornjo postajo Cojzarice cel čas vozil namenski tretji avtobus, tako da ni bilo treba čakati kaj več kot 5 minut, rešitev je bila res super!

V nedeljo pa je bilo dostop do Cojzarice še vedno zaprt za avtomobile, ni pa bilo več tretjega avtobusa, ki vozil neprestano! Čakati je bilo treba redni avtobus Bellevue - Areh, tako da smo se na Arehu na parkirišču kar dobre pol ure načakali na ta avtobus. Po besedah redarjev in uslužbenke v nedeljo tretjega avtobusa ni bilo zato, ker je šoferju zmanjkalo goriva in je moral zato iti v dolino! Čista blamaža aftobusarjev in jasen dokaz, da na Pohorju stvari enostavno ne morejo štimati, če aftobusarji niti svojega osnovnega posla ne obvladajo - kaj šele smučarije.

Torej, a kdo ve kako bo ta vikend, da ne bomo spet kot bedaki čakali na parkirišču?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2023 12:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 945


Predviden je enak sistem kot prejšnji vikend v nedeljo. Je pa bil avtobus s parkinga do Cojze v soboto tak "usran" od blata, da je po moje rabil deratizacijo, ne pa gorivo.

Med sektorjema je na voljo smučarski avtobus Bellevue–Areh, ki po zaprtju povezav Mali X vozi smučarje tudi po cesti do zgornje postaje Cojzarice, s postankom pri hotelu Areh. Mariborčanom svetujemo, da za dostop do sedežnice Pisker uporabijo cesto iz Ruš do urejenega parkirišča pod spodnjo postajo sedežnice Pisker

Snega za mali X je premalo, razen če se ti smuče ne smilijo. Jaz sem šel v soboto na Cojzo s smučami in je bil največji problem se ustavit na čistem ledu pred kamni. Dve mesti sta bili kritični, ampak po takem "normalne raje" ne moreš spustit.

Avti so tja "pobegnili" pred prihodom redarjev ob 9h. Nekaj pa je "službenih" avtov Visit Pohorje.

Aja pa še ena, ki izpričuje sposobnost: cesta do Cojzarice je zaprta uradno vsako leto med decembrom in aprilom s prometnim znakom prepovedano za vsa vozila. Dodatno so si omislili tablo z zapisom dovoljeno za BUS. To dodatno tablo pa jim je nekdo ukradel in pazi zdaj - avtobus ni želel not vozit, ker je bila napovedana Policija gori.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2023 12:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

JurijB je napisal/a:
Aja pa še ena, ki izpričuje sposobnost: cesta do Cojzarice je zaprta uradno vsako leto med decembrom in aprilom s prometnim znakom prepovedano za vsa vozila. Dodatno so si omislili tablo z zapisom dovoljeno za BUS. To dodatno tablo pa jim je nekdo ukradel in pazi zdaj - avtobus ni želel not vozit, ker je bila napovedana Policija gori.

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ynwalen
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2023 3:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2016 13:18
Prispevkov: 109


Pripeljali dodatno municijo na stadion, zgleda bodo gruntali za drugo leto kolko dni je potrebnih z normalnim stevilom topov, da naredijo progo. Mogoce je en priso k pameti koncno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2023 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3129


Trije mobilni topovi na stadionu niso nič novega in posebnega, zadnja leta je to klasika. Če bi jih pa stalo spodaj 10, bi pa res lahko rekli, da je to normalna številka za stadion.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 14, 2023 11:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 204


A je bil kdo danes na Arehu?

Je bila res takšna gneča s prevozi, da so se aftobusarji kar sami na Facebooku opravičevali in prosili za razumevanje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantastic
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 9:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:06
Prispevkov: 812
Kraj: wait city

andmer99 je napisal/a:
A je bil kdo danes na Arehu?

Je bila res takšna gneča s prevozi, da so se aftobusarji kar sami na Facebooku opravičevali in prosili za razumevanje?


Vceraj je bila,ampak z malo razumevanja se je dalo…
Danes vaje ne bom ponavljal,sem se pravkar peš vrnil in kar konkretno piha!
_________________
Lp Georg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 12:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 531


A sem pravilno razumel vaše zapise, da vrli Mariborčani, uporabljate tole finto, ko je premalo snega za povezave ? Pred 9h na vrh Cojzerice z avtom (ko še ne ustavljajo) se mal tam posmučate... nato pa z avtom do Areha in še par fur po Ruški.... če je odprt še Belvi, pa z avtom še tja ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 4:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 945


Smucar9 je napisal/a:
A sem pravilno razumel vaše zapise, da vrli Mariborčani, uporabljate tole finto, ko je premalo snega za povezave ? Pred 9h na vrh Cojzerice z avtom (ko še ne ustavljajo) se mal tam posmučate... nato pa z avtom do Areha in še par fur po Ruški.... če je odprt še Belvi, pa z avtom še tja ?


Mislim, da si povsem narobe razumel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2023 11:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

No, 'povsem narobe' jaz temu ne bi rekel. Sam sem pred leti v situacijah, ko so obratovale samo Cojzarica, Ruška in Sleme, brez povezav, večkrat počel natančno tako kot piše Smucar9, celo v istem vrstnem redu: zjutraj sem se z avtom peljal do zgornje postaje Cojzarice, takrat je bilo to povsem legalno, naredil par fur po Cojzarici, nato premik z avtom na Ruško (včasih tudi pol Ruške, če je bila v predsezoni odprta samo do vmesne postaje). Če sem bil res pri volji, sem se na koncu zapeljal še na Sleme.

Včeraj sem naredil še en žalosten ogled situacije na mariborskem delu Pohorja, predvsem za primerjavo, da bomo znali bolj uživati ob današnjih slikah s spletnih kamer :

Na Videcu je zgledalo skoraj zimsko, ampak videz vara: gre za en velik zamet pri zgornji postaji, nižje po progi je bilo pred današnjo fronto snega tudi samo za vzorec:


Bravo, točno na vrh Stolpa se je treba pripeljat (vseeno ali z SUVjem ali s štirikolesnikom) in tam vrtet kroge. Pa mi ne gre zdaj v prvi vrsti za teh 5 cm pocastega snega ki jih je s tem uničil, bolj me je srce bolelo ko sem videl cele šope iz tal iztrgane travne ruše ... :


Umazani kolesarji na umazanem snegu . Rad kolesarim, ampak niti malo me ne potegne da bi šel v tej situaciji rit po blatu. Potem se raje dričam na Piskru pa rahlo rjavkastem snegu ... :


Ne pomnim kdaj je sredi januarja tako 'crknilo' Sleme :


So pa topove nastavili tja kjer so najbolj potrebni:


Po Pošteli navzdol bi se celo dalo prismučat, povsod je snega vsaj za eno ratrakovo širino:




Čakajoči lepotci na Stadionu:


Fotke s Špelcinega Loga pa pri novostih !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2023 12:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 945


miki je napisal/a:
No, 'povsem narobe' jaz temu ne bi rekel. Sam sem pred leti v situacijah, ko so obratovale samo Cojzarica, Ruška in Sleme, brez povezav, večkrat počel natančno tako kot piše Smucar9, celo v istem vrstnem redu: zjutraj sem se z avtom peljal do zgornje postaje Cojzarice, takrat je bilo to povsem legalno, naredil par fur po Cojzarici, nato premik z avtom na Ruško (včasih tudi pol Ruške, če je bila v predsezoni odprta samo do vmesne postaje). Če sem bil res pri volji, sem se na koncu zapeljal še na Sleme.


No ti si seveda izjema, pa še kakih 10 mandeljcev, to vsekakor ni splošna praksa.

Mimogrede - si moral zelo, zelo nazaj "legalno" vozit pozimi do Cojzarice z avtom, ker je to tako po spominu prepovedano že od izgradnje Piskra dalje, le da se to ne upošteva - ja tako kot vsakoletne "off road" vožnje do Stolpa, po Ruški, Areški, Žigartu (tam se je celo Vodovod "moral" gor do števca vozit).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2023 12:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 945


@Matic - nič ni boljše, še vedno kaže dodatno (prazno) stran, kot da ni v temi še nič objavljeno.
Mogoče če preselite zadnjih par strani v novo temo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 17, 18, 19  Naslednja Stran 7 od 19

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2022/23
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB