Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val'd Isere, Val Thorens

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Val'd Isere, Val Thorens « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 9:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


KINDERWAGEN je napisal/a:

Kak zaj ?? Ai got you!!



Imaš glede česa?
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 07, 2014 7:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

KINDERWAGEN je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
KINDERWAGEN je napisal/a:
Amater:) je napisal/a:
Citiram:
prihod v smučarsko središče načrtujte tam med 12 in 14 uro poznej se zna zgodit da boste v totalni gneči


Res je, gneče ne bo. Ključev od apartmaja pa tudi ne, ker Francozi zelo redko začnejo delati checkine pred 15.00...

Pa ostali nasveti so tud še najbolj primerni za -





In kaj bi ti delal v apartmaju ob 15h.A si zato prepotoval 900 km ,da greš v apartma?
Večinoma sem dobil ključe prej brez problema pod pogojem,da je apartma bil urejen.Prav veseli so bili, eden manj v popoldanskem navalu.Če pa slučajno to ni bilo možno sem šel na "pir",se je prilegel po dolgotrajni vožnji.Definitivno boljše kot popoldanska vožnja v gneči ter posledično mučno čakanje na prevzem apartmaja.


Nasveti so petindvajset let izkušenj v Francoskih alpah in šest let življenja.Večina pa jih je bilo enkrat in še to koliko vidim ob nepravem času.
Kaj se je mogoče gdo med vami vprašal zakaj noben ne hodi na morje pozimi!!


Ma na kurac mi že greste asi.ki hodite dvanajstega decembra cheap varianto skijat v francijo,ko tako in tako ni snega po celi evropi pol pa nabijate take po forumu.

p.s.Ja pa saj ne mislite ,da vas vse mečem v isti koš.Razlaga je posplošena.


A jesi pravi stari sralec......



Ajde beloglavi a i ti nisi neki "junggeselle"


Beloglavi orao i stari sralac.....optimalna kombinacija za mladiče....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 07, 2014 9:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

[quote="junchepodpis pod tole.

Pa nauičite se nekaj francoski fraz, bo življenje tam dosti lepše. Po mojih izkušnjah če vidijo, da si se vsaj trudiš ratajo prekleto dobri poligloti, magari y rokami sicer se znajo pa "naredit" francoze.[/quote]

Jaz sem imel pa letos v 3V zelo dobre izkušnje glede jezika. Zelo veliko angleško govorečih ljudi. Sem se sicer nekaj mučil s francoščino, pa me praviloma niso razumeli (ker mi francoščina res ne leži), sem pa praktično povsod prišel skozi z angleščino in mahanjem rok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogi2cv
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 10:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 15:06
Prispevkov: 259
Kraj: celje

Evo prvič smučal v Franciji. Prejšnji cel teden smo bili v Val Thorensu. Šli smo bolj poceni študentsko ski opening varianto. Ta teden se je tudi dogajal Ski&Boarderweek, tako da se je dogajalo. Norih Angležev je bilo kot rusov.
Imeli smo 3 dni sonca ter 3 dni malo slabšega vremena. Snega pa kot je za ta čas v francoskih alpah v navadi bolj malo. Proge, ki so umetno zasnežene so ok, na nekaterih delih kjer pa ni umetnega ter na prelomnicah je pa veliko kamenja skal, tako da sem smuči ubil v dveh dneh. Prve dve ure so proge še bile vredu, ko pa navalijo angleži z "vrhunskim" znanjem smučanja je pa takoj vse razrito do ledu.
V glavnem nasmučal sem se, lahko bi bilo boljše, ampak saj vemo v Franciji je smučarija najboljša marca in aprila
Pa še nekaj slik:


Lahko pokukamo v svoj apartma












Po tisti strmini na desni so pa talenti padali ko velki, pa drseli do podna. Je pa res huda strmina, paše ledeno je bilo, tak das esploh ni za čudit.


Reberce zjutraj


Jutranji pogled iz apartmaja na 3200m


In smo že na vrhu


Mont Blanc




Nori razgledi








_________________
2007/08 58x (55x golte, 3x vogel)
2008/09 31x Golte, Rogla 1x
2009/10 35x Golte, 4x Vogel
2010/11 1x Golte
2011/12 1x Molltal, 10x Golte, 1x Kope
12/13 22x Golte 21, 1x Weinebene, 1x Poseka ravne
13/14 15x
14/15 6x Val Thorens, Golte 27x
15/16 6x Val Thorens, 14X Golte
16/17 6x Les Orres. 8x Golte
17/18 Golte 5x, Kope 2x, Les Orres 6x,2x Koralpe, Petzen
18/19 6x Les Orres, Golte 2x, Celjska Koča 3x, Koralpe 1x
20/21 7x
21/22 28x
22/23 Koralpe1x, Celjska Koča 5x, Golte3x, Gerlitzen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FAAC
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 16, 2015 11:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

Živjo.

Ma kdo kakšne uporabne informacije kakšno je stanje v 3 dolinah.
Mam plan za konec tedna in začetek naslednjega.
Vem, da so s snegom bolj slabi, tudi avstrijci so, pa smo mel ta vikend v Saalbachu vikend sezone !?

Ma kdo kakšne avtodomarske izkušnje iz tega konca ?

Hvala, LP.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 17, 2015 5:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Kar se tiče razmer v Val Thorensu:

http://snowheads.com/ski-forum/viewtopic.php?t=120217&start=280

Na progah je OK, zunaj slabo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FAAC
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2015 10:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

Sem šel razmere kar osebno preveriti in so KATASTROFALNE.
Na tabli sicer piše, da je na hribu 57 cm snega, a je realno 5-7 cm. Smučat se da solidno samo na pistah, ki jih zasnežujejo, teh pa je mogoče 10%.
Snežno so tako v kurcu, da ti sploh ne prodajo karte, če nisi gost apartmaja.

Tako smo lahko smučalu samo v soboto in ker je stanje v bližini še slabše, smo se odvlekli v Cervinio.
Torej apel vsem F navdušencem : če ni mus, ostanite doma, če pa že greste, si smučke sposodite, če ne razpolagate s kamnožerkami.

Ob ugodnih snežnih razmerah pa je tole skirajh.

Ne vem pa, zakaj ne doda slik !?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogi2cv
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 15:06
Prispevkov: 259
Kraj: celje

Tudi jaz sem bil prejšnji teden z družbo gor. Hja snežne razmere so res slabe, ok je samo tam kjer se zasnežuje. Pa še na teh progah se predvsem na strminah najde kamenje, drugod pa kamenja na pretek. Smo pač rotirali te proge te proge ki so bile ok. Ampak smo našli še ene dve proge, ki so bile ok brez zasneževanja. Drugače sem se pa nasmučal v 6tih dneh, vsak dan na polno. Če že ni bilo snega, smo pa imeli kičasto vreme, sonce brez oblačka razen enega dneva. Do jutra je padlo nekaj cm pršiča in smo imeli odlične 2 fure iz 3200m. Kasneje se je oblačnost razkadila. Drugače pa more to res biti raj, ko je "par" metrov snega. Je pa letos bilo še manj naravnega snega kot lani, zato tudi veliko prog ni bilo odprtih. So se pa nekako trudili vzdrževati odprte proge in so vsak dan preko noči zasneževali.


Pivičko na višini Triglava, je bilo tako toplo, da smo bili kar zgoraj brez






Fešta na snegu, ki so jo pripravili za Nemško in Angleško mladino


Seveda si je bilo treba prvošit eno pivce na 3200m








Tudi za turne smučarje je tule raj, ko je snega v izobilju




_________________
2007/08 58x (55x golte, 3x vogel)
2008/09 31x Golte, Rogla 1x
2009/10 35x Golte, 4x Vogel
2010/11 1x Golte
2011/12 1x Molltal, 10x Golte, 1x Kope
12/13 22x Golte 21, 1x Weinebene, 1x Poseka ravne
13/14 15x
14/15 6x Val Thorens, Golte 27x
15/16 6x Val Thorens, 14X Golte
16/17 6x Les Orres. 8x Golte
17/18 Golte 5x, Kope 2x, Les Orres 6x,2x Koralpe, Petzen
18/19 6x Les Orres, Golte 2x, Celjska Koča 3x, Koralpe 1x
20/21 7x
21/22 28x
22/23 Koralpe1x, Celjska Koča 5x, Golte3x, Gerlitzen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2018 7:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


http://www.rtvslo.si/tureavanture/novice/francosko-smucisce-val-d-isere-bo-svoje-proge-odprlo-tudi-junija/453474
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2018 9:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Citiram:
Priznano francosko smučišče Val d’Isère bo po 82 letih svoje proge znova odprlo tudi junija.


Tole pa spet buča oz čudno napisano/prevedeno.

Tudi Val d'Isere vsako leto omogoči poletno smuko na ledeniku Pissaillas (oz tisto kar je od njega ostalo) nekako od začetka junija do prve polovice julija. Obratovanje tega dela je povezano z odprtjem prelaza Col de l’Iseran. Ker pa je letos zapadlo ogromno snega bodo prelaz splužili kasneje in v vmesnem času res odprli za smučanje eno sedežnico nad samim krajem, ki obratuje samo v zimskem času.

Članek pa je napisan (oz nepopolno preveden) tako, kot da v Val d'Iseru ne poznajo poletne smuke. In mimogrede ledenik Pissillias je bil zaradi osojne lege v preteklosti bolj priljubljen za poletno smuko kot pa sosednji Grand Motte. Ga je pa zaradi nizke nadmorske višine prej pobralo kot soseda, ki pa mu tudi ne kaže najbolje...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 1:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Malček se spogledujem s smučanjem v drugi polovici marca, in me zanima kakšne so kaj izkušnje v Val Thorens v tem času? Bi predlagali raje kakšno drugo smučišče za marec?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 3:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Preveri, da slučajno nimajo v kaki državi počitnic ali praznikov v čas ko bi rad bil tam, ker je takrat bolj izogibanje kot smučanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 4:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


exski je napisal/a:
Malček se spogledujem s smučanjem v drugi polovici marca, in me zanima kakšne so kaj izkušnje v Val Thorens v tem času? Bi predlagali raje kakšno drugo smučišče za marec?


10+ let sem smučal v Tignes/Val d'Isere vsak konec marca - praviloma smo imeli vedno več snega in boljše vreme kot 3 doline.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Hvala za odgovor. Bom gledal se Tignes opcijo. Kaj pa lahko pricakujem glede naprav? So se kaj bolj modernizirali, ker ko berem poste iz 10 let nazaj so dolocene naprave kar stare?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Stran 8 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val'd Isere, Val Thorens
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB