Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2015/2016

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 20, 21, 22  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2015/2016 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2016 3:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Kaksno je stanje prog? Bo Pisker za vikend se uziten?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2016 6:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 189
Kraj: Maribor

Ta vikend še, naslednji pa ob takšnih temperaturah zagotovo ne. Smuka danes dobra tudi po dvanajsti, ko je malo bolj spustilo. Drugače pa zjutraj kar trdo in dosti smučarjev (beri šolarjev) na Piskru in Ruški, kjer se je tudi kar čakalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bronco
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2016 6:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:31
Prispevkov: 176
Kraj: Maribor

Sta delali na Ruski obe napravi? Na spletni.strani pise,.da.bi naj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2016 6:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 189
Kraj: Maribor

Druga naprava je brez snega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2016 7:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Na spletni strani je napačen podatek (kar kaže na dejstvo, da očitno še sami ne vejo čist točno kaj delajo).
Za Orel niso pridobili obratovalnega dovoljenja, kot tudi ne za drugo Cojzarico in drugo Partizanko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2016 7:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

pa to jaz že vseskozi trabunjam....zato, pa so vredni vse kritike....in zato imamo v dani situaciji gužvo pred napravami, jasno ko beli dan.....zavajanje kupcev na kubik...kje si zdaj Čiko Zagorac, ki si tako vehementno opravičeval povišanje ceno dnevne karte z tem kaj bodo vse odprli in kaj so vse vložili...čisti mariborski napiz....tis...
tak malo, da se spomnimo kaj so OBLJUBLJALI....in zdaj primerjatje kaj DEJANSKO IMAMO TA TRENUTEK ....

http://www.vecer.com/clanek/201510096148579
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
podpohorc
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2016 1:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 19:32
Prispevkov: 8


A se kdo vpraša in zaveda, da je na MB Pohorju za polno ceno dnevne karte odprtih le 8km smučarskih prog od 25.????
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2016 1:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

...ste se začeli končno spraševat....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokSiEu
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2016 2:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2012 21:11
Prispevkov: 114


Od kdaj ima sedežnica na stadionu dovoljenje za redno obratovanje? Na FB je objava, da bo od srede do nedelje nočna smuka tudi na stadionu ampak me čudi, da dvoseda lahko obratuje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DagiDadi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2016 4:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2015 17:59
Prispevkov: 135


Ma kdo kaksne boljse podatke za sneg v sredo na cetrtek, haha
Ce se ze jezimo glede pohorja. Vceraj sem bil na Stuhleku, imajo eno izmed najboljsih zasnezevanj v avstriji, in povem vam da pri 12C so tudi tan tezave za popizdit...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2016 6:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


DagiDadi je napisal/a:
Vceraj sem bil na Stuhleku, imajo eno izmed najboljsih zasnezevanj v avstriji.


Kdo te je pa to našibal. Glavna pridobitev jim je to, da so z vseh avstrijskih smučišč potegnili skup več ali manj nedelujoče topove Frau Holle od propadlega Geminija. In če me spomin ne vara so jih nabrali vsega skupaj 40 ačo 80 kosov. Vsi so jih z veseljem dali za ceno transporta in povem ti, da ima ta ki jih je kupil (Takrat glavni šnemajster, prej v razvoju pru Geminiju.) hude težave z lastnikom smučišča, ker nič ne dela kot bi moralo. Potem so tu še stari gepli od Sufaga in Arecota, ki ga tudi že ni več.
Drugič pojdi pogledat kakšno imajo črpališče, kako "zmogljivo" imajo akumulacijo in nasploh koliko imajo razpoložljive vode, koliko so stari hidranti in napeljave in preden končaš, se ti bo kolcalo po našem muzeju v Mariboru.

Cerkno, Stari Vrh, KRG, Krvavec, Rogla, pa še kak mali pri nas imajo vsi bistveno boljše zasneževanje od Stuhlecka in tudi tukaj kritizirani Maribor ga prekaša!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DagiDadi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2016 6:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2015 17:59
Prispevkov: 135


Ja se se hvalijo na netu:)
Torej smuciste od 750m do 1700m. Odprte vse proge, siroke tudi po 40m snega okrog pol metra, videl sem najmanj 3 akumulacijska jezera. Res je slabse kot na Pohorju:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2016 6:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


DagiDadi je napisal/a:
Res je slabse kot na Pohorju:)


Ja, je, verjemi!
Če zadaj ne bi bilo velikega Dunaja, bi bilo seveda drugače, tako jim je pa vseeno, saj je vedno naštancano gostov.

Za dobre sisteme zasneževanja boš moral kar daleč vstran od Stuhlecka. Pojdi recimo pogledat tista od Hauser Kaiblinga do Reiteralma in če ti ne bo dovolj nadaljuj proti Radstadtu, Flachauu, Wagrainu... uf, jih je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gospodk
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2016 11:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Jan 2013 11:51
Prispevkov: 103


Malo slikovnega gradiva današnjega dne na Pohorju.

Mariborska stran zjutraj.

Zgornji sloj je bil pomrznjen kljub temperaturi nad 0°.










Glede na jasno noč bi znale biti proge jutri solidne.

Kaže slika nezadovoljstvo z letošnjo sezono?



Za veleslalom vse pripravljeno.


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2016 7:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Ne vem kje ste danes bili vsi 'trdoljubi' s teme o Turrachu , danes na Pohorju bi uživali. Čeprav sem prišel šele ob dvanajstih, sem bil (za moj okus, da ne bo pomote) še malenkost prezgoden. Ampak lepo po vrsti, danes je bil tak lep fotogeničen dan da fotoaparata enostavno nisem mogel pustiti v žepu.

Po Čopki sicer stojijo topovi, ampak to je za to sezono tudi vse. Škoda. Tisti 'flek' ob traku za otroke (ki so ga naredili decembra z enim topom) še vedno drži, čeprav je celo na bolj sončni legi kot preostanek proge. Torej bi tudi Čopka lahko bila v enakem stanju, če bi ... (saj 'insajderji' vemo kaj vse: če bi nekateri svoje čase manj tlačili v svoje žepe in več vlagali v smučišče, če bi oni ta zeleni manj zaj***ali ko je še bilo možno dobiti kredite, itd.):


Na vrhu vsaj malenkost diši po zimi, preko palca je na Belviju dobrih 10 cm novega:






Proga v dolino pa, kot sem zapisal, ta prava za trdoljube. Odlično speglana, brez robov in grbin, in kljub soncu in temperaturi +7 v dolini trda kot beton. Jaz pa imam slalomke (z dobrimi kantami) na Koroškem, po Pohorju pa se dričam s starimi dilami ... tepec pač . Pa še prazno je bilo:










Po dolgem času na Radvanju, mislim da prejšnji 2 sezoni nisem sedel na njej:


Nekaj zimi podobnega pod Poštelo ... :


... in Slemenom:


Če imam za proge samo lepe besede, pa so pri žičnicah spet pokazali da so ... pač Pohorci. Za eno uro je namreč 'crknilo' Sleme. Saj mene ni nič motilo, je imelo pa posledico da se je kup začetnikov oz. slabih smučarjev, ki so predtem smučali na Slemenu (kamor so po smučarskem znanju tudi spadali), naveličal čakanja in se oddričal po zanje prestrmi in pretrdi progi v dolino ... kar nekaj tragikomičnih prizorov sem si lahko ogledal. Trikrat v tej sezoni sem smučal na Pohorju in VSAKIČ je 'crknila' ena od žičnic: decembra Cojzarica, sicer samo za 15 minut, januarja Poštela, za dobro uro, danes Sleme, tudi približno eno uro. Ali imam neverjetno smolo ali je vsak dan tako?


Spodnjemu delu proge pod Poštelo se vidi da so jo zasnežili bolj na hitro, tu in tam je kje kaj rjavo, kamenja sicer nisem srečal. Trda pa enako kot 'lisičkina' proga:






Okoli pol enih so nekateri odseki začeli prav sramežljivo spuščati, najprej ravnina pri Luki, pa čez Trikotno jaso in okoli enih je malenkost spustil tudi Stadion. Takrat se je zame začela ta prava uživancija, zato pa sem manj slikal :


Ura je pol tri, proga pa še vedno perfektna in brez grbine:


Ob treh je bil večji del proge že v senci, zato sem zaključil. Ampak bile so tri nepozabne ure. Kdor je danes imel možnost skočiti na Pohorje in je ni izkoristil, mu je lahko žal!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 20, 21, 22  Naslednja Stran 16 od 22

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2015/2016
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB