Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2012/13

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 52, 53, 54
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2012/13 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
info pohorje
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 01, 2013 9:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Jul 2011 23:08
Prispevkov: 9


Odpeljali so 30 topov in 6 teptalcev...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 02, 2013 10:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
zlatko83 je napisal/a:

Kot vsi, sem tudi jaz vesel cenejših vozovnic. Moram pa priznat, da plačam za teden dni smučanja v Dolomitih več, kot za celo zimo na Pohorju. Pa boste rekli, da ni primerjave??? Jaz se enako smučam tako v Altabadiji, kot doma na Piskru ali v dolino. Boste rekli razrite proge. Tudi iz Kronplatza je ob 12 uri v dolino že njiva. Znajo ali ne znajo teptat, zasneževat, vozit žičnice,...jaz ne znam, pa tudi vsi vi najverjetneje ne.
Smučal sem po dobro in slabo steptanih progaj na Pohorju in v tujini.
Poskušajmo enkrat cenit tudi domače stvari.



Sorry, ampak res ni primerjave......sploh pa ne z Dolomiti in sploh tista primerjava z smučanjem po Piskru in v dolino in Alta Badio-neposretčeno.....in ja nisem moker za ušesi...

Ne vem, kaj ste se vsi spravili na Zlatkota in Pohorje. A zdaj moram pa jaz kot Ljubljančan braniti vaše Pohorje. Jaz trdim, da se Pohorje kot smučišče (ne pa tudi upravljalci in priskledkarji) z lahkoto primerja z Alta Badio, vsaj toliko, kot se lahko Slovenija nasploh lahko primerja s severno Italijo, Avstrijo, Nemčijo in drugimi evropskimi državami. Kot je napisal Zlatko, se na obeh smučiščih lahko lepo nasmučaš, na obeh imaš nekaj dolgih prog, na obeh nekaj novih in hitrih naprav in na obeh se lahko odpraviš na smučarsko popotovanje iz enega na drug konec smučišča. Obe imata tudi še precej slabosti (slabih naprav, slabih povezav, gneče na posameznih delih...). Res pa je Pohorje smučišče za 1 dan, Alta Badia pa za recimo 3 dni, v povezavi z drugimi smučišči pa za več let. Ampak primerjava z največjim smučiščem na svetu (oziroma enem od 5 največjih, odvisno od načina štetja) samo glede na velikost je neumna. V razdalji manjši od 50 km od tega megacentra imaš smučišča manjša od Pohorja, ki se primerjajo ne samo z Alta badio ampak kar s Sella Rondo. Primerjajo jih smučarji in mnogi najdejo v njih prednosti, da jih obiščejo. V nekaterih malih smučiščih je gneča celo večja kot v Alta badii, kar kaže, da so smučarji v njih našli neko prednost. Pa to ni samo cena, ker razlike v cenah vozovnic niso velike. In ja, tudi jaz večkrat zavijem na kakšno od teh manjših smučišč, četudi imam v žepu Superski Dolomiti.

Kakšen večni nergač bi tudi za Alta badio rekel, da ima samo eno dobro progo, pa še ta je vedno v senci, velikokrat zaprta, razrita, ali pa neprevozna zaradi gneče pobijajočih se začetnikov. Pa še žičnica je beda (lift, gneča).

Dopuščam sicer možnost, da sem nekoliko neobjektiven, na Pohorju lani nisem bil, nazadnje pa na smučarski dan, ko so bile zaradi obilja naravnega snega odprte vse proge, tudi tiste brez umetnega zasneževanja.

Slovenija pač nima hribov nad 3000 metrov niti takih gorskih masivov kot so v osrednjih Alpah. Imajo pa naša smučišča zato lahko druge kvalitete. Hrvati so na primer v anketi za najboljše družinsko smučišče razglasili Roglo. Kot enega glavnih adutov so navajali šolo smučanja z odličnimi hrvaško govorečimi učitelji. Zanimivo, da v Alta badii praktično v vsaki gostilni dela vsaj en iz prostora bivše Juge, v njihovih šolah smučanja pa govorijo samo italijansko in par besed polomljene angleščine (nekateri seveda tudi nemško in retoromansko).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yoichi
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 02, 2013 8:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Maj 2012 22:38
Prispevkov: 87
Kraj: Ljubljana

Mislim, da bi naša smučišča najprej morala zbrani denar investerati ne v naprave vendar pa pokupiti restavracije in glavne hotele ob smučišču z njimi služiti s smučiščem pa dajati gostom razlog da pride in OSTANE saj mislim, da so lahko le takrtat profitni. Potem pa bi se počasi našel denar za širitev žičniške infrastrukture
_________________
Sezona 2012/13: 1x Višarje, 1x Krvavec, 2x Stari Vrh, 1x BKK, 1x Rogla, 6x Les Sybelles,1x Mb. Pohorje
13/14 1x Vogel 1x Grosseck-Speiereck 6x Les Sybelles 1x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2013 6:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Prvo kot prvo....nisem se spravil na zlatka.....povedal sem svoje mnenje.....ti si ga tudi povedal, vendar me nikakor nisi prepričal.....dovolj dolgo tlačim to zemljico in sem stalen gost na obeh smučiščih...na našem bregu imam preko 20 let sezonsko karto.....A po dolžinah prog, starosti naprav, urejenosti prog si to mislil?? Stari, v vseh teh zadevah je Pohorje ohohohohho let zadaj.......sorry, ampak tako je......Pa zdaj tu sploh ni vprašanje lokalpatriotizma in branjenje Pohorja.....pa saj imam zdrave oči, dve zdravi nogi in obilo kondicije, ter izkušenj.....BTW, da ne bo kdo mislil, da me plačujejo italijani....letošnjo sezono grem zadnjič tja, na živce mi gre vskoletna podražitev od 15-20 ? brez nekih tehtnih argumentov (govorim za Superskidolomiti karto), pa tud nažrl sem se malo vsegaskupaj......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2013 9:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

Točno to, primerjava z drugimi smučišči je v bistvu pokopalo ŠCP.
Mariborsko Pohorje ni Alta Badija ni Ischl ni Tignes ni Les 2 alpes NI WHISTLER. Ni in nikoli ne bo pa če si to še ne vem kako želimo.

In zakaj ne!Zato ker so to turistični kraji, turistična smučišča, z turističnim konceptom cele regije, MB Pohorje pa je navadno mestno smučišče. Toliko kolikor turistov pride v Maribor v celem letu se jih tam obrne v enem tednu.
Potrebno je stopit na realna tla in izkoristi to kaj je dano-MARIBOR.


Zlatko 83,kaj tebi še vedno ni jasno kaj se dogaja z ŠCP??

ŠCP je bil že zdavnaj zdavnaj privatiziran. Pravzaprav so si ga nekateri osebki enostavno prilastili. Pol so ti osebki zajebali vse kar se zajebat da in naredil 65 mio eur- tof dolgov ali po domače v svoje žepe so si jih stlačli.Pol so pa z navezo z bankami NKB kao šli v stečaj.Torej so dolgove prevzele banke ,osebki pa so se elegantno zmazali z polnimi žepi seveda.Banke pa so kot nam verjetno že vsem znano v veliki "BULI",pravzaprav v TOTALNI BULI.Torej jih je treba "DOKAPITALIZIRAT"
Kdo jih bo dokapitaliziral?Ja mi , jaz ,ti ,on.

No to se dogaja,da jaz in ti in vsi prisotni na tem forumu plačujemo,da imajo drugi polne žepe.

Zaj pa jih hvalite kolko vam duša zaželi!!!!!!

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2013 11:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

KINDERWAGEN je napisal/a:
Točno to, primerjava z drugimi smučišči je v bistvu pokopalo ŠCP.
Mariborsko Pohorje ni Alta Badija ni Ischl ni Tignes ni Les 2 alpes NI WHISTLER. Ni in nikoli ne bo pa če si to še ne vem kako želimo.

In zakaj ne!Zato ker so to turistični kraji, turistična smučišča, z turističnim konceptom cele regije, MB Pohorje pa je navadno mestno smučišče. Toliko kolikor turistov pride v Maribor v celem letu se jih tam obrne v enem tednu.
Potrebno je stopit na realna tla in izkoristi to kaj je dano-MARIBOR.


Zlatko 83,kaj tebi še vedno ni jasno kaj se dogaja z ŠCP??

ŠCP je bil že zdavnaj zdavnaj privatiziran. Pravzaprav so si ga nekateri osebki enostavno prilastili. Pol so ti osebki zajebali vse kar se zajebat da in naredil 65 mio eur- tof dolgov ali po domače v svoje žepe so si jih stlačli.Pol so pa z navezo z bankami NKB kao šli v stečaj.Torej so dolgove prevzele banke ,osebki pa so se elegantno zmazali z polnimi žepi seveda.Banke pa so kot nam verjetno že vsem znano v veliki "BULI",pravzaprav v TOTALNI BULI.Torej jih je treba "DOKAPITALIZIRAT"
Kdo jih bo dokapitaliziral?Ja mi , jaz ,ti ,on.

No to se dogaja,da jaz in ti in vsi prisotni na tem forumu plačujemo,da imajo drugi polne žepe.

Zaj pa jih hvalite kolko vam duša zaželi!!!!!!



Ti si pa vun pesji....ampak pa si zaslužiš...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2013 1:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

No ja, ampak prav pa KINDERWAGEN ima ... Povsod so tisti, ki so imeli možnost, razprostrli svoje lovke. Mi "teleta" pa plačujemo. Pa da jih nihče ne zagrabi ... !
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 Stran 54 od 54

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2012/13
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB