Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val'd Isere, Val Thorens

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Val'd Isere, Val Thorens « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
angur
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2006 11:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Sep 2005 8:54
Prispevkov: 44
Kraj: gorica

Citiram:

Tak dopust je sicer lahko čisto zanimiv, vendar to ni tisto, zaradi česar gredo ljudje v francijo.


Točno tko!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2006 1:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Marko, a mi lahko bolj natančno razložiš s čim zavajam? (če sem te prav razumel si v obrazložitvi navedel natančno to, kar sem napisal jaz). Lahko bi te malo popravil glede Val Frejusa, saj sem tam že bil in grem tudi letos, toda v glavnem si kar zadel (ne vem pa, kje si našel tisto jezero).

Citiram:
,pa tut jaz sem napisou USE skupaj no OK usaj jaz tok zapravim- kašno pivo pa tut lahk spiješ kje zunej al pa u rifuđotu ane .Aja da nisi mogoče gorenc?


Te stroške nikakor ne moreš šteti v ceno aranžmaja, nekateri zapravijo 0 SIT, ker si vse pripeljejo s sabo, nekateri pa 1 mio SIT, zato so nerelevantni.


Citiram:
Tak dopust je sicer lahko čisto zanimiv, vendar to ni tisto, zaradi česar gredo ljudje v francijo


Ljudje gredo v Francijo zaradi različnih razlogov, ni pa nujno, da so povezani z ceno smučarskega aranžmaja. Svoje cilje in želje lahko uresničiš, če smučaš za 50 ali 100 jurjev...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2006 2:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

zelenec je napisal/a:
Marko, a mi lahko bolj natančno razložiš s čim zavajam? (če sem te prav razumel si v obrazložitvi navedel natančno to, kar sem napisal jaz). Lahko bi te malo popravil glede Val Frejusa, saj sem tam že bil in grem tudi letos, toda v glavnem si kar zadel (ne vem pa, kje si našel tisto jezero).

Citiram:
,pa tut jaz sem napisou USE skupaj no OK usaj jaz tok zapravim- kašno pivo pa tut lahk spiješ kje zunej al pa u rifuđotu ane .Aja da nisi mogoče gorenc?


Te stroške nikakor ne moreš šteti v ceno aranžmaja, nekateri zapravijo 0 SIT, ker si vse pripeljejo s sabo, nekateri pa 1 mio SIT, zato so nerelevantni.


Citiram:
Tak dopust je sicer lahko čisto zanimiv, vendar to ni tisto, zaradi česar gredo ljudje v francijo


Ljudje gredo v Francijo zaradi različnih razlogov, ni pa nujno, da so povezani z ceno smučarskega aranžmaja. Svoje cilje in želje lahko uresničiš, če smučaš za 50 ali 100 jurjev...

zelenec je napisal/a:
Marko, a mi lahko bolj natančno razložiš s čim zavajam? (če sem te prav razumel si v obrazložitvi navedel natančno to, kar sem napisal jaz). Lahko bi te malo popravil glede Val Frejusa, saj sem tam že bil in grem tudi letos, toda v glavnem si kar zadel (ne vem pa, kje si našel tisto jezero).

Citiram:
,pa tut jaz sem napisou USE skupaj no OK usaj jaz tok zapravim- kašno pivo pa tut lahk spiješ kje zunej al pa u rifuđotu ane .Aja da nisi mogoče gorenc?


Te stroške nikakor ne moreš šteti v ceno aranžmaja, nekateri zapravijo 0 SIT, ker si vse pripeljejo s sabo, nekateri pa 1 mio SIT, zato so nerelevantni.


Citiram:
Tak dopust je sicer lahko čisto zanimiv, vendar to ni tisto, zaradi česar gredo ljudje v francijo


Ljudje gredo v Francijo zaradi različnih razlogov, ni pa nujno, da so povezani z ceno smučarskega aranžmaja. Svoje cilje in želje lahko uresničiš, če smučaš za 50 ali 100 jurjev...

Ti bom natančno napisal s čim zavajaš. (Mimogrede si ti mene prvi obtožil zavajanja, ker sem potrdil pravilno navedbo, da potrebuješ vsaj 100.000 na osebo) Zavajaš z izjavo, da se da smučati za 60.000 sit. Navajam izračun npovsem običajnega smučanja na osebo:

bencin: 15.000 (900 km v eno smer, par km tam, cena bencina v Italiji in Franciji, razdeljeno na 4 osebe)
cestnine:10.000 (cestnine in tuneli, razdeljeno na 4 osebe cca 150?, samo tunel Frejus v eno smer je 30,50?)
sm. karta:60.000 (7-dnevna karta 3 doline 240?, dnevna stane 42?)
apartma: vsaj 30.000 sit na osebo, raje 50.000

To znese skupaj 115.000 sit, pa ni še čisto nič hrane ali zabave. Kaj bi šele bilo, če bi šel v kak hotel ali preko agencije.

Pa ne ti zdaj meni z Valfrejusom ali čim podobnim, poglej si naslov teme: Val disere, 3 doline. Itak da lahko smučaš tudi na vaških smučiščih, samo večini se ne ljubi cel dan cijaziti in plačati ful za prevoz, da bi se potem dričali po smučišču velikosti Krvavca ali še bolje kakšne Sorice, da bi malo prišparali, potem bi pa lahko okrog govorili, da so smučali v Franciji. Pa za 50.000 ne moreš smučati niti v valfrejusu niti izven sezone, mogoče bi se pa izšlo če bi štamfal in jedel samo krompir iz svojega vrta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2006 2:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Aja za jezero pa nisem siguren, katero je bilo, lani sem imel slike te hišice ob jezeru. Lahko, da je bilo to kakšno izmed številnih umetnih jezer na okoliških rekah, bolj verjetno pa gre za večje jezero 4 km vshodno od Valfrejusa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2006 4:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Citiram:
Pa ne ti zdaj meni z Valfrejusom ali čim podobnim, poglej si naslov teme: Val disere, 3 doline. Itak da lahko smučaš tudi na vaških smučiščih, samo večini se ne ljubi cel dan cijaziti in plačati ful za prevoz, da bi se potem dričali po smučišču velikosti Krvavca ali še bolje kakšne Sorice, da bi malo prišparali, potem bi pa lahko okrog govorili, da so smučali v Franciji. Pa za 50.000 ne moreš smučati niti v valfrejusu niti izven sezone, mogoče bi se pa izšlo če bi štamfal in jedel samo krompir iz svojega vrta.


če bi doboro pogledal komentarje bi vedel, da se je debata razvila na splošno o smučariji v Franciji in ne samo o Val diseru!!! Sploh pa mi ni jasno, koko lahko toliko veš o Val Frejusu, pa tam sploh še nisi bil - "Le čevlje sodi naj kopitar", pravi lep slovenski pregovor...

Tvoj nadaljni komentar o cenah in krompirju je pa žalosten in ni vreden splošne debate, zato o tem ne mislim več razpravljati (mimogrede, cene bencina in predora lahko vsak najde na internetu in se sam prepriča kdo zavaja...)

PS: če kdo želi, mu rade volje napišem, kako lahko preživi čudovit dopust v Franciji za 50-60 jurjev (prevoz, cestnina, apartma, hrana, smučarska karta) ali pa za 80 jurjev in smuča v Val Thorensu...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2006 10:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

zelenec je napisal/a:
Citiram:
Pa ne ti zdaj meni z Valfrejusom ali čim podobnim, poglej si naslov teme: Val disere, 3 doline. Itak da lahko smučaš tudi na vaških smučiščih, samo večini se ne ljubi cel dan cijaziti in plačati ful za prevoz, da bi se potem dričali po smučišču velikosti Krvavca ali še bolje kakšne Sorice, da bi malo prišparali, potem bi pa lahko okrog govorili, da so smučali v Franciji. Pa za 50.000 ne moreš smučati niti v valfrejusu niti izven sezone, mogoče bi se pa izšlo če bi štamfal in jedel samo krompir iz svojega vrta.


če bi doboro pogledal komentarje bi vedel, da se je debata razvila na splošno o smučariji v Franciji in ne samo o Val diseru!!! Sploh pa mi ni jasno, koko lahko toliko veš o Val Frejusu, pa tam sploh še nisi bil - "Le čevlje sodi naj kopitar", pravi lep slovenski pregovor...

Tvoj nadaljni komentar o cenah in krompirju je pa žalosten in ni vreden splošne debate, zato o tem ne mislim več razpravljati (mimogrede, cene bencina in predora lahko vsak najde na internetu in se sam prepriča kdo zavaja...)

PS: če kdo želi, mu rade volje napišem, kako lahko preživi čudovit dopust v Franciji za 50-60 jurjev (prevoz, cestnina, apartma, hrana, smučarska karta) ali pa za 80 jurjev in smuča v Val Thorensu...

Zdaj ti pa ne morem reči drugega ne da zavajaš ampak da lažeš in še žališ zraven. Jaz sem napisal točne podatke z vsemi številkami, te podatke lahko vsakdo preveri. Podatke o prevozih npr. na Via Michelin, podatke o cenah kart na straneh smučišč, podatke o cenah apartmajev dobiš tudi na internetu, lahko pa si pomagaš tudi s kakšnim Kompasovim katalogom. Ti pa navajaš samo neko pavšalno izmišljeno številko. Očitno si ti kopitljaček. Tudi o luni vem nekaj, pa niserm bil na njej. Če te ravno zanima, o Valfrejusu vem nekaj zato, ker sem lani že skoraj rezerviral eno hišo blizu smučišča Valfrejus in sem se seveda o vsem prej pozanimal. Pa se nisem zanimal za Valfrejus zato, da bom smučal 1 teden na vaškem smučišču in se potem bahal, da sem bil v Franciji, pač pa zato, ker me bivanje v prostorni hiši v vaški idili ob jezeru neskončno bolj veseli kot drenjanje v čebelnjaku v samih 3 dolinah in se zato raje peljem vsako jutro tistih 20 km z avtom.

Sicer pa preden drugim soliš pamet o čem gre debata na tem forumu, preberi predvsem svoje poste. Ti si napadel nekoga, ki je napisal običajno in še celo nizko ceno enega tedna v Franciji v 3 dolinah ali Val d Iseru in ga obtožil da zavaja. To je tako, kot da bi eden napisal, da stane smučarska karta npr. 5000 sit, ti pa bi rekel, da to sploh ni res, da zavaja, da je zastonj (res je bila npr. na Kaninu ob otvoritvi sezone, pa še kje drugje v Avstriji tudi). Sicer pa si lahko vsak, ki je že kdaj bil v Franciji ustvari mnenje, kdo prodaja zelene buče oz. kdo razne predsezonske in posezonske akcijske cene prodaja za običajne oz. se v pomanjkanju dokazov zateka v žalitve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
angur
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2006 9:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Sep 2005 8:54
Prispevkov: 44
Kraj: gorica

Fantje ne se kregat no sej ni konc sveta. Sam useeno:zelenec ce nimas nic proti bi jaz u bodoce,ce se bom odlocil za smucanje v enemu od velikih centrou u franciji rezervirou kr preko tebe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2006 11:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

angur je napisal/a:
Fantje ne se kregat no sej ni konc sveta. Sam useeno:zelenec ce nimas nic proti bi jaz u bodoce,ce se bom odlocil za smucanje v enemu od velikih centrou u franciji rezervirou kr preko tebe

He, he, ta je dobra. Mogoče primerna za umiritev situacije, preden se do koca skregamo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2006 9:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

marko: Jaz ti lahko namreč najdem varianto za 1 teden smuke v Franciji z vsemi stroški za manj kot 40.000 sit na osebo - mene sam zanima na katerem smučišču v Fr in v kakšnih apartmajih. Sm takoj za to



ej zelenec a te lahko vprašam: A si že biu u treh dolinah al pa Val d'Isere-u za en tedn, da govoriš da zavajamo javnost mi, k smo tm bli in vemo kok smo plačal prbližn ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2006 5:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

morel je napisal/a:
marko: Jaz ti lahko namreč najdem varianto za 1 teden smuke v Franciji z vsemi stroški za manj kot 40.000 sit na osebo - mene sam zanima na katerem smučišču v Fr in v kakšnih apartmajih. Sm takoj za to

Bo kar težka. Če te prevoz stane samo 15.000 sit (za kar moraš biti zelo iznajdljiv), lahko najdeš smučišče za 15.000 sit za 6 dni (kar še ni 1 teden). V Besanu (ima 4 žičnice) je npr. dnevna karta 7,20?, če je skupina večja od 10. Za 20.000 se mogoče celo prebiješ čez 1 teden, ampak moraš biti hudičevo varčen. Vsekakor nič pirčka na smučišču, ker si takoj ob jurja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2006 7:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

ok..za 4 žičnice se pa raj peljem na slijeme ...sm mislu da kero od konkretnih Fr smučiš...se mi je zdel neverjetno 40.000
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2006 3:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

morel je napisal/a:
ok..za 4 žičnice se pa raj peljem na slijeme ...sm mislu da kero od konkretnih Fr smučiš...se mi je zdel neverjetno 40.000

Saj ravno to smo razlagali zelencu, pa nas je obtožil, da zavajamo. Tedenska karta za tri doline stane 60.000 sit. Greš pa lahko tja ob koncu sezone, ko so občutni popusti, ampak potem imaš običajno na voljo le par žičnic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2006 6:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

ja v Val thorensu naj bi sezona trajala do konca aprila. Mi smo bli v sredini februarja, pa je blo +5 na 2200m in smo mel tak južn sneg, ponekod že kamni....konc sezone..ne računite. Če res hočte uživat pejte januarja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
zibko
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2006 12:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 0:37
Prispevkov: 59




Tignes & Val d'Isere
300 km prog, 92 smučarskih naprav in številni prečudoviti razgledi.

Po štirinajst urni utesnjeni vožnji z avtobusom sem prispel v gorsko vasico imenovano Tignes (2100 m). Prvi pogledi na mogočne tritisočake te prevzamejo, a hkrati se zavedaš, da boš naslednji dan po njih že drvel s smučmi na nogah. Tignes leži v osrčju Savojskih Alp in skupaj s sosednim Val d'Iserom (1850 m), kjer tradicionalno prirejajo tekme svetovnega pokala, turistom omogoča smučanje po preko 300 km prog. 92 smučarskih naprav te hitro in varno prepelje iz enega kraja na drugega, med drugim tudi na ledenik Grande Motte (3456 m), ki te obdari z enkratnim razgledom na okolico in dolino pod seboj, kjer v večernih urah v topli sobici zaspiš v pričakovanju novega smučarskega dne. Razgled iz Grade Motte je zares enkraten, saj je med drugim možno videti tudi najvišji vrh Evrope - Mont Blanc.

celoten opis in veliko slik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
plavi
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2006 11:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 14:04
Prispevkov: 52


No ja za 40 jurjov tut js skočim zraven... drugače pa za 60 je čist nekaj normalnega za Tignes (prevoz, karta, apartma)....7dni...
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 2 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val'd Isere, Val Thorens
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB