Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Vogel - aktualne informacije 2020/2021

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Vogel - aktualne informacije 2020/2021 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
rannt
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2021 1:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Feb 2008 20:17
Prispevkov: 133


Kako je z dokazovanjem testiranja? Je dovolj SMS? Na FB so popolnoma neodzivni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2021 5:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Včeraj je bil dovolj SMS, ja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2021 7:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Nekaj odlomkov iz današnje prelepe smuke, kaj naj napišem, lepo vreme, primerne temperature, ni bilo tako mrzlo kot so napovedali, sonček je naredil svoje. Sneg odličen, prijazni žičkoti, obiskovalcev malo. V bistvu lahko rečem, da jaz še nisem v tem času, s tako snežno podlago smučal tako perfektno tukaj. Po žagarju si lahko gnal v enem kosu, srečal morebiti nekaj smučarjev.
So se pa pojavili počitniški štajerci nekje med 11 in 12 uro, našega 'mikija' ni bilo na spregled.
Nasplošno smo zdaj vsi bolj prijazni drug do drugega, dosti heca med čakanjem in vožnjo z gondolo, med počitkom, lepo vzdušje.
Še info za tiste, ki jih zanima vožnja z gondolo, največ nas je bilo v gondoli 30,35. Vsako vožnjo so vzeli vse, niso vozili čisto po voznem redu, če je bilo čakajočih preveč, je bila vmesna vožnja.

Vzdušje pa v slikovni galeriji, fantastično:













Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2021 9:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Madona, fotke za koledar . Če je zgoraj dovolj snega raje sploh ne sprašujem, kako pa je s snegom v Žagarjevem Grabnu - misliš da bo proga še nekaj časa zdržala?
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2021 10:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Snega je dosti tudi na spodnjem delu žagarja, kjer so še zavoji, samo vreme bo v redu samo še dva dni, potem pa vedno bolj toplo, naslednji teden visoke temperature. Kako bo to vplivalo na snežno odejo na zadnjem delu, kjer se drsaš 2 kilometra, tam pa zna bit hitro kritično. Sam ravno nisem poznavalec sneznih razmer tule.
Jaz sem bolj hedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wca z Bca
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2021 12:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 22:10
Prispevkov: 800


Age hvala za te informacije. Izgleda res fantastično. Prava zimska poezija Si mi naredil velike lušte.

Bo treba res izkoristiti teh nekaj dni idelanega vremena in uživati v vijuganju z vrha Vogla proti Žagarjevem grabnu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andro#33
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2021 2:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 17:39
Prispevkov: 48


Včeraj sem bil na Voglu, informacije so takšne: menda naj bi za vikend odprli tudi enosedežnico Šija, ki zaenkrat stoji. V Žagarjevem grabnu je pa kritična zadnja strmina, zjutraj še nekako gre, popoldne je pa zadeva že zdrsana v led in nekaj kamnov zna pogledati skozi. Ob napovedanih višjih temperaturah se bo po mojem mnenju Žagar v kratkem zaprl, bo pa mogoča smuka na lastno odgovornost še nekaj časa (neuradno), snega na cesti je relativno dovolj.

Sicer pa vreme prekrasno, proge ok do ca. 12. ure, potem sonce naredi svoje, edino proga na Zadnji Vogel je bila bolj šibko urejena (zjutraj ledene kocke, potem pa narinjen sneg na ledeni podlagi).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jeroslav
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2021 9:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2021 12:13
Prispevkov: 25


Lahko potrdim prejšnji komentar, dodal bi še, da je bila danes na blagajni res dolga vrsta za karte že pred 9h, za vsaj 45min čakanja (imajo samo eno okence!!). Še celo bo 11h je bila vrsta še vedno za vsaj pol ure. Priporočam nakup kart na Petrolu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rannt
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2021 4:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Feb 2008 20:17
Prispevkov: 133


Včeraj ob cca 10h je bilo vrste za karte po moji oceni za kako uro čakanja, redar je rekel da verjetno več.

Z mojo sva se obrnila in šla na soriško.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jeroslav
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2021 8:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2021 12:13
Prispevkov: 25


Je res sramotno, da majo eno samo blagajno, če bi gospa še bolj konkretno preverjala teste bi bila vrsta še daljša. Na krvavcu imajo recimo 4 blagajne, poleg tega pa še kartomat za spletne nakupe...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2021 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Ko se že tolko razburjate zaradi vrst, danes je bilo obratno, zaradi akcijske cene na Petrolu (so bile pa vrste pred petrolom v Bistrici in Bedu) ni bilo vrst pred blagajno, ampak so že vsi imeli karte pri prihodu in je bila vrsta za cca 40 min čakanja na gondolo. Spet je bila gneča kot včeraj, največji parking spodaj je bil poln. Potrpljenje, potrpljenje, nimamo dovolj smučišč v Sloveniji za vse ta trenutek potrebnih smuke.

Drugače danes lep sončen dan brez oblačka, toplo, sneg zjutraj pravi, potem se je ojužilo na izpostavljenih legah, večje število smučarjev je dodatno razkopalo proge na strminah.
Proga v žagarjev graben je bila skoraj do 12 ure uradno zaprta, jaz sem šel prej, še rebrca, potem pa vsako vožnjo sabše, pojavili so se kamni na zadnjih ovinkih, nekaj ledenih pošč, razrito, kot je napisal andro#33, bo verjetno problem naslednji teden, ko se še bolj otopli. Precejšna sprememba od ponedeljka.

Smo uživali od začetka odprtja smučišč pa do tega tedna, zdaj bo spet po starem počasi gneča na progah, vrste, razrite proge itd... sploh zdaj, ko so počitnice.

Danes se je že čakalo na napravah po 11 uri, pa skoraj do konca.
Priporočam zgodnji prihod, jaz sem bil na zgornji postaji gondole že ob 8:20 in je bilo vsaj prvi dve 2 uri zelo lepo.
Je pa sonček, lep ambient, prelepi pogledi, srečni ljudje, kot da so ponovno na svobodi hihi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 19, 2021 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


A je kdo te dni podaljševal pretečene karte?

V torek sem dal 3€/karto, dons frend 12€/karto
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snoxey
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2021 9:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2017 21:43
Prispevkov: 30


Danes, glede na pričakovanja odličen dan na voglu. Sicer precejšna gneča ampak mogoče je napačna napoved odvrnila vsaj kakšnega gosta. Sicer pa, 7.20 prihod, parking 300m na klancku pred gondolo, vrsta za karte 15min potem pa smo praktično prišli v dveh gondolah tako, da smo bili ob 8h na vrhu.

Danes res pohvala žičkotom za odlično pripravljenost prog, do 11h je bilo super, ravno prav ojuženo in sneg ki zelo dobro prime. Z ambientom, ki je bil danes zaradi vremena res dramatičen je bilo za 2 uri skoraj kot v franciji.

Sicer pa pač Vogel, nasmučaš se kolikor se in vrste so se čez dan naredile ampak, to mislim, da vsak ki gre tja gor vzame v zakup. Edina pripomba je cena hrane, ki je že prav avstrijska.

Mogoče še to, Žagar je odprt, je pa par že precej lisastih fleh spodaj, čeprav prav kamenja ni veliko. Mislim, da bi ta teden moral še zdržati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2021 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Po kamerah sodeč je danes abnormalna gužva.
Zna bit cel teden tak?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2021 8:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Se opravičujem, spet Vogelstein danes, še vedno fantastična sončna kulisa, vendar tudi počitniška norija, precejšna gneča na vrhu. Vrste pred napravami, kot v 80,90 letih hihi. Prihod skoraj obvezno zgodaj, jaz sem bil na vrhu ob 8:10. Nekje do 10 ure potem še gre zgoraj. Sem govoril z nekaj Primorci, ki so prišli z avtovlakom. Posledično pod Vogel šele nekaj pred 9 uro, zato so potem porabili uro in 40 minut do zgornje postaje gondole uf.
Danes Žagarjev graben uradno zaprt, jaz sem šel dvakrat še po rebrcah, potem pa se je stanje proge posabšalo počasi, zdrsalo in ojužilo ponekod. Proga je problematična v narekovajih spodaj na položnem delu, ledeno, dva manjša dela z zemljo in kamni, nič posebnega. Danes še kamenje ni preveč pogedalo ven, ker je bilo premalo smučarjev. Tako, da Žagar je še v redu, kaj bo pa v naslednjih dneh z snežno podlago pa.....
Temperatura se še vedno dviguje na Voglu, zgoraj ponoči in zjutraj plus 6 stopinj, ampak sneg pa še vedno OK. Spodaj je inverzija, minus, noro, kot bi se z Bahamov spustil na ledenik. Itak se opoldne sneg ojuži, tako da so nastali lepi kupi in drsališča na strminah.
Za izlet v naravo, prekrasno kuliso se izplača obiskat hrib, smuka pa ni več vrhunska, predvsem zaradi prevelikega števila željnih smuke.

Vrst nisem slikal, sem se rajši vrival






Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 2 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Vogel - aktualne informacije 2020/2021
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB