Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Poletna sezona » Kolesarjenje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Kolesarjenje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2009 7:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


andro_ je napisal/a:
Tomaž je napisal/a:
Uglavnem,lepo kolo pa veliko užitkov z njim,mogoče se kdaj srečamo na Krvavcu
Tomaž

S takim kolesom bolj težko


a ni Kriška planina že krvavec?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2009 11:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

Dobro,pa na planini Jezerca,he,he
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2009 8:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Ste se pa razpisal ko me ni blo .

@Žamot: ja, letos sem prestopil med specjalkarje, Bicikel.com pa bolj berem (občasno kj napišem).

@Elan: tole je blo slikan aprila, ko sem bicikl komaj dobil, od takrat sem že ene 65krat spremenil pozicijo sedeža, pa tud balanco imam sedaj na najnižji poziciji.

Za ostale: se dobimo kr na Krvavcu :

Zašvicu fuL .
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2009 7:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


Leopold je napisal/a:

@Elan: tole je blo slikan aprila, ko sem bicikl komaj dobil, od takrat sem že ene 65krat spremenil pozicijo sedeža, pa tud balanco imam sedaj na najnižji poziciji.


da imaš balanco v najnižji poziciji ne pomeni kj dost.
jst jo imam recimo 2cm nižje od zica. za daljše vožnje je to bol udobno.
je tudi odvisno kolk imaš predklona...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 04, 2014 9:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Ta vikend imam plan iti v Kranjsko goro z avtodomom in me zanima, kam bi lahko prilezel s kolesom. Na Vršič se da?

Kaj pa sicer, kateri italijanski ali pa avstrijski kraji (relativno blizu) so primerni za kakšne kolesarske ture? Ne maram offroada, raje imam urejene poti (ceste) ... Kakšen namig?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 04, 2014 10:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Vršič je odprt (ampak je bob steza). Lahko greš krog okoli Zahodnih Julijcev (čez Nevejsko sedlo), lep vzpon je tudi na Dobrač (17km, zelo lepa cesta, brez pretirane strmine), če ti pa klanci ne dišijo pa greš lahko navzgor po Ziljski dolini (po kolesarski poti).
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2014 5:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Leopold je napisal/a:
Vršič je odprt (ampak je bob steza). Lahko greš krog okoli Zahodnih Julijcev (čez Nevejsko sedlo), lep vzpon je tudi na Dobrač (17km, zelo lepa cesta, brez pretirane strmine), če ti pa klanci ne dišijo pa greš lahko navzgor po Ziljski dolini (po kolesarski poti).


Hvala.

A na Dobrač je 17 km iz KG? A to je govora o avstrijskem Dobraču? Nisem ravno poznavalec gora ...

Sem si malo ogledal tole karto: http://www.kranjska-gora.si/resources/files/doc/KG_kolesarska_karta_slo.pdf , pa sem ugotavljal, da bi morda šel na Tromejo. Je vredno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2014 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Kolesarska pot je tudi po nekdanji trasi železnice proti Trbižu. Do kje gre ne vem, sem pa jo videl tudi že na stari trasi železnice med Pontebo in Klužami, verjetno pa gre tudi do Pušje vasi (Venzone) in naprej proti jugu.
Mislim, da je tudi ta del omenjal Leopold.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2014 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

17km je klanca iz Beljaka
http://www.salite.ch/Austria/166.gif

Kolesarska gre pot gre pa do Tolmezza, potem od Pontebbe naprej so tuneli samo ne vem kako je z odprtjem v tem času. Kolesarska pot gre tudi po dolini Zilje.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2014 8:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Tim cesta na Tromejo je makedam, tako da ce imas cestaka pozabi na to. Ce imas pa mtb, je pa vsaj zame na Tromejo lepa opcija.
Priznam, da na Dobrac s kolesom se nisem sel, ampak ko sem se tekmoval, smo imeli tam parkrat tekme na tekaskih rolkah in po spominu bi rekel, da je tista cesta vse prej kot "udoben klanec" Kolikor se spomnim je tisto eden bolj nagravznih klancev kar sem jih videl. Ce nic drugega je stvar tako strma, da nas je vedno velika vecina (pa so bili na startu tudi taki z medaljami iz Olimpijade) startala z rolkami za klasiko in ne skating, ker je slo v tisti klanec hitreje.
Drugace pa imas za cestno kolo dokaj lepo turo (vecinoma) po kolesarski progi iz Mojstrane, preko Kranjske Gore, Korena, Arnoldsteina, do avstrijsko-italjanske meje, nato preko Trbiza nazaj v Ratece in Kranjsko Goro. Iz Mojstrane do Mojstrane je krog cca. 75km, s tem da razen od Kranjske Gore do Arnoldsteina (cca. 10km) povsod kolesarsko stezo. Klanca pa odvisno od smeri. Ce gres iz Kranjske na Koren, potem ni pretirano, v obratni smeri imas pa kar lusten klanec na Koren
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2014 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

U hvala.

Imam gorsko kolo, samo ne maram se voziti po koreninah in čistem offroadu. Makadam je še sprejemljiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2014 3:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Do vrha Tromeje je normalna makedam cesta, ne glede ce gres iz Korena ali pa iz Ratec. Tako da korenin definitivno ni, razen ce hoces po poti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 04, 2014 10:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Tokrat me zanimajo vaše izkušnje z dolomiti in področjem Selle Ronde. Kako je kaj tam s kolesarskimi potmi/cestami. Kot sem že v kakšnem izmed prejšnjih postov napisal, imam gorsko kolo, nisem pa kakšen strašen gorski kolesar - skoraj vse kilometre oddelam na cesti.

Mi lahko kaj priporočate? Bi šel z avtodomom za nekaj dni v tiste konce ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 04, 2014 11:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

tim je napisal/a:
Tokrat me zanimajo vaše izkušnje z dolomiti in področjem Selle Ronde. Kako je kaj tam s kolesarskimi potmi/cestami. Kot sem že v kakšnem izmed prejšnjih postov napisal, imam gorsko kolo, nisem pa kakšen strašen gorski kolesar - skoraj vse kilometre oddelam na cesti.

Mi lahko kaj priporočate? Bi šel z avtodomom za nekaj dni v tiste konce ...


Pred dvema letoma oddelal celo Sella Rondo...nisem ravno bil nekaj ektremno dobro pripravljen.....sem ga pač žgal z MTB-jem po asfaltu....žena tudi in to uspešno ....šla pa sva Badia-La Villa-Corvara- Passo Campolongo-Arabba-Passo Pordoi-v dolino in nato Passo Sella-proti Val Gardeni in nato Passo Sella-Colfosco.....in domov v Badio....To se da prevozit zlagoma v enih 4-5 urah.....vsakega junija imaš to prireditev
http://www.sellarondabikeday.com/it/news.html
in to http://www.sellarondahero.com/it ki je pa hard varianta in poteka skoraj v celoti po makadamu in moraš biti zanjo dobro pripravljen......sicer me tud ta varianta mika, ampak se bojim, da se ne bom ustrazno pripravil-drugače pa nima smisla da greš to varianto.....Ceste oz. poti so pa več kot OK označene, tako da se da vozit brez problemov....samo voljo met... aja pa utrjeno rit...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 04, 2014 12:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


sella ronda je en tak lušten krog, s štirimi prelazi. (compologno, pordoi, sella in gardena). če štartaš iz corvare priporočam najprej compologno,...in potem naprej. se mi zdi da je malo lažja.
lepe široke ceste, edino včasih je malo preveč gužve

drugače imaš pa tam ogromno prelazov... (valparola, falzarego, giau,fedai, tre crime, san peregrino)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 7 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Poletna sezona » Kolesarjenje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB