Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Čelada z integriranim vizirjem

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Čelada z integriranim vizirjem « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Aaa.
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 7:56 pm    Naslov sporočila: Čelada z integriranim vizirjem Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2018 10:58
Prispevkov: 4


Pozdravljeni,

sem smučarka začetnica in nameravam si kupiti svojo prvo smučarsko čelado.
Zanimive se mi zdijo čelade z integriranim vizirjem, saj se mi zdijo bolj "komot", bolj enostavne za uporabo od navadne čelde z očali (torej, kupila bi jih le zaradi bolj enostavne uporabe; očal za vid ne nosim).
Zanimajo me vaša mnenja okrog teh čelad - ali jih kdo uporablja, kljub temu, da ne nosi spodaj očal za vid, so fajn za uporabo, ali vizir ne vibrira oz. se ne premika med smučanjem? Ali priporočate raje standard čelado+posebej očala?

Še vprašanje glede vizirjev - ali vas veliko uporablja oz. priporoča nakup očal s fotokromatskimi lečami? Kako se ta očala dejansko obnesejo pri smučanju?

Poskusila sem pomeriti eno Salomonovo čelado z integriranim vizirjem; občutek na glavi je bil ok - zanima me, če ima kdo od vas Salomonovo čelado/očala, kako je z njimi zadovoljen?


Hvala za odgovore in lep pozdrav.
_________________
Moja prva sezona 2017/18: 3x Kr. Gora, 1x Cerkno, 2x Črni Vrh
2018/19: 4x Rogla, 1x Cerkno
2019/20: 1x Višarje, 2x Cerkno
2020/21: /
2021/22: 2x Krvavec, 1x Soriška planina
2022/23: 5x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 8:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Zdravo!
Imam tako čelado z vizirjem že nekaj časa in mi je OK. Sicer malo piha, ampak jo imam zaradi očal z dioptrijo. Je pa res praktično, ker vizir lahko kdar koli dvigneš.
Novejše izvedbe pa imajo tudi možost menjave stekel-vizirja.

LŠ Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 8:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Pa še to!
Ne vibrira...o znamkah pa nebi....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2018 11:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Dobre čelade imajo na spodnji strani vizirja gumo, tako da ne piha. Jaz tako čelado zelo priporočam (sam je sicer še nimam), je pa treba malo več izbirati, da res dobro sede na glavo. Sploh če se spodaj nosi navadna očala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2018 12:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Čelado z vizirjem uporabljam že par let, pač očalar s precej visoko dioptrijo.
Ima pa svoje pomankljivosti, predvsem moraš res paziti na vizir, da ga ne opraskaš. In je pecej večji kot očala, cene novih pa so zasoljene..50, 60 evrov+.
in še nekaj, če je konkretno hladno, ti ob nosu pena zmrzne in ni nič prijetno.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cimet
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2018 5:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jul 2015 6:34
Prispevkov: 22


Jaz sem si čelado z vizirjem omislil v lanski sezoni in sicer od Alpine model Attelas. Spodaj nosim tudi korekcijska očala.

V lepem vremenu je uporaba super. Sem pa v lanskem letu cel dal smučal v sneženju (suh sneg) in vetrevnem vremenu. Snega na notranji strani se je nabralo kar nekaj.

Za denar, ki sem ga dal, je to za moje pojme nedopustno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2018 11:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

To pa je zato, ker nimaš obraza po DIN normah...
Ja, je pri teh čeladah vedno problem, da nekje piha. A je vseeno bolje, kot tlačiti smučarska očala na korekcijska.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aaa.
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2018 6:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2018 10:58
Prispevkov: 4


Hvala za pomoč. Hm, vidim, da vas večina pod temi čeladami spodaj nosi korekcijska očala; sem začela kar malo dvomit v nakup, glede na to, da očal za vid ne nosim.
Pa vseeno - glede čelad z vizirjem ste napisali, da lahko noter malo piha, da pena pri nosu lahko zmrzne, da se lahko znotraj vizirja nabere sneg... Se vse to pri navadnih smučarskih očalih nikoli ne dogaja? Ali navadna očala tako dobro tesnijo?
_________________
Moja prva sezona 2017/18: 3x Kr. Gora, 1x Cerkno, 2x Črni Vrh
2018/19: 4x Rogla, 1x Cerkno
2019/20: 1x Višarje, 2x Cerkno
2020/21: /
2021/22: 2x Krvavec, 1x Soriška planina
2022/23: 5x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2018 6:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Zdravo!

Teško odgovorim...Kvalitena čelada in kvalitetna smučarska očala so kar nekaj evrov.
Predlagam,da preiskušiš obe varianti, če imaš možnost seveda..

Lp Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aaa.
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2018 6:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2018 10:58
Prispevkov: 4


Poskusila sem nekaj čelad z vizirjem, dobro mi je sedla Salomonova za 200+ eur, kar ni ravno poceni. Ravno zaradi cene nisem prepričana v nakup, ker ne vem, kako bi se vizir obnašal med smučanjem ob hitrosti/mrazu/vetru/snegu. Zato kolebam, ali je ok dati 200+ eur za čelado z vizirjem, da bom "bolj komot", oz. za tak denar dobiti solidno čelado in očala posebej.
_________________
Moja prva sezona 2017/18: 3x Kr. Gora, 1x Cerkno, 2x Črni Vrh
2018/19: 4x Rogla, 1x Cerkno
2019/20: 1x Višarje, 2x Cerkno
2020/21: /
2021/22: 2x Krvavec, 1x Soriška planina
2022/23: 5x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2018 10:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Navadna smučarska očala pač izbereš, da ti res dobro sedejo na obraz. Da ni špranjic in da te ne tiščijo.
Vizir je pa pač vizir in ponavadi ni cisto tesen.

Pa z vizirji je tako, da pač izbereš enega in ga imaš cel dan. In ob spremenljivem vremenu je pač malo "gemblanja".
Očala pa lahko zamenjaš ali pa zamenjaš lečo.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Čelada z integriranim vizirjem
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB