Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Preveč drsenja smuči pri začetnici

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Preveč drsenja smuči pri začetnici « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lecko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 1:16 pm    Naslov sporočila: Preveč drsenja smuči pri začetnici Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:06
Prispevkov: 7


Pozdrav,

Imam eno nenavadno vprašanje. Saj bom ob priliki tudi kakega učitelja smučanja vprašal ampak morda bo kdo kaj svetoval.

Imamo 9 letno hči, ki ne smuča preveč, predlani se je v 2 dneh na tečaju lepo naučila plužiti ob traku. Letos smo probali na tistih krožnikih desno od Podkorenskega poligona in se pelje gor in kar lepo in skoraj prehitro pripluži dol.

Imao pa bolj težave v mirovanju in štamfanju, pa smo že smuči zamenjali. Ima kar kvaliteten smuči, s kar nekaj loka stranskega.
Npr ko treba nekam iti po ravnem in seveda ni čisto ravno, jo tako začne zanašati, sicver si pomaga s palicami, ajo učimo "mrekce" ampka gre težko.

Potem sva si vzela čas in šla "štamfat" na 10 m hribček. Neverjento kako začne če ni res popolnoma pravokotna na hrib malce drseti naprej ali nazaj. Sem jo probal posnemat in sem se še sam postavil tako da so npr smuči mi malce pogledale proti dolini..nič..Ona se pa takoj premika.
Isti problem je bil še z prejšnjimi smučkami pa sem se že takrat napol hecval por serviserjih, če imajo kako mažo ki nafedio da smuči manj drsijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Probi zamenjat še pancarje lahko je tudi kaj na kantingu. Ampak predvsem so pomoje ure na snegu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lecko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 1:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:06
Prispevkov: 7


Sicer imamo letos z novimi smučmi tudi nove čevlje. Imaš verjento kar prav da pač manjka snežnih dni in kilometrine, pa bo.
Lani mislim da je blo 0 dni na smučeh po spletu okoliščin. Pa tudi za druge šptrne aktivnosti osvoji kot kolo rabi več časa, je pač zelo umetniška dušica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 2:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Jaz sicer ne razumem najbolje, kaj si vprašal, ampak gotovo ni problem v opremi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
d0m3n
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 4:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 21:34
Prispevkov: 9


Pozdraljen lecko.

Letos sem tudi sam ucil na tecajih 10 letnike. Vecinoma so bili cisti zacetniki ki se niso stali na smuckah.
Dosti jih tudi ni imelo svoje opreme in so si jo izposodili v smucarski soli.
Lahko te pomerim, da nekontrolirano drsenje pri vzpenjanju je pri zacetnikih cisto nekaj normalnega.
Sploh ko k temu dodajo se kriljenje z rokami stvar samo se poslabsajo ...
S casom ko dobijo obcutek za polozaj na smuceh se to zmeraj manj dogaja.
Aja pa na zacetku kar lepo brez palic stamfat.
Ce pa se zmeraj mislis, da je nekaj narobe z opremo pa lahko mirno potrepljas kaksnega ucitelja na smuciscu,
ti bo znal svetovat.

Lp, Domen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2017 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


marko je napisal/a:
Jaz sicer ne razumem najbolje, kaj si vprašal, ampak gotovo ni problem v opremi.

Kolikor sem jas razumel ne postavi smuče ne rob. Podobno kot če starega junca prvič vržeš na big footke. Smuča se še nekako odganjanje pa makar po ravnem je pa v začetku nov misterij.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 03, 2017 10:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Zdaj celo jaz razumem. Junche ima prav. Najbrž stoji na flehah, in to na lepo vsporednih, potem jo pa nese, kamor jo nese. Problem je v tem, ker današnji otroci velikokrat preskočijo začetne vaje za smučanje, kot so hoja po ravnem, štamfanje, premikanje po rahli naklonini navzgor in navzdol. Je treba takoj na žičnico ali tekoči trak. Potem se pa ne morejo na mestu obrniti, ne znajo se porivati ... Sem videl, da imajo poligoni za najmlajše zato velikokrat tudi kakšne ovire, kjer je potrebno malo hoditi in ne samo smučati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 03, 2017 12:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Nekaj je to pa, če nisi motorični talent pač traja malo dlje. Pri rastočih otrocih je pa itak tako, da so vbdoličenem obdobju lahko precej čudno razraščeni. Ampak sneg najbolj pomaga, ne pa pretiravat, če ni nekega navdušenja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 03, 2017 3:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


pogosta napaka, ki jo starši delajo pri začetnih urah z otroki, da jih vlečejo za palice, posledično se otrok nagne nazaj in vse težišče je potem narobe. Otroku takoj povedati, da je težišče naprej, na prstih. Ko bo to osvojil bo šlo vse lažje.Za to obstajajo tudi dobe vaje - porivanje s palicami naprej s tem da prej pokrči noge ter obremeni jezik na pancarju. Toliko o palicah, ko nekateri pravijo da jih ne rabijo. Prav dobri pripomočki so pri raznih vajah kot tudi za lažje ravnotežje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Preveč drsenja smuči pri začetnici
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB