Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Fischer Progressor S Z12 vs Atomic Race ST vs Elan SL WF

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Fischer Progressor S Z12 vs Atomic Race ST vs Elan SL WF « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
mweiss12
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 1:03 am    Naslov sporočila: Fischer Progressor S Z12 vs Atomic Race ST vs Elan SL WF Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 0:52
Prispevkov: 2


Leots sm se odločil nabavit nove smuče. Sam se ne spoznam veliko na smuče, naredu sm pa izbor 3 in bi vas prosil za mnenja:
1. Fischer Progressor S (na spletu nism veliko našu o njih zaradi tega jih nism niti mogu primerjat z ostalimi, kolker mi je prodajalec povedal so se mi zdele še najbol vredi)
2. Atomic Race ST
3. Elan SL WAVEFLEX FUSION RS + EL 11
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marjan
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 3:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2009 23:46
Prispevkov: 6


Vsi 3 modeli niso najbolj primerljivi med seboj.

Najboljši je zagotovo Elan, saj ima leseno sredico in ojačitev iz 1 plasti titanala-zahtevna smučka za zelo dobre smučarje. Če to nisi, je ne boš obvladal in z njo ne boš zadovoljen.

Atomic in Fischer sta bolj rekreativni smučki, brez lesa, sama plastika z nekaj ojačitvami. Vsekakor nista slabi smučki, ampak nista za zelo dobre smučarje.

Cene so vse okoli 500 EUR. Pri izbiri pa je zmeraj tako, najboljša smučka je tista, ki ti najbolj ustreza. Če je predobra, prezahtevna, je ne boš obvladal in ti ne bo ustrezala, če pa je premehka ti pa seveda tudi ne bo ustrezala. Izbira se torej predvsem na tvoje znanje, ne na znamko ali ceno ali akcijo ali glede na to, kaj ima prijatelj, kaj so pohvalili v reviji ...

Vsekakor pa se jaz ne bi osredotočil samo na te 3 znamke, priporočam ti testiranje pred nakupom, samo tako boš resnično videl, kako se modeli med seboj razlikujejo. SMuči si boš verjetno kupil za nekaj let, zato se splača počakat še kakšen mesec, preglej, kdaj ima katera znamka test na smučišču in pojdi preizkusit.

Sam sem pred kratkim preizkusil tudi nove smuči znamke FIDA, ki so res vrhunske. Malo pobrskaj po njihovi strani www.fidasports.com, poglej kdaj imajo teste-se jih splača preizkusti. Glede na to, da so nove, maloserijske in za moj okus imajo prefektne dizajne, boš na smučišču zagotovo nekaj posebnega.

Dobro premisli pred nakupom!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JeZn
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 6:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 18:24
Prispevkov: 76


Kolikor je meni znano sta Atomicova ST in Elanova Sl zelo podobni smuči. Obe sta zelo podobni slalomskim smučam a hkratu šibkejše in bolj primerne za smučarje, ki dobro smučajo in čez leto ne delajo dovolj na kondiciji

Fischerjeve Progressor S pa en poznam, vem da je Progressor 9+ dobra smučka a S pa pojma nimam kaj je. Najbrž kakšna Hervisova ali Intersportova fora... Je pa vsekakor manj namenska kot slalomske smuči. Ker je bolj allround smučka zaradi svoje geometrije (če je vsaj geometrija Progressorjeve serije)
_________________
Nordica Dobermann Spitfire EDT XBI CT | Lange RS | Leki | Boeri | Swans | Hestra | Dainese
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JeZn
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 18:24
Prispevkov: 76


Še to, sicer v hrvaščini a vendar...

http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=20942 - ATOMIC SL
_________________
Nordica Dobermann Spitfire EDT XBI CT | Lange RS | Leki | Boeri | Swans | Hestra | Dainese
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


Z temi elankami sigurno ne boš zajebal,ti lahko povem ker jih imam sam.Za njih sem lani odštel natanko 400?(Elan SL WAVEFLEX FUSION RS + EL 11).Se pa vozil tudi fotrove atomic race SL 10 in tudi niso slabe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mweiss12
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2010 7:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 0:52
Prispevkov: 2


Hvala vsem za odgovore. Glede nakupa se bom pa še dokončno odloču. Vrjetno nem kupu slalomskih, kr nism tk odličen smučar. Elank, ki bi mi bile dost velike v mojem kraju ni (170-175cm) tk da bom šou pogledat še po trgovinah i raziskal ostale
Lep pozdrav vsem.
Pa tudi srečno in uspešno novo leto;)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2010 8:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


po vsem kar si tle povedu bi ti najbolj pripiročal Fisherjeve ostale 2 so po tem kar si povedal mogoče pretrde zate...Sicer pa teh Fisherjevih smuči ne poznam verjetno je to spet kakšna Hervisova serija al?
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borutz
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2010 10:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 18:45
Prispevkov: 97


jaz imam fischer progressor 9+. Prejšnja leta sem smučal na rc4 wc rc in salomon equipe 3v. Moram reči da so mi te daleč najbolj všeč, ker odpustijo kakšno napako, te ne zmatrajo kot konja pa po vseh terenih so mi kul
_________________
41xCerkno, 3xKrvavec, 1x Pohorje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
s1
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2010 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Kolk pa maš dolgp Progresorico? Telesna višina -??

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borutz
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2010 10:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 18:45
Prispevkov: 97


imam 9+, velik sem 180 , progresorca je pa 175
_________________
41xCerkno, 3xKrvavec, 1x Pohorje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
s1
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2010 10:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

no, pa je kul dila?? Po testu sem bil res presenečen, ker res dobr pelje tako na hitrem kot tudi v slalomu na črni progi...sm fouš...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borutz
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2010 10:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 18:45
Prispevkov: 97


sem že prej napisal da sem zelo zadovoljen.
_________________
41xCerkno, 3xKrvavec, 1x Pohorje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Fischer Progressor S Z12 vs Atomic Race ST vs Elan SL WF
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB