Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Ischgl

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja
 Ischgl « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2014 10:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Konkretno sicer ne morem priporočati, smo pa predlani januarja iskali apartma za 4 in so bile iz vasi nekje do cca. 10km iz Ischgla prav ugodne ponudbe z okoli 20 eur/osebo na dan. Če se ti ni problem zjutraj peljati nekaj km in parkirati direktno ob gondoli, potem ne bi smel imeti težav z namestitvijo za kulturno ceno.

Je pa Ischgl tudi meni od zaenkrat presmučanih top smučišče. Ampak kot smučišče samo, apres ski, ukrajinke in podobne fore me ne zanimajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2014 7:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


miki je napisal/a:
V prejšnjem poročilu sem pozabil dati link do interaktivnega plana prog: http://www.ischgl.com/de/active/skigebiet/pisten-anlagen/skiguide-interaktiv/pistenplan
Glede na to da resno razmišljava da bi prihodnje leto en teden v marcu preživela kar v Ischglu in okolici, me zanima če ima kdo izkušnje s prenočišči tam naokrog. Da sta Ischgl in Samnaun draga, ni ravno skrivnost. S tem da se mi Samnaun niti ne zdi (več) dražji od Ischgla. Razmeroma ugodna varianta je zagotovo Pfunds, sploh če nameravaš Ischgl ombinirati še s kakim Serfausom. Ali pa na drugi strani doline Kappl ali celo See. Če je kdo v zadnjih letih hodil tam naokrog, bom vesel za nasvet glede kakega ugodnega apartmaja!

Ugodno se da dobiti kaj tudi v Landeku. Ravno nekje nasredi med SFL, Ichglom in St Antonom. Je pa mestece precej dolgočasne narave zvecer.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2014 1:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Miki v Kapplu je ogromno ugodnih apartmajev. Pa še prijetno vaško smučišče je tam, če se naveličaš gneče. Sicer me je pa v tvojem poročilu malce zbodlo tisto o novih progah. 3 in 7 sta že dolgo urejeni progi. Se jih spomnim iz zadnjega obiska, pa tudi na zemljevidu iz l.1986 sta že označeni kot progi. Morda si jo zamenjal s 3a in 7a, ki sta tudi na zadnjem zemljevidu še vedno skiroute.

Glede nove Pardatschgratbahn bi pa moje mirno pustili tudi spodnji del stare. Sem tudi sam tam že čakal več kot pol ure v vrsti. Glede na to, da bo imela nova samo za 1000 os/uro višjo kapaciteto, bi v top sezoni zjutraj hudo prav prišla tudi stara.

Nachtweidebahn so pa postavili leta (1986) 2004. op.: Popravljam, seveda je pravilno 2004 kot je zapisal Miki.


Nazadnje urejal/a marko Sre Mar 26, 2014 4:00 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2014 3:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hvala za nasvete, bom kaj pogledal. Smučišče v Kapplu poznam iz smučarije 2003, res simpatično smučišče z južno lego, ravno prav zame.

Glede novih prog: mogoče sem zapisal malo nejasno: proga 7 (od Velliljocha do spodnje postaje dvosedežnice Vellileckbahn) res obstaja že vrsto let, mislil sem na nadaljevanje od spodnje postaje dvosedežnice do priključka na progo 1:


Tu kjer zdaj poteka proga 7a, je bila na planu prog 2003 definitivno vrisana Skiroute, ki pa je bila takrat ob najinem obisku itak zaprta zaradi pomanjkanja snega, zato je nisem presmučal. Zagotovo pa takrat ni imela zasneževanja. Je pa hec da nad progo 7a obsteje še Skiroute z istim imenom, torej 7a.

Enako velja za progo 3: možno da je bila kdaj prej označena kot proga, 2003 je bila vrisana kot Skiroute (in tudi zaprta ker ni bilo snega). Pobrskal sem po AF, kjer so 17. 9. 2003 enemu radovednežu odgovorili (odgovor z rdečo):
Citiram:
Auf dem neuen Pistenplan von Samnaun ist die alte Skiroute 3 nun als beschneite schwarze Piste eingezeichnet. Sie haben mir aber geschrieben, dass die Skiroute 3 erst in 1-2 Jahren als offizielle Piste ausgebaut wird. Was stimmt nun? neu als Abfahrt ausgebaut

BTW, s črno je bila vrisana samo eno leto, nato se je 'prebarvala' v rdečo.

Glede Nachtweidbahn pa se, Marko, zagotovo motiš. Tudi tu sem v AF našel link z datumom 18. 4. 2004
Citiram:
Neuheiten 2004/2005

6er Sesselbahn Nachtweide
(...)

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2014 3:26 pm    Naslov sporočila: Prenočišče See Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Lansko leto sem preživel en teden na smučišču See. Prenočišče sem imel 100m stran od gondole. V januarju sem odštel za apartma (6oseb) 85?
Apartma popolnoma nov, nadstandardno opremljen, lastnica zelo prijazna
http://www.see.at/de/unterkunft/suchen-buchen/detail/bella-vista_dmd-4642
Drugo leto se bo splačalo za kakšen dan obiskati tudi to malo smučišče, ker bodo imeli dodatno novo gondolo. Odlična je tudi proga za sankanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2014 4:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
Hvala za nasvete, bom kaj pogledal. Smučišče v Kapplu poznam iz smučarije 2003, res simpatično smučišče z južno lego, ravno prav zame.

Glede novih prog: mogoče sem zapisal malo nejasno: proga 7 (od Velliljocha do spodnje postaje dvosedežnice Vellileckbahn) res obstaja že vrsto let, mislil sem na nadaljevanje od spodnje postaje dvosedežnice do priključka na progo 1:

Tu kjer zdaj poteka proga 7a, je bila na planu prog 2003 definitivno vrisana Skiroute, ki pa je bila takrat ob najinem obisku itak zaprta zaradi pomanjkanja snega, zato je nisem presmučal. Zagotovo pa takrat ni imela zasneževanja. Je pa hec da nad progo 7a obsteje še Skiroute z istim imenom, torej 7a.

Aha našel sem še zemljevid iz sezone 2007/2008. Na njem sta tako 3 kot 7a označeni kot urejeni progi, ne pa tudi zgornja 7a. Ne poznam sicer terena, ampak se mi zdi čudno, da ne uredijo še te. Povezava Velilltala z vmesno postajo Silvrete in Fimbe in progo 1 bi bilo gotovo pridobitev
Enako velja za progo 3: možno da je bila kdaj prej označena kot proga, 2003 je bila vrisana kot Skiroute (in tudi zaprta ker ni bilo snega). Pobrskal sem po AF, kjer so 17. 9. 2003 enemu radovednežu odgovorili (odgovor z rdečo):
Citiram:
Auf dem neuen Pistenplan von Samnaun ist die alte Skiroute 3 nun als beschneite schwarze Piste eingezeichnet. Sie haben mir aber geschrieben, dass die Skiroute 3 erst in 1-2 Jahren als offizielle Piste ausgebaut wird. Was stimmt nun? neu als Abfahrt ausgebaut

BTW, s črno je bila vrisana samo eno leto, nato se je 'prebarvala' v rdečo.

Glede Nachtweidbahn pa se, Marko, zagotovo motiš. Tudi tu sem v AF našel link z datumom 18. 4. 2004
Citiram:
Neuheiten 2004/2005

6er Sesselbahn Nachtweide
(...)

Glede Nachtweidbahn je bil čisti lapsus, sem hotel tudi jaz napisati 2004, pa me je zmotil plan prog iz 1986, katerega sem omenjal. Jaz se sklicujem na tole sliko (na originalu na straneh Ischgla je še ime naprave in leto 2004):


Jaz se sicer ne spomnim podrobno vseh prog od takrat, ko sem bil nazadnje v Ischglu (pred par leti), vsekakor se dokaj dobro spomnim proge po Veliltalu (7), ki je že bila urejena proga. Trojke se ne spomnim, sem pa pogledal na tale star zemljevid iz leta 1986 (nič kaj bolje viden original je na straneh Ischgla:

Zanimivo, da je označena tudi zgornja varianta proge (7a). Zanimivo je videti tudi načrtovane naprave. Očitno je tudi v Avstriji lažje narisati nove naprave kot zgraditi. Po skoraj 30 letih so končno uspeli postaviti prvo od načrtovanih (Val Gronda). Z eno majhno razliko od našega vsakdana. Medtem so zamenjali vse ostale, nekatere že 2x.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2014 11:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hvala za zanimiv zemljevid prog iz leta 1986, tako starega v moji zbirki nimam. Kar hecno je gledat, kako se status nekaterih prog z leti spreminja:
- 1986: 3 in 7 vrisani kot rdeči progi
- 1990 (moj najstarejši Skiatlas): 7 vrisana kot rdeča proga, trojka sploh ni vrisana (!)
- 1994: enako kot 1990
- 1997: 7 (do spodnje postaje dvosedežnice Vellileck) = rdeča proga, nadaljevanje (7a) črna proga, trojka rdeča proga
- 1999: 7 (do spodnje postaje dvosedežnice Vellileck) = rdeča proga, nadaljevanje (7a) se čudežno spremeni v Skiroute
- 2005: 7 (do spodnje postaje dvosedežnice Vellileck) = rdeča proga, nadljevanje (7a) je zdaj spet rdeča proga

Skratka, če bi bil žleht bi rekel da so oznake določenih prog v Ischglu malo odvisne od tega, kakšno barvo flomastra je v nekem trenutku imel pri roki risar ki je risal zemljevide ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snoxey
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2020 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2017 21:43
Prispevkov: 30


Glede na to, da že dolgo ni bilo poročila o Ischglu mogoče tokrat malo daljše.

5 dni smučanja, 5 dni sonca, nizka sezona z eno besedo super!

Če začnemo na začetku, kot mnogi tudi mi nismo spali v Ischglu ampak malo prej po dolini v Kapplu, poceni apartma in relativno blizu smučišča (cca 20min zjutraj). Parking za dnevne goste zastonj, smo probali pri obeh gondolah ampak je pri Silvretta Bahn-u bolj enostavno in bližje. Zjutraj ob 8.30 max 5min čakanja.

Vsa smučišča nad 2000m, tako, da kljub letošnjemu januarju kar nekaj naravnega snega, čeprav je zgoraj nekje pošteno spihano. Proge super, srednje dolge in nekatere tudi prav lepo strme. Je pa tako, da zaradi vseh modernih sistemov, na progah nikoli nisi ravno sam, čeprav prav neke gneče ni bilo. Si pa znam predstavljati, da je v glavni sezoni kar polno. Speglano super, se pa najde kar precej kamnov, kar glede na konfiguracijo smučišča niti ni presenetljivo.

Ambient je res hud, saj se ves čas smučaš po vrhovih/grebenih, nas je pa mogoče malo presenetila velikost smučišča. Čeprav ima 240km prog je dokaj kompaktno in ubistvu kar hitro presmučaš vse in se nekako po 3 dneh stvari že malo ponavljajo. Ampak ob super vremenu se ni za pritoževat. Naj omenim še res dobre sisteme, nevem, če ima še katero smučišče toliko novih D-lineov, je pa malo razočaranje hitrost sedežnic. Vrjetno so jih šparali, ker je bila nizka sezona in se kar pozna, ko obratujejo nekako na 3/4 hitrosti. Je pa ta koncept smučišča, da ni gondol in ko si enkrat gor ne rabiš več sezuvat smučk meni res top. Verjetno bi dodaten čar dodal še powder, ki ga letos ni prav na pretek, ker smučišče s svojimi tereni kar kliče, da se vozi prav vsepovsod.

Mogoče še k cenam, tudi tu smo bili presenečeni ampak tokrat v bolj pozitivnem smislu. Če se izognemo restavracij v lasti smučišče kjer se pod 20e niti vsest ne moraš, so nekatere restavracije na smučišču presenetljivo sprejemljive. 5e pivo, 5,5 gulaschsuppe, 6e burger je nekako primerljivo tudi s kakšinimi cenami v Gerlitzenu. Se pa seveda v Paznauner thayi teh piv lahko tudi nabere. Apres schi je veretno tudi tisto kar privabi sem največ ljudi, ampak vsak pač najde svojo nišo kar pa se pozna tudi nekako na strukturi gostov. Presenetljivo veliko vzhodne evrope/rusov, nizozemci, slovenca pa nismo srečali prav nobenega.

Mogoče še komentar na smučišče Kappl, probali smo ga enkrat dopoldne do 12h super, prazno. Malo a odlične dolge proge in zjutraj v soncu, potem pa na bus in si v 10min v Ischglu na gondoli.





































Še Kappl:









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
winni
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 11, 2020 9:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Mar 2013 19:37
Prispevkov: 145


Dear Ischgl fans & friends,

In accordance with the just issued regulation of the Tyrolean government, the ski resort Ischgl will be closed for 14 days from this Saturday, March 14. th! (FRIDAY last day of skiing)

The ski resorts Galtür, Kappl and Lake remain open!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2020 7:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


https://www.24ur.com/novice/tujina/v-avstrijskem-smucarskem-srediscu-ischgl-preiskava-zaradi-novega-koronavirusa.html
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2020 11:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ko (če kdaj) bomo lahko spet normalno šli smučat, se bo pomoje splačalo zavit v Ischgl, zagotovo se jim bo od začeka poznalo kako so si usrali ime. Bo vsaj manj gleče pa mogoče bodo celo malenkost spustili svoje pretirane cene, prav tako. Potem pa folk itak pozabi. Ko so se Slovenci pobili na sedežnici na Mokrinah so se tudi nekateri pridušali da tja pa res ne grejo več smučat, pa po požaru v Kaprunu isto ... ampak zadnja leta tega nekako ni bilo več za opazit .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2020 12:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


To velja morda za kakšno leto potem se pa kmalu pozabi. Bodo pa cene vsaj kar se namestitev tiče zagotovo precej strmoglavile.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joško
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2020 4:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Avg 2015 10:41
Prispevkov: 244


Ischgl pač nikoli več ne bo mondeno smučišče. Namesto Norvežanov, Islandcev in Švedov bodo prišli Čehi, Poljaki in Mađari
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2020 5:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Ischgl jih bo dobil po riti sorazmerno z ostalo turistično industrijo, nič bolj, nič manj!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wca z Bca
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2020 8:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 22:10
Prispevkov: 800


Strinajm se s prehodniki. Ljudje takšne stvari pozabijo kot na lanski sneg. Če pa se na začetku ponudi še kak popust, pa se pozabi še hitreje
Bolj pomembno je, da smučišča preživijo do naslednje upam da "normalne" sezone sploh, če se bo za slabo izkazala še poletna sezona, ki je na mnogih smučiščih enakovredna zimski.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja Stran 11 od 12

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Ischgl
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB