Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Val Gardena sredina marca

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Val Gardena sredina marca « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
damjan
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2010 6:00 pm    Naslov sporočila: Val Gardena sredina marca Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 17:53
Prispevkov: 20


Pozdravljeni!

Jaz grem od 13.3. do 20.3. v Val Gardeno (St. Christina).
Zanima me, kakšne imate izkušnje glede vremena in snega?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2010 7:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


Več let smučamo ravno v tem času v Gardeni. Skoraj vedno je vse idealno. Kaj te skrbi? Da ne bo snega? Da bo pretoplo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjan
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2010 9:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 17:53
Prispevkov: 20


skrbi me, da bo pretoplo (odjuga)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moped
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 9:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 16:09
Prispevkov: 57


Lansko leto sem bil v Canazeiu isti termin. Na poti tja smo se prvi dan ustavili v Cortini, snega dovolj, temperature popoldne mogoče malo previsoke. Naslednje 3 dni na območju Sela Ronde in Marmolade idealni, ne preveč mraz, ne pretoplo. Sneg je bil odličen, gneče nikjer. Zadnji, peti dan smo pa smučali v Predazzu. Ob prehodu hladne fronte je bilo -10 ob rahlem vetru. Skratka...odlična smuka od 15. do 20. marca. Snega neomejeno, vreme vse dni sončno, temperature pa tudi več kot primerne.
Letos ponovim zadevo od 13. do 20. marca, nastanjeni bomo v Pozza di Fassa, ki se mi zdi idealno izhodišče za več smučišč na tem območju.
Aja...pa še cene se po 13.3. kar občutno spustijo, sploh če greš na družinsko smučarijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 12:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


Vreme je vreme nikoli se ne da 100% napovedati.Obstaja možnost odjuge, ampak v % je to izredno malo možnosti. Zavedati se je treba,da je najnižji kraj v dolini na višini okoli 1250n.m. (Ortisei) tam pa praktično ni prog (edino proga za spust v dolino in ena otroška). Večina prog je na okoli 2000 n.m.. V primeru odjuge najdeš višje ležeče sevrne proge in ne bo problema. Greš prvič v Dolomite?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fr34k
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 3:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2010 12:38
Prispevkov: 2


Živjo

Tudi mi gremo prvič v Dolomite (odločamo se med prvimi tremi vikendi v marcu 6., 13. ali 20.).
Če prav razumem, so takrat cene že malo nižje ? Pa kot sem bral, naj bi bilo tudi vreme takrat? ker najbolj bi me razžalostil južni sneg
Mi lahko kdo priporoča kje se najbolj splača iskati nastanitev? Kar sem na tem forumu prebral ljudje najbolj pohvalijo val gardeno, Arrabo, Corvaro,...? Smo trije mladi pari. Po eni strani željni odlične smuke, po drugi pa tudi malo nočnega življenja

Če ima kdo kakšen dobr kontakt za najem večjega apartmaja ali hiške se priporočam.
Hvala in lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjan
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 17:53
Prispevkov: 20


ne grem prvič v Dolomite
velikokrat sem že bil v Arabbi in San Pallegrinu, vendar nikoli v tem času (13.3-20.3).

Sem zelo navdušen nad Dolomiti

Hvala vam za vse uporabne informacije
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 6:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


fr34k je napisal/a:
Živjo

Tudi mi gremo prvič v Dolomite (odločamo se med prvimi tremi vikendi v marcu 6., 13. ali 20.).
Če prav razumem, so takrat cene že malo nižje ? Pa kot sem bral, naj bi bilo tudi vreme takrat? ker najbolj bi me razžalostil južni sneg
Mi lahko kdo priporoča kje se najbolj splača iskati nastanitev? Kar sem na tem forumu prebral ljudje najbolj pohvalijo val gardeno, Arrabo, Corvaro,...? Smo trije mladi pari. Po eni strani željni odlične smuke, po drugi pa tudi malo nočnega življenja

Če ima kdo kakšen dobr kontakt za najem večjega apartmaja ali hiške se priporočam.
Hvala in lp


ne razumem? razžalostil bi te južni sneg?? potem pa pojdi januarja ali decembra ane. če greš konec marca pa res ne morš računat na trde proge cele dneve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 6:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 357
Kraj: Dunaj

Glede količine snega in odprtih smučarskih prog ti ni treba skrbeti. Velja pa ob spomladanski smuki naslednje pravilo: Rana ura, zlata ura. Zjutraj so proge vedno odlične (če ponoči ne pada sneg), čez dan pa se nekoliko zmehčajo. Zato jaz spomladi vedno smučam od 08:30 pa tja nekam do enih/dveh, nato pa sledi kosilo, pivce na soncu, za tem pa ponavadi samo še spust v dolino.
Najslabša kombinacija za kvaliteto snega na smučarskih progah spomladi je visoka zračna vlaga (= megla) in pozitivne temperature. Kakšno bo letos vreme v marcu niti šlogarica ne ve, znano pa je, da Dolomiti slovijo po tem, da imajo veliko sončnih dni z relativno nizko zračno vlago. To jim zagotavlja bistveno boljšo kvaliteto snega, kot naprimer smučiščem na obrobju Alp (npr. pri nas ali severno od glavnega grebena Alp)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 7:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


polde je napisal/a:
Glede količine snega in odprtih smučarskih prog ti ni treba skrbeti. Velja pa ob spomladanski smuki naslednje pravilo: Rana ura, zlata ura. Zjutraj so proge vedno odlične (če ponoči ne pada sneg), čez dan pa se nekoliko zmehčajo. Zato jaz spomladi vedno smučam od 08:30 pa tja nekam do enih/dveh, nato pa sledi kosilo, pivce na soncu, za tem pa ponavadi samo še spust v dolino.
Najslabša kombinacija za kvaliteto snega na smučarskih progah spomladi je visoka zračna vlaga (= megla) in pozitivne temperature. Kakšno bo letos vreme v marcu niti šlogarica ne ve, znano pa je, da Dolomiti slovijo po tem, da imajo veliko sončnih dni z relativno nizko zračno vlago. To jim zagotavlja bistveno boljšo kvaliteto snega, kot naprimer smučiščem na obrobju Alp (npr. pri nas ali severno od glavnega grebena Alp)

Polde,
zdaj si mi odgovoril na vprašanje na katerega mi nikoli ni bilo jasno. Vedno sem se spraševal zakaj je v Dolomitih tako zelo drugače.Mislil sem, da je stvar smo v boljših teptalcih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 7:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


fr34k je napisal/a:
Živjo

Tudi mi gremo prvič v Dolomite (odločamo se med prvimi tremi vikendi v marcu 6., 13. ali 20.).
Če prav razumem, so takrat cene že malo nižje ? Pa kot sem bral, naj bi bilo tudi vreme takrat? ker najbolj bi me razžalostil južni sneg
Mi lahko kdo priporoča kje se najbolj splača iskati nastanitev? Kar sem na tem forumu prebral ljudje najbolj pohvalijo val gardeno, Arrabo, Corvaro,...? Smo trije mladi pari. Po eni strani željni odlične smuke, po drugi pa tudi malo nočnega življenja

Če ima kdo kakšen dobr kontakt za najem večjega apartmaja ali hiške se priporočam.
Hvala in lp

Kjerkoli sem bil v Dolomitih povsod je bilo nočno življenje bolj "revno".
Dolomiti so bolj za smučat,pri nas pa je bolj za žurke. Če smučaš v Sloveniji ti ostane še veliko energije za žurke, kajti težko se utrudiš na počasnih napravah in kratkih progah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fr34k
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2010 12:38
Prispevkov: 2


elan je napisal/a:
fr34k je napisal/a:
Živjo

Tudi mi gremo prvič v Dolomite (odločamo se med prvimi tremi vikendi v marcu 6., 13. ali 20.).
Če prav razumem, so takrat cene že malo nižje ? Pa kot sem bral, naj bi bilo tudi vreme takrat? ker najbolj bi me razžalostil južni sneg
Mi lahko kdo priporoča kje se najbolj splača iskati nastanitev? Kar sem na tem forumu prebral ljudje najbolj pohvalijo val gardeno, Arrabo, Corvaro,...? Smo trije mladi pari. Po eni strani željni odlične smuke, po drugi pa tudi malo nočnega življenja

Če ima kdo kakšen dobr kontakt za najem večjega apartmaja ali hiške se priporočam.
Hvala in lp


ne razumem? razžalostil bi te južni sneg?? potem pa pojdi januarja ali decembra ane. če greš konec marca pa res ne morš računat na trde proge cele dneve.


Prej na žalost ne gre..ni dopusta
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2010 9:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2007 19:29
Prispevkov: 62


Tudi jaz še nisem bil v tem času v Dolomitih. Mi gremo letos v Corvaro 20.3. Tako pozno zaradi akcije Dolomites Super Sun. Iz sosednjega foruma nekdo pravi, da že več let smuča v terminu po 20. marcu in da vse dela. Sicer pa je 28.3. v St. Cristini Gardenissimo,"najdaljši rekreacijski veleslalom na svetu" iz Secede v dolino, torej ni straha za sneg. Sem pa včeraj govoril s nekom, ki že vrsto let hodi v Dolomite konec Januarja. Pravi, da se recesija pozna, da je bilo pol manj folka kot prejšnja leta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Sam pa planiram smučanje v Arrabi še dva tedna kasneje, natančneje od 31.3 do 4.4. Pa me zanima, kak komentar glede količine in kvalitete snega. Glede na to, da so proge nad Arrabo večino zime v senci (kolikor berem nekatera pobočja komaj marca prav "povoha" sone), bi vsaj tam še morala biti smuka dokaj kvalitetna, kaj pravite?

Kako pa je kaj z odprtostjo Sellaronde?
Ali slučajno italjani zagotavljajo, do kdaj bo zagotovo odprta?
Ne bi namreč rad ostal samo v Arrabi, oziroma uporabljal avto za smučanje v npr. Corvari, Selvi itd...

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2010 10:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2007 19:29
Prispevkov: 62


Če gledaš zgodovino debeline snega mesečno za zadnjih 10 let, npr. za Alto Badio na

http://www.skiinfo.com/Snow-History/AltaBadia-EITALTABADI-5831-en.jhtml?product.skiinfo.CHANGE_USER_TLD=IT&tp=1y&season=2009&report_type=mh#data

vidiš, da je marca ponavadi samo malo manj snega kot februarja. Sicer je pa šele v akciji DolomitesSuperSun (20.3.) zapisano, da ne garantirajo delovanje vseh naprav. Glede na 14 dnevne napovedi pa naj bi ga v Dolomitih spet nasulo, tako da ni panike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Val Gardena sredina marca
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB