Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 53, 54, 55  Naslednja
 pancerji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
sandokan
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 06, 2013 11:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

rokyluk je napisal/a:
Pozdravljeni!

Pri 10 let stari Nordici K9.1 mi je počasi začel razpadati notranji čevelj na zadnjem koncu, Je kakšna opcija da se menja samo notranji čevelj ali pa bo pač potrebna investicija ?

Saj je nekdo napisal odgovor par postov višje. Po tolikih letih je plastika že precej degradirana. Po mojem mnenju boš za notranji čevelj odštel vsaj za 50% novih pancarjev, če so po kakšnem naključju sploh še dobavljivi. Izkoristi trenutna znižanja in kupi nove.

Pred leti sem na smučanje vzel prijatelja, ki ni smučal kar nekaj časa. Del opreme sem mu posodil jaz, pancarje pa je prinesel svoje. Takrat so bili po njegovih izračunih stari 16 let.
Prvo rundo je seveda kot nevešč smučar 3 do 4-krat padel in na pancarjih so se pojavile razpoke. Pri zadnjem padcu mu je odpadel celoten prednji "kljun" tako da ga niti v vez več ni mogel zapeti. Pri hoji do vlečnice so mu pancarji dobesedno razpadli. Kos po kos je plastika odpadala. Na vrh v izposojevalnico opreme je prišel v sami peni na obeh nogah. Smeha polna skleda
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokyluk
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 06, 2013 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 8:52
Prispevkov: 8


Že gledam in primerjam cene. Popoldne pa v trgovine po nove, pa probat spet 20 komplet pancarjev :S
Nč kej me ne veseli
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaco P.
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2013 8:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Jan 2009 20:37
Prispevkov: 5


s1 je napisal/a:
Kaj pa Lange?? a mate kaj izkušenj?? Plavi z 130 fleksa...sicer res ni tko univerzalno pa pancar, ampak me zanima , če ga kdo fura??

LP


Kje se jih da v Slo sprobat? jih kdo sploh drži?

Katere so sploh kakšne specializiranje trgovine, ki imajo dobro zalogo pancarjev za sprobat?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Thazz
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2013 8:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2005 21:19
Prispevkov: 65


Lange imajo v surfshopu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2013 11:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Jaco P. je napisal/a:

Katere so sploh kakšne specializiranje trgovine, ki imajo dobro zalogo pancarjev za sprobat?


Koala, Ivančna Gorica.

Od bolj znanih firm nimajo Rossignola (Forma+), Dalbella in Alpine.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2013 11:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Zdravo. A ma kdo kakšne ekstra stare velcro trakove (paščke na ježka) za pancarje? Sem sicer gledal Booster straps, ampak se mi zdi 40 evrov malce preveč...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZrnTSCHeZ
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2013 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 14:20
Prispevkov: 9


Eno vprašanje mam...

Že dolga leta (morda celo več kot 15 let) smučam z entry pancerji Nordica Next 3.0.

Ker tedaj še ni bilo FlexIndex oznake, ne vem natančno kakšne trdosti so
pa če bi mi kdo povedal kaj podrobneje ker nameravam kupiti nove in da lahko vem od katere trdosti naj začnem iskat.

Zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokyluk
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2013 8:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 8:52
Prispevkov: 8


Če boš spraševal tu na forumu ti pod 100 flexa sploh ne bodo priporočali.
Povedati moraš kakšno je tvoje znanje smučanja, kako najraje smučaš itd.
Za izbiro pancarja je veliko dejavnikov.
Jaz imam dva para pancarjev. Ene ko grem s punco smučat druge pa ko grem sam za par urc na polno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZrnTSCHeZ
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 21, 2013 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 14:20
Prispevkov: 9


mene najbolj interesuje če kdo ve približno kateri FlexIndex bi bil na tem Nordica Next 3.0 pancerji - le primerjave radi da vem, ker so mi zadnjih let postali precej premehki, ampak nisem ih mogel zamenjat zaradi finančne situacije

a izbira novih ne bo problem - tudi sam ciljam na 100tku ker menim da mi bodo takšne najbolj ustrezale
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokyluk
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2013 9:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 8:52
Prispevkov: 8


Do sedaj sem vozil nordico z 110flexa od sedaj vozim nordico z 80flexa. In tistih z 110flexa niti obujem več ne. Zakaj bi noga trpela v tistem okleščenem čevlju, če pa imam s tem enako čene boljšo kontrolo nad smučko.
Res da so tisti s 110flexa stari 10 let

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2013 12:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Kar si napisal, nima nobenega smisla... bolj trd, ko je pancer - bolj neposredno se sile prenašajo na smučko - več kontrole imaš. Čisto fizikalne osnove.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2013 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Mah Amater jaz se pa cisto strinjam s tem kar je napisal Rokyluk... ko pogledam po smuciscih kako 90% (raje pa 99%) ljudi smuca, potem res ne vidim nobenega smisla za le-te, da bi imeli tekmovalne smuci in pancarje s 150 flexa, ker jim to dela same probleme in jih zares ne razumem, zakaj si ljudje kupujejo top robo, ki jim v resnici onemogoca (vsaj priblizno) normalno smucanje.
Ce pa stvar znas izkoristiti, pa se popolnoma strinjam s tem kar si napisal ti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 24, 2013 1:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Pj se strinjam. Zagotovo pa je zgrešeno govotiti,da so čevlji z večjim indeksom manj udobni.
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 24, 2013 10:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


pj je napisal/a:
Mah Amater jaz se pa cisto strinjam s tem kar je napisal Rokyluk... ko pogledam po smuciscih kako 90% (raje pa 99%) ljudi smuca, potem res ne vidim nobenega smisla za le-te, da bi imeli tekmovalne smuci in pancarje s 150 flexa, ker jim to dela same probleme in jih zares ne razumem, zakaj si ljudje kupujejo top robo, ki jim v resnici onemogoca (vsaj priblizno) normalno smucanje.
Ce pa stvar znas izkoristiti, pa se popolnoma strinjam s tem kar si napisal ti.


Nisem govoril o tem, ampak o oksimoronu, da imaš z mehkejšim pancerjem boljšo kontrolo nad smučko, kar enostavno ni res. Je pa res, da ni nujno, da je trši pancer bolj primeren, to se pa vsekakor strinjam, ja...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 24, 2013 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Saj vem o cem si govoril. In zato se tudi povsem strinjam s tem Ampak je pa tudi res, da ima (oz. bolje receno nima) nekdo, ki ne zna ne vem kako dobro smucati, enako "kontrolo" nad smucjo s trdimi ali pa mehkimi cevlji.. pri cemer je bolj poudarek da kontrole nima
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 53, 54, 55  Naslednja Stran 42 od 55

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB