Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Techno alpin

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Naslednja
 Techno alpin « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
BoziceK
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 8:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 12:39
Prispevkov: 627


Lepo pohvalno za Techno Alpin. Saj nekej novega.. firma ki gre naprej. vsaki 2-3 leta nekaj novega.. Taka firma ima velik potencial..

Še dve sliki: Nova kontrolna plošča... z barvnim zaslonom.


Nov Wireless "dalinec"


http://www.technoalpin.com/smartedit/documents/kataloge/t40folderenglisch.pdf

LP BoziceK
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


To, da ima barvni zaslon, in da upravljaš top 25 metrov daleč od njega, ni nekaj revolucionarnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Sigurno ne samo 25 m daleč ampak kaj več ... Barvni zaslon pa omogoča večjo preglednost. Če si opazil, je tudi pod ekranom lučka, ki sveti na tipke. Veliko topov se prižge po čisti temmi zato je ta lučka v zelo veliko pomoč, da vidiš kaj tipkaš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
BoziceK
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 9:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 12:39
Prispevkov: 627


lenko je napisal/a:
To, da ima barvni zaslon, in da upravljaš top 25 metrov daleč od njega, ni nekaj revolucionarnega.


nisem rekel da je revolucionarno le da je izboljšano in nova verzija le tega =)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tim
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 9:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Ampak design me pa ne prepriča. T60 je še vedno zakon!!! Me prav zanima, kako izgleda barven ekran ob močni sončni svetlobi. Meni osebno se zdi, da so bili črno-beli čisto dobri.

Kar se pa inovacij tiče so pa gotovo nekaj korakov pred konkurenco.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


tim je napisal/a:
Ampak design me pa ne prepriča. T60 je še vedno zakon!!! Me prav zanima, kako izgleda barven ekran ob močni sončni svetlobi. Meni osebno se zdi, da so bili črno-beli čisto dobri.

Kar se pa inovacij tiče so pa gotovo nekaj korakov pred konkurenco.


Glede dizajna mi je tudi T60 bolj všeč.

Mislim da jih je ta barvni ekran mogoče prišel 100? več zato se pri tako veliki vstoti topa vsekakor splača imeti ta dodatek. Vsekakor izgleda z barvnim ekranom lepše (no, to bomo še videli ko bo kakšna slika funkcije na ekranu). Sem se pa tistih ekranov čisto navadil in tista verzija pred tem barvnim (ki je namontirana na T60, novih A30 in A9) mi je bila zelo všeč. Ekran je bil pregleden in vse. Moraš pa na ta top gledat tako, da je to le "nadomestek" za M18 in tapravi top ki bo zamenjal T60 še pride.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MORIS
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 9:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Tak ekran kupijo za par evrov na Kitajskem, pokasirajo pa 100 evrov, ko ga prodajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 10:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Vbistvu sem hotel povedat, da je glede na ceno topa (T60 stane 80.000?) ena ekrana zanemarljiva in da se zato splača pri taki veliki vsoti plačat za barvni ekran, ki je dokaj poceni.

BoziceK je že dodal ta spletni katalog od T40:

http://www.technoalpin.com/smartedit/documents/kataloge/t40folderenglisch.pdf

Tu lahko vidite novostitega topa, sicer pa upam da ga čimprej vidim v živo. Z malo sreče ga bom že to sezono.

Edit - na spodnji sliki se vidi ena izmed novosti, in sicer aluminijasto "ohišje" okoli šob. To preprečuje zmrzovanje in iz tega materiala so narejene tudi glave od A30 in A9.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 10:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


Če preprečuje zmrzovanje, zakaj še potem rabijo od 0.5-4 kw gretje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 11:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Aluminijasto "ohišje" za šobe je že davnega 1968 izdelal dr. Jacobs, ki je za Linde koncern izdelal prvi top, ki se malce spremenjen prodaja pod imenom Sufag. Tako "ohišje" imajo že desetletje, dve ali več tudi Areco, Lenko, Vega(Krpan)...




Res pa je, da nihče drug nima barvnega displeja, ker verjetno nikomur ni padlo na misel, da bi lahko bila stvar resnično koristna.
Tisti daljinec ni nobena TAjeva posebnost, uporabljajo ga tudi druge firme. Snowstarjevih Taurusov postavljenih na avtomatskem sistemu se na primer na terenu sploh ne da kontrolirat drugače kot z tem daljincem.



@Technoalpin56;
Koliko topov T60 pa dobiš za 80.000,00 evrov? Če le enega so te trikratno opetnajstili.
Morda še tole, da je pri javnih razpisih tudi v tujini izbran tisti, ki ponudi najnižjo ceno. Verjameš ali ne, toda TechnoAlpin na takih razpisih večinoma zmaga.
In po tvoje je recimo nek Lech prav tretjerazredno smučišče, saj "si ne more privoščit" TeachnoAlpinov, ki naj bi jih uporabljali najbolj ugledni centri? Ne rečem, da jih ni v uporabi veliko, toda tako hudo pa spet ni.



Sicer pa lepo, da gredo v korak z časom in menjajo modele topov tako hitro kot Korejci avtomobile, toda kaj misliš kaj si mislijo ob tem žičničarji, ko nabavljajo rezervne dele? In PRAV VSE vrste topov približno enako crkujejo.
Ravno zaradi tega sta npr. Lenko in Sufag že zelo dolgo več ali manj enaka. Glede zmogljivosti se itak ne da coprat in glede tega zadnjih dvajset let nihče ni napravil nobenega skoka od konkurence. Spreminjajo se oblika in detajli, navzven v imenu napredka, v resnici pa zaradi nižanja proizvodnih stroškov in odpravljanja skritih konstrukcijskih napak.



V bistvu TechnoAlpin že od pojava M20 naprej vneto išče kupcem všečno pot do podobne rešitve kot jo imajo topovi z odlitim obročem za šobe. Trenutno je med posameznimi grozdi šob le še kak centimeter prostora in verjetno je le še vprašanje časa kdaj bodo povezani v obroč. Stvar morajo pač izpeljat dovolj počasi, da bo njihova mašinerija lahko prepričala kupce, da je to nekaj novega. Če ne drugače, jih bodo pač ofarbali.
Navkljub konstrukciji je izdelava dovolj solidna in tržni prijemi dovolj uspešni, da so zelo uspešni, tu ni kaj.



Ravnokar sem pogledal njihovo spletno stran in odkril "resničen napredek" pri konstrukciji filtra. Skopirali so naš filter, ki ga že od 2005 vgrajujemo v Vego. Lahko rečem, da tako Kot vse kopije tudi ta ne dohaja originala. Naš filter je povsem iz inoxa in je vstavljen z mehanizmom na hitro zaklepanje, ki omogoča odpiranje zamrznjenega filtra.
Njihov ima medeninast tesnilni del z navojem za privitje in iz izkušenj lahko povem, da bo tu okrog še veselo, saj smo tudi mi najprej pomislili na poceni vpenjanje z navojem, an se žal dolgoročno ne obnese. Rešitev je na primer hudimano občutljiva na kakršne koli udarce, recimo da pade delavcu iz rok, v mrazu ni enostavno vijačiti, nekdo slej ko prej spravi v vijačno zvezo zrnce peska, recimo zaradi ledu krivo nastavi navoj...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 3:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Se opravičujem, napačno sem se izrazil. Jasno, da so tudi predhodniki T40 imeli aluminijasto "ohišje" šob, saj ne vem kaj bi brez tega. Zdi se pa mi, da je ta material nov in je enak kot tisti, iz katerega je narejena glava žirafe A30 in A9. Je to mogoče nikelj?

Sicer pa - slike od M18 "close - up" na ring:





Glede dalinca - res je, to sploh ni novost, ne pri ostalih firmah in ne pri TA. Gre pa za njihov nov daljinec, kar je tudi BoziceK napisal.

Ceno 80.000? mi je nekdo napisal v ZS. Kot praviš to ne drži. A nam lahko poveš realno ceno od T60, saj predvidevam, da poznaš cene topov?

Glede novih modelov topov - vsekakor se hitro menjujejo. M18 je sicer na trgu že nekaj časa (pred njim sta bila še neavtomatska modela Classic in Premium). M18 Automatic pa se mi zdi da je na trgu 3 - 4 leta. T60 je nastal leta 2008 zato lahko kar hitro pričakujemo zamenjavo, ki bo po mojem mnenju močnejša od sedanjega T60, verjetno že zaradi tvoje teorije o nastanku novega ringa.

Za konec pa ena zanimivost.

Vstopil sem v kontakt za šobe Stainen, ki bi jih kupil za izdelavo naslednje žirafe. Stainen je proizvedel posebej šobe za snežne topove. Teh sicer ne bom kupil saj imajo zelo nizek pretok (kupil bom pa res Stainen šobe, ampak ne ta model SN), jaz pa imam črpalko s pretokom 200 - 480 l/min (več o tem v drugi temi). Kot vsi veste, Techno Alpin topovi uporabljajo svoje quadrijet šobe, ki jih sami izdelujejo. No, oni (Steinen) pa imajo v prospektu od teh šob na sliki M18.

Evo irezano iz Print Screen - a:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 5:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Meni se zdi da je to peskana medeniana in namazana s posebno barvo na kateri se voda ne prijema( ne poznam strokovnega izraza)
_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 5:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Sigurno da ni peskana medenina. No počakajmo na ledenkota da on pove ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 7:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Vse to je navaden silumin. Nobeno farbanje ne pomaga, ker je glavna naloga tega kosa to, da čim več toplote prenese od grelcev do luknjic v šobah. Tu ne pomaga noben čaroben material, glavna je zadostna masa kosa.

Material jim tudi pri žirafah sodeč po množici "eksplodiranih" izdelkov ni pomagal. Razvedelo se je, da glave teh žiraf množično pokajo zaradi ledu in napak v konstrukciji...




@Lenuh;

"Barva" se nanese na ventilator, stator in cel zadnji del topa. To je poseben transparenten premaz z nanodelci. Tam pomaga, predaj pri šobah pa so kot sem že napisal v igri povsem druge zahteve.



@tehnoalpin56;

Za 80.000 dobiš toliko topov T60, kakor pomemben se zdiš matični firmi. Če si "niko i ništa" boš dobil dva in nobene podpore z servisom, če si nekdo, ki ima velik potencial, ali pa je pomemben igralec na določenem področju dobiš tri, pa še nekaj kosov na brezplačen test za nekaj let, za povrhu pa bodo vsak teden klicarili, če rabiš kako pomoč.
Ravno ta strategija je potegnila TA na vrh, privoščijo pa si jo lahko tudi zato, ker zelo pazijo na ceno vgrajenega materiala. To lahko trdim, ker marsikateri njihov kos zelo dobro poznam in dobro vem kakšno ceno ima v veleprodaji. Med drugim smo recimo ravno mi vpeljali Kaeser kompresorje v zasneževanje, a smo kasneje odstopili in raje uporabljamo AtlasCopco ali Hydrovan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 17, 2010 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Potem glede na napisano TA topovi sploh ne stanejo toliko denarja, kot se govori. Če praviš da lahko za 80.000? dobiš dva ali tri, ... a so potem sploh dražji od ostalih topov?

Pa še to me zanima - glede na to, da se firme udeležujete raznih konferenc, ... (na TA strani imaš celi koledar označen tega). A si ti vedel za novi model T40 že pred nami?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Naslednja Stran 11 od 14

Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Techno alpin
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB