Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Les 2 Alpes

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Les 2 Alpes « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
voodoo
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2008 1:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2007 17:33
Prispevkov: 54


ja to je odvisn kje si zgleda ampak nismo nikdar sli prej ko ob 3,4 da smo dobil kljuce
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandokan
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2008 2:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

A pozna kdo pot iz Grenobla proti Les2alpes? Jutri zjutraj se namreč odpravljamo na to smučišče in so zaradi obilnih snežnih padavin na obeh prelazih, ki sta na standardni poti (Torino, Oulx, Montgenevre, Briancon, Les2Alpes) potrebne snežne verige. To pomeni, da znajo biti precejšnji zastoji in tudi morebitne zapore cest.

Zato pride v poštev tudi pot skozi tunel Frejus in naprej po avtocesti do Grenobla in nato nazaj na Les2Alpes. Zanima me torej, kakšna je pot od Grenobla do Les2 - kakšen višji prelaz, ozka cesta?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snela
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2008 8:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2007 18:32
Prispevkov: 39
Kraj: Ljubljana

Od 12-19.1 smo mel zelo lepo vreme

Dozivel smo pa tud vse v kombinacije vremena in snega: od sveze zapadlega mokrega sranja do trde variante pod soncem in brez vetra na 2600m pri +0.

Drugace pa ubija spust z 3200 na 1600 po modro-rdecih progah

BTW, ce bo kdo kaj gor lazil naj se izogiba progi La Fee, ker je bolj tekaske narave (beri: polozna s hribi) in men z boardom se mi je cist zamerla tista stran hriba, ko hoces potem nazaj prist.

V dolini je hrana obcutno cenejsa, priporocam vsaj en obisk creperije Les Sagnes

Vse v vsem: 9 od 10
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2009 12:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Nekaj vtisov iz smučanja 21.7.2009 v L2A. Dnevna karta 30? , 2 dnevna 60? vključuje pa popuste za tenis in jakuzzi ter 3 vožnje z "bobom".
Sneg odličen , razen spodnji del je bil zjutraj praktično leden. Zgoraj zdrži praktično cel dan spodaj pa led malo odjenja proti koncu obratovanja. Vlačuge delajo od 7h do 12:30.
Soliden apartma naju je prišel 275? za en teden. Sam l2a pa poleg smučanja poleti ponuja tudi golf, bazen , adrenalinski park (Venosc), tenis fuzbal , odbojko na mivki , precej je tudi downhillarjev(karto za smučanje lahko popoldne izkoristiš za kolo).



pogled iz doline proti super diablu


vrh ledenika




iz bifeja





pogled iz bifeja proti dolini


zgornja postaja tramvaja


"gužva" ob koncu obratovanja


proge po koncu obratovanja


pogled proti Venoscu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2009 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Pozdravljen na forumu, Junche! Zgleda da si bil tako navdušen nad svojim prvim prispevkom, da si ga kar dvakrat objavil, pa sem enega zbrisal.

Zelo lepa reportaža in nevsakdanja ideja, preživeti 1 poletni teden v L2A. Tudi midva sva že bila poleti dvakrat po en teden v Franciji (enkrat v Val Thorensu, drugič v Tignesu) in lahko potrdim, da so prenočišča v primerjavi z zimsko sezono prav smešno poceni, tako da sva si poleti lahko privoščila tudi 'boljše' apartmaje, ki so pozimi nesramno dragi. Malo za hec: sem že mislil da Slovenci znamo poleti priti samo do Hvara in Paga .

Zanima me, kaj je na ledeniku obratovalo. Po slikah sodeč vlak in paralelne vlečnice. Kaj pa sedežnice levo od restavracije, če gledaš navzgor (tri - in štirisedežnica, če se ne motim, imena sem pozabil)?
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2009 2:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


miki je napisal/a:
Pozdravljen na forumu, Junche! Zgleda da si bil tako navdušen nad svojim prvim prispevkom, da si ga kar dvakrat objavil, pa sem enega zbrisal.

Zelo lepa reportaža in nevsakdanja ideja, preživeti 1 poletni teden v L2A. Tudi midva sva že bila poleti dvakrat po en teden v Franciji (enkrat v Val Thorensu, drugič v Tignesu) in lahko potrdim, da so prenočišča v primerjavi z zimsko sezono prav smešno poceni, tako da sva si poleti lahko privoščila tudi 'boljše' apartmaje, ki so pozimi nesramno dragi. Malo za hec: sem že mislil da Slovenci znamo poleti priti samo do Hvara in Paga .

Zanima me, kaj je na ledeniku obratovalo. Po slikah sodeč vlak in paralelne vlečnice. Kaj pa sedežnice levo od restavracije, če gledaš navzgor (tri - in štirisedežnica, če se ne motim, imena sem pozabil)?


hvala , hvala(najpoprej za brisanje potlej pa tudi za pohvale) sedežnici roche-mantel in signal na žalost nista delali. Pravzaprav roche mantel ni deloval niti pozimi. Je pa delala še vlečnica lauze. Nekako je prog dovolj , da se jih naješ v dveh dneh(razen ako nisi snowpark navdušenec ta je precej velik ampak večino zame prezahteven) .



Sem se pa ravno zaradi tega odločil eksperimenirati z snow blades-i. Sicer sem star kozel ampak smučam šele četrto leto ,družba s katero povečini smučam ima pa alergijo na "bigfutke".

Sicer mi je pa na morju dokaj dolgčas niti poletna vročina name ne deluje stimulativno .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2009 10:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


junche, bravo, bravo.

Edina neznanka pri tovrstnih avanturah mi je to, kako se obleči, ker meni je tudi pozimi pri -10 takoj vroče, kaj šele sedaj!

Torej, kaj predlagaš?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2009 10:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Sem že smučal v kratkih hlačah in maji z kratkimi rokami pred mnogimi leti na Ledinah.Rokavice pa so obvezne.
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sob Avg 08, 2009 10:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


švicmajica + dolga majica + softshell pa zna biti kar mraz ko zapiha.
Rokavice sem vzel kar ene usnjene delavske iz kmečke zadruge. Saj je Hestrin HeliSki vseeno malo preneroden in pretopel za poleti. pa normalne smučarske gate. Me je imelo , da bi šel malo manj oblečen ampak prve dni so bile temperature na 1600 zvečer pod 0. Zadnji dan ko sva odhajala je pa vlekel topel veter tako , da smo ob 11h na pivu sedeli v kratkih rokavih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 10, 2009 11:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Zelo dobro. Malo sem ti fauš, ker jaz letos ne morem niti na morje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KekecPasteta
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 10, 2009 12:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:42
Prispevkov: 57


dejvi je napisal/a:
Zelo dobro. Malo sem ti fauš, ker jaz letos ne morem niti na morje.

off
Ne se sekirat itq bo počasi spet sneg. Tej pa gremo, a ne!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 11, 2009 1:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Komaj čakam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Popkill
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 6:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2009 23:31
Prispevkov: 3


Živjo,
Mene pa zanima, če ima kdo izkušnjo s sobami oz apartmaji v Les Residences? Odpravljamo se 4 osebe in smo v dilemi ali vzeti studio 4, ali apartma 6.
Če ima kdo kakršnekoli izkušnje, bi nam prišle prav pri odločitvi.
Hvala, lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Thazz
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 6:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2005 21:19
Prispevkov: 65


Sicer ne vem za konkretne apartmaje, so pa v Franciji apartmaji na splošni zelo majhni. Tako da se vsekakor bolj splača vzeti za 6.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krEna
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2010 12:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Okt 2010 12:11
Prispevkov: 1


Zdravo!

Tudi mi se v začetku 2011 odpravljamo v Francijo in sicer v Les 2 Alpes. Sama sem že bila v Risoulu, zdaj smo se odločili za to lokacijo in zato me zanimajo vaši občutki...pozitivne/negativne lastnosti...glede tega smučišča

Katero smučišče se vam zdi najbolše, za normalno ceno, seveda (v franciji)

Hvala, lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 3 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Les 2 Alpes
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB