Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Obergurgl-Hochgurgl

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Obergurgl-Hochgurgl « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2021 1:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Po dolgih 6 letih se spodobi, da spet kaj napišem(o) v to temo. Že nekaj časa sem razmišljal, da bi letos sezono začel drugače kot prejšnja leta, v bistvu sem ciljal na zahodnotirolske ledenike (Sölden, Pitztal, Kaunertal). Ampak preden je Miki premaknil staro rit s fotelja, je stisnil novemberski mraz, zapadel sneg, in na AF sem prebral nekaj kar navdušenih poročil iz neledeniškega Gurgla. Ko so severni sosedje začeli strašit s (polovičnim) lockdownom, vremenska napoved pa je končno kazala lep konec tedna, nisem dosti razmišljal, rezerviral za 2 noči prenočišče v Längenfeldu - cene v samem Gurglu in / ali Söldnu so nenormalne - in se v petek odpeljal na konec Tirolske.

V soboto je bil na vrsti Gurgl. Zjutraj se nič ne mudi, odpirajo šele ob 9. uri, glede na zahodno lego razumljivo, že tako prvo uro smučaš v mraku. Plan prog:
https://www.bergfex.si/obergurgl-hochgurgl/panorama/

Obratovalo je skoraj celotno smučišče, razen 2. odseka kabinke Kirchenkarbahn in vlečnic Wurmkogel 1 in 2. Seveda ob nekaterih žičnicah še niso odprte vse proge, precej je na pol zasneženih s topovi v pripravljenosti:


Glede na to, da sem zjutraj imel več kot dovolj časa, nisem parkiral na najbližji kabinki Hochgurglbahn, ampak sem se zapeljal višje k spodnji postaji kabinke Festkoglbahn. Parkiranje je ob nakupu karte brezplačno, za nakup karte (s preverjanjem pogoja PC) nisem porabil več kot minuto. Proga k tej žičnici je še zaprta, ampak za silo prevozna z velikimi kupi nastreljanega snega. Ob 8:45 so se nas usmilil in pognali napravo:


Proge na zgornjem odseku Plattachbahn, za prste polizat, in čeprav še v senci, povsem solidna vidljivost:




Premik na Hohe Mut (1 + 2), z edino uradno odprto progo v dolino št. 6:






Spet nazaj na osrednjem delu smučišča, črna 11 proti vmesni postaji desetsedežne kabinke Rosskarbahn:


Omenjena kabinka je novost sezone, odprli so jo v petek. Vmesna postaja:


S povezovalno žičnico Top Express sem se opoldne prestavil na levo polovico smučišča, s sedežnicami Wurmkogl 1:


... in Wurmkogl 2, ki pripelje malo nad 3000 m. Ko so tukaj konec 60ih zgradili prvo enosedežnico, je bila vsaj prva leta možna tudi poletna smuka. Kje so že tisti časi ... :




Rdeča proga ob kabinke schermerbahn, tu sem prvič videl nekaj kamnov:


Še skok na najbolj levo napravo na plani prog, kabinko Kirchenkar. Tole so odprli malo na silo, proga je še precej ozka in tudi nekaj kamnov je ob robu:


Neizmerna uživancija pa je bila smuka po progi 33, v dolino v Pill (malo pod 1700 m): uradno zaprta, steptana in prijetno ojužena. Nekaj rjavih mest, ampak samo trava, in seveda nič čakanja:




Povsod pa fenomenalna visokogorska panorama:




Povzetek: v Gurglu sva sicer že bila na poletnem dopustu, smučal pa sem tu prvič. Zelo lepo visokogorsko smučišče, za moj okus bi sicer lahko bila kakšna sedežnica več in kabinka manj. Super za 2 - 3 dni, za en teden pa v kombinaciji z Söldnom, s katerim imaj zadnjih nekaj let (končno) skupno vozovnico.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2021 5:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 530


Nice !!!
to si šel prek Insbrucka (in Lienza) ? al prek Italije ? Kolk dolg se fura človk do tja ? Ti ni dišalo še kako smučišče vmes na poti (in prespat tam:)

Kakšna čast, da si tule objavil prej, kot na AF - ful te pogrešajo z Moelli reportažami !
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2021 6:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Hvala za super reportažo z meni sicer precej dobro poznanega smučišča. Upajmo na boljšo (manj zaprto) sezono kot lani, da bo takšnih poročil v tej zimi čim več
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2021 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Smucar9 je napisal/a:
Nice !!!
to si šel prek Insbrucka (in Lienza) ? al prek Italije ? Kolk dolg se fura človk do tja ? Ti ni dišalo še kako smučišče vmes na poti (in prespat tam:)

Kakšna čast, da si tule objavil prej, kot na AF - ful te pogrešajo z Moelli reportažami !

Tja sem šel čez Graz - Bruck - Liezen - Zell am See - Kitzbuhel in nato pri Wörglu na AC, nič se mi ni mudilo. Nazaj pa kar po AC čez Nemčijo na Salzburg - Liezen - Graz, traja nekje 6 ur, divjal pa ravno nisem. Sicer pa tudi ne moreš, 2/3 AC na Tirolskem ima omejitev 100 zaradi IG-L, v sveti Nemčiji je v glavnem 120, okoli Salzburga spet IG-L, od Graza naprej pa sicer izjemoma ni bilo omejitve 100, zato pa megla .

Ja, sem razmišljal da bi še v petek smučal kje po poti, čeprav ravno dosti izbire trenutno še ni. V mislih sem imel 3 ure na Planaiu, pa se mi (a) zjutraj ni ljubilo vstat sredi noči in (b) je itak bilo ves dan precej turobno vreme. Pa je bilo kar dovolj!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Obergurgl-Hochgurgl
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB