Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kobla » žičnice

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 žičnice « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2006 8:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Zdravo!




Žal pri nas zeleni delujejo v vlogi janjičarjev!


Avstrijci so nasuli po svojih planinah toliko žičniških naprav, da imajo svoje turistične kapacitete z njimi več kot zapolnjene. Ko so to ugotovili, so pričeli prepričevat okolje varstvenike iz okoliških držav, kako bi bilo dobro, če bi nove naprave gradili le na obstoječih trasah, nikakor pa ne bi delali novih posegov v naravo. Z tem bi seveda omejili tujo konkurenco, oni pa itak kipijo od smučišč.
Verjamete ali ne, so v naših zelencih (Tu se jih resnično ne da imenovat drugače.) našli izredno močnega zaveznika, ki jim že nekaj let močno pmaga pri njihovi nečedni politiki.

Konec koncev je pri vetrnih elektrarnah povsem podobno ozadje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2006 8:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Ja no, okoljevarstveniki so res za****ni samo to ne spada v to temo.
Bolj me zanima, če kdo ve kaj več o načrtu na Kobli (to ni neka znanstvena fantastika, ampak je VRISAN na zemljevidu na smučišču)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
polde
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2006 6:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Matiček,

najstarejša publikacija, ki sem jo zasledil, v kateri je načrt Koble, za katerega ti misliš, da ni znanstvena fantastika je SKI ATLAS DSF (Nemške Smučarske Zveze) iz leta 1978.
(entisočdevetstooseminsedemdeset).

V zadnjih 28 letih je ostal samo načrt in na pol zarjavele stare počasne sedežnice. Dokler ne bo slišati, da se firma tipa HIT, Transmontagne, Istrabenz ali kaj podobnega, ne zanima za bohinjski turizem, tudi ne bo sprememb na Kobli. Načrt bo ostal na rumenem papirju, žičnice in s tem smučarski center pa bodo počasi (po zgledu blejskega bisera zimskega turizma - Zatrnika) propadli. Tu se ne moremo sklicevati na "zelene", tu prihaja samo do izraza podjetniška sposobnost ter vizija razvoja, ki se kuha v glavah domorodcev = Bohinjcev, ki vsa ta leta delujejo po načelu, da bi važno, da je meni crknila krava, važno je, da je crknila tudi sosedu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2006 10:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Citiram:
Žal pri nas zeleni delujejo v vlogi janjičarjev!


Avstrijci so nasuli po svojih planinah toliko žičniških naprav, da imajo svoje turistične kapacitete z njimi več kot zapolnjene. Ko so to ugotovili, so pričeli prepričevat okolje varstvenike iz okoliških držav, kako bi bilo dobro, če bi nove naprave gradili le na obstoječih trasah, nikakor pa ne bi delali novih posegov v naravo. Z tem bi seveda omejili tujo konkurenco, oni pa itak kipijo od smučišč.
Verjamete ali ne, so v naših zelencih (Tu se jih resnično ne da imenovat drugače.) našli izredno močnega zaveznika, ki jim že nekaj let močno pmaga pri njihovi nečedni politiki.


Najprej naj pojasnim, da moje ime ne izhaja iz okoljevarstvenih navdihov (izhaja iz pojma začetnik.. ) , kljub temu pa se po mojem mnenju na forumu še vedno najbolj nepristransko zavzemam za upoštevanje okoljevarstvenih problemov

Zato tvoje pisanje ni resnično, nekaj trditev v njemu pa je tudi nasprotujočih. Najprej Avstrijci so res po hribih nasuli veliko naprav, hkrati pa imajo še več neokrnjenih planin. Ne moreš kar primerjat smučišč v Avstriji in v Sloveniji, to je tako, kot če bi primerjal slovensko morje s hrvaškim...

Tvoja teza o prepričevanju okoljevarstvnikov iz okoliških držav je smešna - nehajmo s tem, da je vedno nekdo drug kriv za naše probelme, pa naj bodo to državni problemi, problemi žičničarjev ali pa osebni - vsak naj najprej pomete pred svojim pragom!!. Dejstvo je tudi, da smo mi z našo smučarsko industrijo v evropskem merilu tako nepomemben konkurent, da se zaradi tega Avstrijcem res ni potrebno na tak način trudit za omejevanje konkurence.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2006 2:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


@Zelenec:



Trenutno nimam časa in volje, da bi poiskal točne datume kaj se je kje dogajalo okrog tega. Dejstvo je, da so kakih 5 do 8 let nazaj Avstrijci na vsak način poizkušali sklenit mednarodni dogovor, po katerem bi se v vseh alpskih državah PREPOVEDALA gradnja novih smučišč, dovoljevala bi se le modernizacija obstoječih površin in naprav na njih. Določeni naši okoljevarstveniki so tako močno zgrabili za to idejo, da so jih Italijani in Francozi komaj utišali in jim razložili kam pes taco moli! Pri vsem skupaj sploh ni šlo za naših nekaj sto hektarjev smučišč. To je bila ideja, ki bi zamrznila obstoječe stanje v vseh alpah in naši so edini nasedli, ter na simpoziju CIPRA v Grenoblu zganjali hujšega hudiča od tvorcev ideje. Če me spomin ne vara je bil naš glavni argument ledenik pod Triglavom, ki se ga itak nikdar ne bo uporabljalo za množično smučarijo. Slučajno so znana tudi imena in priimki naših najbolj vnetih govorcev, vendar jih niti slučajno ne mislim objavljat.
Avstrijci niso ustavili konj zaradi okoljevarstvenikov. Mnogo njihovih planin je ostalo neokrnjenih predvsem zato, ker so poslovneži ugotovili, da v Avstrijo ne morejo pripeljati dovolj turistov, da bi zapolnili dodatne zmogljivosti. (Tudi če mogoče en Petzenkoening zaradi Pohorja propada je za njih to dovolj spodbuden alarm, da pritisnejo na majčkeno Slovenijo. Tudi drobtinice so jim zelo pomembne.)

Povsem je mogoče, da so si moje trditve nasprotujoče, čeprav nasprotij ne vidim. Na vsak način so resnične in se jih lahko podpre z dokazi!

Tiste okrog državnih, žičničarskih, osebnih problemov in pometanja pred pragom pa ne razumem najbolje. Mislim, da sem pri tej zadevi udeležen le z besedami, ki sem jih zapisal in nič več. Tudi tega ne razumem, kaj ima tvoje ime in zavzemanje za nepristranskost z resničnostjo mojih besed. Verjamem, da se trudiš biti nepristranski, kar je lepo in prav, toda ne vem, če si moj lektor ali pa mogoče celo sodnik.




p.s.
Da ne bi slučajno kdo dobil kakega mnenja, da sem proti Avstrijcem, ali celo jezen nanje. Bog ne daj!




Mislim, da sem z odgovori zajel tvoj celotni citat.




@Polde:

Z tabo se pa popolnoma strinjam!




lp
Sašo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2006 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Ker vsi omenjate 8sedežno kabinko napesto Koble1, 2, in 3 se mi zdi to že bolj sanjarjenje. Bi bil zadovoljen tudi s pokrito 8 ali 6sedo, z vmesnimi postajami. Vendar, če Koblo kupi podjetje z veliko denarja lahko pričakujemo tudi kaj več kot sedo. Upajmo, da se bo to zgodilo kmalu, in da Kobla ne bo šla po sledi Zatrnkia.
Zdaj pa nekaj o zasneževanju. Na njihovi spletni strani- http://www.bohinj.si/kobla sem "ukradel" tole slikco:



A kdo slučajno ve od katere firme je ta top?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lux
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2006 10:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Ta top je verjetno eden izmed 'ročnih' Techno Alpinov. Drugače pa imajo na Kobli predvsem Krpane in Techno Alpine. Lani pa mislim da sem gor videl tudi enega Nivisa, ki pa je bil verjetno, tako kot na še nekaj drugih smučiščih, na 'probi'.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2006 10:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Dodatek k polemiki med Zelencem in Ledenkom: tudi avstrijski žičničarji imajo hude probleme z zelenimi, zato je misel, da je pobuda avstrijskih zelenih uperjena predvsem proti konkurenci, majhno iskanje čarovnic. Množica manjših avstrijskih smučišč nujno potrebuje širitve in povezave, mnogo bolj kot konkurenčni centri v Italiji in Franciji. Nekoč sem bral o neki študiji velike avstrijske banke, da ne bodo več dolgoročno financirali projektov v manjših centrih.

Najbolj očiten primer težav z zelenimi je nam bližnje prijetno smučišče na Dobraču (primerna višina, dobri tereni, veliko zaledje), ki je bilo ukinjeno, ker niso uspeli dobiti dovoljenj niti za umetno zasneževanje, kaj šele za nove naprave. Na Koroškem je kar nekaj centrov, ki imajo resne težave zaradi slabo povezanih naprav (npr. Innerkrems, Turrach, Heiligenblut) ali pa nimajo nikakršnih razvojnih možnosti.

Je pa bistvena razlika med Avstrijci in nami, da tam pač čakajo na ustrezno klimo (npr. prava stranka na oblasti) in takrat izvedejo razvojne projekte. Lokalna oblast projekte podpira, tudi finančno, posameznik pa zadeve ne more blokirati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2006 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Citiram:
Tiste okrog državnih, žičničarskih, osebnih problemov in pometanja pred pragom pa ne razumem najbolje. Mislim, da sem pri tej zadevi udeležen le z besedami, ki sem jih zapisal in nič več.


točno to, kar sem imel v mislih, je v komentarju napisal marko

Citiram:
Je pa bistvena razlika med Avstrijci in nami, da tam pač čakajo na ustrezno klimo (npr. prava stranka na oblasti) in takrat izvedejo razvojne projekte. Lokalna oblast projekte podpira, tudi finančno, posameznik pa zadeve ne more blokirati.


Se ti zdi, da obstaja ta razlika. Mislim, da je pri nas popolnoma enako in da se tako pri nas, kot pri severnih sosedih ukvarajmo z enakomi probelmi. Razlika je mogoče samo v tem, da so se pri nas odnosi med glavnimi akterji odločanja vzpostavili šele pred kratkim (z zaključkom tranzicije).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2006 6:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Na Kobli majo še kar dobro zasneževanje. To jim ob sedanjih finančnih razmerah ne moremo zameriti, bolj se mi zdi pomembna zamenjava naprav. Ko že govorimo o tem, kabinka je že bolj sanjarjenje, zadovoljen bi bil tudi s pokrito 8 ali 6sedo. Toda, če Koblo kupi podjetje z veliko denarja, lahko pričakujemo tudi kaj več kot sedo.

P.S: Zanimivo bi bilo na Kobli videti kak Telemix (kombinirana 6seda in kabinka), ker takih naprav pri nas nimamo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tim
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2007 7:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Dobro bi bilo, da bi slo smučišča združili v eno podjetje kot je npr. SKIAMADE v Avstriji
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dež1
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2011 3:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2011 11:05
Prispevkov: 18


matiček je napisal/a:
marko je napisal/a:
Samo nekaj o ogroženih živalih in rastlinah. Ravno gorske košenine in pašniki so v Evropi najbolj ogrožen habitat. EVropska unija celo plačuje za ohranjanje pašnikov, da se ti ne zarastejo z gozdom. Vem, da kar nekaj keša iz tega naslova prejemajo v Posotelju.


Nikoli nisem raumel okoljevarstvenikov in jih tudi ne bom.

Premalo opazuješ naravo.Samo en od problemov glede vode ,koliko vode zadrži gozd,razmisli .Zato ste poplavleni po Ljubljani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2011 7:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Ljubljana je bila že pred Argonavti močvirje in bo to še dolgo.
Nekaj stoletij je imela Slovenija MNOGO manj gozdov in MNOGO več pašnikov kot dandanes, pa predniki niso imeli večjih težav z poplavami, ker so pri gradnji hiš verjetno bolj zaupali kmečki pameti in ljudskemu izročilu kot urbanističnim načrtom izdelanim po neki doktrini brez podlage.

Ne vem, če je pri nas kaj smučišč razen Kanina in delno Vogla, ki bi bila deviško zasekana v gozd. Že res, da je bilo treba povezat nekaj jas, delno zravnat teren, ali očistit livado izpred 50 ali več let, to pa je tudi vse.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dež1
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2011 10:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2011 11:05
Prispevkov: 18


Potem malo poznaš koblo kako je igedala pred tem kak gozdovi so billi, za vas iz blokov je tako vse eno sm davoda teče mim pa na balkonu stojite in vpijete da ne dobite pomoči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kobla » žičnice
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB