Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val'd Isere, Val Thorens

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Val'd Isere, Val Thorens « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 7:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


mitjaz je napisal/a:
Zame je Tignes+Val d'Isere, kjer je 300km, skoraj premalo za polne 6 dni


Ste pa zahtevni nekateri, haha....
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Povem tako kot je, rad začnem ob 9:00 in končam pozno popoldne, kar nanese kar nekaj kilometrov dnevno. Številka 300 se sliši ogromno, dejansko pa sta uživantski 2/3 prog.
"Zahteven" je odvisno od lokacije...ko grem na Krvavec vem kaj lahko pričakujem in temu primerna so tudi pričakovanja...enkrat ali dvakrat na leto, ko je na vrsti Francija pa tudi vem kam in zakaj grem tja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 7:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Potem imaš pa zelo omenejo število lokacij, kjer se lahko nasmučaš... Sem bil že marsikje in če nekdo reče, da se mu zdi področje Tignes - Val d'Isere premajhno za 6 dnevno smuko, se mi zdi, da je zelo (pre)zahteven... Pa v treh dolinah si potem najbrž nastanjen v Meribelu, da si na sredini kompleksa prog in se ti čim manj ponavljajo :-)
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 12:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

mitjaz je napisal/a:
Povem tako kot je, rad začnem ob 9:00 (...)
Ja, to je tudi meni všeč na francoskih smučiščih: začetek obratovanja ob 9:00 in niti minute prej. Pika. Zato pa marsikje popoldan 'potegnejo' do petih !
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 8:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


@Špik: zahteven ali prezahteven me niti ne gane (če na Krvavcu uživam...), rad grem v Francijo z vsemi svojimi minusi, predvsem pa zaradi plusov in enkrat oz. dvakrat v letu se rad najem snega do sitega...

Dokler je zdravje, kondicija in takšna "ljubezen" do snega, bom ostal zahteven. Izbire je pa kar nekaj...Serre Chevalier, Tignes&Vd'I, Les 3 Vallees, pa tudi L2A, Alpe d'Huez, zadovoljen sem bil pa tudi s Puy st. Vincentom in Risoulom za opening.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2013 4:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Evo, da še strnem malo vtise iz Val Thorens-a (Les 3 Vallees).
600 km območje je z naskokom NAJ pred vsemi, kar sem jih obiskal do sedaj. Glede opremljenosti, urejenosti, ponudbe in seveda najpomembnejšega: območje NA & IZVEN prog.
O "fancoskem" apartmaju direktno na progi (poleg poligona Stade de slalom) se nimam kaj pritoževati. Vreme je bilo vzorno, okoli -7 in sonce, z izjemo ponedeljka, ko smo ostali v apartmaju zaradi obilnega sneženja. Zgolj v četrtek nas je poleg sonca božalo tudi -18st, a le na območu Courchevela...na Val Thorens-ki strani je vse lepše/boljše
Skupno smo skozi cel teden pridelali dodaten meter snega, ki je padal, z izjemo pomedeljka, le ponoči, kar pomeni vsakodnevni pow-raj. O obsežnosti območja pričajo tudi ratrakove sledi ob koncu dneva (16h+) ob straneh marsikatere proge. Prevozili smo četrtino območja, zato ostanemo na tej destinaciji še vsaj en januar, če ne dva.
Naprave so luksuzno moderne (zgolj za 4 lusuznih, pokritih baby trakov v Val Thorensu so pognali 1,5 mio ?) in zaradi gneče nismo čakali nikoli, izjema je le "Plein Sud", ki je okoli 15h glavna pot do "La Folie Douce".












Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2013 6:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Čist hude slikce. Hvala. Še posebi mi ga zmaga tista ta velika gondola.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2013 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


izgleda fantastično
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dragec
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 12:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 23:43
Prispevkov: 29
Kraj: Ljubljana

naravnost fantastično! bo treba it!
_________________
Sezona 2009/2010
Golte 7x, Vogel 6x, Krvavec 15x, Kobla 1x, Soriška 1x, Mariborsko pohorje 1x, Cerkno 6x
sezona 2010/2011
Mölltaler Gletscher 3x, Krvavec 3x, Nassfeld 2x, Katschberg 1x, San martino di castrozza 3x, Vogel 1x
sezona 2011/2012
Val Gardena 6x, Krvavec 5x, Stari vrh 2x, Vogel 1x
sezona 2012/2013
Krvavec 1x, Stari vrh 3x, nato poškodba kolena.
sezona 2013/2014
Krvavec 6x, Bormio 7x, Vogel 4x.
sezona 2014/2015
Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 7:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


@__Ziga__: tista je "Cime Caron", ki pelje 150 ljudi na 3200m. Ena izmed pogosteje obiskanih in moje strani.
Sicer pa res ne vem, kaj sem tako dolgo odlašal z obiskom Val Thorensa. In za to smučišče res velja: "enkarat ni nobenkrat" .

LP,
Mitja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SeekK
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 10:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 14:21
Prispevkov: 51


Zaupaš še ime kompleksa v katerem si bil nastanjen in ceno? Si šel direktno al preko kake agencije?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 10:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Lani sem bil za prvi maj v Tignesu in me nekako (vsaj z urejenostjo prog) ni navdušil. Snega je bilo sicer dovolj, vendar je verjetno sredi zime čiste drugače.
Dolomiti so zame še vedno top. (a kaj ko je tudi cena)


Vendar tole bo pa treba it sprobat. Pa še dost pocen je Francija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2013 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


@SeekK: kompleks Olympic (prva slika, modra strešna obroba). Opremljenost čisto povprečna, a zelo simpatična zadeva. V vsaki sobi vsakega apartmaja in na vseh hodnikih in shrambah so retro smuči oz. snowboardi na stenah, še ograja okoli hiše je iz sulic.
Cena 270 ?, brez prevoza (APP+6 dnevna karta), S&F.

@__Ziga__: nad urejenostjo prog se nimam kaj pritoževati, niti v Tignesu niti v Val Thorensu. 10% neteptanih je stalnica pri "petelinih". Glede furanja powdra pa ni primerjave z Dolomiti si upam trdit. V januarskem terminu je bil zadnjih nekaj let, 1 dan vedno rezerviran za "king-kong" pošiljko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2013 9:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


__Ziga__ je napisal/a:
Lani sem bil za prvi maj v Tignesu in me nekako (vsaj z urejenostjo prog) ni navdušil. Snega je bilo sicer dovolj, vendar je verjetno sredi zime čiste drugače.
Dolomiti so zame še vedno top. (a kaj ko je tudi cena)


Vendar tole bo pa treba it sprobat. Pa še dost pocen je Francija.
No ja popeglanost prog v Franciji ni prioriteta. Sploh pa če je svež sneg. Vsaj meni se njihov način precej dopade.So pa okusi različni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
5pera
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 10, 2013 10:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2013 22:26
Prispevkov: 2


Zanima me če ma kdo izkušnje s smučanjem v Val Thorens-u decembra
- snežne razmere pa to?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 5 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val'd Isere, Val Thorens
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB