Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » Kranjska Gora , aktualne informacije - 2020/2021

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 Kranjska Gora , aktualne informacije - 2020/2021 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2021 11:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Ves čas "bele lise" je dejansko skoraj identična lastniška strutura, ampak večinski lastniki so ves čas isti Južni Tirolci in ne Avstrijci. Tudi metle niso menjali, ves čas je ista.

Glede delovanja in informiranosti smučarjev zna biti, da imaš prav, ampak meni se zdi, da je Krg naše edino smučišče, ki je v glavnem odvisno od stacioniranih gostov. Dobro, tudi Rogla ima precej stacionarnih, a verjetno ne tak odstotek. (Kanina ne štejem zraven, ker v nobenem primeru ne preživi brez donacij.)
Vsa ostala smučišča živijo na račun dnevnih smučarjev. Če primerjaš z avstrijskimi smučišči so letos dobro delovala in imela vzorno urejeno obveščanje v glavnem manjša, lokalna smučišča, ki živijo na račun dnevnih gostov, tista večja npr. kompletna Tirolska, Arlberg, Amade..., ki živijo od tujih dopustnikov pa so životarila in tam so se pojavljali podobni problemi kot v Krg. Nikoli nisi vedel kaj bo delalo in kaj ne... Morda bi bilo za počakat kako bo v prihajajoči zimi.

O Podkorenu sem marsikaj slišal, a mapk raje ne bi o tem, da ne bom bučk prodajal.

Po moje je glavni problem v mentaliteti. Če prav slišim lastniki ne popustijo in želijo upravljat smučišče kot so navajeni, domačini bi pa tudi želeli delat kot so navajeni in včasih kdo "ugrizne v roko, ki ga hrani". Ker nihče ne popusti prihajajo na plano take in drugačne informacije in dezinformacije. Upam, da se najdejo nekje vmes.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jozze47
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2021 12:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 13:01
Prispevkov: 100
Kraj: Ljubljana

Tole, kar je zgoraj napisal Ledenko, podpišem tudi sam. Zlasti to, da se lastniki, delavci in navsezadnje tudi uporabniki najdemo na nekem dobrem kompromisu. Časa je za zdaj kar nekaj.

_________________
Za smučanje poleg smuči in nog potrebuješ tudi glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2021 3:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Danes sem bil turno na Podkorenu. Sneg odličen, šele po 11 uri po vrhu malo popusti. Je pa pot po gozdu pod sedežnico vitranc 2 že na precej mesth kopna tako da bo naslednjič treba tudi zgoraj pogristi kolena. Je pa kot kaže kar priljubljena točka za turno. Parkirišče spodaj je bilo polno kot kakšen dan med sezono med tednom.
Snega je se precej na tej strani tako da se bo še lep čas dalo smučat. Medtem ko je na Kranjskogorski strani že precej kopno, se vidi da veliko zasneževanja ni bilo.
So me pa v zaključku sezone kar presenetili z daljšim obratovanjem. Zadnja leta so zaključili okoli 20 marca ne glede na količino snega.









_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandokan
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2021 9:38 am    Naslov sporočila: Re: Kranjska gora - vaško smučišče? Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

Jozze47 je napisal/a:

- nesposobnost, da bi organizirali brezplačna HTG testiranja zaradi covid 19. Naj se zgledujejo po ŠC Španov vrh, kjer jim je to uspelo in smo se po testiranju nato lahko zapeljali smučat v Kranjsko goro.


Nisem prepričan, če zgoraj zapisano pravilno razumem.
Meni to deluje tako, da ste se zjutraj vozili v Španov vrh na "brezplačno" testiranje, nato pa dejansko smučali v KG?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jozze47
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2021 1:35 pm    Naslov sporočila: Re: Kranjska gora - vaško smučišče? Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 13:01
Prispevkov: 100
Kraj: Ljubljana

sandokan je napisal/a:
Jozze47 je napisal/a:

- nesposobnost, da bi organizirali brezplačna HTG testiranja zaradi covid 19. Naj se zgledujejo po ŠC Španov vrh, kjer jim je to uspelo in smo se po testiranju nato lahko zapeljali smučat v Kranjsko goro.


Nisem prepričan, če zgoraj zapisano pravilno razumem.
Meni to deluje tako, da ste se zjutraj vozili v Španov vrh na "brezplačno" testiranje, nato pa dejansko smučali v KG?


Pravilno. Dvakrat sem se (v nedeljo) testiral na Španovem vrhu. Prvič sem tam tudi smučal, žal je bila proga slaba ( karta me je stala le 12 €), naslednji dan (ker je bil test takrat v okviru 24 ur) sem smučal še v KG (tedaj kajpak za 25 €). Drugič (dva vikenda kasneje) je bila sezona na Španovem vrhu že zaključena, a so kljub temu še testirali. Od tam sem se odpeljal v KG, test je bil veljaven še ves teden. Zame je bilo to 7 km daljša pot, brezplačno in brez vrste za testiranje!!! V ZD Jesenice je bilo treba dan kasneje namreč čakati več kot uro. Bravo Španov vrh!
_________________
Za smučanje poleg smuči in nog potrebuješ tudi glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2021 9:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

ledenko je napisal/a:
Ves čas "bele lise" je dejansko skoraj identična lastniška strutura, ampak večinski lastniki so ves čas isti Južni Tirolci in ne Avstrijci. Tudi metle niso menjali, ves čas je ista.


To pa ne bo držalo Skiways je postal večinski lastnik šele leta 2017, prej je bil nekaj časa večinski lastnik Tomažin, sicer lastnik Vogla, Nebotičnika … Tomažin je večinski delež kupil l. 2016 od Kop v stečaju in Rikoma, prej je bil manjšinski lastnik. Do leta 2016 je bila lastniška sestava precej neugodna. Lasniki so bili razpršeni, največje deleže so imela podjetja, ki so bila sama v težavah ali celo v stečaju, manjšinske deleže pa zasebniki in tujci, kateri niso vedeli, kaj z njimi početi in kaj dosti niti niso mogli. Do leta 2017 sta bila potem 2 tabora, ki tudi nista imela enake vizije, šele potem se zadeva konsolidira. Švedi (Lunatorp) so bili krajše obdobje le papirni lastniki za Skiways, ker ta še ni mogel sodelovati na držbi. Kupili so delež Pohorja.

Tudi glede sedanjih lastnikov: Skiways je avstrijska družba, njeni lastniki pa so avstrijska družba Bergbahnen Verditz in trije Južnotirolci (mimogrede delni lastniki tudi dela Kronplatza).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 09, 2021 9:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Ja, mislil sem na obdobje po Tomažinu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 Stran 5 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » Kranjska Gora , aktualne informacije - 2020/2021
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB