Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Serre Chevalier

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 Serre Chevalier « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2018 12:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

@JurijB: midva sva kupila čisto navadno šestdnevno karto Serre Che, ki velja po 1 dan še na prej omenjenih 4 smučiščih. Idealno za avtodomarje, skoraj vsak dan si lahko na drugem smučišču. Midva sva si privoščila po en dan v AdH in Montgenevru, 4 dni sva smučala 'doma'. Je kar nekaj vožnje, sploh vožnja do AdH se vleče, čeprav je bil Col de Lautaret kopen sva rabila debelo uro. Montgenevre pa je po kilometrih blizu, v idealnih razmerah bi bil zgoraj prej kot v pol ure, žal pa so nama vožnjo nekoliko podaljšali italijanski tovornjaki ki so lezli po serpentinah navzgor .

Kako je trenutno s situacijo v 3 dolinah / La Plagne ne vem, leta 2010 ko sva nazadnje bila tam je šestdnevna karta za 3 doline veljala en dan v La Plagne/Les Arcs (kar sva seveda z veseljem izkoristila, iz La Tanie kjer sva stanovala ni daleč do Champagnyja na drugi strani doline).

@Marko:
Citiram:
Glede na mojo izkušnjo je teptanje v SC nekoliko drugačno kot na drugih smučiščih. Tu se proge v glavnem teptajo, vsake toliko pa kaj pozabijo (izpustijo) ne glede na barvo in pomembnost proge.
Kar dobro si povzel situacijo, res je SC malo drugačen od večine francoskih smučišč. Občasno (res redko) se najde tudi kakšna modra proga ki ni sveže steptana, pa (dokaj nepomembna) rdeča Prairies cel teden zagotovo ni videla teptalca. Nekatere rdeče teptajo izmenično, npr. ob vlečnici Bois des Coqs se je dalo opazit sistem, en dan je bila steptana leva, drugi dan desna proga. Na obeh 'robovih' smučišča, torej ob kabinki Prorel proti Brianconu in na progah proti Le Monetierju, pa so bile bolj ali manj vedno urejne vse proge.

Citiram:
najbrž si spregledal, da od spodnje postaje Frejus vodi vrvna vlečnica do spodnje postaje sedežnice Casse de Boeuf, tako da bi starko lahko ignoriral že pri prvi vožnji.
Prvi dan sem res spregledal, potem sem opazil. Ampak ob jutranjem mrazu, mislim da je bilo vsako jutro pod -10, je pasalo na prvi vožnji sesti v jajčke, pa čeprav so starejša od mene . Moja boljša polovica, ki ni ravno znana kot ljubiteljica vlečnic, je ob najbolj mrzlih dnevih zjutraj raje uporabila kombinacijo jajčk Frejus + strme vlečnice Pre du Bois kot da bi sedla na sedežnico brez kupol ...

No, danes je mraz nekoliko popustil, v smislu da na 2000 m ni bilo več -10 kot še v sredo, ampak opoldne 'samo' -4. V kombinaciji z močnim soncem in suhim zrakom skoraj idealno, na terasi ob steni se je dalo sedet brez bunde, izpod smučk pa se je na severnih progah še vedno kadilo.

Da začnem s 'speglanimi' črnimi progami, Casse du Boeuf:


Pylones, šele danes sva prvič smučala po njej, odlična:


In pa presenečenje dneva, široko steptano pobočje ob vlečnici Eychauda :


Pa še nekaj koncev smučišča ki jih še nisem poslikal. Počasna fiksna štirisedežnica Aiguilette z dvema širokima progama:




Dolga in hitra dvojna vlečnica Bois des Coqs, cel teden je obratovala samo ena pa še ta ni bila polna. Posledično so bile proge še ob koncu dneva v dobrem stanju, ena starinska Poma pač ne more na hrib prepeljati dovolj smučarjev da bi razrili dve široki progi:


Vlečnica Mea na istoimensko sedlo:


Tu zgoraj je raj za začetnike, so pa (zelene in modre) proge dovolj zanimive tudi za hitro karvanje. Če bi namesto 4 (!) Pominih vlečnic tu stala šestsedežnica, ki je srednjeročno tudi načrtovana, me dve uri nihče ne bi premaknil s tega konca ;


Zadnje tri ure dopusta sva (spet) preživela nad Monetierjem, slike seveda ne morejo biti bistveno drugačne kot v prvem poročilu:






Čisto za konec sva se preizkusila če še obvladava grbine, pa je v odličnem stisnjenem pršiču prav lepo šlo tudi s slalomkami:


Toliko o SC. Poročila iz AdH in Montgenevra pa bom pisal doma. Zgleda da sem dobil francoske manire, če oni lahko teptajo samo vsak 2. dan bom pa jaz v enakem ritmu pisal poročila !
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 12:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Citiram:
Tu zgoraj je raj za začetnike, so pa (zelene in modre) proge dovolj zanimive tudi za hitro karvanje. Če bi namesto 4 (!) Pominih vlečnic tu stala šestsedežnica, ki je srednjeročno tudi načrtovana, me dve uri nihče ne bi premaknil s tega konca ;


Na papirju jo večina označi z: za 1x pogledat in nikoli več, mi smo preživeli tudi po pol dneva tu ... enostavno perfektna za karving.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 26, 2018 8:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

mitjaz je napisal/a:
(...) mi smo preživeli tudi po pol dneva tu ... enostavno perfektna za karving.

Me veseli da ima še kdo enako mnenje, sem se že bal da je kaj narobe z menoj da mi postajajo všeč zeleno - modre proge .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
astras
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2023 11:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2022 8:52
Prispevkov: 14


da malo obnovimo to temo.. je bil kdo tukaj v zadnjem casu? lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
astras
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 23, 2023 12:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2022 8:52
Prispevkov: 14


bom kar sam dopolnil.. smucisce je top, tako kot vecina v tistem predelu, pred leti sem smucal v Varsu, isto, brez pripomb...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 23, 2023 2:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Lepo da si se takole dopolnil, nam morda lahko privoščiš kakšno slikico
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
astras
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2023 2:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2022 8:52
Prispevkov: 14


bi, če bi znal uploadat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
astras
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2023 9:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2022 8:52
Prispevkov: 14


[img]h
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 Stran 3 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Serre Chevalier
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB