Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 09/10

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
 Mölltal 09/10 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomy22si
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 24, 2009 2:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 11:10
Prispevkov: 32
Kraj: MS

Kakšna pa je cena dnevne karte?
_________________
SEZONA 2009/2010: 3x M. Pohorje
SEZONA 2008/2009: 4x M. Pohorje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 24, 2009 11:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 422
Kraj: pod Strmcem

http://www.skifidelity.at/moelltaler-gletscher/index.php?o_id=63 + 5 eur kavcije (keycard).
_________________
*23/24* : 35x 16x Weinebene, 9x Rogla, "Belvi"- Stadion, Trije Kralji, Gaal, 7x Turnau
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jokker
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 25, 2009 8:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Sep 2009 15:33
Prispevkov: 8
Kraj: primorska

sam pa kako tok karta,pa sam ena proga v bistvu dve odprti pa nit sezona še ni..kako kaže zdej za nedeljo gor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomy22si
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 25, 2009 1:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 11:10
Prispevkov: 32
Kraj: MS

samo res kak lahko tolko stane karta pa še niti sezona ni
_________________
SEZONA 2009/2010: 3x M. Pohorje
SEZONA 2008/2009: 4x M. Pohorje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jokker
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 25, 2009 1:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Sep 2009 15:33
Prispevkov: 8
Kraj: primorska

maybe ker edin na ledeniku lahko smučaš bordaš karkol,pa a bo v nedeljo lepo vreme vidim spodaj v vasici fajn bi blo da kej zapade,a bo kdo gor?
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
samokham
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 25, 2009 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Kaprun 30,5 ? sam je pa mal dlje pa še krajša proga.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2009 7:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Včerajšnja smuka je bila, hm, zanimiva.

Ob prihodu na parkirišče sem bil presenečen zaradi velikega števila avtomobilov, kot bi bili že v drugem delu oktobra. Bila sta tudi dva avtobusa, en celo dvojni.
Opoldne, ko sem začel smučati, je bil zaradi toplega vremena sneg seveda že južen, a na začetku ne preveč. Za razliko od večine septembrskih dni je bilo vreme že skoraj kičasto . Večinoma toplo septembrsko vreme pa je skoraj pobralo ves nov sneg, tako da so bile razmere precej podobne kot prvi dan. Le kamenja je precej več. Še dobro, da sem iz previdnosti vzel stare smuči. Pa kamenja niti ni dosti videti, ga pa zato slišiš in občutijo ga smuči.
Res zanimivo je bilo popoldne. Nekje bolj, nekje manj južen sneg, nekje prava čofta, pa smučanje po potočkih vode, a tudi po živem ledu, ki se niti po vrhu ne odtaja.
Delala je šest sedežnica, tokrat nisem bil zadnji smučar.

Upam, da bo jutri kakšna konkretna pošiljka z neba, pa še kaj iz topov, ker bi šel za vikend spet gor.



















Lp, Tomi

_________________
Sezona 2009/10: 7x Moelltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
niko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2009 12:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 16:47
Prispevkov: 107


Nasledniji vikend je Gigasport opening pa me zanima če pride kaj cenejša karta če jo kupiš direkt na smučišču?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2009 1:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Jaz bi šu tut v nedeljo gor, zdej če je še kdo za, se lahko zmenimo, pa gremo supaj gor.
031 264 824
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2009 5:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

niko je napisal/a:
Nasledniji vikend je Gigasport opening pa me zanima če pride kaj cenejša karta če jo kupiš direkt na smučišču?


Si me že prestrašil, a na srečo prehitevaš skoraj za en mesec. Je pa ob openingih karta cenejša tudi na smučišču. Samo nasmučaš se pa tudi ceni primerno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
niko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2009 6:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 16:47
Prispevkov: 107


Uf pa res sem dobil sms pa sem mislil da je že nasledni vikend sem šele zdaj pogledal za datum!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2009 9:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

V nedeljo sva bila ponovno na Moelltalu. V primerjavi s situacijo pred 14 dnevi je snega manj (!), je bilo pa vreme naravnost kičasto. Po moje se pri sedanjih snežnih razmerah ne splača biti prezgoden, saj je zjutraj ledeno in polno kolov, proti poldnevu pa se treningi zaključijo, proge spraznijo in lepo spustijo. Tako 'poln' je bil vlakec ob pol enajstih:

Povsem ne - zimski pogled iz kabine::




Sneg je bil mešanica vseh možnih variant: star umetni sneg, črn ledeniški led, svež umetni sneg od sobote zjutraj, zrnati spomladanski sneg. Dopoldan je bila najboljša smuka na mehkem snegu v bližini topov, popoldan pa ravno obratno - blizu topov je 'cukalo', tam kjer je bilo zjutraj ledeno pa je ravno lepo spustilo.

Klasični pogledi:




Končno obratuje šestsedežnica, vrste pa skoraj ni bilo (max. 1 minuta do dvanajstih, pozneje nič)::


Grossglockner, Sonnblick, Hocharn in (najbolj pomembno ) top na 3100 metrih:


Trda proga dopoldan:


Proti poldnevu klubi poberejo svoj klump, takrat se proge lepo spraznijo:


Rdeča proga je na mestih že zelo črno - ledena, ampak popoldan niti ne slaba:


Topovi (na odprtih progah sem jih naštel 27) stojijo skoraj tako na gosto kot pozimi na Snežnem stadionu pod Pohorjem:


Presenetljivo dober je spodnji, neledeniški del - tukaj jim je uspelo 'rešiti' umetni sneg od lani čez poletje:


Vidljivost je bila enkratna, zato sva se kar ene pol ure zadržala na vrhu in naredila nekaj panonamskih fotk, npr. na sever proti Badgasteinu:


... proti Raurisu na SZ:


Proti JJZ z obema zgornjima postajama:


... proti JV s Kamniškimi Alpami v ozadju:


Prazne, ampak precej črne proge popoldan. Zdaj pa je res že skrajni čas za nov sneg in/ali teden dni mraza ... :

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Ta teden sicer zaradi toplega vremena nisem šel na popoldansko smuko, danes sem šel raje na nekoliko toplejšo vodo v Bohinj .

Vseeno pa z malo zamude dodajam Mikijevemu poročilu eno popoldansko sobotno in nekaj (po mojem mnenju) lepih nedeljskih slik jutranje kanonade . Zadnja ima sicer žal napako.
V soboto sem zamudil jutranjih 5cm celca, popoldne je bilo zaradi tega že hudo razrito. V nedeljo zjutraj pa je bila odlična smuka na progi za treninge (je bila le delno zasedena), po sveže nastreljanem pršiču.

Po toplem tednu spet prihaja mraz, a kakšen teden zaradi slabega vremena ne bo s smuko nič.

Lp, Tomi













_________________
Sezona 2009/10: 9x Moelltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SaMmY
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 12, 2009 5:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolesar
Kolesar

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 20:53
Prispevkov: 178
Kraj: Maribor

kar ne morem verjet, da je smučarska sezona spet tu! super slike, bi si kar splaniral naslednji vikend najraje za möltal!
_________________
It never get`s easier... you just go faster!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
jokker
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 13, 2009 9:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Sep 2009 15:33
Prispevkov: 8
Kraj: primorska

heheeh....zdej ta teden je kar hladno celo tuki na primorskem,kako kaže da bi se šlo ju3 al pa v četrtek gor???je bil kdo v pon.. ali danes gor pa da ma sveže fotke?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja Stran 3 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 09/10
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB