Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Kronplatz

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Kronplatz « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 10:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

Marvin je napisal/a:
V Trbižu lahko greš tudi na navadno cesto (pred policijsko postajo zaviješ desno ali v mestu...) in potem gledaš samo za Hermagor.


V bistvu tako moraš iti, če nimaš vinijete. Po avtocesti, ki ni plačljiva (Trbiž - avstrijska meja), od avstrijske meje naprej potrebuješ vinieto za avstrijske avtoceste.
_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
matej79
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 10:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 1:18
Prispevkov: 11


Mene Korensko sedlo mine že poleti k res ni panike, da bi pa še pozimi trapal "uz krivine s tri brzine", pa hvala lepa. Pol je mogoče res bolš čez Trbiž.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joc
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 10:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:16
Prispevkov: 43
Kraj: Zbilje

Pridružujem se Mateju79, saj greste navsezadnje na dopust. Tistih 14 evrov je sicer res precej, vendar če upoštevaš še čas in gorivo si nekje na istem, razen če seveda uživaš v avanaturi po stranskih strmih in po možnosti spolzkih cestah. Mislim, da tsite pol ure razlike je bilj teoretične, v praksi lahko računaš kar na eno uro. Vse je torej odvisno od tega koliko ceniš svoj čas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane10
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 11:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 11:04
Prispevkov: 31


Ma ja, vse te variante sem že poskusil (sem pač Gorenjec) ,pa sem po teh poskusih pristal tam kjer sem šel prvič: lepo skozi tunel, mimo Spitala do Lienza in naprej v Italijo. Najdražje, a najhitrejše in najbolj varno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 11:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

No ja, saj jaz tudi ne bi kompliciral in se raje zapeljem po avtocesti, konec koncev greš na dopust in nima smisla stiskati. Čeprav, če greš sam in v pol ure prišparaš 14 evrčkov...Nne vem za vas, ampak jaz zlepa ne zaslužim 28eur/uro. Pa še včasih je luštno zaviti malo na lokalne ceste, spoznavati svet ali polagati kakšne serpentine.

Marvin, kakšna pa je ta navadna cesta od Trbiža proti Arnoldsteinu? Avtocesta je lepa, ker skoraj nima vzpona, ampak je treba do priključka prevoziti cel Trbiž in narediti kar velik ovinek. razen, čpe sem jaz kakšen priključek spregledal. Sicer sem pa nekje prebral, da lahko na avstrijskih avtocestah pelješ brez vinjete do prvega odcepa. Ne vem če to drži, bom preveril.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 1:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 360


@Marko:
cesta je veliko boljša kot tista od meje do Trbiža

Do Arnoldsteina potrebuješ nekje max 10 minut. So pa dve variante in sicer, da preden prideš do Arnoldsteina zaviješ levo za Hermagor (prvi znak) in druga do Arnoldsteina in nato skozi "industrijsko cono" proti Hermagorju. Prva je po km bližja, a precej ovinkasta in gre skozi cca. 3 vasi, kar te precej upočasni. Druga je pa široka in dosti hitrejša, razen tistega odseka skozi industrijsko cono.

Poti sem naštudiral, ko sem se vozil v Mokrine.
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ninca
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 7:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 10:38
Prispevkov: 7


No, jaz se vam še enkat vsem zahvaljujem za informacije. Sedaj bomo premislili kako in kje, potem (ko se vrnem) pa vam sporočim kje smo šli in kako je bilo.

Še 9 dni....
_________________
2008/2009: 1 Moeltall, 1 Nassfeld, 1 Kranjska Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2008 3:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Da povem še tisto, kar sem obljubil. Na avstrijskih avtocestah se lahko pelješ brez vinjete do prvega izvoza le na prehodu Karavanke. To je očitno zato, ker si tam plačal tunelnino. Za tunel vinjete ne rabiš. Na vseh drugih avtocestnih prehodih moraš imeti vinjeto takoj po prestopu meje. To je lahko zanimivo za tiste, ki gredo po tej poti na tromejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Johan
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2009 6:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 18:35
Prispevkov: 49
Kraj: Ljubljana

Zimske šolske počitnice bomo preživeli na Kronplatzu. Ker vsi ne smučamo enako intenzivno me muči vprašanje.

Ali lahko kupim "točke" za smučanje, ki se nato porabijo glede na vrsto/zahtevnost proge oz. vlečne naprave v več dneh (ali pa tudi enem ) ?

Informacije sem dobil, da je na nekaterih smučiščih v Dolomitih to možno. Zanima me prav za Kronplatz?

Hvala in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2009 11:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


Johan je napisal/a:
Ali lahko kupim "točke" za smučanje


Lahko.
Preveri, ce se Ti res splaca, cene so lahko kar zasoljene (od naprave do naprave ... ... odvisno koliko jo "ponucas")


podatki so zbrani tule: http://www.plandecorones.com/smartedit/documents/download/kronplatz_plandecorones_skiwertkarte_punti_2008_2009.pdf


lp, b

.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Johan
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2009 11:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 18:35
Prispevkov: 49
Kraj: Ljubljana

Uf, Blajo, najlepša hvala (mi žena ne bo težila, da ni zagonla 6-dnevne karte za 204 EUR).



LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Abeta
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2009 10:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 9:13
Prispevkov: 18


čez par tednov grem na počitnice v Kronplatz, pa me zanima, če kdo ve ali obstajajo kakšni bazeni, kjer bi se dalo zrelaksirat po celodnevnem smučanju. nekaj ala Aqua Larix v Kr. Gori.
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2009 10:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


Abeta je napisal/a:
čez par tednov grem na počitnice v Kronplatz, pa me zanima, če kdo ve ali obstajajo kakšni bazeni, kjer bi se dalo zrelaksirat po celodnevnem smučanju. nekaj ala Aqua Larix v Kr. Gori.
Hvala


http://www.acquafun.com
http://www.cron4.it
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2009 12:54 pm    Naslov sporočila: Kronplatz, 24.1. do 31.2. 2009 Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


Pozdravljeni,

prejsnji teden smo glavno smucarijo preziveli na Kronplatzu.
Apartma v Olangu, vsak dan na prvi bus (30m od hise), z izjemo torka (snezilo) do konca dneva na smuciscu.
Vreme 6-krat soncno, v torek pa snezni metez.
Proge vsak dan zgledno pripravljene, delale vse naprave, ljudi kar precej, vseeno pa se nikjer ni cakalo vec kot par minut, pa se to le v najvecjih konicah. Izjema so "vstopne tocke", ki pa se jim da izogniti ...
Cene so razumne (pecen krompircek je 3,5 eur, kapucin 2,1 eur, 3 dcl sok 2,2 eur, par klobas s krompirckom 6,7 eur, kroznik spagetov 6,5 eur, mali kroznik solate 2,5 eur, veliki 4 eur, sladice okoli 3 eur.)

Fotografije (klik poveca)

nedelja, 25.1.2009

pogled iz apartmaja. Levo za drevesom je proga Olang, desno Alpen.




Prvi pogledi iz gondole so bili obetajoci. Proge so bile do 10h, 10:30h prakticno prazne.




Prve voznje. Vse speglano, nikjer nobenega cakanja, temperatura okoli -5 ...




Ob spodnjem delu proge Plateau je urejen half pipe.




Na vrhu proge Pre da Peres, pogled proti San Vigiliu, levo modra proga Pedaga, desno crna Erta.




"Klasicen" pogled na Kronplatz iz Pre da Peres.





ponedeljek, 26.1.2009

Zjutraj ponovno vse pospravljeno, poravnano in utrjeno.




Proga Alpen, sredi dopoldneva.




sreda, 28.1.2009

"Snow park" ob progi Belvedere se mi je zdel ogrooomen. Naredili so dve vzporedni progi (pro in easy).
Skakalnice delujejo "monumentalno", cel teden so jih peglali, nekaj skokov in trikov pa sem videl le na "enostavni liniji."
Park je bil vecino casa prazen. Proti koncu dneva so na njem bili tecajniki, cez dan pa le tu in tam kaksen deskar ali smucar.




Fiksna stirisedeznica Rara je "najsibkejsa" naprava na Kronplatzu (deklarirana 2400 o/h, sploh ni svoh ...).
Sluzi kot povezovalna naprava ce se spuscas v San Vigilio.




Pod vrhom proge Pedaga je ves cas zirafa bruhala sneg. Kupec je bil velik, kaj jim bo sluzil pa ne vem ...




"Snow park" se z druge strani.




cetrtek, 29.1.2009

Jutranji pogledi ...




Ob progi Alpen so uredili otroski "Safety park". Na razgibani, ovir polni progi prilagojeni otrokom so razporedili ilustrirane table z navodili za varno obnasanje na stezah. Na njej so se pogosto videli ucitelji smucanja s svojimi "vlakci", pa tudi ostali deci je zelo zabavna. Pohvalno!




Ob safety parku je veleslalomska proga z 12. vratci, kjer si lahko izmeris cas (1 eur)




Proti popoldnevu se na progah le nabere vec ljudi. Tole je spodnji del proge Alpen, tik pred ciljnim iztekom.




Tale dva fanta sta trenirala v parku (in je bilo nekaj za videti), pod parkom pa je speljana se "kros" proga (skokci, divji ovinki) za otroke, ob progah so dinozavri, iztece pa se na obvoz za progo Marchner ali k spodnji postaji proge Belvedere.




Ob zgornji postaji Belvedera pa se je hladil lepotec ...




petek, 30.1.2009

Jutro je postreglo s pricakovanim.




Tudi Olang je bil podoben




Cez dan se je pa nabralo vec smucarjev in proge so postale bolj zvozene. Na izpostavljenih mestih so se seveda naredili kuclji, ker pa je bil sneg suh se je dalo prav lepo smucati.




sobota, 31.1.2009

Zadnji dan smuke. Izkoristili smo ga do konca, splacalo se je ...



Proga Marchner cez dan. Stirisedeznica se je nekajkrat ustavila, cakalo pa se vseeno ni. Pozna se, da je vecina izmenjav ob sobotah, tako, da je smucisce na pol prazno ...





Crta pod vsem skupaj - odlicno vreme, super proge, vse dela tako kot pricakujes, ce se malo zorganiziras ni cakanja nikjer in se lahko posvetis smucarskim uzitkom. Ce bo le mogoce se se vrnemo ...



lp, b

.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gore
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2009 1:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 7:06
Prispevkov: 91


Si imel srečo. Na Kronplatzu sem bil že xx krat - ampak tako praznih prog ni bilo niti ob najbolj odurnem vremenu
_________________
http://kacnje.blogspot.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 12 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Kronplatz
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB