Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val'd Isere, Val Thorens

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Val'd Isere, Val Thorens « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2013 12:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Snega je tako visoko ponavadi več kot dovolj, druga stvar pa je, da (namenoma) pač ne delajo še vse naprave in proge niso zrihtane...

Po drugi strani pa pod črto to še vseeno dostikrat pomeni ogromno prog po katerih se lahko dričaš.

Če govorimo o openingu, verjetno nimaš v mislih kakšnega božično-novoletnega termina?
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
5pera
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2013 10:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2013 22:26
Prispevkov: 2


Ja u bistvu mislm na opening od 14.12. do 21.12. - ja sej verjetno povsod na podobno sceno..mene sicer bl zanima off road, ceuc pa to?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2013 10:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Če bo "suša" si omejen na zgornji del smučišča, če je pa kontra situacija, si pa lahko v apartmaju 2 dni stacioniran. Nam se je še vsako leto zgodilo, da je bilo vsaj 1 dan ceuca za smejat se.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2014 5:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Prejšnji teden sem preživel v 3 dolinah. Sicer v Franciji že nekajkrat bil, ampak v Val Thorensu prvič. Za poskus (in iz skoposti) sem se odločil za poceni varianto, torej vožnjo z avtobusom in poceni apartma, čeprav so mi to poznavalci odsvetovali. Ogledal sem si še nekaj drugih apartmajev in lahko rečem, da ni tako slabo, kot se govori. 2-3 zvezdice so sicer nekoliko utrujeni app. a vsi dobro opremljeni, le nekoliko majhni. Če pa se recimo 2 spravita v 4-posteljnega, pa je to prav v redu varianta, če te ne moti spanje na pogradu. 4* so pa povsem v redu in prostornejši apartmaji za ne dosti višjo ceno s hitrim internetom itd. O vožnji z avtobusom ni vredno izgubljati besed. Vedno traja dlje, kot obljubljajo, če imaš smolo in se pelješ z divjaki, pa ni najbolj prijetno. Ampak avtomobilski prevoz pride 500 EUR, pa tudi tam ni najbolj prijetno čepeti 9 ur za volanom tudi na suhih cestah.

Val Thorens leži na 2.300 metrih, kar je zelo visoko. Če pri nas na tej višini še mirno lezemo po hribih, tam narediš 3 korake v hrib in moraš počivati. Od naših prijateljev je ena prvi dan doživela rahlo omedlavico, ena pa rahlo višinsko bolezen. O nizkem pritisku priča tale vrečka parmezana, ki je bila v dolini še povsem sploščena, pa tudi zobna pasta lahko brizgne iz tube.




Glede žičnic so v treh dolinah ostali precej zadaj. Od smučišča, ki se kiti z naslovom najboljšega smučišča Francije in Evrope 2013 in 2014 in smučišča z največjim napredkom v 2013, bi pričakoval kaj več. Od vseh milion žičnic je samo nekaj modernih, pa še pri tistih kaj manjka. Pri tejle lepotici ni zunanjih nosilcev za smuči in so tako lepo oblazinjeni sedeži vedno polni snega.


Velika moderna gondola Cime Caron recimo nima držajev in se potem tisti v sredini opotekajo in zaletavajo. Kabinke niso v nivoju s smučipščem... Drugače gre večinoma za starejše odklopne naprave, ki so čisto solidne in krožne kabinke brez sedežev. Kar nekaj je tudi vlečnic. Ampak vse skupaj niti ni moteče, razen če se ti mudi nazaj v domačo dolino, pa obtičiš na kakšni polžji napravi, ki se še ustavlja vsaka 2 sedeža. Tale metuzalem so odmontirali šele pred par leti, se mi zdi, da takrat v Sloveniji nismo imeli tako stare naprave.



Na mnogih odklopnih napravah je svojstveno vstopanje. Po odklopu se sedeži razdelijo na 2 vstopni rampi. Tako imajo smučarji več časa za vstop in sedeži so lahko bolj skupaj.


Tale vlečnica pa kaže na zanimivo razmišljanje Francozov. Gor gre po eni strani hriba, dol pa naravnoat čez hrib. Meni to izgleda tako, kot da so zato, da so prihranili par metrov zajle morali postaviti cel kup dodatnih stebrov, pa še vzdrževati morajo 2 trasi.


Najlepše v Val thorensu je dejstvo, da se povsod lahko smučaš dobesedno do vrat. 2 sedežnici peljeta dobesedno nad mestom precej visoko od tal. Ena gre ob 7 nadstropnem hotelu. Je kar malo strašljivo gledati dol.


Zdajle spet tvegam, da me bodo napadli zaljubljenci v Francijo, ampak priprava prog ni na nivoju. Snega na strehah je bilo posedenega precej več kot meter (kar je za tiste razmere relativno malo), pa vendar je bilo na progah toliko kamenja, da bi jih lahko mirno nekaj zaprli. (neprimerljivo več kamenja kot decembra na Krvavcu). Kamenja jasno ne pobira nihče, nikjer nisem videl, da bi z ratraki rinili sneg na progo, skale na progah velikokrat niso označene, topovi delajo zelo redko. Mislim, da enostavno ne znajo in se jim ne ljubi. Ko je en dan nametlo 40 cm snega so tako podili z ratraki po progah, da so spet premešali kamenje in sneg. Imajo tudi svojstven način dela. Če običajno na eni progi dela več ratrakov hkrati in prvi rahlo prekriva predhodnega, je tam v gosti megli vozil gor dol samo en. In ker ni dobro videl, je to naslednji dan zgledalo tako, da si smučal po steptani progi, nakar si v megli in difuzi naenkrat zapeljal v 2m pas celca. Proge sicer v glavnem teptajo in to po mojem večino kar vsak dan, se pa zgodi, da v najbolj elitnem delu Courchevela nad temile vilami za hiperbogataše, kjer so v glavnem proge za začetnike, ena proga naenkrat ni steptana. Najbrž so začetniki navdušeni nad kuclji in celim snegom. So pa roko na srce praktično vse črne proge zelo lepo pripravljene. Mislim, da zato, ker se jim večina smučarjev raje izogne. Zelo priporočam sicer ne prav dolge proge Croix nois, Bartavelle, Suisses itd.


Tole je Mont di Vallon. Ena zelo lepa gora s krasnimi razgledi in kar nekaj možnosti za smučanje zunaj prog. Je bilo sicer za popolen užitek snega nekoliko premalo, hkrati pa je treba biti zelo previden, ker je polno nametanih ostrih skal.

V tehle meglicah spodaj reveži smučajo. Kot na Krvavcu včasih, samo da je megla 1000 m višje.


Prog je enostavno preveč, da bi jih lepil. Tale Douillet v Menuiresu. Zanimiva je ena redkih sedežnic s kupolo. Nanjo smo sedli malo zatem, ko sem nekomu razlagal, da tule ne bo videl drugega kot Pomo. Tale je Doppelmayerca.


Spodaj se že v zgodnjem popoldnevu zbirajo pred lokalom La Folie Deuce, kjer malo pozneje super vzdušje in ples.


Pogled iz balkona. Vidi se pomanjkanje snega. Zunaj smučišč ga je precej odpihnilo.


Tole dolino ste malo prej videli v megli. Spodaj je Meribel. Na pobočju desno bolj proti vrhu se je ponesrečil Schumi.


Tole je letališče v Courchevellu. Velja za eno najnevarnejših letališč. Če kdo ne verjame, da res pristajajo, lahko pogleda tale posnetek.
http://www.youtube.com/watch?v=55SswKIn18A
Vse kar je večje od tega Dasha, je pa fotomontaža.


Tale krasna koča ima pred vhodom namesto napisa "Pozor hud pes" obešen cenik. Predjedi 30 EUR, kolač 15, čaj 1dl 6 EUR. Pivo pa samo 5 EUR (2,5 dl)


Za bolj plitke žepe je veliko klopc. Vsak drugi smuča z nahrbtnikom.


Tole so bili eni od redkih topov ki so delali. Ne vem kaj so to za eni. Ampak ropotajo kot hudič in delajo kar v redu sneg


Takole so v Menuiresu nametane žičnice ena čez drugo. Grši kraj redko vidiš. takele stolpnice in bloki v stilu Kliničnega centra, samo 2x večji, res ne sodijo sem.


Za konec, kdor tam še ni bil, mora vsaj enkrat iti. Gneča je predvsem na povezovalnih napravah in progah, ampak tudi drugače je mirnih kotičkov bolj malo že v januarju. Februarja je menda mravljišče. Vreme pravijo, da tam ni prav zelo stabilno. Če je več lepih dni kot slabih, imaš menda že srečo. Ampak tudi v slabem vremenu in slabi vidljivosti jih kar veliko smuča. Mene recimo Val Thorens po okolici in vremenu precej spominja na Kanin, kjer so pa takoj zaprli naprave, čim je malo zapihalo. V 3 dolinah je še ena prednost. Zaradi dimenzij smučišča je čisto običajno, da je na enem koncu slabo vreme, na drugem pa sonce. Treba se je pa malo navaditi na francoske štose, njihovo šlamparijo in posebnosti. Zelo radi npr. dajo hotelom, progam ali ulicam za nefrancoze zelo podobna imena. Potem se pa znajdi, ko ti en momlja po mobitelu kam moraš priti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 3:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Aja, pozabil sem še nekaj dopisati. Enkrat je Miki razlagal, kako mu je všeč, da žičnice poženejo šele ob 9. uri in nič prej. V bistvu v januarju kaj dosti prej niti ne bi šlo. Francija je toliko bolj na zahodu, da je januarja ob 8. uri še zelo temno, ob 17. pa še povsem svetlo. Sonce vzide januarja v Savojskih alpah enih 40 minut pozneje kot v Ljubljani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Griha
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 5:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2010 17:04
Prispevkov: 23


No jaz sem bil pa v tem bloku na Markovi zadnji sliki v drugem tednu januarja in sem bil prijetno presenečen. Bil sem prvič v Franciji in imam po 12h letih rednega obiskovanja Dolomitov in avstrijskih smučišč kar visoke standarde. Torej najcenejši apartma v treh dolinah (dve zvezdici) ki jih ponuja SkiFun v najcenejšem terminu (razen openinga in 1.maja) in prevoz z Busom sem si predstavljal kot pravo komedijo pa je bilo zelo fajn. Apartma za dve osebi resda majhen (z raztegljivim kavčem), a topel, zelo dobro opremljen, čist, s prostornim balkonom, lepim razgledom in kot vidite sredi smučišča.
Naprave so kar se mene tiče super. Gondole dokaj nove, sedežnice v vse strani odklopne, glavne povezovalne tudi pokrite. Fiksne sedežnice so samo tam kjer so naprave zaradi gužve podvojene, ali pa če povezujejo en del naselja z drugim. Zelo mi je bil všeč Courchevel in predeldel Meribela, ki meji na Courchevel, Val Thorens in Les Menuires pa po konfiguraciji terena malo manj. Glede prog je res treba malo raziskat vsak dan katere proge so bile teptane, po moji oceni so jih teptali 80%, vedno vse modre, vseh črnih nikoli in izmenično ne tudi nekaj rdečih prog.
Kar se razprav iz sosednje teme o avtobusnih prevozih tiče je res veliko odvisno od sreče na kakšne sopotnike naletiš. V našem BUSu je bilo 60% Srbov in nekoliko starejša populacija in je bilo penzionersko vzdušje (čista tišina in mir) v obe smeri, ki smo ju itaq prespali. Se splača jit neprespan na pot.

Definitivno ponovim smučanje v Franciji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 5:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Točno to. Mislim, da dogma o neudobnem bivanju izhaja od tistih, ko se jih 8 natrpa na 25 kvadratov. Pa še to je treba priznati, da so aprtmaji (vsaj vsi tisti, ki sem jih do sedaj videl) zelo dobro opremljeni s kuhinjskimi pripomočki, če pa je kaj narobe, pa tudi nekako rešijo.

Glede žičnic pa ni treba pretiravati. Pokritih je zelo malo. V celem Val Thorensu niti ene. To sicer samo pomeni, da se je treba malo bolje opremiti. Moderna krožna kabinka je v celem sistemu samo 1 - tista, ki sem jo slikal. No pa še Funitel Peclet s tistimi čudnimi plastičnimi stoli tako čudno razporejenimi, da nimaš kje imeti nog. Jaz tudi ne maram teh kabink brez sedežev. Zdaj pa to primerjaj s kakšnim Gipflom na Kronplatzu z mehkimi ogrevanimi sedeži., ali kakšno moderno sedežnico s fotelji.

Meni se je zdelo, da je bila steptana kar velika večina prog. Ampak po moje bi morale vsaj rdeče in modre biti dnevno teptane vse. Sploh tiste bolj frekventne, kjer se po kucljih pobijajo začetniki. Tipična francoska šlamparija, kot do, da nikjer nisem videl, da bi pomagali pri vstopu na sedežnice in vlečnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 8:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Se oglašam iz Francije iz Les Menuires. Ne razumem najbolj to trditev o slabo pripravljenih progah. Meni so pripravljene perfektno, ker niso zateženo ledena. Zjutraj so rebrca (mehka rebrca), potem pa tak lep fin mehak sneg, katerega s lahkoto prebijaš in režeš. V primerjavi z italijanskimi Dolomiti, mi francoski način bolj ustreza. Pred novim letom, sem bil na Kronplatzu in nisem bil navdušen. Trd sneg z zaledenelimi rebrami (če si zarezal, se ni nič poznalo na podlagi) na začetku, potem pa grudasti kuclji, med njimi pa ledene plošče. Bljak.

Kar se tiče naprav, meni delujejo solidne in kvalitetne. Sicer je res veliko (2 od 3 v Les Meniuresu in skoraj vse v Meribelu, Courchevelu in Thorensu) gondol, kjer smučke vzameš v kabino, ampak nisem še videl sedežev polno snega.

Zdi se mi, da imajo Francozi drugačno filozofijo urejenosti prog od Italijanov, Nekako se mi zdi, da oni raje vidijo malo bolj neurejene proge (še zdaleč pa ne tako neurejene da se ne da smučati), kot pa Italijani, ki hočejo imeti rebrca še ob 14:00. Razlika pa se vidi na samih progah, kjer so francoske bolj mehke, italijanske pa bolj ledene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Matej,
katerega datuma in po katerih progah si vozil decembra v Kronplatzu, da si to vse videl in doživel?
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Od 21.12. do 28.12. Na Kronplatzu sem bil pred božično-novoletno pošiljko snega.

Vozil pa sem vse proge. Se pravi:
- proge v Olang
- Ried (7 km proga)
- proge proti St.Vigilu in San Martin (Piculin)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 12:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Pozabil si na 2glavni zadevi. V Franciji si včasu, ko je padlo kar precej novega snega. Na Kronplatzu si decembra smučal na kompaktnem snegu.

Mogoče so proge zdaj v redu. V januarju je bil totalen makadam kljub 1,5 m snega. Meni se zdi tudi neprimerno, da je urejeno 90% prog. Vse modre in rdeče bi morale biti dnevno. Sploh tiste, ki nimajo obvoza. Lej saj sploh ne trdim, da je vse skupaj slabo, ampak vsekakor bi lahko bilo boljše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 9:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


matejp je napisal/a:
. Pred novim letom, sem bil na Kronplatzu in nisem bil navdušen. Trd sneg z zaledenelimi rebrami (če si zarezal, se ni nič poznalo na podlagi) na začetku, potem pa grudasti kuclji, med njimi pa ledene plošče. Bljak.


ne vem ne, sem bil v kronplatzu od 18-22 decembra pa nisem doživel skoraj nič od tega kar ti pišeš (pa sem prevozil čisto vse proge)
prav nisem si mogel načuditi kako so tako dobre proge pripravili izključno samo z umetnim snegom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 10:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

matejp je napisal/a:
Se oglašam iz Francije iz Les Menuires. Ne razumem najbolj to trditev o slabo pripravljenih progah. Meni so pripravljene perfektno, ker niso zateženo ledena. Zjutraj so rebrca (mehka rebrca), potem pa tak lep fin mehak sneg, katerega s lahkoto prebijaš in režeš. V primerjavi z italijanskimi Dolomiti, mi francoski način bolj ustreza. Pred novim letom, sem bil na Kronplatzu in nisem bil navdušen. Trd sneg z zaledenelimi rebrami (če si zarezal, se ni nič poznalo na podlagi) na začetku, potem pa grudasti kuclji, med njimi pa ledene plošče. Bljak.

Kar se tiče naprav, meni delujejo solidne in kvalitetne. Sicer je res veliko (2 od 3 v Les Meniuresu in skoraj vse v Meribelu, Courchevelu in Thorensu) gondol, kjer smučke vzameš v kabino, ampak nisem še videl sedežev polno snega.

Zdi se mi, da imajo Francozi drugačno filozofijo urejenosti prog od Italijanov, Nekako se mi zdi, da oni raje vidijo malo bolj neurejene proge (še zdaleč pa ne tako neurejene da se ne da smučati), kot pa Italijani, ki hočejo imeti rebrca še ob 14:00. Razlika pa se vidi na samih progah, kjer so francoske bolj mehke, italijanske pa bolj ledene.


Če nisi imel zrihtane in dovolj trde dile, potem to zna biti problem....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 4:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Predlagam naslednji dogovor, jaz vzamem powder in mehke proge, vi pa se dričajte po poledenelih "vrhunsko" pripravljenih progah. Tako bomo vsi veseli in srečni.

Mimogrede: v Franciji je padlo pošteno manj snega kot v Dolomitih. Letos ga je najmanj od vseh let, kar hodim obiskovati žabarja. Ta stran (http://www.raylambert.plus.com/snow/index.htm) ima zgodovino višine snežne odeje v Les Meniuresu za zadnjih nekaj let + statistiko sneženja. Vsak lahko preveri koliko snega je bilo v prejšnjih letih v tem obdobju in koliko ga je letos.

Moj vtis o Kronplatzu je pač takšen kakršen je. Verjamem, da je lahko v drugih obdobjih smuka tam veliko bolj ugodna, ampak ko sem jaz tam bil, je bilo porazno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 5:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ja Matej jaz sem bil pa na Kronplatzu septembra. Mislim, katastrofa. Nobenega snega, topovi ne delajo, na progah kamenje, nikakvo. Ampak vsaj gneče ni bilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 6 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val'd Isere, Val Thorens
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB