Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Kreischberg

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 Kreischberg « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2007 4:02 pm    Naslov sporočila: Kreischberg Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

evo včeri se vrnu iz Kreischberga...to ej mal naprej od Katchberga...
smučišče ok, ni pretirane gužve - malo se čaka na vlečnico, vendar ker
je pač dvosedežnica, potem ni gužve bilo skoraj nic na progi...
smučišča ok, ravno so imeli tekmo evropskega pokala mislim da
kjer sta Drakšič in Grubelnik dosegala 1. in 2 . mesto vsaj tle
proge vzdržijo do 13.00 brez problema, sicer je toplo vendar je
sneg soliden za vozit...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandokan
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2007 11:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

Potem smo bili pa nekako isti čas gor.

Dokaj solidno smučišče, res da bolj malo, ampak so pa zato proge v lepem stanju, pa tudi gneča ni pretirana.

Najbolj mi je všeč proga Rosenkrantz, idealna za karvanje. Tudi popoldan so bile proge, kljub visokim temperaturam, še vedno v solidnem stanju.

Hehe, na račun 1. in 2. mesta naših tekmovalcev smo se tudi mi nekaj presmejali. Najprej smo razmišljali, da je bilo to tekmovanje v mladinski kategoriji...

EDIT: Ta je pa fina. Sem našel še nekaj tvojih postov, po katerih lahko sklepam kdo si.
Nismo bili samo isti čas gor, ampak smo bili kar skupaj gor Vidi tragove
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2007 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Sicer je pisal to moj brat kr z mojga nicka
vglavnem mel so se fajn ampak za karvat so mal prepolozne proge je reko...vsaj za bord no
sicer pa sam se nisem bil gor tak da ne vem kaksno je stanje..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
voodoo
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2007 6:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2007 17:33
Prispevkov: 54


sandokan je napisal/a:
Potem smo bili pa nekako isti čas gor.

Dokaj solidno smučišče, res da bolj malo, ampak so pa zato proge v lepem stanju, pa tudi gneča ni pretirana.

Najbolj mi je všeč proga Rosenkrantz, idealna za karvanje. Tudi popoldan so bile proge, kljub visokim temperaturam, še vedno v solidnem stanju.

Hehe, na račun 1. in 2. mesta naših tekmovalcev smo se tudi mi nekaj presmejali. Najprej smo razmišljali, da je bilo to tekmovanje v mladinski kategoriji...

EDIT: Ta je pa fina. Sem našel še nekaj tvojih postov, po katerih lahko sklepam kdo si.
Nismo bili samo isti čas gor, ampak smo bili kar skupaj gor Vidi tragove



hahaha

točn tko ja.... ka pa ces? no to sem pa zdj jst z svojga nicka...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 18, 2008 3:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se sankat
Uči se sankat

Pridružen/-a: Tor Okt 2007 18:17
Prispevkov: 8


Jutr grem z družino za 1 tedn v kreischberg, pa me zanima kakšne so kaj proge glede na roglo recimo ker mi je še ta najbol znana da bom lahko primerjal. Strmost prog me zanima dolžina, in pa urejenost. vsaka infromacija dobrodošla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandokan
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 18, 2008 7:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

djpiky je napisal/a:
Jutr grem z družino za 1 tedn v kreischberg, pa me zanima kakšne so kaj proge glede na roglo recimo ker mi je še ta najbol znana da bom lahko primerjal. Strmost prog me zanima dolžina, in pa urejenost. vsaka infromacija dobrodošla


http://www.kreischberg.at/default2.asp?active_page_id=68&parent_page_id=1

Iz izhodišča gor pelje gondola, ki ima eno vmesno postajo. Proga (1) iz te vmesne postaje v dolino je precej strma, zato priporočam vračanje z gondolo, če niste ravno dobri smučarji.
Proga pod vmesno in zgornjo postajo gondole (2) pa je že zelo dobra za povprečne smučarje, nekaj podobnega kot Košuta na Rogli.
Od zgornje postaje gondole pa vozijo naprej še sidra, ta proga (3 in 4) pa je še bolj položna, zelo podobna Mašinžagi.
Iz vrha teh sider se lahko spustiš na levo stran smučišča, kjer so proge 9 in 10, ki so podobne kot tista pod vmesno in zgornjo postajo gondole, se pravi podobne kot Košuta. Mi smo se največ zadrževali ravno na teh progah, ker imajo ravno prav naklon in širino za brezskrbno karvanje.

Dolžina vseh prog je neprimerljiva s tistimi na Rogli, vse so občutno daljše. Naprave so dokaj moderne, razen omenjenih sider.

Proge pa so zelo lepo urejene, gor sem bil nekaj let zapored in nisem doživel niti približnih "kucljev", kot na Planji ali bognedaj na Jurgovem. Lani, v dokaj toplem vremenu, sta bili progi 9 in 10 skozi cel dan v odličnem stanju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 18, 2008 7:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se sankat
Uči se sankat

Pridružen/-a: Tor Okt 2007 18:17
Prispevkov: 8


hvala za opis, malo mi je žal ker sem pričakoval vsaj eno podbno progo kot je jurgovo oz. se rad vozim po strmih progah
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borgul
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 18, 2008 10:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 16:27
Prispevkov: 53


Saj ti je sandokan napisal, da je spodnja gondola zelo strma in bistveno daljša od jurgovega. Pa za mene Jurgovo sedežnica sploh ni strma, razen zadnji del proge ki vodi h krogcem.
_________________
Sezona 05/06: 33
Sezona 06/07: 34
Sezona 07/08: 35
Sezona 08/09: 40
Sezona 09/10: 11
Sezona 10/11: 15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 01, 2008 3:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

evo še malo slik







Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
niko
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 05, 2008 12:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 16:47
Prispevkov: 107


Koliko kilometrov prog ima to smučišče?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2008 4:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Je bil kdo ta vikend gor? Pa če lahko malo opiše stanje prog?
Hvala
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 1:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

No evo, včeraj se vrnu iz otvoritve na Kreischbergu. Splošna ocena: prav dobro

četrtek: srednje močno sneženje, proga od zgornje do srednje postaje gondole v solidnem stanju, ostalo že razrito zaradi svežega snega

petek: ob 9.00 na tretji gondoli, po petih minutah se je ustavila zaradi izpada elektrike, 45 minut smo viseli na miru (verjetno dokler niso zagnali generatorja), potem pa do srednje postaje ter v dolino, nato so vse naprave ustavili

sobota: še vedno sneženje, proge dobro pripravljene, razen pod novo šestsedežnico ni bila v celih 3 dneh enkrat dobro steptana po mojem mnenju, folka nobenega skor

nedelja: malo izboljšanje glede vremena, na trenutke se je kazalo tudi sonce, folka je bilo več, Sport 2000 je mel tudi ski test (samo žal mi ni uspelo v dolini najt osebja odgovornega za prijavo :/ ), proge so bile spet solidne

pa še malo slik:



_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AZ
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 27, 2009 11:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 4:37
Prispevkov: 27


Poročilo s Kreischberga od včeraj:

Najboljša smučarija letos - vreme brez oblačka, snega dovolj, praktično nič čakanja na napravah...prijetno presenečenje glede na odjugo, ki je bila - nikjer kakšnega kamenja ali trave. Čista 10ka

Slike:
http://img109.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=kreischberg2612panorama.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2010 10:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Včeraj prav prijeten dan na K-bergu... Je pa bilo pri vremenu vse - od sončka do snežnega meteža. Gneče nobene, proge dobre, samo tisti oranžni pokrovi na 6sedi pa ne vem v čem imajo smisel... (barvo mislim).
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2010 8:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Danes je na Kreischbergu bila zelo dobra smuka. Zjutraj spodaj zelo trdo (najverjetneje zaradi včerajšnjega dežja), ampak prav to mi je bilo všeč, saj se je dalo lepo smučat. Zgoraj malo bolj mehko zaradi novega snega. Sonce celi dan, zgoraj temperatura konstantno okoli - 1°C, spodaj 8°C. Je pa res en čas zgoraj zelo pihalo.

Tukaj pa so slike:

Pista zjutraj:





Zgoraj:



Sonce nas je lepo grelo:





Bolj proti koncu:





Skozi pokrove se vidi lepše kot na sliki:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Kreischberg
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB