Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Stanje prog in vremenske razmere 2006/2007

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  Naslednja
 Stanje prog in vremenske razmere 2006/2007 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
luky
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2007 4:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 22:31
Prispevkov: 566


a je biv dons kdo gor k be zanima ce je ful vetr pihov? Pa a mislte da bo jutr tud kej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato12
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2007 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2006 14:38
Prispevkov: 167


Tam, ko prideš iz gondole ni nč pihavo, na vrho je pa kar fejst, pa tut fejst mrzlo je bvo.
_________________
-Sezona 06/07: okoli 111 smučarskih dni

-Sezona 07/08: 28 smučarskih dni
~2x_Hintertux~1x_Kaprun~2x_Turacher~3x_Wainebene~2x_Ribniška~4x_Koralpe~1x_Poseka~2x_Ošven~1x_Rogla~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
luky
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2007 6:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 22:31
Prispevkov: 566


no dej pisi tko da te bo se ksn razumel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arto
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2007 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 23:19
Prispevkov: 32
Kraj: Stara Vrhnika

v ponedeljek ni blo nobenga...no nism vidu nobenga ker je bla tko gosta megla da smo misll da se po oblakih vozmo....vidl se ni N.I.Č. nism vedu da obstaja tako gosta megla


u sredo pa.....glede na to, kolk avtomobilov je blo na parkiriščih niti ni bla huda gužva...vreme pa božansko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mato12
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2007 8:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2006 14:38
Prispevkov: 167


luky je napisal/a:
no dej pisi tko da te bo se ksn razumel


Ti pa mavo ločila postavli, pa poved se začne z veliko začetnico!

Edit bole: Velika začetnica niti ni tako pomembna, raje pazi na narečje!
_________________
-Sezona 06/07: okoli 111 smučarskih dni

-Sezona 07/08: 28 smučarskih dni
~2x_Hintertux~1x_Kaprun~2x_Turacher~3x_Wainebene~2x_Ribniška~4x_Koralpe~1x_Poseka~2x_Ošven~1x_Rogla~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2007 11:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Na snežnem telefounu piše da dela tudi celotno Kržišče.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luky
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2007 5:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 22:31
Prispevkov: 566


sej dela sm biv dons gor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2007 10:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 351


Danes je bilo na Krvavcu prav solidno. Niti ni bilo veliko ljudi, na žičnice se je čakalo minimalno ali skoraj nič. Proge solidno pripravljene. Vreme dopoldne sončno, popoldne pa je parkrat oblak zavil smučišče v meglo, da je bilo potrebno tipati po progi.
Ja, tudi Kržišče dela kot pravi luky.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 10:02 pm    Naslov sporočila: Za sladokusce.... Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Jep......tudi jaz sem včeraj užival na Krvavcu
Prava zimska idila je bila (na prvi sliki je belo Kržišče), proge bombastične, kante so držale ko hudič (btw smučke so od moje drage ) in jaz sem veselo polagal zavoje po belih strminah.
Ko se je naredila megla (cca okol 13 ure), sem pa jaz že lepo sedel pred hiško , srkal topel čaj, zraven je padel še kak borovničevec, pa seveda krofi od tašče in lepo sem užival v svežem gorskem zraku in prijetni družbi moje drage in njenih domačih.....
Človek si želi, da takšni dnevi nikoli ne minejo.....


Krvavec 14.JPG

Krvavec 15.JPG

Krvavec 16.JPG

Krvavec 17.JPG
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2007 12:59 pm    Naslov sporočila: Re: Za sladokusce.... Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

bluespeed je napisal/a:
Jep......tudi jaz sem včeraj užival na Krvavcu
Prava zimska idila je bila (na prvi sliki je belo Kržišče), proge bombastične, kante so držale ko hudič (btw smučke so od moje drage ) in jaz sem veselo polagal zavoje po belih strminah.
Ko se je naredila megla (cca okol 13 ure), sem pa jaz že lepo sedel pred hiško , srkal topel čaj, zraven je padel še kak borovničevec, pa seveda krofi od tašče in lepo sem užival v svežem gorskem zraku in prijetni družbi moje drage in njenih domačih.....
Človek si želi, da takšni dnevi nikoli ne minejo.....


Krvavec 14.JPG
[img]
ttp://static.album.email.si/2/2/221434/-levfpB5nHiBfq23tj6yg.jpg[/img]
Krvavec 15.JPG

Krvavec 16.JPG

Krvavec 17.JPG


Kaj se te hvališ tolko? Če bi ti pupika skije vzela, bi se ti lepo po riti drajsal.....Ej lepe slikice, verjetno temu primeren dan na smučariji.....jaz pa s sinom cel dan na nogometnem turnirju (na koncu bili četrti). Saj še bodo dnevi (al pa se jaz tolažim)....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2007 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Kaj se ne bi hvalo, ko pa je bilo takooooo lepo, da sploh ni res
Jebi ga....bi se pač po riti drajsal, pa malo bolj dolge zavoje delal...nimam tak ostre riti, kot so bli kanti na skijah

Dan je bil res super...vreme, sneg, družba....nimam besed......ti pa si tudi po svoje užival, kar pa se skijanja tiče pa se ne sekiraj....bo še dovolj lepih smučarskih dni....saj zaj je kar mrzlo, pa sneg delajo, tak da drugi teden napademo smučišče (ta teden moram delat ).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2007 1:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Včeraj sem 'žrtvoval' dan dopusta in se odpravil na smučišče, ki je za moj okus in način smučanja še vedno št. 1 v Sloveniji. Priznam, da sem imel maksimalno srečo - vreme je bilo bistveno lepše od napovedi, jutranja megla je očitno marsikoga odvrnila od obiska, že kmalu po deveti pa se je zjasnilo. Ljudi nepričakovano malo, nekaj minut čez deveto sem parkiral na najvišjem parkirišču . Čakalne dobe: na kabinki nič, na šestsedežnici zjutraj dve do tri minute, na Zvohu prav tako, na Njivicah max. minuta, na Kriški in enosedežnici nič. Nasmučal sem se kot že dolgo ne.

Sneg pač glede na razmere (prejšnji dan je baje ves dan rosilo) - zjutraj trd, ampak ne leden, nato pa se je južil po standardnem krvavškem vzorcu (najprej na Kriški, nato na Zvohu in progi od vrha Krvavca proti Gospinci, najbolj dolgo sta ostalo trdi obe progi ob enosedežnici, sploh tista nova med enosedežnico in šestsedežnico). Od mene ne boste slišali jamranja v stilu 'pol pa je spustlo pa se ni več splačalo smučat pa smo šli ob dvanajstih na teraso na pir', morda nisem normalen, ampak zmerno ojužen sneg je zame nekaj najlepšega na svetu, tako da sem na Gospinci vztrajal do zadnje vožnje ob pol petih.

Nekaj fotk: Prva vožnja na Gospinci, megla, ki je baje uro prej še zagrinjala Krvavec, se je pravkar umaknila, v vsej svoji zimski lepoti so se pokazali Storžič ... :


... ter soseda Kočna in Grintavec:


Direkto progo pod Njivicami so za letos očitno odpisali, verjetno je za letošnjo katastrofalno zimo bilo tudi bolje da so raje dobro zasnežili ostale proge in eno 'žrtvovali' kot da bi povsod malo streljali, na koncu pa bi bilo povsod rjavo. Se pa je dalo po desni strani uradno zaprte proge kar dobro smučati, ne da bi srečal kamen (ne priporočam prezgodaj zjutraj, pomrznjena neteptana proga je nekaj najbolj zoprnega kar si lahko zamislim pri smučariji):


Moj najljubši kotiček na Krvavcu zjutraj, ko so ostale proge še pretrde:


Dobra stara dvosedežnica na Zvohu, včeraj je njena zmogljivost povsem zadostovala:


Popoldan so meglice spet prišle na obisk, občasno nekoliko zmanjšale vidljivost na krajših odsekih, nikoli pa niso povsem zagrnile smučišč, tako da je sončni vtis prevladal:


Tudi še na zadnji vožnji ob pol petih so se oblaki bojevali s soncem za prevlado ... :




Za konec pa še ena o žičničarjih: vem da z enim obiskom na dve leti nisem najprimernejši za take ocene, ampak za moje pojme so svoje delo opravljali nadpovprečno - od dveh redarjev na parkirišču ki sta me lepo usmerila na prosto mesto (povsem drugače kot občasno na Pohorju ali v KG), preko žičkota ki je na vrhu Gospince prijazno pozdravljal (skoraj sem padel na rit, ker tega nisem niti slučajno vajen), do zaposnenega na vlečnici Luža ki je smučarjem dobesedno podajal krožnike - v Franciji, kjer je kar precej podobnih Pominih vlečnic, lahko o čem takem zgolj sanjaš! Ko so se popoldan na zgornjem delu proge od zgornje postaje sedežnice Vrh Krvavca proti Gospinci pokazali majhni rjavi madeži (beseda kopnina bi bila že skoraj pretirana), so kritična mesta takoj označili s palicami in trakovi ter tako fizično onemogočili smučanje po njih, Pohorci bi v podobni situaciji mirno gledali kako ljudje rijejo po blatu in raznašajo kamenje navzdol po progi.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BojanI
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2007 5:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Nov 2006 13:27
Prispevkov: 4


Lepe slikce, verjetno še lepša smučarija, to da Njivice pri uradnem podatku 110 cm snega ne delajo, pa ni razmljivo , razen če...

Res ne vem zakaj to vsesplošno nategovanje glede višine snega na slovenskih smučiščih

lp,Bojan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viharnik1
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2007 9:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2007 12:27
Prispevkov: 50
Kraj: Ljubljana




Miki, zanima me če je smučljiva proga od vrha Krvavca mimo RTV do Kriške planine( na karti št. 20) in tista desna neurejena iz Zvoha?

EDIT Miki: prosim če v prihodnje slikice pomanjšaš preden jih lepiš v forum, drugače postane nepregledno. Tokrat sem to naredil jaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2007 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


Proga je smučljiva, če je dovolj naravnega snega, ker je neteptana.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  Naslednja Stran 8 od 17

Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Stanje prog in vremenske razmere 2006/2007
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB