Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
GigiSlovenia
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 3:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Okt 2008 20:17
Prispevkov: 27
Kraj: Rogaška Slatina

Mene pa zanima vaše mnenje o smučkah Elan Speedwave 12.. Do zdaj sem vozil Fischer Race SC.. Kak je s tem radijem pri elankah? piše, da je od 10-16, se kako prilagaja vožnji ali kako? Visok sem 180cm, kako dolga dila bi mogla bit zame? Moji pancarji imajo flex 100.

Hvala za vaše nasvete že vnaprej!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 4:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Višina 160 ali 168. Odvisno od osebnega okusa, znanja in preferenc. Radij (kot ga označujejo vsi proizvajalci, razen Elana pri speedwave modelih) naj bi bil pa nekje na sredini - tam okrog 13m. Pri vsaki smučki je vedno radij variabilen, tako da je ta pojem zelo zelo relativen. Ti lahko tako npr. z isto slalomko nastaviš zavoj s polmerom 30m ali pa 11m. Odvisno od sile ki pritiska na dilo, nagibnega kota, snežne podlage itd. Enako je seveda pri speedwave-u.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
koder2
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 4:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 20:16
Prispevkov: 2


SLX ali SL??

Odločam se med tema dvema modeloma smuči, ampak me malo skrbi trdota SLX, saj vsi pravite, da so zelo trde...
Velik sem 185cm, 70kg in smučam zelo dobro.

???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


StarGazer je napisal/a:
Pozdravljeni, nakupa smuči nisem planiral letos, ampak je bil splet okoliščin tak da jih moram zdaj nujno nabavit. Nisem pa na tekočem z modeli, tako da bi prosil za pomoč. Na voljo je 300-350?. Sem dober rekreativec, večinoma delam hitrejše veleslalomske zavoje. Ima kdo kakšno idejo kaj kupiti? Do zdaj sem bil v Intersportu, kjer mi je prodajalec za 365 ? priporočil lanski model Atomic SX 11 in v lokalni trgovini kjer so mi za 300? ponujali Fischer RX PRO. Na internetni strani Hervisa sem pa za 330? našel Fischer RX FIRE 10 RACE.
Mi lahko kdo malo pokomentira te smuči, ali pa mogoče kaj drugega?

Hvala!


Če iščeš veleslalomko, ki se lepo pelje in drži kot je treba, pa hkrati ni prezahtevna, poglej malo če se na razprodajah dobi Fischer RC4 Race RC. Gre za prirejeno trgovinsko mehkejšo izvedbo Fischerjeve Worldcup velesalomke, je pa še vedno ojačana z dvojno 0,5 titan ploščo, tako da je dovolj dobra za boljšega rekreativca..

Glede RX Pro imaš verjetno v mislih RX8 Pro a ne? Sam to je dila, ki je sicer kataloško uvrščena v allaround segment, ampak sicer je pa zelo podobna po lastnostih slalomki RC4 Race SC, tako po trdoti, kot geometriji in radiju, pa tudi pelje se podobno, sem sprobal. Ta dila ima pri 165cm 13m radija, tako da to ni optimalna smuča za dolge hitre zavoje. Poleg tega pa se jo da dobit ceneje kot za 300?, priporočena cena je namreč 450? v Intersportu so pa trenutno letošnje znižane za 50% in se jih dobi za 225?, je kolega nabavil ene 3 tedne nazaj.

RX Fire 10 race pa nisem vozil, tako da ne bi mogel komentirat.

Skratka, če bi kje dobil RC4 Race RC tja s 40% popustom, kar v tem času vsakakor je izvedljivo, bi pomoje mogle bit tam okoli 350?.
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2010 8:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


koder2 je napisal/a:
SLX ali SL??

Odločam se med tema dvema modeloma smuči, ampak me malo skrbi trdota SLX, saj vsi pravite, da so zelo trde...
Velik sem 185cm, 70kg in smučam zelo dobro.

???


vzemi SL
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
obiwan
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2010 11:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 16:38
Prispevkov: 3


zdravo,

kaj menite o dobermanu od nordice?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Parkl
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2010 7:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Mar 2005 14:13
Prispevkov: 9


obiwan je napisal/a:
zdravo,

kaj menite o dobermanu od nordice?


Pozdravljen!

Letos sem par voženj naredil z lanskim Dobermanom (GS varjanto). Morem rečt da je zelo dobra smuča in da ti nebo zal, v kolikor se odločiš za nakup. Sicer pa ne vem kakšna je trgovinska cena trenutno. Smuča se je super odzivala (ce stejes da sem mel zanic pancarje je to se dodaten +), na trdi podlagi (beri: led) je prijela super (kolega ma dobrega serviserja ).
Vendar pa bi ti predlagal, da, če se odločaš za GS smuči, poskusiš oz. premisliš tudi o Rossignolki (R9x je letosnji model). Jaz sem sicer zdaj na 2 smučarijah vozil R9ti (par let star, malo vožen model) in moram rečt da sem bil navdušen. Če me spomin ne vara, pa mislim, da ima nordica pri isti višini malo vecji radij. Tako da če te zamikajo krajši zavoji ti priporočam Rossignol varjanto.

Glede na to, da se tudi sam trenutno odločam za nakup smuči, bi vprašal, če ima kdo izkušnje z letošnjo Rossignol OS R9X in kakšni so vtisi. Priporočate/odsvetujete nakup? In ali svetujete, da posvetim pozornost tudi kakšni drugi GS smuči enakega ranga?

Hvala za odgovor!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
obiwan
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2010 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 16:38
Prispevkov: 3


hvala za razlago, zaenkrat sem še lastnik elanke sw12, ki jo bom verjetno počasi zamenjal, bom pa pogledal tudi tole rossignolko, če bo kje na testih

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 8:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Vzemi tisto kar dobiš ugodneje. Razlike so tako minimalne, da jih velika večina smučarjev niti ne opazi. Ne obremenjuj se s tem, da bo Rossignolova veleslalomka prijela bolj kot od Nordice ali pa od Elana. Nima kaj dosti smisla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomy22si
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2010 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 11:10
Prispevkov: 32
Kraj: MS

NUJNO prodam smuči Elan Speedwave 12 dolžine 176 cm rabljene 4x in pancerje Nordica Sportmachine 100 št. 45 rabljene 3x.
Lahko vse skupaj ali posebej. Cena za smuči je 300? za pancerje pa 200?. Ni zadnja cena.

Info: tomy.sraka@gmail.com
_________________
SEZONA 2009/2010: 3x M. Pohorje
SEZONA 2008/2009: 4x M. Pohorje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StarGazer
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2010 7:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 13:43
Prispevkov: 125


V Hervisu so za več kot 50% znižane Elan Speedster SL TDM (250), Rossignol Zenit Z2 ZIP (230)in Fischer RC4 Comp pro (270). Vse so bile pred razprodajami 600. Cene nabite do neba, kakšne so pa kaj lastnosti, ima kdo kaj izkušenj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
renegejd
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 03, 2011 8:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Jan 2011 20:01
Prispevkov: 1


Ve mogoče kdo kaj več o teh elan speedster SL? Kopija katere smuče naj bi to bila? Glede na to da jo google ne pozna

Tnx...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2011 1:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


Se pravi, da je delana posebej za trgovino-e. In ne verjet cenam, ki so kao prej bile, ker je to čisto nategovanje. Za takšno ceno 600 ? dobiš SLX, ki je najboljši elanov produkt, ne pa smučo, ki je še elan in google ne poznata Gre pa verjetno za kopijo stare SL, kar pa seveda ni slaba dila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kolaricj
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2011 9:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Mar 2010 12:12
Prispevkov: 13


ah te cene v hervisu ki jih omenjajo pred znižanjem so kar nekaj, zato se nikar ne odločajte po tem, da je smučka ziher dobra ker je pred znižanjem stala 600? (sedaj pa 250?). ne trdim pa da speedster SL ni dovolj za enega povprečnega rekreativca, kljub temu da ni ravno višek elanove tehnologije.
_________________
ni nam lahko, Elan Race SL
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lavigo
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2011 9:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Avg 2010 7:20
Prispevkov: 17


Kaj pa smučka Blizzard SLR Magnesium IQ? Kateri Elanovi je najbližja? SL ali SLX? Blizzard smučko sem namreč sprobal prejšnji teden in moram reči, da je res poezija smučati z njo, pa naj bo trda ali pa mehka podlaga. Odzivnost in vodljivost je super..., je pa super tudi cena te smučke

Upam, da bodo imeli še kakšen popust, drugače pa mi ne preostane drugega kot kakšna smučka iz teh športnih trgovin. Zato pa me zanima katera Elanova ji je najbližje in pa tudi Rossignolova.

Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem, prav tako tudi za kakršno koli informacijo o morebitni znižani ceni omenjene Blizzard smučke.

LP

P.S. Pa srečn´ga pa zdrav´ga vsem skupaj...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 9 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB