Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val'd Isere, Val Thorens

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Val'd Isere, Val Thorens « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 5:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


marko: seriously?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 8:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ja a ni tako. Če ti lahko primerjaš najbolj zajeb. december zadnjih let s februarjem, lahko jaz se september.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

Samo za tako imenovane poznavalce!!!!

Francoske alpe so za cca 1000m višje od Avstrjiskih in Italijanskih ter 2000m od Marburggletcherja.Torej je vsakemu,ki zna tekoče štet do dva čisto jasno, da so primerjave enih z drugimi(apartmaji,smučišča,urejenost prog.....zasneževanje) popolnoma brez predmetne.To je tako kot če bi primerjali pasulj z sladoledom, oba sta za pojest primerjat jih pa nima smisla.
Filozofija pristopa k problemu- smučariji že zaradi naravnih danosti mora biti drugačna.Za božjo voljo menda ja ni isto urediti progo na 3600 metrih kot v Mariboru na 500 metrih.

Torej, ker so Francoske alpe drugačne in imajo svoje zakonitosti jih je potrebno jemati takšne kot so in ne takšne kot si jih večina doma predstavlja, da bi morale biti.

Nekaj nasvetov;

-smučišča so večinoma visokogorska zato je naj boljša smuka marca(spomladanska smuka- dovolj snega, lepo vreme)
-smučke naj bodo mehkejše širše ne razni RC-ji in WC-ji, nima smisla
-če jih nimate ,si sposodite smučke pri izposojevalcih ni tako drago užitek pa tolko večji
-izogibajte se otvoritvenih smučanj na visoko gorskih smučiščih(december), ni še dovolj snega ne v Franciji ne v Avstriji,Italiji, mnogo kje tudi meter in pol ni dovolj.Res škoda denarja ne glede koliko ceneje je, brez veze
-Januar, februar sta na teh višinah zelo zelo mrzla, sneg temu primerno spihan in suh, pogosta difuzija
-ne pričakujte trdih zelo urejenih prog,ker pričakujete preveč smo nad 2500m,kaj šele kakšno zasneževanje
-izkoristite čas med 12h in 14h za smučanje ker ni gneče francozeki papajo
-ni se treba preveč mučit s karvingom,ker bodo takoj vedeli da ste Slovenci
(tujci)Tam ni to neka finta,bolj priljubljena prosta smuka
-prihod v smučarsko središče načrtujte tam med 12 in 14 uro poznej se zna zgodit da boste v totalni gneči
-pri odhodu me hitet nima smisla. 11 ura bo kar vredu


In še en nasvet pustite pričakovanja doma in se prepustite izivu novega.Dovolite, da vas Francoske alpe naučijo tistega kaj vam je tuje, kaj novega mogoče, celo smučat.
Kaj pa vem, drugo mi ne pade na pamet, ko prebiram vaše komentarje kak vam ne paše mehki sneg ni steptano,nea morem taki karving zavoj naredit , ni dovolj trdo.., v rit me zebe ipd.........
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svit
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 11:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 21:44
Prispevkov: 19


nvm....

Nazadnje urejal/a svit Čet Feb 06, 2014 12:05 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 11:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Citiram:
prihod v smučarsko središče načrtujte tam med 12 in 14 uro poznej se zna zgodit da boste v totalni gneči


Res je, gneče ne bo. Ključev od apartmaja pa tudi ne, ker Francozi zelo redko začnejo delati checkine pred 15.00...

Pa ostali nasveti so tud še najbolj primerni za -



_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 10:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Res je, KINDERWAGEN je rahlo pikro zastavil, poanto je pa zadel: vsak naj gre ne-zategnjen na dopust, naj ne zapenja za vsako malenkost in naj ne pozabi, da je cilj, da prideš nazaj boljše volje, ne slabše.
Z večino nasvetov se ne strinjam, pa niti ni pomembno, naši družbi januarski termin ustreza v vseh pogledih. Vsako sezono smo izkoristili 5 dni, ker je 1 dan ponavadi prekomerno metalo, letos pa prvič vseh 6 dni na snegu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Natassa
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 10:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 10:23
Prispevkov: 11


KINDERWAGEN je napisal/a:
Samo za tako imenovane poznavalce!!!!

Francoske alpe so za cca 1000m višje od Avstrjiskih in Italijanskih ter 2000m od Marburggletcherja.Torej je vsakemu,ki zna tekoče štet do dva čisto jasno, da so primerjave enih z drugimi(apartmaji,smučišča,urejenost prog.....zasneževanje) popolnoma brez predmetne.To je tako kot če bi primerjali pasulj z sladoledom, oba sta za pojest primerjat jih pa nima smisla.
Filozofija pristopa k problemu- smučariji že zaradi naravnih danosti mora biti drugačna.Za božjo voljo menda ja ni isto urediti progo na 3600 metrih kot v Mariboru na 500 metrih.

Torej, ker so Francoske alpe drugačne in imajo svoje zakonitosti jih je potrebno jemati takšne kot so in ne takšne kot si jih večina doma predstavlja, da bi morale biti.

Nekaj nasvetov;

-smučišča so večinoma visokogorska zato je naj boljša smuka marca(spomladanska smuka- dovolj snega, lepo vreme)
-smučke naj bodo mehkejše širše ne razni RC-ji in WC-ji, nima smisla
-če jih nimate ,si sposodite smučke pri izposojevalcih ni tako drago užitek pa tolko večji
-izogibajte se otvoritvenih smučanj na visoko gorskih smučiščih(december), ni še dovolj snega ne v Franciji ne v Avstriji,Italiji, mnogo kje tudi meter in pol ni dovolj.Res škoda denarja ne glede koliko ceneje je, brez veze
-Januar, februar sta na teh višinah zelo zelo mrzla, sneg temu primerno spihan in suh, pogosta difuzija
-ne pričakujte trdih zelo urejenih prog,ker pričakujete preveč smo nad 2500m,kaj šele kakšno zasneževanje
-izkoristite čas med 12h in 14h za smučanje ker ni gneče francozeki papajo
-ni se treba preveč mučit s karvingom,ker bodo takoj vedeli da ste Slovenci
(tujci)Tam ni to neka finta,bolj priljubljena prosta smuka
-prihod v smučarsko središče načrtujte tam med 12 in 14 uro poznej se zna zgodit da boste v totalni gneči
-pri odhodu me hitet nima smisla. 11 ura bo kar vredu


In še en nasvet pustite pričakovanja doma in se prepustite izivu novega.Dovolite, da vas Francoske alpe naučijo tistega kaj vam je tuje, kaj novega mogoče, celo smučat.
Kaj pa vem, drugo mi ne pade na pamet, ko prebiram vaše komentarje kak vam ne paše mehki sneg ni steptano,nea morem taki karving zavoj naredit , ni dovolj trdo.., v rit me zebe ipd.........


To je to! Odlično pojasnjeno! Ljudje primerjajo neprimerljivo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 10:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

Amater:) je napisal/a:
Citiram:
prihod v smučarsko središče načrtujte tam med 12 in 14 uro poznej se zna zgodit da boste v totalni gneči


Res je, gneče ne bo. Ključev od apartmaja pa tudi ne, ker Francozi zelo redko začnejo delati checkine pred 15.00...

Pa ostali nasveti so tud še najbolj primerni za -





In kaj bi ti delal v apartmaju ob 15h.A si zato prepotoval 900 km ,da greš v apartma?
Večinoma sem dobil ključe prej brez problema pod pogojem,da je apartma bil urejen.Prav veseli so bili, eden manj v popoldanskem navalu.Če pa slučajno to ni bilo možno sem šel na "pir",se je prilegel po dolgotrajni vožnji.Definitivno boljše kot popoldanska vožnja v gneči ter posledično mučno čakanje na prevzem apartmaja.


Nasveti so petindvajset let izkušenj v Francoskih alpah in šest let življenja.Večina pa jih je bilo enkrat in še to koliko vidim ob nepravem času.
Kaj se je mogoče gdo med vami vprašal zakaj noben ne hodi na morje pozimi!!


Ma na kurac mi že greste asi.ki hodite dvanajstega decembra cheap varianto skijat v francijo,ko tako in tako ni snega po celi evropi pol pa nabijate take po forumu.

p.s.Ja pa saj ne mislite ,da vas vse mečem v isti koš.Razlaga je posplošena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 10:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

mitjaz je napisal/a:
Res je, KINDERWAGEN je rahlo pikro zastavil, poanto je pa zadel: vsak naj gre ne-zategnjen na dopust, naj ne zapenja za vsako malenkost in naj ne pozabi, da je cilj, da prideš nazaj boljše volje, ne slabše.
Z večino nasvetov se ne strinjam, pa niti ni pomembno, naši družbi januarski termin ustreza v vseh pogledih. Vsako sezono smo izkoristili 5 dni, ker je 1 dan ponavadi prekomerno metalo, letos pa prvič vseh 6 dni na snegu.


Da ne bo pomote, nisem mislil biti pokroviteljski čeprav tako dejansko izpada.Že dve leti prebiram komentarje,sama jamra na jamri pa mi je dekl dvignilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 11:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

KINDERWAGEN je napisal/a:
Amater:) je napisal/a:
Citiram:
prihod v smučarsko središče načrtujte tam med 12 in 14 uro poznej se zna zgodit da boste v totalni gneči


Res je, gneče ne bo. Ključev od apartmaja pa tudi ne, ker Francozi zelo redko začnejo delati checkine pred 15.00...

Pa ostali nasveti so tud še najbolj primerni za -





In kaj bi ti delal v apartmaju ob 15h.A si zato prepotoval 900 km ,da greš v apartma?
Večinoma sem dobil ključe prej brez problema pod pogojem,da je apartma bil urejen.Prav veseli so bili, eden manj v popoldanskem navalu.Če pa slučajno to ni bilo možno sem šel na "pir",se je prilegel po dolgotrajni vožnji.Definitivno boljše kot popoldanska vožnja v gneči ter posledično mučno čakanje na prevzem apartmaja.


Nasveti so petindvajset let izkušenj v Francoskih alpah in šest let življenja.Večina pa jih je bilo enkrat in še to koliko vidim ob nepravem času.
Kaj se je mogoče gdo med vami vprašal zakaj noben ne hodi na morje pozimi!!


Ma na kurac mi že greste asi.ki hodite dvanajstega decembra cheap varianto skijat v francijo,ko tako in tako ni snega po celi evropi pol pa nabijate take po forumu.

p.s.Ja pa saj ne mislite ,da vas vse mečem v isti koš.Razlaga je posplošena.


A jesi pravi stari sralec......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 8:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


KINDERWAGEN je napisal/a:

In kaj bi ti delal v apartmaju ob 15h.A si zato prepotoval 900 km ,da greš v apartma?
Večinoma sem dobil ključe prej brez problema pod pogojem,da je apartma bil urejen.Prav veseli so bili, eden manj v popoldanskem navalu.Če pa slučajno to ni bilo možno sem šel na "pir",se je prilegel po dolgotrajni vožnji.Definitivno boljše kot popoldanska vožnja v gneči ter posledično mučno čakanje na prevzem apartmaja.


No vidiš, jaz pa večinoma nisem dobil ključev prej in sem se šel lahko gladko solit, tudi če je bila ura 14.30. Zato se mi zdi bolj smiselno eno uro pozneje štartati, kot čakati eno uro, da recepcija začne dajati ključe.


Citiram:
Ma na kurac mi že greste asi.ki hodite dvanajstega decembra cheap varianto skijat v francijo,ko tako in tako ni snega po celi evropi pol pa nabijate take po forumu


Jaz hodim v Francijo na ski opening, vendar pa tudi potem obvezno še kdaj v kasnejših terminih... ne vem kje si dobil idejo, da pišem po izkušnjah iz ski openingov? Vsakemu svoje. Meni se zdi 200 eur za recimo 4 solidne do dobre dni na snegu zelo dober deal za opening. Ponavadi je odprta vsaj polovica prog, kar je na večjih smučiščih čisto dovolj za nasmučat.

P.s. Naj en moderator off-topic tele in sosednje teme prosim združi v novo, ker smo čisto zabluzili...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 8:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Zdravo!
Že nekaj zadnih let hodim v aprilu v Tignes. Kot sem že navedel, vzamem v zakup dolgo vožnjo,zajčnike (zato vzamen eno številko večji app.) in uživam na raznoraznih različnih terenih. Skratka,ko imam možnost (in zdravje) grem, pa je kar je-vreme.
Zaenkrat se še nisem naveličal.
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


KINDERWAGEN je napisal/a:
Samo za tako imenovane poznavalce!!!!

Francoske alpe so za cca 1000m višje od Avstrjiskih in Italijanskih ter 2000m od Marburggletcherja.Torej je vsakemu,ki zna tekoče štet do dva čisto jasno, da so primerjave enih z drugimi(apartmaji,smučišča,urejenost prog.....zasneževanje) popolnoma brez predmetne.To je tako kot če bi primerjali pasulj z sladoledom, oba sta za pojest primerjat jih pa nima smisla.
Filozofija pristopa k problemu- smučariji že zaradi naravnih danosti mora biti drugačna.Za božjo voljo menda ja ni isto urediti progo na 3600 metrih kot v Mariboru na 500 metrih.

Torej, ker so Francoske alpe drugačne in imajo svoje zakonitosti jih je potrebno jemati takšne kot so in ne takšne kot si jih večina doma predstavlja, da bi morale biti.

Nekaj nasvetov;

-smučišča so večinoma visokogorska zato je naj boljša smuka marca(spomladanska smuka- dovolj snega, lepo vreme)
-smučke naj bodo mehkejše širše ne razni RC-ji in WC-ji, nima smisla
-če jih nimate ,si sposodite smučke pri izposojevalcih ni tako drago užitek pa tolko večji
-izogibajte se otvoritvenih smučanj na visoko gorskih smučiščih(december), ni še dovolj snega ne v Franciji ne v Avstriji,Italiji, mnogo kje tudi meter in pol ni dovolj.Res škoda denarja ne glede koliko ceneje je, brez veze
-Januar, februar sta na teh višinah zelo zelo mrzla, sneg temu primerno spihan in suh, pogosta difuzija
-ne pričakujte trdih zelo urejenih prog,ker pričakujete preveč smo nad 2500m,kaj šele kakšno zasneževanje
-izkoristite čas med 12h in 14h za smučanje ker ni gneče francozeki papajo
-ni se treba preveč mučit s karvingom,ker bodo takoj vedeli da ste Slovenci
(tujci)Tam ni to neka finta,bolj priljubljena prosta smuka
-prihod v smučarsko središče načrtujte tam med 12 in 14 uro poznej se zna zgodit da boste v totalni gneči
-pri odhodu me hitet nima smisla. 11 ura bo kar vredu


In še en nasvet pustite pričakovanja doma in se prepustite izivu novega.Dovolite, da vas Francoske alpe naučijo tistega kaj vam je tuje, kaj novega mogoče, celo smučat.
Kaj pa vem, drugo mi ne pade na pamet, ko prebiram vaše komentarje kak vam ne paše mehki sneg ni steptano,nea morem taki karving zavoj naredit , ni dovolj trdo.., v rit me zebe ipd.........

podpis pod tole.

Pa nauičite se nekaj francoski fraz, bo življenje tam dosti lepše. Po mojih izkušnjah če vidijo, da si se vsaj trudiš ratajo prekleto dobri poligloti, magari y rokami sicer se znajo pa "naredit" francoze.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 9:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

Citiram. Amater
Jaz hodim v Francijo na ski opening, vendar pa tudi potem obvezno še kdaj v kasnejših terminih... ne vem kje si dobil idejo, da pišem po izkušnjah iz ski openingov?




Kak zaj ?? Ai got you!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 9:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

fischerpro3 je napisal/a:
KINDERWAGEN je napisal/a:
Amater:) je napisal/a:
Citiram:
prihod v smučarsko središče načrtujte tam med 12 in 14 uro poznej se zna zgodit da boste v totalni gneči


Res je, gneče ne bo. Ključev od apartmaja pa tudi ne, ker Francozi zelo redko začnejo delati checkine pred 15.00...

Pa ostali nasveti so tud še najbolj primerni za -





In kaj bi ti delal v apartmaju ob 15h.A si zato prepotoval 900 km ,da greš v apartma?
Večinoma sem dobil ključe prej brez problema pod pogojem,da je apartma bil urejen.Prav veseli so bili, eden manj v popoldanskem navalu.Če pa slučajno to ni bilo možno sem šel na "pir",se je prilegel po dolgotrajni vožnji.Definitivno boljše kot popoldanska vožnja v gneči ter posledično mučno čakanje na prevzem apartmaja.


Nasveti so petindvajset let izkušenj v Francoskih alpah in šest let življenja.Večina pa jih je bilo enkrat in še to koliko vidim ob nepravem času.
Kaj se je mogoče gdo med vami vprašal zakaj noben ne hodi na morje pozimi!!


Ma na kurac mi že greste asi.ki hodite dvanajstega decembra cheap varianto skijat v francijo,ko tako in tako ni snega po celi evropi pol pa nabijate take po forumu.

p.s.Ja pa saj ne mislite ,da vas vse mečem v isti koš.Razlaga je posplošena.


A jesi pravi stari sralec......



Ajde beloglavi a i ti nisi neki "junggeselle"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 7 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val'd Isere, Val Thorens
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB