Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarske hlače

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Smučarske hlače « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 9:07 am    Naslov sporočila: Smučarske hlače Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Kot sem že v naslovu povedu, kupujem smučarske hlače najraje Softshell.Važno, da so lahke in oprijete oz. da se prilegajo nogi.
V mislih imam nekaj takega vendar se mi zdijo malo drage. http://www.altrec.com/helly-hansen/mens-atlas-pant?sku_id=745162&cm_mmc=Mercent-_-NexTag-_-Helly%20Hansen-_-64221-745162&mr:referralID=7a554052-e623-11de-9b2c-000423bb4e79

če ve kdo za kakšno podobno varjanto bi bil več kot hvaležen!
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 16, 2009 12:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Kupil hlače Maya maya na razprodaji..zaenkrat zelo zadovoljen kako se obnese na snegu in mrazu (ta vikend bom konstantno na -20) pa pozneje
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stol
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 8:46
Prispevkov: 16


jz sm pred enim letom tudi na razprodaji kupil komplet jakna+hlače.
zadeva je zgledala lepo, in po samem imidžu tudi kvalitetna zadeva.

izkazalo se je, da je sm kupil največje sranje od smučarskega kompleta možno. tako kot jakno in hlače, sem že oboje imel po 3x na popravilu pri njihovi šivilji. Raztargali so se mi:
rokavi ki si jih potegneš čez dlan za zaščito pred snegom,
vezni lepljeni šivi ki skupaj držijo budno (po pranju v pralnem stroju s predpisanim načinom pranja),
potrgali so se mi neti na hlačah,
pokvarile so se zadrge na hlačah (na obeh straneh),
raztrgala se je zaščitna podloga na hlačah (pri sm. čevlju),
na notranji strani bunde se po vrsti parajo šivi
raztrgali so se mi žepi na bundi
itd....
lahko še omenim, da že ob rahlem dežju premoči po 30 min.

lahko bi še našteval. nazadnje sem imel hlače na servisu pre 3 tedni. po dveh smučarijah se mi je zopet raztrgal šiv na hlačah, ki drži skupaj hlačnico in zaščitno oblogo. ker popravilo pri mayi mayi traja več kot 3 tedne (14 trgovin po sloveniji in samo 1 šivilija), mi ni preostalo drugega kot da počakam na konec sezone s popravilom, zadevo pa sem zasilno rešil z navadnimi klamfami (totalno butast način, zašiti nisem moglel zaradi lepila čez katerega ni šla šivanka)
edina svetla stvar je v tem, da so mi do sedaj vse stavri popravili zastonj.

nad vsem skupaj sem ekstremno raočaran. ker dosti smučam si želim kompleta, ki bi zdržal brez problema celo sezono, ne pa da ga nosim na popravilo po vaskih 3 smučarijah.

od znamke maya maya definitivno nočem ničesar več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markxx
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 9:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2008 20:29
Prispevkov: 125


stol je napisal/a:
jz sm pred enim letom tudi na razprodaji kupil komplet jakna+hlače.
zadeva je zgledala lepo, in po samem imidžu tudi kvalitetna zadeva.

izkazalo se je, da je sm kupil največje sranje od smučarskega kompleta možno. tako kot jakno in hlače, sem že oboje imel po 3x na popravilu pri njihovi šivilji. Raztargali so se mi:
rokavi ki si jih potegneš čez dlan za zaščito pred snegom,
vezni lepljeni šivi ki skupaj držijo budno (po pranju v pralnem stroju s predpisanim načinom pranja),
potrgali so se mi neti na hlačah,
pokvarile so se zadrge na hlačah (na obeh straneh),
raztrgala se je zaščitna podloga na hlačah (pri sm. čevlju),
na notranji strani bunde se po vrsti parajo šivi
raztrgali so se mi žepi na bundi
itd....
lahko še omenim, da že ob rahlem dežju premoči po 30 min.

lahko bi še našteval. nazadnje sem imel hlače na servisu pre 3 tedni. po dveh smučarijah se mi je zopet raztrgal šiv na hlačah, ki drži skupaj hlačnico in zaščitno oblogo. ker popravilo pri mayi mayi traja več kot 3 tedne (14 trgovin po sloveniji in samo 1 šivilija), mi ni preostalo drugega kot da počakam na konec sezone s popravilom, zadevo pa sem zasilno rešil z navadnimi klamfami (totalno butast način, zašiti nisem moglel zaradi lepila čez katerega ni šla šivanka)
edina svetla stvar je v tem, da so mi do sedaj vse stavri popravili zastonj.

nad vsem skupaj sem ekstremno raočaran. ker dosti smučam si želim kompleta, ki bi zdržal brez problema celo sezono, ne pa da ga nosim na popravilo po vaskih 3 smučarijah.

od znamke maya maya definitivno nočem ničesar več.

Potem pa konkretna reklamacija velja! Moja zena je pred enim letom isto na razprodaji kupila Icepeak komplet, pa se ji je samo notranja podloga raztrgala po sivu in so po 14 dneh vrnili denar za vse. Tako za hlace kot bundo in BP! Je pa raje potem kupila Rossignol.
_________________
Sezona 2009/2010: 3xKatschberg, 6xKaprun/Zell am See, 6xKrvavec, 5xGolte, 1xVišarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 11:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Ja to je res sranje, če se ti kar naprej nekaj trga.. Tu jim očitno res šepa kvaliteta, če se je že tolikokrat zgodilo..

Drugače pa se praktično pri vsakem proizvajalcu lahko to zgodi, oziroma se dogaja. Je pa seveda od kvalitete proizvajalca odvisno koliko se to dogaja in kako rešijo problem, če se ti to zgodi.

Ker je pa ravno IcePeak bil omenjen pa lahko povem obratno izkušnjo, oba s punco uporabljava Icepeak bunde in še par drugih kosov, pa se je zaenkrat vse obneslo super. Pa sva kar presmučala nekaj. Tako da kar se mene tiče, odlična roba za majhen denar.
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JeznSlovenc
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 11:44
Prispevkov: 1


Samo ne mi o Mayi Mayi, ker imam totalno slabe izkušnje in ogromno slabih informacij. Tudi sam sem jeseni kupil komplet hardshell+softshell. Vse se para, šivi so se odlepili, popravljajo 3-4 tedne ... Za komplet sem dal več kot 500 EUR!

Sem pa pred nekaj tedni, ko sem že drugič dobil jakno iz popravila, v vrečki, ki sem jo dobil v trgovini našel liste oz. cenike za letošnjo sezono. A ti listi so imeli eno posebnost - očitno so bili namenjeni za interno uporabo, saj gre za neko Excel tabelo, kjer so vse nabavne cene, transportni stroški, marže ... Verjet ne moreš, kako nas nategujejo.

Nabavna cena za moji jakni je bila:
- Balam Jacket 40,52 EUR (prodajna 249 EUR)
- Alkamin Jacket 53,08 EUR (prodajna 347 EUR)

Glede na prodajno ceno obeh jaken imajo več kot 500% maržo!!!!!!!

Sem razmišljal še o rokavicah, ker imajo zdaj neko akcijo, a ko sem videl nabavne cene, me je minilo. (nabavna 8,85 EUR, prodajna je bila pa več kot 60 EUR).

V trgovinah Maya Maya me ne vidijo nikoli več!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nikolaj
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2007 17:09
Prispevkov: 133


Take marže pri tekstilu niso nič neobičajnega. Vem za primer, kjer je 5 spodnjih hlač stalo manj kot 50 takratnih SIT, prodjali so jih za 1000, pa še je blo poceni :-)

V glavnem, jaz sem nad "znamkami" obupal, trenutno že četrto sezono smučam v hlačah iz Hoferja (pa zdaj bodo počasi naramnice fuč), jakno pa sem prejšnjo sezono uničil (zadrga je obupala).
Letos sem si kupil drugo jakno, zaenkrat še dela vse.

Moje razmišljanje je, da v nekih ekstremnih pogojih ne smučam, za vse ostalo pa je ta oprema čisto v redu (od -20 pa do nekaj nad nulo), drži dež pa sneg, glede na ceno se mi sladko j*** za ves šmir iz vlečnic, zatikanje za veje, metanje po kolenih z otroci ali psom, ...

Sem pa v sezoni zunaj recimo 20 dni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2010 8:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Da se javim še jst..Sezono sem že skoraj zaključil in z hlačami naredil cca. 20 dni.Niso me razočarale.So dokaj tople (tudi na -20),zaenkrat še brez poškodb, moti pa me edino to, da hitro premočijo oz. večkrat sem opazil, da me je zeblo v rit ko sem sedel na kakšni ledeni sedežnici.Če pa pogledamo ceno so pa vsekakor precenjene!
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2010 9:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


Sorty je napisal/a:
Da se javim še jst..Sezono sem že skoraj zaključil in z hlačami naredil cca. 20 dni.Niso me razočarale.So dokaj tople (tudi na -20),zaenkrat še brez poškodb, moti pa me edino to, da hitro premočijo oz. večkrat sem opazil, da me je zeblo v rit ko sem sedel na kakšni ledeni sedežnici.Če pa pogledamo ceno so pa vsekakor precenjene!


ufff, pol pa res nisi zahtevna stranka.
če bi meni premočile jih ne oblečem več!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stol
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 25, 2010 5:26 pm    Naslov sporočila: MAYA MAYA alias. za en k**** material Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 8:46
Prispevkov: 16


V trgovino Maya Maya sem v reklamacijo odnesel smučarski komplet.
Po 10 dneh sem dobil odgovor, da je reklamacija zavrnjena.
Kjub temu da se je zadeva trgala po vseh možnih šivih (bunda in hlače) in sm oboje že mel 3x na popravilu (glej zgornji post).

v razlagi zakaj so mi zavrnal, je njihov idiotski sodni izvedenec uradno zapisal: (to sm dobil v pismu po pošti)
-življenska doba smučarski oblačil je v primeru intenzivne rabe omejena na eno smučarsko sezono, kar velja tudi za konkretne reklamirane artikle
-glede na stopnjo poškodb reklamirane artikle ocenjujem kot povsem izrabljene oz. uničene...
-nestrokovno popravilo je povzočilo še dodatne poškodbe tkanine (njihov odgovor, ko sem si zadevo za silo skušal popravit s sponkami)

aja, pa vse poškodbe so fizične narave.
ja itak da so fizične narave, sej se ni zadeva sama od sebe strgala, pač pa ko sm se gibal. kak pa nej jz vem da bo vse popokal če se mal stegneš...

idiot je še ugotovil, da za "uničene artikle" ni kriva kakovost materiala ali šivov (ah kje pa...), ampak jaz, češ da sm zadevo preveč intenzivno uporabljal.

s tem kompletom sem letos nabral 40 smučarskih dni. a je
že kdaj kdo slišal, da je smučarski komplet mišlen za uporabo samo za eno sezono?
kurc jih gleda. v mayo mayo niti stopim ne več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bober
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 25, 2010 8:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 10:34
Prispevkov: 23


wtf??
hm povprašaj jih če so predložili ob prodaji kompleta lestvivo s katero ocejuje intenzivnost uporab oz način kako to ocenijo (grancijo, navodila za uporabo itd...), ker če tega niso dal zdraven nimajo kaj brbljat pa sodni izvedenec gor dol.... če so to ocenil na podlagi izrabljenega artikla po eni sezoni, se lahk mal zamislijo nad kvaliteto matrjala cep..i
ta komplet pa vsaj temu sodnemu izvedencu fukni v glavo...
pa vrjetno ni bil ravno poceni
ma sej škoda besed in povečanega pulza

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-_m4tj4z_-
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 25, 2010 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:11
Prispevkov: 416


Vidli so da si ze parkrat dau na popravilo pa niso niti naprej dal ampak lepo J*** se sej bos pa novo kupu. k jst sm meu podobn primer pri McKinly-ju pri smucarskih hlačas da so mi sle po sivih se trgale in sm jih dau na popravilo prvic in lepo direkt dobiu nove ne pa da so mi jih popravlal tko da nesi ceu komplet u ksno drugo trgovino pa naj dajo na servis pa bos dobiu drug odgovor mogoce celo nou komplet. tko da probat ni greh drgac pa ja glede te maya maya je kr dosti pritozb glede tekstila da ni dosti kvaliteten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 25, 2010 10:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Off: @-_m4tj4z_-: lahko berljiv sestavek
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 26, 2010 7:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


za ta denar, kot prodajajo svoje zadeve dobiš že top robo. Bodo šli pač v prihodnje denarci drugam , pa ne zgolj njegovi. Smešno bo editno to , da bodo nekateri zagovarjali "slovensko poreklo" do skrajnosti. Je pa res , da je razen v redkih izjemah kvaliteta povečini tekstila padla. Ampak za nek tehnični kos kateri ima svojo konkretno ceno, pričakuješ da te bo varoval pred okolico ne pa sam po sebi razpadel. pri Mamutu si česa podobnega pomoje nebi privoščili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 26, 2010 9:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Baje, da tudi Mammut-u (na račun Made in China) strmo pada kvaliteta...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarske hlače
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB