Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2018/19

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Katschberg 2018/19 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
some1
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2019 5:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2018 7:48
Prispevkov: 27


Tole z zaseženo opremo se tudi meni zdi malo huda. Denarna kazen pa je cisto mozna. Zgleda bomo imeli kar vsak svojo karto
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2019 8:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


V primeru da nimaš denarja ali osebne pri sebi se oprema zagotovo zaseže ne samo v avstriji tudi pri nas
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
some1
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2019 10:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2018 7:48
Prispevkov: 27


Sem malo prebral term of use. Kazen je 88e + dolzan si kupiti novo karto.

Ali kdo ve kaksne so cene tockovnih vozovnic. Na ceniku jih ne najdem, pise pa spodaj da so available.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2019 2:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Če najdem prospekt pošljem sliko, se pa spomnim da je 100 točk okoli 50 eur. Mislim da se ne splača če greš več kot 5 krat na žicnico kot so kabinke ali večje sedežnice.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2019 10:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Kaj pa če sredi dneva preoblečeš, pol znajo težit tudi zarad tega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2019 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


cresh je napisal/a:
Kaj pa če sredi dneva preoblečeš, pol znajo težit tudi zarad tega


Kolkrat si se pa sredi dneva na smučanju že preoblekel?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2019 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Jaz sem se že, ravno na Katschbergu. Na pomladanski smuki sem zamenjal bundo za windstoper. Drugače so pa mene enkrat na Kronplatzu že opozorili (prijazno), ker sem imel ženino karto (ona pa mojo), ampak so me spustili vseeno gor. Najbrž so tudi videli, da sta bili skupaj kupljeni 2 karti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2019 11:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem šel še enkrat lovit pršič v Avstrijo. Najprej sem nameraval it spet v Zauchensee, pa sem se po včerajšnji noči zbal, da bo snega enostavno preveč. Ker sem videl, da se je fronta v zadnjem tednu pomaknila tudi bolj južno, sem se na koncu odločil za Katschija. Še tukaj ga je bilo mogoče kak centimeter preveč, ker je šlo na majhnih nakloninah kar malce prepočasi. Na strminah pa božansko, popolnoma suh pršič čez kolena.

Kar se vožnje tiče: že na avtocesti malo za Gmündom se je začel nek malo siten led, ko sem v Rennwegu zavil dol, je bilo pa vse bolj ali manj sneženo. Verjetno bi sicer prišel na prelaz, vendar se mi ni dalo kvariti jutra s kakšnim natikanjem verig, zato sem obrnil in se skozi tunel odpeljal v Margareto. Nazaj grede sem ponovil vajo.

Zaradi vetra nista delala Gipfelbahn in Aineckbahn, tako da sem cel dan ostal okrog Silverjetov. Ker pa ni bilo veliko ljudi, pršičarjev pa še manj, se nisem nič pritoževal. Proga v dolino je bila zjutraj odlična, popoldne pa seveda zelo razrita, a s popolnoma mehkim snegom, tako da vseeno relativno prijetna.

Še ena super powder ekskurzija k severnim sosedom, torej, bi bil pa vseeno vesel, če bi kaj snega prišlo tudi do nas. Je pa letošnja sezona definitivno zanimiva, ravno prej sem razmišljal: včeraj sem na veleslalomkah drajsal beton na Poligonu, danes pa na taširokih plaval po gozdu. Izbira je pestra, tako rekoč se je samo zjutraj treba odločiti, katere smučke boš dal v avto.

Pa še ena o teh kartah, če že pišem: ta fora z neprenosljivostjo kart se meni zdi tako ogabno moneygrabberska, da se kar razjezim, ko jo kdo omeni. Na progi je v vsakem primeru le ena oseba, nima smisla, da delajo take scene. Za družine je smučanje že tako prekleto draga zadeva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2019 6:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Hvala za report.
Povem kako bo jutri - četrtek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2019 10:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Kratko poročilo z vikenda: v soboto je bilo oblačno z rahlim sneženjem, na vrhu nekoliko megleno, zato sva se skozi predor zapeljala do Margarete. Nova gondola je res super, še bolj bi bila, če na vrhu ne bi bilo treba prestopati, a menda bo povezava naslednjo sezono. Ob spodnjih dveh gondolah je bila vidljivost dobra, tudi sneg na progah je bil kar dobro utrjen. Slabo pa je bilo na spodnji polovici A1, kjer so nastreljali velike kupe, kar je pomenilo zožano in razrito progo. No, vsaj zasneževali niso med smučanjem. Okrog dveh popoldne se je na vrhu pokazalo sonce, proge ob Gippfebahnu so bile super. Za tako vreme in sobotno menjavo je bilo zelo veliko ljudi, tudi Slovencev, a je bilo to šele zatišje pred nedeljo.
Napovedano lepo vreme in akcija Skipasa sta povzročila pravo invazijo na progah in žičnicah. Občasno se je kakšna vrsta nekoliko skrajšala in že pomisliš, da bo šlo na bolje, pa je na naslednji vožnji spet še hujše. No, po 12. uri se je zadeva na srečo normalizirala in celo popoldne je šlo z minimalnim čakanjem pred žičnicami. Poduk za naslednjič, ampak, a naj na smučišču do 12h spim . Tudi proge ob Gippfebahnu so bile super, ampak le zgornji del. Potem pa vse vodijo v ozek, zdrsan, kupast in kmalu tudi senčen kanal, kjer imaš spredaj slabe smučarje, ki vozijo vsevprek in počez, zadaj pa divjake, ki pičijo dol, kot da so sami. Tako je bila najboljša proga uradno zaprta Diretissima. Kar je pri vsem tem snegu in mrazu prava sramota. No, takole vsake toliko časa dobim odgovor, zakaj nisem večkrat tam .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2019 11:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Uf, @Tomi & banda, se opravičujem za ne-report.
Kratko poročilo še od mene, četrtek, 17.1.: napoved se je za četrtek in petek menjavala vsak dan: en dan sonce 7 ur, drugi dan 2 ure, enkrat lep četrtek, drugič petek ... posledično se je večina odločila da ne gre. Hvala.
Podobno kot Tomi, nova gondola je vrhunska pridobitev, brez prestopanja bo še pika na i. Megla in veter sta kot kapa vztrajala cel dan od vrha Ainecka in se malo selila, a nikdar nižje kot 100 višincev pod zgornjo postajo gondole ... ostalih 900 višincev pa brez vetra in v soncu cel dan.
Sneg na progah odlično predelan od pošiljke pred dnevi, poleg proge pa še marsikje nesfuran cevc.
Od 9:10 do 14:00 je bilo na gondolah identično: pred avtomati nikogar, pred vstopom v gondolo nikogar, na momente prazno po kilometer proge, sploh zgornji odsek gondole. Ob 12:30 še marsikje ob robu ratrakove špure, ob 13:40 pa nagrada: ratrak piči suvereno gor po smučišču, pred njim pa na sankah nadzornik malo maha naj se umaknemo.
Takšne kombinacije vremena, brez gneče in Skipass akcija še ne ... pa glede na zadnji report tudi nikoli več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 29, 2019 7:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Še en poskus lovljenja pršiča pri sosedih, tokrat malo manj uspešen. Za razliko od prejšnjič bi lahko bilo novega snega danes malo več. Hkrati ga je konkretno obdelal tudi veter, tako da sem v bistvu na koncu polovico časa preživel kar na progah.

Nad čemer se pa sploh ne bom pritoževal, super je bilo! Piste dobro pripravljene, na bolj vetru izpostavljenih delih je bilo na trši podlagi tudi malo odličnega napihanca. Ljudi ni bilo toliko, da bi se proge do 13-ih, ko sem zaključil, kaj blazno razrile. Nasploh je bilo glede na nov sneg večinoma kar solidno kompaktno. Malo slabše je bilo mogoče le na A1 čisto v dolini, najboljša je bila pa prav (tokrat uradno odprta) Diretissima. Me niti ne preseneča, da imajo take težave z njo, če ravno tam čez redno brije tak svinjski veter, kot je danes.

Zaradi vetra je bila troseda do kakih 10-ih tudi zaprta, potem se je pa kar nekako umaknil na vlečnice na sosednjem hribu (kjer so bile, kot ponavadi, tudi super proge), tako da je od takrat naprej smučišče obratovalo v celoti. Res nevem kaj je letos s tem orkanskim pihanjem, vsakič ko pogledam na bergfex je povsod vse v rdečem...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 09, 2019 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Malo pozno, ampak poročilo od včeraj, glede na to, da vsi pišete o prešernovi gneči.
Zjutraj do desetih še kar znosno, potem pa bi lahko jumbo plakat doli v Muhlbachu: "Das Warten hat ein Ende" nekdo prekril s črno plahto. Plakat je seveda mišljen v čast in slavo novi gondoli iz Margarete. my ass....

Ampak smo se nekako le zrinili noter. No tukaj bi še omenil negodovanje ljudi nad tem, da imajo italijanske gondole to nikomur razumljivo pomanjkljivost, da moraš smuči vlačiti noter. (+Nassfeld seveda ). Včeraj sem ugotovil, da je to v bistvu bolje (pod pogojem seveda, da imaš v gondoli smuči kam vtaknit, kajne Nassfeld? ), kajti v tisti gužvi in prerivanju imaš še polne roke dela, da smuči vtakneš v nosilce na vratih in masa se tako premika precej počasneje.

Proge so presenetljivo kar lepo zdržale cel dan, ob dvanajstih smo pobegnili na Tschaneck, tam pa milina, nobenih vrst več. Ob pol dveh pa nazaj na trosedo, ki se je tudi že popolnoma umirila in:
Diretissima!!! Prvič, odkar hodim na Kačberg, sem sprobal to progo (nikoli v petih letih namreč še ni bila odprta… ) in je res bomba: prazno, strmmmmmooooo in leti ko metek.

Sicer me pa bolj zanima, kako je bilo danes, ko je bila povrh vsega še skipass akcija.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 09, 2019 10:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Pončo je napisal/a:
Proge so presenetljivo kar lepo zdržale cel dan, ob dvanajstih smo pobegnili na Tschaneck, tam pa milina, nobenih vrst več. Ob pol dveh pa nazaj na trosedo, ki se je tudi že popolnoma umirila in:
Diretissima!!! Prvič, odkar hodim na Kačberg, sem sprobal to progo (nikoli v petih letih namreč še ni bila odprta… ) in je res bomba: prazno, strmmmmmooooo in leti ko metek.

Sicer me pa bolj zanima, kako je bilo danes, ko je bila povrh vsega še skipass akcija.


Povejte mi malo več o parkingu tukaj. Kdaj se zapolni, kje so sploh vse paririšča, kako prideš od avta na Tschanek in kako na Aineck, ipd.. ?
Ko sem bil lani in se fural ko butelj, da sem na koncu parkiral čist poleg proge pr eni pizeriji, kjer je slovenc ravno pometal zunaj in mi to pustil, sem se zvečer še bolj spraševal, kam hudiča bi naj sploh zapeljal in kolko rabiš pol do smučišča ? Ti si verjetno parkiral v St.Margareten ?
Thanx
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 9:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Če prideš iz smeri Karawankentunela, parkiraš na Katschberghoehe, najbolje na parkingu P1, ki je takoj ostro levo. Greš peš desno čez prvi mostiček in že si pred trosedo za Aineck. Ali pa se pri kasi spustiš levo skozi vas in prideš na Tschaneck. simpl. Za nazaj je en tekoči trak, ki ti pomaga v hrib.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 2 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2018/19
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB